Czy jesteś zadowolony ze swojego MPS'a?

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez Proaspera » 25 mar 2011, 16:50

misiekwaw napisał(a):mnie nie trzeba mobilizować <zeby> ale wyznaczyłem kres rzeźby na fabrycznej sprężarce więc z g.a bata nie ukręcę <faja> a na razie na tym forum MPSa z lepszym czasem nie widziałem <nie> w PL chyba póki co też nie :P ale Fenix jest na dobrej drodze <spoko>


Co zrobiłeś w swoim mps-ie aby osiągnąc takie wyniki?
Proaspera
 

Postprzez VSL » 24 cze 2013, 01:29

panowie jest jakis OT odnosnie MPSow ? gdzie moznaby spokojnie podyskutowac o tych autach ew. wypytac na co zwrocic uwage przed zakupem uzywanej 6 w wersji mazdaspeed?
dodam ze powoli wertuje tematy pokrewne ... ale auto bede kupowal w ciagu 2-3 tygodni a boje sie ze mam zbyt malo czasu zeby dobrze przewertowac forum i to co zostalo juz napisane...?

dodam ze ten pospiech wynika z tego ze mialo byc s4 b5 ale przypadkiem przejechalem sie mazdaspeed 6
i odwidzalo mi sie s4 :)
VSL
 

Postprzez radzi89 » 26 cze 2013, 21:39

Hej, zakladaj tematy dotyczace egzemplarzy w dziale Kupuje Mazde :) Mozesz tez zadawac pytania tutaj jak i w dziale Mazdy 6 :) po czesciw koncu sa to pokrewne konstrukcje :) Jesli chodzi o silnik jest taki sam jak w CXach wiec tam tez mozesz szukac informacji :)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 10:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez mps-power » 13 lis 2013, 19:03

Witam :)
Jestem nowy na tym forum,a przymierzam się do zakupu 6 MPS 2007r. Siedzę od kilku godzin,wertuję forum, używam opcji szukaj-ale albo nie radzę sobie z automatem forum,albo nie wiele się tu dzieje w kwestii Mazdy 6MPS-a bynajmniej w ciągu 2 ostatnich lat.
Prośba do użytkowników 6MPS o przedstawienie opinii o tym aucie, jego awaryjności, kosztach i dostępności części, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Wiem,że mogę założyć temat w dziale kupujemy Mazdę-ale to nastąpi za dwa miesiące-teraz zbieram jak najwięcej informacji,by upewnić się,że to jest auto dla mnie.

Dodam,że nigdy nie miałem do czynienia z Mazdą, silnikami turbo oraz napędem na 4 koła...
mps-power
 

Postprzez Paweł » 13 lis 2013, 21:25

W wielkim skrócie, bo nie czuję się kompetentny, żeby wypowiadać się w szczegółach – ceny niemal wszystkich części (hamulce, silnik, przeniesienie napędu, zawieszenie, nadwozie) razy dwa w stosunku zwykłej szóstki i nie ma zamienników. Sama wymiana klocków może solidnie nadszarpnąć budżet.

Kupując MPS-a, oprócz ustalenia jak bardzo był bity, warto: spojrzeć na stan rozrządu (grzechotanie napinacza i/lub regulatora faz), wykluczyć kopcenie siwym dymem po dłuższym postoju, spróbować ocenić stan przekładni kątowej, tylnego dyfra i półosi (z tym akurat problem polega na wróżeniu z fusów). Reszta jak w normalnym samochodzie – powinien być kompletny, nieprzerobiony i niezużyty.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez qgp » 27 sie 2014, 14:18

Mazda MPS 3 BL
1. Czy jesteś zadowolony z osiągów swojego MPSa?
tak. Szybkie auto w stock`u a jeszcze jest jakaś możliwość poprawy osiągów.
2. Czy Twój MPS jest awaryjny?
tak. W moim egzemplarzu poprzedni właściciel wymienił CAŁY SILNIK ;) w którym pękł korbowód i tłok zniszczył silnik. Poza tą drobnostką :D było jeszcze kilka innych napraw gwarancyjnych mniejszych i większych
3. Czy uważasz swój samochód za komfortowy?
auto jest bardzo komfortowe / jak na hot-hatcha. Jeżdżę nim na co dzień. Zawieszenie trochę twardsze niż w zwykłym aucie. Trzeba uważać na dziury ze względu na duże felgi i niski profli opony... Bardzo odczuwa się nierówne polskie drogi. Ale i tak uważam że jest bardzo dobrze! Auto nadaje się nawet dla rodziny 2+1 moim zdaniem. No i wyposażenie MPSa jest bardzo bogate, co też wpływa na komfort.
4. Gdybyś miał dzisiaj kupować samochód to ponownie wybrałbyś MPS
Raczej nie ale to dlatego, że w Polsce dostępność tych aut jest niewielka (mówię o BL) i ciężko znaleźć dobry egzemplarz. Łatwiej byłoby pewnie znaleźć co innego. Gdyby stał i czekał na mnie dobry egzemplarz to bym brał.
5. Gdyby pojawił się nowy model, to czy rozważyłbyś jego zakup
Tak. Nowy 3MPS zapowiada się bardzo fajnie. Wygląd nowych Mazd3 w ogóle bardzo mi się podoba, a MPS BM to pewnie będzie petarda.
6. Czy ogólnie jesteś zadowolony ze swojego samochodu
Ogólnie jestem zadowolony z samochodu. Jest to prawdziwy "fun-car". Jazda nim to przyjemność. Bardzo fajne osiągi. W dodatku uwielbiam na niego patrzeć <serduszka> Należy tylko pamiętać, że koszt jazdy tym autem jest dużo większy niż cywilnym autkiem – począwszy od obowiązkowej benzyny 98 oktanów do kosztów części zamiennych oraz tempa zużycia podzespołów.
7. Czy uważasz Mazdę za dobrą markę
Niespecjalnie. Odnoszę się do generacji BL oczywiście. Po pierwsze, kłopot z silnikiem – nie jest to może regułą, ale słyszałem o przypadkach że silniki 2.3 DISI ulegały poważnym awariom. Dodatkowo na duży minus w mazdzie 3 BL – nie tylko w wersji MPS – jest jakość materiałów wewnątrz auta. Przy przebiegu 95k km, mazda wygląda o wiele gorzej niż auta od VAG z tym samym przebiegiem. U mnie np. totalnie porysowane plastiki wewnątrz, okropnie wytarte nakładki na pedały, wytarta skóra na kierownicy, wytarte guziki na kierownicy. Dodatkowo lakier rysuje się strasznie łatwo... Zbyt delikatny moim zdaniem – z tego względu odradzam MPSa BL w kolorze czarnym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 11:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez Werewolf » 4 wrz 2014, 19:40

@qgp – tak przeglądam forum, czytam i mam wrażenie że po prostu miałęś

pecha. IMO – awaryjność i Mazda to dwa słowa kompletnie niezbieżne ze sobą.
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2014, 19:20
Posty: 8
Auto: Mazda 6 2.3 MZR 175 KM

Postprzez Ksylo » 5 wrz 2014, 14:10

ojj to mało jeszcze wiesz..... szczególnie o MPS'ach :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2008, 15:05
Posty: 280 (29/1)
Skąd: Warszawa/Lublin
Auto: Pożegnał Mazda 626 99r.
Powitał Mazda 3 KIREI+ 11r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed