Ogrzewanie foteli

Mazda Demio 1996–2002

Postprzez asathor » 18 wrz 2012, 13:58

Demio 1,5 2001.Pod siedzeniami przednimi mam stertę kabli.W kolorze żółtym pod obydwoma,w kolorze czarnym tylko pod siedzeniem pasażera.Sprawdzałem żółte,jako,że można zajrzeć od tyłu foteli,rozsuwając zamki błyskawiczne, i wychodzi na to,że te żółte są od bocznych poduszek.Z kolei ten czarny pod fotelem pasażera wchodzi w siedzisko w przedniej krawędzi,mniej więcej na środku.Wyczuwam też na siedzeniu pasażera jakby kable,jakieś guzki twarde,co mniemam może być matą grzewczą.Nie wyczuwam tego w fotelu kierowcy.W tym fotelu nie zauważyłem też kabla czarnego pod spodem.Z kolei na oparciach obydwu foteli od tyłu patrząc,po rozsunięciu zamków od pokryć widać ramkę zamontowaną na sprężynach do ramy fotela,oplecioną jakimś papierem,wygląda jak drut ze 3mm,a w środku tej ramki niezaizolowane druty miedziane ułożone poziomo.Pytanie,czy to może mieć coś wspólnego z grzaniem foteli,czy japońce zużywają miedź na konstrukcje oparć?Nie wyczuwam by coś mi grzało w zadek,nie mam też żadnych włączników do podgrzewania foteli.Przebywam w Szwecji i tu w takich samych Demio maja podgrzewanie,jednocześnie nie widziałem ,żeby były jakieś włączniki do tego,patrząc na zdjęcia oferowanych aut w internecie.Do tego pod siedzeniem pasażera jest box metalowy a w nim jakaś skrzynka w która wchodzą kable,nie od domyślnego ogrzewania i nie żółte od domyślnych poduszek,tylko kable wychodzące z podłogi po prawej stronie fotela pasażera.Taki sam box jest pod fotelem kierowcy ,ino,że pusty <płacze> .szukałem na japancars w opisach foteli nic nie znalazłem,w necie też nic,oprócz forum mazdyspeed,ale to było o 6-tce.Podejrzewam,ze to wszystko ma coś wspolnego z podgrzewaniem,ale pewności żadnej.Byłbym wdzięczny za wyjaśnienia,potem ewentualnie mogę szukać dlaczego to nie działa.A właśnie ,w razie czego na jakiej zasadzie działa podgrzewanie,skoro włącznika jako takiego nie widzę?
Początkujący
 
Od: 3 sie 2012, 19:54
Posty: 5
Auto: Mazda Demio 1.5 2001 DW

Postprzez Paweł » 22 wrz 2012, 09:24

Mata na siedzisku prawego fotela to prawdopodobnie czujnik wykrywający obecność pasażera (używany do odpalenia prawej poduszki). Dochodzą do niego trzy przewody: czarno-żółty, jasno-zielony i czarny.

Natomiast do mat grzewczych dochodzą dwa przewody – w starszych Demio czarny i fioletowo-biały, a w nowszych zielono-czarny i zielony.

Przełącznik ogrzewania foteli w starszych Demio jest jeden wspólny po lewej stronie kierownicy, a w nowszych dwa pomiędzy fotelami.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121