Mazda 323C BA Z5 '96 1,5 16V 88KM + LPG do sprzedania!!!

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez waski_lwo » 30 sie 2011, 01:12

Witam!!!
Moje maleństwo posiadam już prawie 2,5 roku. Model mało popularny na naszym rynku tzw 'Cetka' czyli 323c – niby Coupe :D Kolor bordowy 11L. Silnik słynny Z5 czyli 1,5 16V 88KM + LPG sekwencja. Wyposażenie standardowe: troche elektryki i wspomaganie kierownicy.

Autko kupiłem lekko rozbite jak na poniższym zdjęciu:

Obrazek

Podczas naprawy nie obyło się bez modyfikacji przodu :)
Wycięte zostały seryjne 'żeberka' w zderzaku oraz czarna kratka w atrapie, wyrzucone zaślepki na halogeny, a w te wszystkie miejsca poszła siatka tuningowa. Przyciemniłem przednie i boczne kierunki, oraz tylne szyby.

W środku nowy mieszek dźwigni zmiany biegów, nakładki na pedały, pokrowiec na kierownicę oraz 'ogniste' pokrowce na siedzenia (przód + tył) :]

Aluski 14" po porzednim właścicelu – myślę o wymianie na fajniejsze, ale brak fuduszy.

Oto kilka foteczek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo iż na liczniku ma jak widać już 240tyś to cyka jak zegareczek. Fakt że jest po wymianie uszczelniaczy (było standardowe poranne kopcenie), ale poza tym żadnych większych problemów. W autku jestem poprostu zakochany <serduszka> Model mało popularny i troche niedoceniany na naszym rynku, ale moim zdaniem bardzo udany (mogłby być tylko trochę lepiej wyciszony). I wyróznia się z tłumu na tle tych wszystkich nudnych szwabskich kanciastych wozidełek ;P Poprzednio miałem VW Polo, więc wiem coś o tym. Po zmianie na Mazdę już nigdy nie wrócę do niemieckiego auta. Moje marzenie to RX-8 główny powód mojej miłosci do marki Mazda.
Ostatnio edytowano 16 mar 2014, 03:22 przez waski_lwo, łącznie edytowano 2 razy
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez budyn-87 » 30 sie 2011, 10:05

Witam ładna cetka wygląd zewnętrzny mi sie podoba :] ale środek.... <rotfl> powiem tylko że kontrowersyjny <klotnia> Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2010, 09:08
Posty: 705
Skąd: Pszczyna/Łąka
Auto: I*I Mazda 323c 1.8 16v 114KM 95r.+

Postprzez bercikspeed » 30 sie 2011, 10:07

fajnie ta twoja Cetka z zewnątrz ale ze środka wyrzucił bym – pokrowiec na kiere,mieszek + gałka,dywaniki i te ogniste pokrowce nakładki na pedały może bym zostawił lecz kto co lubi kwestia gustu <spoko>
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 wrz 2010, 14:09
Posty: 718 (13/16)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE 2.0 96
Rx-8 High Niuter

Postprzez lucasskywalker » 30 sie 2011, 11:10

Widzę, że Kolega ma "gorące krzesła", przychylam się do uwagi, że to dość kontrowersyjne... Poza tym Cetka wygląda całkiem ciekawie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2009, 19:59
Posty: 144
Skąd: DPL
Auto: Honda Civic EU9 1.7ctdi
Moja ex: 323C (BA)

Postprzez Ania_TM » 30 sie 2011, 12:32

lucasskywalker napisał(a):Widzę, że Kolega ma "gorące krzesła", przychylam się do uwagi, że to dość kontrowersyjne... Poza tym Cetka wygląda całkiem ciekawie.


kolorek w miarę jak dla mnie, środek kontrowersyjny :)
Pokrowiec z kiery wywal- miałam podobny po zakupie, podobał mi się początkowo, ale o wiele lepiej jest bez, a najlepiej ze sportową kierą <serduszka>
Nakładki na pedały- dobrze,że nie z ogniem :P

Mieszek- hmm, <oczy> lepszy byłby czarny, albo z samą nitką w kolorze.

ogółem co kto lubi, o guście się nie rozmawia, także nie obrażaj się, jak ktoś napisze,że mu się wnętrze nie podoba, ile ludzi, tyle opinii.

daj fotkę ognistych siedzeń z tyłu <faja>
Ania_TM
 

Postprzez andrzej-w » 30 sie 2011, 13:47

modyfikacje kompletnie nie w moim guscie, wiec sie nie wypowiadam dalej ;)
btw.11L < 12H
gdzie przyciemniales szyby i ile placiles? ;P
Hope for the best, prepare for the worst
Moja 323C
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 maja 2007, 15:02
Posty: 787
Skąd: Nowy Dwor Maz.
Auto: Mazda MX-3 white V6

Postprzez luki_92_92 » 30 sie 2011, 15:03

Z zewnątrz super, co do wnętrza się nie będę może wypowiadał bo kompletnie nie mój typ :) Pomyśl nad obszyciem kierownicy skórą.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2009, 19:42
Posty: 2443 (6/12)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 323F BA GLX A-Spec '98 1.8 BP
Mazda RX-8 '05

Postprzez waski_lwo » 30 sie 2011, 23:05

Przede wszystkim dzięki wszystkim za wpisy i te pozytywne i te negatywne.

Ale...

Widzewianka_TM napisał(a):...o guście się nie rozmawia, także nie obrażaj się, jak ktoś napisze,że mu się wnętrze nie podoba, ile ludzi, tyle opinii...


Nie obrażam się, każdy robi według własnego gustu, albo ile ma kasy na to przeznaczone

Widzewianka_TM napisał(a):... a najlepiej ze sportową kierą


Na głowę nie upadłem zeby ryzykować bezpieczeństwem (wymienić AirBaga na twardą, małą sportową kierownicę) dla wyglądu

luki_92_92 napisał(a):...P omyśl nad obszyciem kierownicy skórą.


Już prędzej

bercikspeed napisał(a):... ze środka wyrzucił bym – pokrowiec na kiere...


Całkowicie bez niczego nie mogę zostawić bo po poprzednim właścicielu odziedziczyłem obskórną, odrapaną kierownicę i musiałbym zrobić tak jak proponuje luki_92_92 czyli obszyć skórą, a to raczej kosztowne. Ten pokrowiec kupiłem 'tymczasowo' zaraz po zakupie za jakieś śmieszne 10zł, ale jeżdzę do tej pory bo się przyzwyczaiłem, ale skoro tak wszystkich razi to może podjadę zapytam się o cenę takiej przyjemności :)

bercikspeed napisał(a):... ze środka wyrzucił bym ... mieszek + gałka


Gałka jest już inna – aluminiowa, zdjęcie środka jest akurat troszkę starsze (podczas ostatniej sesji skupiłem się na zewnątrz). Mieszek miałem gratis do gałki, czy gałkę do mieszka (taka promocja była) dlatego wziałem. Ludzie jeżdżą jeszcze z seryjnymi mieszkami i gałkami, które kojarzą mi się z Polonezem :| Ale...

Widzewianka_TM napisał(a):...Mieszek- hmm, <oczy> lepszy byłby czarny, albo z samą nitką w kolorze...


Dobry pomysł z tą nitką, dzieki – pomślę ;)

andrzej-w napisał(a):...gdzie przyciemniales szyby i ile placiles? ;P


Sam przyciemniałem.Koszt: rolka folii 19,99zł w NorAuto :P

luki_92_92 napisał(a):Z zewnątrz super...


Dzięki, drugiej takiej samej jeszcze nie spotkałem.

lucasskywalker napisał(a):Widzę, że Kolega ma "gorące krzesła", przychylam się do uwagi, że to dość kontrowersyjne...


Mnie tam się podobają, ale i tak będę zmieniał, już dawno miałem to zrobić, muszę najpierw wymienić swój fotel bo jest złamana rama i niewygodnie się siedzi. Problem w tym że ciężko dostać taki do "cetki" czyli z podnoszeniem do wchodzenia na tył. Ma ktoś moze pomysł od czego może pasować <co?> Może jakieś kubełki da radę wstawić ?? Proszę o podpowiedzi.

Widzewianka_TM napisał(a):...daj fotkę ognistych siedzeń z tyłu <faja>


Nie będę się już pogrążał całkowicie <glupek2>
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez luki_92_92 » 30 sie 2011, 23:12

Pomyśl nad czymś takim na kierę

http://allegro.pl/pokrowiec-na-kierowni ... 86558.html

tańsze od obszycia, napewno lepsze od obecnego pokrowca ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2009, 19:42
Posty: 2443 (6/12)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 323F BA GLX A-Spec '98 1.8 BP
Mazda RX-8 '05

Postprzez waski_lwo » 30 sie 2011, 23:27

luki_92_92 ciekawe, ciekawe, dzięki poszukam czegoś może łatwiejszego w montażu, bo z tym mogę sobie nie poradzić :)
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez tekknoraver » 31 sie 2011, 20:30

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=3

To jak już to ja bym w takie coś zainwestował,bo takie cóś wcale dużo lepiej nie wygląda niż pokrowiec :) ale to tylko moje zdanie,do tego zboczenie małe bo prawie dwa lata obszywałem kierownice :P

Pozdrawiam i dbaj dalej o madziule,one zawsze sie odwdzieczają bezawaryjnością :D a to że ma tyle na liczniku to pikuś :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 13:03
Posty: 793 (2/0)
Skąd: Kamienna Góra
Auto: Była 323 BG
Była Mazda 6 TS2 GG 2.0 LF 147 qni
była Mazda6 Tamura 2007 GG 2.0 LF
Moja Trójeczka BK LF

Postprzez waski_lwo » 31 sie 2011, 21:21

tekknoraver dzięki myślałem że to troszkę droższa inwestycja, ale i tak do przemyślenia czy opcja lukiego nie będzie lepsza (bo duża tańsza a efekt niedużo gorszy) :)
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez tomekV6 » 31 sie 2011, 22:02

Ostateczna decyzja należy do ciebie <spoko> Ja za obszycie dałem 150pln a wygląda to tak
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=312&t=110667&start=100
Nigdy nie jedź szybciej niż lata twój anioł stróż
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2010, 18:55
Posty: 613 (0/2)
Skąd: Rzeszów/Nozdrzec
Auto: 323F GT Mazdaspeed Touring Kit A-Spec

Postprzez waski_lwo » 31 sie 2011, 22:06

tekknoraver napisał(a):...dbaj dalej o madziule,one zawsze sie odwdzieczają bezawaryjnością :D a to że ma tyle na liczniku to pikuś :P


Dbam, dbam ale kasy szkoda, zwłaszcza teraz jak jestem w trakcie budowy domu (apropos moje maleństwo juz nie raz robiło jako fugon np. do wożenia cementu <glupek2> ) Moja taka bezawaryjna nie jest, co i raz coś do wymiany w zawieszeniu, łożysko, sonda, uszczelniacze, teraz przegub już się odzywa. Nie wspomne że sama się przeregulowje – byłem na regulacji składu mieszanki bo obroty mi falowały, jakiś czas było dobrze i znowu oboty falują... O stan licznika się nie boję, wkońcu to japoniec <uklon>
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez tekknoraver » 1 wrz 2011, 00:05

Ale Mazdy się nie psują,w nich kończą się tylko elementy eksploatacyjne :D a ja ci zdradzę tę tajemnicę dlaczego ci się rozregulowuje....bo Maździny to benzynkę wolą, i tak delikatnie ci daje znać że nie chce gazu :P ;) oczywiście żarcik,ja bym podjechał do innego gazownika z tym,chyba że ten naprawdę zaufany :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 13:03
Posty: 793 (2/0)
Skąd: Kamienna Góra
Auto: Była 323 BG
Była Mazda 6 TS2 GG 2.0 LF 147 qni
była Mazda6 Tamura 2007 GG 2.0 LF
Moja Trójeczka BK LF

Postprzez Ania_TM » 1 wrz 2011, 07:53

No, skoro masz air baga, to jasna sprawa :D Ja u siebie nie miałam, więc mam sportową kierę, jakoś mniejsza jest lepsza ;) jak dla mnie.

jeszcze pytanie- jakie masz dywaniki, bo nie widać za dobrze :P
Pozdrawiam :)
Ania_TM
 

Postprzez waski_lwo » 6 wrz 2011, 19:59

tekknoraver napisał(a):Ale Mazdy się nie psują,w nich kończą się tylko elementy eksploatacyjne :D ...

Jak zwał, tak zwał, ogólnie to jest dużo mniej awarii niż w moim poprzednim VW Polo.
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez waski_lwo » 11 wrz 2011, 20:05

Dziś zamontowałem trzecie światło stop za małą szybką w tylnej klapie. Bardziej dla bezpieczeństwa niż dla tuningu. A wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze nie wiem jak w praktyce, ale jak patrzyłem to odbija się w tylnej szybie :|
Już chyba tylko Mazda...

Moje maleństwo 323c
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2009, 19:24
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Auto: 323c (BA) 1.5 16V '97 + LPG

Postprzez luki_92_92 » 11 wrz 2011, 20:58

na górną krawędź światełka naklej czarną izolację (na szkiełko) i wtedy nie będzie się w szybie odbijało, chyba że nie zrozumiałem w jaki sposób się odbija
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2009, 19:42
Posty: 2443 (6/12)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 323F BA GLX A-Spec '98 1.8 BP
Mazda RX-8 '05

Postprzez andrzej-w » 12 wrz 2011, 07:25

waski_lwo napisał(a):Dziś zamontowałem trzecie światło stop za małą szybką w tylnej klapie. Bardziej dla bezpieczeństwa niż dla tuningu.


<spoko>
Hope for the best, prepare for the worst
Moja 323C
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 maja 2007, 15:02
Posty: 787
Skąd: Nowy Dwor Maz.
Auto: Mazda MX-3 white V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy