Mazda Demio DW B3 '98 1.3 16V ( 63KM)

DJ / DE / DY / DW / ZQ / DB / DA

Postprzez przemo1413 » 25 lis 2013, 18:03

Witam :)
Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy Demio .
1.3 16V 63 KM ( benzyna )
rok produkcji 98 pierwsza rejestracja 99
Mazda sprowadzona z Niemiec przez okolicznego handlarza . W Niemczech miała 2 właścicieli , W Polsce jak na razie jednego czyli mnie :D
Wyposażona dosyć skromnie bo ma centralny zamek, ABS, elektryczne lusterka , wspomaganie kierownicy i światła przeciw mgielne . Ale nie ma co narzekać jak na ten rok produkcji .
Przy zakupie auta nie byłem do niego zbytnio przekonany, a to przez wygląd, bo to takie ala kombi :) ale stan auta i cena zaważyły na tym że zostałem jego posiadaczem :)
Po zakupie wymieniłem olej , filtry i rozrząd i praktycznie mój wkład finansowy się na tym zakończył bo auto bez awaryjne .
Tak Mazda wyglądała zaraz po zakupie
1.jpg

Obrazek
tak w te lato
2.jpg

a tak wygląda dzisiaj :) w tamtym tygodniu ładnie wymyta a przez weekend tak się zabrudziła ...
3.jpg

4.jpg

Na te forum trafiłem przypadkiem szukając informacji o Maździe 6 :) Ponieważ stwierdziłem że mój następny samochód to będzie właśnie Mazda 6 . Przez ostatni rok bardzo polubiłem tą markę przede wszystkim za niezawodność i praktycznie znikomą awaryjność . Chociaż w Demio denerwują mnie dwie rzeczy . Po pierwsze centralny zamek ( drzwi od pasażera się nie zamykają razem z pozostałymi ) i to że czasami nie wiem dlaczego Mazda odpala i gaśnie ... I tak ze 2 – 3 razy odpali pochodzi tak ze 2-3 sekundy i gaśnie ... Z początku myślałem że to wina filtra paliwa, ale filtr wymieniłem a problem pozostał . Oczywiście nie jest tak zawsze ale jest to dość denerwujące . Może to wina pompki ?
W najbliższym czasie postaram się zrobić więcej zdjęć to wstawię :)
Ostatnio edytowano 23 kwi 2015, 21:10 przez Piotrek_154, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Zdjęcia na serwer MS
Początkujący
 
Od: 24 lis 2013, 19:18
Posty: 7
Skąd: Grójec k. Warszawy
Auto: Mazda Demio 1.3 16V (63KM) 98

Postprzez Bo_Lo » 21 sty 2014, 05:38

Nie wiem jak w b3 ale jeśli masz ręczna reg zaworów to sa wlasnie objawy ze luz do regulacji

Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy