Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez Stivi » 12 maja 2010, 23:20

Co do spalania to MPS jest naprawde ok. Mi zauroczenie MPSem jakos szybko minelo.Chodz nadal mi sie piekielnie podoba. Auto jest jednak masywne i ciezkie. Teraz szukam czegos z wiekszym kopem. Najbardziej mnie kreci bmw 335 (e90) ale tylko sedan. Pare miechow wstecz spuscilo mi baty.
Jakby mi humorow nie pokazywalo to napewno bym je zostawil. Niestety nie mam za wiele wolnego czasu zeby jezdzic po serwisach. Dlatego poszlo i wiem ze to byla dobra decyzja.
Pozdrawiam.
Stivi
 

Postprzez Stivi » 12 maja 2010, 23:24

DDan jak masz problemy z angielskim to dawaj to na priva do mnie,pomoge. :)
PS. Ja tez mialem bezwypadkowa sztuke z ASO z pelna dokumentacja,tylko palce lizac. Przebieg w momencie zakupu 32 tys km. To napradwe malo ale tym razem sie zawiodlem na Mazdzie. Pierwszy raz.
Stivi
 

Postprzez kwiatek1901 » 13 maja 2010, 09:35

Teraz szukam czegos z wiekszym kopem. Najbardziej mnie kreci bmw 335 (e90) ale tylko sedan. Pare miechow wstecz spuscilo baty
Mi tez spuscilo baty <płacze> Bierz Stivi 335d,ja szukam juz dobre pare miechow ale wyrwac cos dobrego w rozsadnej cenie jest cholernie trudno :( niemniej jednak to auto warte jest kazdych dudkow :) mialem okazje polatac 335i jak rowniez 335d,jedno i drugie to poezja nie tylko dla uszu :D.Jest jeszcze 330xd i 530xd,moze to nie samoloty ale jest ok.
Rok temu mialem okazje wyrwac 635d 1 roczne za okolo 38tys€ i sie zastanawialem <glupek2>Polak madry po szkodzie hahaha
Pzdr,Kwiatek
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Postprzez Stivi » 13 maja 2010, 10:20

Ja jestem otwarty raczej na bezyne jak na diesla. Zgodze sie to poezja dla uszow nawet wiecej. 335d tez jest niezle dokopany ok 286 Km,benzyniak ma nieco wiecej bo 304Km. Wersja 635( to ma tez wydarcie) tez jest piekna jednak ja tylko szukam sedana bo kobita+dziecko jeszcze jest. Najbardziej podoba mi sie jednak coupe.
Nie martw sie znajdziesz cos dla siebie,szukac powoli i do skutku.
Pozdrawiam.
Stivi
 

Postprzez kwiatek1901 » 13 maja 2010, 21:00

Stivi napisał(a):ja tylko szukam sedana

bedziesz ciagnal z Jueseju czy tez Europa?
tyleczek tego przed liftem do zludzenia przypomina mi Lanosa <rotfl> po lifcie jest juz troche lepiej :)coupe jest sliczne ale jak widze 335i cabrio z tym kozackim twardym dachem mam banana od ucha do ucha :)
Pzdr,Kwiatek
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Postprzez raff » 13 maja 2010, 22:31

Ja też latam prawie 2 lata i nie narzekam. Przy w miarę normalnej ekspoloatacji ( od czasu do czasu jakies upalanko) auto sprawuję się bezproblemowo. Jak ktoś ma ochotę na ostrą jazdę to evo lub sti, chociaż znajomemu w rocznym evoX wymieniali skrzynie biegów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2008, 21:35
Posty: 65
Skąd: Kraków
Auto: 6 MPS, Yamaha Warrior

Postprzez Stivi » 13 maja 2010, 23:20

kwiatek1901 napisał(a):
Stivi napisał(a):ja tylko szukam sedana

bedziesz ciagnal z Jueseju czy tez Europa?
tyleczek tego przed liftem do zludzenia przypomina mi Lanosa <rotfl> po lifcie jest juz troche lepiej :)coupe jest sliczne ale jak widze 335i cabrio z tym kozackim twardym dachem mam banana od ucha do ucha :)
Pzdr,Kwiatek

tylko europa i tylko sedan jak mowilem. :)
Stivi
 

Postprzez kwiatek1901 » 14 maja 2010, 10:04

raff napisał(a):Ja też latam prawie 2 lata i nie narzekam. Przy w miarę normalnej ekspoloatacji ( od czasu do czasu jakies upalanko) auto sprawuję się bezproblemowo.

Ja mam mpsa od 7 miechow i tez musze przyznac ze do tej pory nie mialem powodow do narzekania,wrecz przeciwnie :)
Czasami zaczynam sie zastanawiac czy go sprzedac czy tez potraktowac jako kolejnego czlonka rodziny.
Stivi napisał(a):tylko europa i tylko sedan jak mowilem. :)

<spoko>
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Postprzez belu » 14 maja 2010, 12:55

ja się dołączę... minął rok jazdy (czwarty dla samochodu, 80000) i spokój, świeżo po przeglądzie w Auto2000 (choć to niewiele znaczy :) ).
pozdrowienia !
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2009, 13:58
Posty: 55
Skąd: Warszawa/Puławy
Auto: volvo ;)

Postprzez raff » 14 maja 2010, 12:57

Stivi napisał(a):Ja jestem otwarty raczej na bezyne jak na diesla. Zgodze sie to poezja dla uszow nawet wiecej. 335d tez jest niezle dokopany ok 286 Km,benzyniak ma nieco wiecej bo 304Km. Wersja 635( to ma tez wydarcie) tez jest piekna jednak ja tylko szukam sedana bo kobita+dziecko jeszcze jest. Najbardziej podoba mi sie jednak coupe.
Nie martw sie znajdziesz cos dla siebie,szukac powoli i do skutku.
Pozdrawiam.


Proponuję nowe S4 z pakietem MTM lub ABT ok. 430 KM i 515 Nm. http://www.mtm-online.de/de/Audi/S4-B8/ ... 4333430qmv
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2008, 21:35
Posty: 65
Skąd: Kraków
Auto: 6 MPS, Yamaha Warrior

Postprzez habzimierz » 14 maja 2010, 14:12

szybciej, taniej i lepiej wyjdzie uzywana M3 e90 + pakiet g-power http://www.g-power.de/934.html?L=1&cari ... dukt_Start byla promocja jakis czas temu za kilka tys (3-4, nie pamietam dokladnie) ojro był SK1 <faja> <zeby>
2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 18:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez raff » 14 maja 2010, 22:25

habzimierz napisał(a):szybciej, taniej i lepiej wyjdzie uzywana M3 e90 + pakiet g-power http://www.g-power.de/934.html?L=1&cari ... dukt_Start byla promocja jakis czas temu za kilka tys (3-4, nie pamietam dokladnie) ojro był SK1 <faja> <zeby>


IMHO używane M3 – nie zajechane to 200 t. w górę, Znaleźć dobre M3 w sedanie – ciężka sprawa, napęd RWD vs AWD. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nowe S4 za niewiele ponad 200 t. W codziennej eksploatacji jako auto rodzinne chyba bardziej przyjazne niż M3.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2008, 21:35
Posty: 65
Skąd: Kraków
Auto: 6 MPS, Yamaha Warrior

Postprzez nash13 » 15 maja 2010, 01:15

jesli bym mial wydac 200tysi na auto tak naprawde tylko do fanu to bym dozbieral kolejna stowe jakos i kupil gt-r.
wtedy poziom fanu przekracza poziom bezpieczenstwa
MPS jest w miare rodzinnym dupowozem, naprawde niezlym kompromisem w dobrej cenie,
Widze to tak – chcesz auto sportowe i masz co wydac? bierz nowego nissana gtr, evo X, subaru sti lub rs4 – 6 (w tych ostatnich trzech tylna para drzwi to tylko sciema, to glosne i twarde pozeracze paliwa.
chcesz auto tylko rodzinne? bierz audi a4-a6 najlepiej kombi, zeby jechalo to w 3TDI ew. 2.7.
chcesz w miare kompromis? s4 – s6? sedan bmw 335? (drogo!) a jesli chesz w miare kompromis i cene ludzka zostaje mps hehe <jupi>
Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 22:25
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Auto: speed 6

Postprzez belu » 15 maja 2010, 09:04

hmmm... a ja zaczynam rozważania czy nie zamienić MPSa na MX-5 do fanu i na co dzień po mieście + jakiś sedan w dieslu na trasę...
pozdrowienia !
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2009, 13:58
Posty: 55
Skąd: Warszawa/Puławy
Auto: volvo ;)

Postprzez DISItune » 15 maja 2010, 09:21

jeśli fun to dla Ciebie wciskanie w fotel to raczej nie ten adres, natomiast jeśli chodzi o prowadzenie to pewnie ciężko będzie znaleźć coś co będzie dawało więcej funu <faja>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez Stivi » 15 maja 2010, 09:30

o kurna co sie tu porobilo?
Stivi
 

Postprzez kryystian » 15 maja 2010, 09:50

nash13 napisał(a):Widze to tak – chcesz auto sportowe i masz co wydac? bierz nowego nissana gtr, evo X, subaru sti lub rs4 – 6

rs6 grubo mierzysz :D
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez FeniX » 15 maja 2010, 14:10

Każdemu narzekającemu na mps polecam przeczytać ten artykuł http://vwszrot.pl/

Mps ma kilka slabych stron jak kazde auto. Sprobojcie porównać do auta z linka.(niby wzor bezawaryjnosci i ekonomii)

Jednak wymieniając poduszki pod silnikiem wzmocnienie dyfra regulator zmiennych faz rozzadu i kilka innych bzdur mozna nim niemal bezawaryjnie jezdzic!!!!!! <spoko> <nauka> <faja>

Zamiast się tu żalić lepiej poszukać odpowiedzi na pytania na zagranicznych forach np w usa gdzioe mpsów jest jakies 100000X więcej niż w Polsce! naprawde po 4 latach większość bolączek jest już odkryta i są odpowiednie części żeby zamienic z serią.

Co do sciagania z Usa to walić smiało pw pomoge. <czarodziej> i to tak zeby cla ani vat-u nie płacić :) :P

Ja też mialem moment zwatpienia jak mi sie dyfer urwal, klekotala jak diesel, skrzynia biegów sie zacina... Jednak wsadzając nowe częsci za ok.10tys. spisuje się bez zazutu :) i mam nadzieje że dalej tak będzie :)
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez FeniX » 15 maja 2010, 14:19

jeden z komentarzy do artykulu z linka powyżej.
pozwole sobie zacytowac gdyz cholernie duzo w nim prawdy!


"Żal mi tegopana który zakupił owego passata. Człowiek odkłada na wymarzony samochód ikiedy już go ma to zamiast myśleć o wymarzonych wakacjach czy innych przyjemnościach materialnych musi płacić tym złodzieją i cięzko pracować na utrzymanie tego gówna. Polecam starego mercedesa W124 którego ja zakupiłem po kilkuprzygodach z nowszymi samochodami na które mam już dosyc wydawania pieniędzy i wole jezdzić starszym autem a za pieniądze naczescii mechaników wole sie opalać w ciepłych krajach mając w pupie prestiż za ktory tak słono trzeba dzisiaj płacić."
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez BUrdoror » 17 maja 2010, 13:03

FeniX napisał(a):
Jednak wymieniając poduszki pod silnikiem wzmocnienie dyfra regulator zmiennych faz rozzadu i kilka innych bzdur mozna nim niemal bezawaryjnie jezdzic!!!!!! <spoko> <nauka> <faja>


Jako totalny laik mechaniki samochodowej mam do Ciebie ogromna prosbe: Moglbys w skrocie opisac, co dokladnie "powinno" sie wymienic i jakie moga byc skutki jezdzenia na oryginalnych czesciach:
1. poduszki pod silnikiem (wymiana na twardsze? Jesli tak – jakie?)
2. dyfer?? regulator zmiennych faz rozzadu – co to jest, co to robi i dlaczego wymieniac? :D No i na co oczywiscie.
3. klika innych bzdur...?

Z gory dziekuje za wyjasnienia – mysle ze nie tylko dla mnie beda one przydatne.
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 15:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed