Mazda 6 MPS – Koszty użytkowania

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez weede » 5 lis 2014, 09:57

Jakie są koszty użytkowania Mazdy 6 MPS, które aktualnie ma 7-8 lat i 100-140k przebiegu. Mówię o dobrej sztuce, bezwypadkowej.

Może ktoś podać orientacyjne ceny np:
– turbo
– sprzęgło/dwumas
– amortyzatory
– rzeczy które wymienia się już przy takich przebiegach (co pada?)

Jest coś wyjątkowo drogiego co odróżnia tą wersję od zwykłej 6tki?

Spalanie można przyjąć przy normalnej jeździe 15miasto/10trasa? Bez szaleństw?

Słyszałem, że te auta sa mocno przelane, po programie auto generalnie pali mniej przy spokojnej jeździe?

Dziękuje za porady :)
Adrenaline Addiction.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2009, 15:14
Posty: 1453 (0/24)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5ND1

Postprzez drozdo » 20 mar 2015, 18:23

Trochę stary temat ale ku pamięci wrzucę od siebie:

– Ceny części łatwo sprawdzić. Z moich dotychczasowych napraw to koszty podobne do zwykłych 6, poza np. tarczami hamulcowymi czy klockami. Da się wiele rzeczy tanio zrobić bo części dużo pasuje ale nie o to chodzi.
– warto często zmieniać olej – mówią, że co 10k km
– spalanie w stocku jest słabe (~15l/100km przy spokojnej jeździe po mieście), po programie DISItune jest dużo lepiej (u mnie 11-12l/100km przy spokojnej jeździe A->B)
– trzeba się przygotować na rdzę, to bywa spory koszt, ale to w każdej 6 z tego okresu
– opony raczej warto mieć dobre, seryjny rozmiar jest dość unikalny więc to też wydatek, albo można szukać popularniejszych rozmiarów

Więcej MPSowych ciekawostek nie pamiętam. Moja przesiadka z MX-3 z 94 roku do 6MPS z 2006 jest odczuwalna finansowo, ale tak samo jak przy każdym innym aucie o tyle młodszym by była. Jak się już przyzwyczaiłem to nie boli i nawet doinwestowywać można ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 cze 2006, 19:11
Posty: 381 (7/19)
Skąd: Szczecin/Poznań
Auto: 500+KM 6MPS: https://fb.com/drozdo.6MPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed