Przekaźnik B150 i światła mijania

Mazda Demio 1996–2002

Postprzez radwar » 11 lis 2013, 12:08

Witam
Mam MAZDĘ DEMIO 1,3 z 2001roku i
padł mi przekaźnik od świateł mijania, IMANSEN B150 / OD25.
Najpierw nie zawsze mi zaskakiwał teraz nie chciał wyłączyc świateł mijania i jak ściągnąłem obudowę okazało się, że jest przypieczony. Szukam na Allegro i jest sporo tych przekaźników ale nie zgadza się ostatni rząd kodu czyli "OD25"
Teraz pytanie, czy szukac w serwisie mazdy? Czy dolna częśc kodu może byc inna? Ale z tego co sprawdziłem sam to różnią się kolory kabli. <glupek2> Już zgłupiałem i nie wiem co robic.
Czy ktoś miał przygody z owym przekaźnikiem?
Z Góry dziękuję za odpowiedź.
radwar
 

Postprzez Prozak » 10 gru 2013, 18:15

Przyłącze się do tematu bo mi dziś zginęły światła mijania i sprawdziłem bezpieczniki oraz żarówki.
Mam pytanie gdzie się znajdują przekaźniki od tych świateł no i jak sprawdzić czy jest sprawny?
Bo nie wiem czy to przekaźnik czy włącznik przy kierownicy.
Dodam, że działają mi pozycyjne i drogowe ale tylko jak zrobię do siebie czyli na mruganie a na stałe nie włączają się.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 paź 2012, 21:55
Posty: 7
Auto: Mazda Demio, 1.3 16V 63KM, 2001r

Postprzez kuciapka74 » 13 sty 2014, 01:14

Witam..
Ten sam problem...znikneły swiatła drogowe,została pozycja i tak jak koledze mruganie długich..Po długich godzinach szukania i sprawdzania bezpieczników nic nie znalazłem..Również stawiałem na włącznik świateł przy kierownicy ale przy załączaniu świateł słychać było ciche "cykanie" w kabinie-idąc tym tropem pod kierownicą nad pedałem sprzęgła dało się wyczuć skąd dochodzi.Jak się okazało jest tam metalowa listwa z przekaźnikami.Dotykając każdego odnalazłem przekaźnik(skrajny z prawej strony) który charakterystycznie "cykał" o symbolu B150 i w dolnej części 0C04..obok był taki sam-zamieniłem i światła wróciły!!! Jak się okazało ten pożyczony jest od ogrzewania tylnej szyby...Nigdzie nie znalazłem takiego samego przekaźnika (aby symbole były identyczne)a w serwisie mazdy takie cudo kosztuje 200zł...Znajomy elektryk sprawdził stary i mimo przekazywania był spalony-poradził abym poszukał takiego który tylko będzie miał symbol B150 i cztery piny oznaczone jak w uszkodzonym czyli -dwa pionowe( coil) i dwa poziome (com),(no)..
Kupiłem przekaźnik na allegro z mazdy premacy o symbolu B150-(8j16-w dolnej-to chyba jest tylko seria)..
Założyłem zakupiony(pożyczony wrócił na stare miejsce) i jak na razie wszystko jest ok! <spoko>
kuciapka74
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121