Napięcie łańcucha a cykanie – MPS (BK)

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez Morfik » 2 cze 2019, 19:29

Witam,

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, to będzie potrafił mi powiedzieć, jak mocno powinien być napięty łańcuch zimnego silnika 2.3 turbo, sprawdzając organoleptycznie.
Dolewając oleju, chciałem sprawdzić palcem, jak mocno napięty jest łańcuch i ku mojemu zdziwieniu, dało się go dość łatwo podważyć i podciągnąć ku górze (spodziewałem się większego oporu). Domyślam się, że po odpaleniu, będzie jeszcze dociągnięty przez napinacz (poprawcie mnie, jeśli się mylę), natomiast nie wiem jak bardzo.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że słyszę głośniejsze 'cykanie' rosnące wraz z obrotami, według mnie, dźwięk słychać bardziej z dołu / środka rozrządu (mniej więcej na wysokości ślizgów o ile się nie mylę).

Moje pytania są dwa – czy ktoś wie, czy pod palcem łańcuch powinien dać się dość łatwo podciągać oraz czy cykanie idące z obrotami powinno mnie skierować w kierunku wymiany rozrządu czy jednak są bardziej ewidentne objawy rozciągniętego łańcucha? <co?>

Jeżeli chodzi o osiągi, nie zauważyłem żadnych spadków ani dziwnych zachowań obrotów.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lis 2017, 18:29
Posty: 5
Skąd: Wroc
Auto: Mazda 3 MPS, 2.3l turbo, 2008 / ZZB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed