Mazda 3 II gen MPS – zakup

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez Derfflingeru » 20 lut 2019, 16:23

Cześć :)

Powoli myślę nad sprzedażą mojego Rex'a i zakupie kolejnego projektu.

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie Maździora 3 mps II generacji. Czytam, czytam i czytam różne działy techniczne, opinie użytkowników, ale już mi się mózg lasuje :D

Jeśli moglibyście mi nakreślić w skrócie jak sprawuje się mps, mam na myśli jego newralgiczne punkty, czyli silnik, turbo, dwumas.

Czy jest tak jak myślę, że kupując mps'a na dzień dobry powinienem otwierać silnik i robić mu kapitalkę, czy aż tak źle nie jest ? :)

Będę mega wdzięczny za pomoc ;)

Ps. Jakie ogólnie ma bolączki ten diabeł ? i jak z samym prowadzeniem (docelowo pewnie chciałbym wrócić do mocy z rexa, czyli 350 hp. Czy przód napęd ogarnia ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2013, 17:25
Posty: 95 (3/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda RX-8 2006r. 1.8 Turbo

Postprzez Paweł » 20 lut 2019, 16:52

Wypowiem się tylko na temat właściwości jezdnych, bo jeśli chodzi o motor, to MPS-y postrzegam przez pryzmat cen używanych L3-VDT i sekund, podczas których znajdują nabywców...

Miałem okazję kilka dni pojeździć BL MPS-em (może to mało, ale wystarczy, żeby zebrać naintesywniejsze wrażenia) i była to jedna z najlepiej spędzonych chwil w moim życiu. Jest niesamowicie wymagający dla kierowcy. Nie można ani na chwilę spuścić z niego oczu. Przy "przyciśnięciu" nigdy nie wiadomo, w którą stronę pojedzie, a koleiny i nierównomiernie przyczepny asfalt działają na niego jak płachta na byka... Jeśli Megane RS określiłbym "drogowym skalpelem", to Mazda przez porównanie zasługuję na miano "młota wyburzeniowego". Zabawę nieco psuje odcięcie momentu na niskich biegach, ale wiadomo, że można z tego zrezygnować. Trochę trudniej poprawić hamulce, ale tłumaczyłbym je tym, że Japończycy najwyraźniej uznali, że nie powinny być one składnikiem samochodu, którego zadaniem jest przyspieszanie.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Derfflingeru » 20 lut 2019, 20:46

O to już dość ciekawa opinia :) Trochę odwrotność mojej RX-8 która leci jak po sznurku :D

Chociaż najbardziej ciekawi mnie temat usterek :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2013, 17:25
Posty: 95 (3/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda RX-8 2006r. 1.8 Turbo

Postprzez Norreca » 10 mar 2019, 11:20

wszystko zależny jaki Ci się trafi.
auto jest dość wymagające jak Paweł napisał, i nie tylko wymaga uwagi od kierowcy ale i od nawierzchni ale jako daily daje świetnie rade :)

silnik jest troszkę poprawiony i nie posiada problemów z mps 6.
ja posiadam całkiem "nowe" auto wiec ciężko mówić o jakichkolwiek problemach zobaczymy za parę lat.

na tor można zabrać są i tacy co śmigają, ale zdecydowanie lepiej rx czy mx będzie więcej frajdy.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 12:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed