Problem z radiem

Mazda Demio 1996–2002

Postprzez plesio » 15 gru 2014, 18:18

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Mazdy Demio. Od pół roku jestem posiadaczem Demio 1.3 46kw 2001r. Mam dość dziwny problem z radiem. Pewnego dnia przestało grać tzn. radio się włącza ale nic nie słychać w głośnikach. Radio sprawdzone i po podłączeniu innych głośników gra, głośniki w samochodzie sprawdzone – są ok grają pod tym samym radiem podłączonym poza oryginalną wiązką samochodu. Przy instalacji nic nie było robione. Domyślam się, że coś jest nie tak z instalacją (może się coś wypięło, jakaś kostka, tylko gdzie?). Proszę o ewentualną pomoc, może schemat instalacji elektrycznej.
plesio
 

Postprzez Herezja » 15 gru 2014, 22:31

Witam. To mój pierwszy post na Tym forum.
Być może zadam głupie pytanie ale ... w książce dołączonej z samochodem nie ma wzmianki na ten temat? Jakieś schematy czy cuś?

ps. Dziś z żoną kupiliśmy Demio z 1999 roku więc dopiero zacznę się interesować tym tematem.
Herezja
 

Postprzez plesio » 16 gru 2014, 13:41

Książka milczy na ten temat a o schematach to mogę pomarzyć :( . Radio jednego dnia działało normalnie a następnego kicha. Nie uśmiecha mi się ciągnąc nowej wiązki do głośników.
plesio
 

Postprzez Herezja » 16 gru 2014, 20:26

Szukałem w necie wzmianki na ten temat i jedyne schematy jakie znalazłem to do mazdy 323 i rx-a któregoś. W ogóle nie ma informacji o Demio o dziwo.
Herezja
 

Postprzez Inkas » 17 sty 2015, 19:47

Witam, posiadam Demio od 2 dni. Mam mały problem z radiem – jest na nim zaznaczona funkcja CD, ale nie mogę znaleźć wsadu na płyty. Poza tym niechcący nacisnęłam wyjęcie panela radia i ... już nie mogę go wcisnąć na miejsce. Proszę o podpowiedź.
Czy do Demio pasuje każdy typ radia? Może to oryginalne wymienię na jakieś nowe.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 17 sty 2015, 19:39
Posty: 7
Auto: Demio 1,5 2002

Postprzez Inkas » 28 lut 2015, 22:54

Hmmmm, nikt nic nie podpowiedział.... sama znalazłam sobie odpowiedź.
<jupi> Szkoda, że nikt nie pomaga.....
Początkujący
 
Od: 17 sty 2015, 19:39
Posty: 7
Auto: Demio 1,5 2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121