[6 GG MPS] Uszkodzona antena i otwieranie drzwi przyciskiem

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez gryzoon » 25 mar 2009, 13:16

Po 3ch wizytach w ASO zdiagnozowano w mojej mazdzie uszkodzoną antenę zbliżeniową kluczyka do otwierania samochodu i uszkodzony przycisk w tylnej klapie bagażnika. I właśnie zostałem zabity kwotą naprawy z ASO na około 1000zł. Problem może błahy, ale 1000zł w zamian za otwieranie samochodu gumkami w klamkach i świecącą się kontrolką KEY na desce to trochę dużo.
Może ktoś z Was wie, gdzie lub kto może sprowadzić części i naprawić to jakoś taniej niż ASO, czyli mniej niż:
1. guzik 450zł
2. antena 350zl
3. wymiana 250zl
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez Blaster7 » 25 mar 2009, 13:54

To jest ASO.....
MOJA MAZDA http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... highlight=
NA PJ http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/6/42933
http://www.ath-hinsberger.de – compleet bodykid
Eibach -30mm

NAPRAWA SKRZYŃ BIEGÓW – SYNCHROCAR Piotr Tarka Żory ul. Fabryczna 1 tel 32 435 90 26
507 144 039 http://www.synchrocar.pl/
ZAPRASZAM NA SERWIS KLIMATYZACJI!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 maja 2008, 07:31
Posty: 220 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 6 2003 2 CITD, 121KM, GY

Postprzez kowalesik » 26 mar 2009, 08:38

gryzoon, masz wersję EU czy US? Jeśli US to spróbuj poszukać części tutaj: www.onlinemazdaparts.com
Tak na marginesie to ja miałem taką awarie właśnie otwierania bagażnika – wymiana anteny, nie wiem czy przycisk był wymieniany.
Kowalesik
MazdaSpeed 6 GT 2.3 Turbo AWD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 23:08
Posty: 159 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: MazdaSpeed 6 GT

Postprzez gryzoon » 28 mar 2009, 14:53

Mam wersje US, ale nie wiem jakie numery maja te części i zamówiłem już w ASO – niech się dorobią. Jak dzwoniłem po innych punktach Mazdy to kolesie wogóle nie wiedzieli o czym mówię :/ (bardziej obrazowo już nie potrafiłem wyjaśnić – wszyscy jak jeden "proszę przyjechać zdiagnozujemy, ocenimy, wycenimy" – fajnie, ale ja już miałem zdiagnozowane i wycenione – zależało mi na samych częściach. Wychodzi na to, że potwierdza się moja teoria że nasze ASO Mazdy KOMPLETNIE się na nich nie zna i nie wiedzą jak naprawiać te auta. W jednym jak pojechałem na przegląd to zastanawiali się skąd wezmą części bo to amerykańska wersja – drapanie po głowie – "to będzie chyba drogo" i to ma być ASO (mowa o 3ch ASO w Warszawie).
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez dzielnik » 5 lip 2009, 14:09

Niestety ale też mam problem z ASO chciałem zeby ustawili mi zbieżność gdyż ścina mi równomiernie opony przednie do wew. Niestety raz że nie mieli oprogramowania do cx-7 to na dodatek stwierdzili że to wersja US i musi wziaść VIN zadzwonić do siedziby głownej mazdy a Oni do Centrali w USA zeby podać ustawienbie na moj model....To teraz moje pytanie...? Czy Kazdy model cx-7 ma inne ustawienie zbieżności? i gdzie moge je znaleśc aby ominąć cała tą procedure. Seriws o którym mowa to Mazda- Rzeszów na ul Krakowskiej
dzielnik
 

Postprzez gryzoon » 5 lip 2009, 14:33

Nie wiem co to za serwis – może go lepiej zmień – ja nie mam CX-7 ale MPSa w wersji US i zbieżność mi ustawili bez sprawdzania VIN i innych historii, mało tego jak wymieniałem tą antenę z guzikiem to samo ustawianie zbieżności trwało około 15min, a kosztowało mnie AŻ 80zł :)
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed