Mazda 323F BJ ZM 2002r. Czarna w srebrne pasy.

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Arturr0 » 2 lip 2010, 10:43

MODEL: 323F (BJ), 2002r., nadwozie hatchback, 5-osobowy. Wersja po ostatnim lifcie fabrycznym mazdy – z oczkowymi tylnymi reflektorami.
SILNIK: ZM 1.6, 16V, benzyna
MOC: 98KM, 72kW (seria)
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: przerobiony, obecnie aktywny tylko jeden wydech, chromowane nakładki na końcówki
ELEKTRONIKA: seria: oba lusterka i szyby przednie, ogrzewane lusterka i szyba tylna, centralny zamek, immobiliser, autoalarm
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: obniżone, ale nie wiem dokładnie o ile. Bądź, co bądź – wystarczająco.
SKRZYNIA BIEGÓW: manualna
UKŁAD HAMULCOWY: tarcze, dociski i klocki od mazdy 626 [czyli standard, jak sie dowiedziałem później <lol> ]
KAROSERIA: oryginalny tuning optyczny, wykonany w Niemczech (zderzak przedni i tylny oraz nakładki na progi, grill, nakładki metalowe na progach przy drzwiach przednich z logo 323F, aluminiowa gałka zmiany biegów, sportowy wydech, nakładki metalowe na pedały, tylny spojler)
ŚRODEK: fotele, kierownica, tapicerka – wszystko seryjne
CAR-AUDIO: Sony GT220, głośniki seryjne
KOŁA: felgi Alutec Kyro 17" z oponami 205/40 ZR17 84W oraz drugi komplet alufelg 14" z oponami zimowymi (Courier) i letnimi (Kleber) w rozmiarze 185/64 R14
WYPOSAŻENIE DODATKOWE: klimatyzacja, ABS, ESP, wspomaganie kierownicy, 4 poduszki powietrzne

ZDJĘCIA:

Obecnie (2013r.) mazda wygląda tak::
Obrazek

Kilka fotek z 2012:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka fotek z 2011:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wrzesień-Październik '2010:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siepień '2010:
Obrazek
Obrazek

Czerwiec '2010:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przez charakterystyczne, srebrne paski na czarnej karoserii, samochód bardzo rzuca się w oczy.
Szukaliśmy z małżonką takiego modelu w kolorze czarnym i w dobrym stanie technicznym. Po prawie 1,5 miesięcznych poszukiwaniach trafił się taki rodzynek po tuningu optycznym. Kupiona w styczniu 2010r. w Gdańsku, wypatrzona w internecie – jeździła nim kobieta, był to drugi samochód w rodzinie. Przed zakupem dokładnie, kompleksowo, sprawdzony w zakładzie wykonującym przeglądy w Gdańsku wraz z kontrolą grubości lakieru ;). Po zakupie od razu wymieniłem olej. Rozrząd, klocki hamulcowe i układ wydechowy zrobione w ubiegłym roku przez poprzedniego właściciela :).

Samochód jest od 2005r. w Polsce – maździa jeździła dotąd w Gdańsku. Wszystkie przeróbki były robione w Niemczech. Jestem drugim właścicielem w kraju i trzecim w ogóle.
Silnik niemodyfikowany, suchutki, chyba nigdy nie myty.
Do mazdy jest jeszcze czarny, tylny spojler, ale aby go założyć musiałbym nawiercać karoserię na tylnej klapie, więc nie zakładam.

Samochodzik ma swoje lata, więc ma kilka drobnych mankamentów:
– fotel kierowcy, który ma podniszczoną tapicerkę (wytarta siatka na siedzisku). Dlatego zaraz po zakupie założone zostały pokrowce w miarę dopasowane do reszty tapicerki. Miałem zamiar wymieniać fotele, ale zrezygnowałem.
– trzeszczą plastiki (?)z tylu w czasie jazdy – nie jest to specjalnie uciążliwe, ale jednak mnie irytuje. W samochodzie był naprawiany lewy tylny błotnik i wymieniana tylna klapa, bo na parkingu ktoś wjechał madzi w lewy tylny róg, więc myślałem, że to od złego spasowania elementów po naprawie. Dowiedziałem się jednak, że trzeszczenie to przypadłość tego modelu.
– niewielki odprysk na przedniej szybie

Póki co, mazda sprawuje się bardzo dobrze (zrobiliśmy na niej ponad 3500 km) i oby tak zostało. Jeździ nim głównie moja małżonka, ja mam na codzień auto służbowe.

Niedawno maździa miała przegląd i okazało się, że podwozie wymaga konserwacji tu i ówdzie ;).

Plany na 2011:
– walka z rdzą – naprawa blacharsko-lakiernicze, głównie tylnych błotników i dachu [zrobione]
– zmiana gałki zmiany biegów
– poprawienie spasowania obu zderzaków i (być może) poprawki lakiernicze zderzaka przedniego [było robione, ale efekt poniżej oczekiwań]
– renowacja alufelg letnich 17", ale chyba po sezonie
– wymiana zużytych elementów zawieszenia [zrobione][/b]

Plany na rok 2010:
– konserwacja podwozia i nadkoli, jak da radę [zrobione]
– wymiana dywaników [zrobione]
– wymiana łączników stabilizatora z tyłu [zrobione]
– kupno fotela kierowcy, jak uda się znaleźć taki sam, tylko niewytarty
– wymiana kilku plastików w bagażniku
– renowacja alufelg – przede wszystkim tych mniejszych [14" z zimówkami – zrobione]
– malowanie zacisków hamulcowych – chyba na czerwono [zrobione]
Ostatnio edytowano 6 sty 2014, 14:38 przez Arturr0, łącznie edytowano 19 razy
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez Radex » 2 lip 2010, 11:31

bardzo ciekawie zrobione autko. zwlaszcza podwojny wydech mi sie podoba <serduszka>
chcialbym zobaczyc jak to wszystko wyglada na zywo, na pewno 2 razy lepiej :)

jedyne co bym zmienil to definitywnie ramki chromowane pod rejestracje kore absolutnie nie pasuja do stylu auta.

zmien na czarne albo na podkladki klubowe mazdaspeed

a i polecam zmienic kierunki boczne na clear zeby pasowaly do swiatel przednich <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez cross » 2 lip 2010, 12:34

Podobny tuning, nawet nie wiem czy alusy nie te same :>
cross
 

Postprzez stroozyk » 2 lip 2010, 13:10

Ładna.Dużo tych mazd w Pile.. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sie 2009, 11:16
Posty: 30
Skąd: Poznań /trochę Piła
Auto: Mazda 323F BJ 1.5 99r.

Postprzez Radex » 2 lip 2010, 13:22

cross napisał(a):Podobny tuning, nawet nie wiem czy alusy nie te same :>
na pewno inne niz Twoje
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez People_Hate_Me » 2 lip 2010, 14:05

bardzo mi sie podoba Twoja f-ka zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia zdecydowanie mega plus :D dbaj o nią a odwdzięczny się bezawaryjnością :D
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 14:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Mev » 2 lip 2010, 15:51

Właśnie dzisiaj ją oglądałem na żywo :P

Bajera :D
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez cross » 2 lip 2010, 19:33

People_Hate_Me napisał(a):bardzo mi sie podoba Twoja f-ka zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia zdecydowanie mega plus :D dbaj o nią a odwdzięczny się bezawaryjnością


ten to CTRL+C CTRL+V robi :D
cross
 

Postprzez Erastotenes » 2 lip 2010, 23:09

Widzę ze kupiłeś od gościa z Gdańska. Rok temu była na otomoto za 20k zl. Sam miałem chrapkę na nią. Szerokości życzę:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 20:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez Pyton162 » 3 lip 2010, 09:25

bardzo ladna mazda
Pyton162
 

Postprzez People_Hate_Me » 3 lip 2010, 09:46

cross napisał(a):
People_Hate_Me napisał(a):bardzo mi sie podoba Twoja f-ka zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia zdecydowanie mega plus :D dbaj o nią a odwdzięczny się bezawaryjnością


ten to CTRL+C CTRL+V robi :D


ciii :P
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 14:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Mev » 4 lip 2010, 20:40

To a jeszcze coś dopiszę co miałem okazję dzisiaj zaobserwować :D

Faajnie brzmi ten wydech, nie "wulgarnie", a bardzo przyjemnie :]
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Arturr0 » 4 lip 2010, 21:10

Gdzie mnie wypatrzyłeś, Mev?
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez DymeK » 4 lip 2010, 21:17

ciekawa efka może uda sie kiedyś spotkać na mieście
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 20:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Postprzez Mev » 4 lip 2010, 22:34

Arturr0 napisał(a):Gdzie mnie wypatrzyłeś, Mev?

Chwilę przed 19 jechałeś przez Podlasie drogą w stronę płotek, a po prawej stronie za torami masz na dole domki jednorodzinne (tam gdzie opony nowak) :P I tam też mieszkam i akurat przed domem gadałem z kolegą jak jechałeś "górą" :D

Jak jestem w domu to auto stoi prawie zawsze przed domem wzdłuż drogi to może kiedyś wypatrzysz :P
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez umbesiegt » 5 lip 2010, 11:57

a Ty gdzie jeździsz po drodze jak pasy malują? uśmiech.
umbesiegt
 

Postprzez Mev » 5 lip 2010, 15:21

A tak na marginesie z tyłu jak masz wydech poprowadzony? Normalnie dwie puszki czy jedna w poprzek auta z tyłu i z niej wychodzą dwie końcówki? Nie masz jakiegoś foto od spodu?
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Arturr0 » 5 lip 2010, 17:38

Akurat dzisiaj dałem samochód do konserwacji i sobie dokładnie podwozie obejrzałem, ale foty nie zrobiłem.
Jak już wspomniałem, aktywna jest tylko jedna rura. Od drugiego wydechu jest tylko dospawana rura do tłumika końcowego, ale pod kątem prawie prostym, więc kicha. Ten tłumik jest dość duży, ustawiony wzdłuż auta, ale nie ma logo żadnej firmy na nim. Widać jednak, że układ był przerabiany konkretnie pod niego. Poprzedni właściciel mówił, że poprzednio był układ z bardzo grubych rur z aktywnymi obiema końcówkami, jednak w 2009r. wymieniał cały układ (wszystkie rury i tłumik) ze względu na kiepski stan całego układu (starość).
Aby mieć obie rury aktywne, musiałbym przerabiać ponownie układ wydechowy. Na razie się za to nie zabieram, bo dźwięk jest OK, jak kolega Mev, słusznie zresztą, zauważył :).
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez zatorek » 5 lip 2010, 20:35

no przyznam ze prezentuje się Twoje wozidełko ;)
choć pasy rzecz gustu ale tu nawet to siedzi, lekko a ze smakiem zrobione sie trafilo.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 lip 2010, 11:13
Posty: 9
Skąd: Rzeszów
Auto: Lanos

Postprzez ravo » 5 lip 2010, 21:02

coś z grilem i pasami mi nie pasuję, reszta naprawdę sensowna i ciekawa, gratuluję
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 12:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy