Mazda CX-9 (TB) – Opinie i Informacje

Mazda CX-9 TB (2007– 2016) Mazda CX-9 TC 2016 –

Postprzez domin1979 » 31 sie 2010, 08:36

krl możesz napisać coś więcej o tym zestawie Brembo? Jakie w CX-9 są tarcze?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez mikael77 » 10 paź 2010, 21:24

Nowa mazda cx-9 w salonach mazdy, odbior styczen w bardzo atrakcyjnej cenie ok 155tys ja juz zamowilem :)
Ostatnio edytowano 11 paź 2010, 17:08 przez mikael77, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez People_Hate_Me » 11 paź 2010, 11:31

czekamy zatem na jakieś opinie :)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 14:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez mikael77 » 20 lis 2010, 13:47

Mazda na swojej oficjalnej stronie umieściła informacje o modelu CX-9, już po raz drugi możemy zauważyć dość kontrowersyjne dane techniczne modelu, jak nie którzy pamiętają w modelu z 2008 mazda podała przyspieszenie 10.1s do 100km (gdzie większość zagranicznych serwisów podawała w granicach 8s) i maksymalna prędkość 181km/h, tym razem prędkość spadła do 171km/h, za to znacząco spadło spalenie sr 11,3l miasto 15,4 i tryb poza miejski 9l na 100km (wersja 2008 odpowiednio 13, 18,5 i 9,9l), co ciekawe zmieniła się także średnica zawracania z 11,4m do 12,4m.

http://www.mazda.pl/upload/country/pl-pl/showroom/cx-9/CX-9_cennik_2010%20%28v2%29.pdf

Wszystko okaże się już niedługo, według informacji od dealera samochody powinny dziś przypłynąć do Niemczech.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez krl » 20 lis 2010, 18:58

W brembo są nie tylko dedykowane zestawy ale można także dopasować tarcze według rozmiaru, znajdziecie informacje na stronie BREMBO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 08:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez mikael77 » 26 lis 2010, 11:22

Odpowiedz na zmniejszone spalanie CX-9 udało mi się znaleźć na australijskiej stronie mazdy. Mazda w październiku tego roku wprowadziła kilka zmian w modelu.
"Szereg zmian, pomogły osiągnąć zmniejszenie zużycia paliwa. Inżynierowie zwrócili szczególną uwagę na kontrole spalania silnika w celu optymalizacji wydajności podczas zwalniania i na biegu jałowym. Ponadto, poprawiono kontrole mechanizmu różnicowego. W systemie napędu na wszystkie koła zmniejszono siły tarcia transmisji.
Posiada teraz nowe 20 calowe felgi aluminiowe, które nie tylko wyglądają bardziej sportowo, ale też są lżejsze. Opory toczenia opon zostały zmniejszone i jest to kolejny czynnik zwiększający wydajność paliwa. "

http://www.mazda.com.au/Community/News/2010/10/Mazda%20CX-9%20now%20more%20fuel%20efficient.aspx
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez mikael77 » 7 gru 2010, 18:20

Dla wszystkich zainteresowanych pozwolę sobie wkleić odpowiedz jaka otrzymałem od Mazdy Polska w sprawie danych technicznych mazdy CX-9 wersji europejskie 2010.

– odnośnie prędkości widnieje informacja, że prędkość maksymalna
wynosi 171km/h. Uzyskaliśmy od producenta informację, że była ona
mierzona na 4tym biegu. Do dyspozycji pozostają jeszcze dwa biegi, na
których niewątpliwie samochód dalej się rozpędza, jednak z nieznanych
nam względów producent nie zbadał tej prędkości. Z dotychczas
sprzedanych Mazd CX-9 wiemy, że realna prędkość maksymalna jest
większa.

– wartość przyspieszenia podana przez nas w broszurze zgadza się z
danymi podanymi w oficjalnych informacjach od producenta, jednak tak jak
wspomniałam wyżej bywa, że osiągi są lepsze niż wynika to z
oficjalnych danych.


– średnica zawracania wynosi odpowiednio 12,4m jeśli mierzona jest między
ścianami, a 11,4m jeśli mierzona jest miedzy krawędziami chodnika.

Także zarówno dane które Pan ma, jak i te które my podajemy w cenniku
są prawidłowe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez Giz » 5 sty 2011, 07:16

jak tam – now cx-9 smiga, jakie wrazenia z jazdy ;)
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2010, 12:52
Posty: 87
Auto: Mazda CX-9 3.7 V6, 2009
Mazda 3, 2.0, 2014

Postprzez jaremi » 5 sty 2011, 15:44

jaremi
 

Postprzez mikael77 » 6 sty 2011, 22:30

Miałem nadzieje odebrać CX-9 przed świętami, ale udało mi się przed nowym rokiem. Pierwsze wrażenie jak usiądzie się za kierownica to że jest to duży samochód( z zewnątrz aż tak tego nie widać) i trzeba było trochę pojeździć by się przyzwyczaić.
Ale po kolei, najpierw może co mnie negatywnie, może nie zaskoczyło ale co powinien ten samochód mieć:
– brak BT co ciekawe ten sam typ radia z 4,5" wyświetlaczem w US posiada BT, a także radio satelitarne, (myślę czy nie wstawić sobie radia CASKA, choć obecne prezentuje się bardzo ładnie szkoda ze nie jest tez takie funkcjonalne)
http://www.coagent.cn/view_pro.php?id=59
– lusterka nie składają się elektrycznie (przy tych gabarytach była by to użyteczna funkcja),
– brak BSM (blind spot monitoring) w wersji amerykańskiej to standard,
– jeśli od 0 jedziesz spokojnie szybko wchodzi na wysoki bieg juz przy 70km/h wszystko jest ok tylko gdy chcesz depnąć kreci obrotami, a później redukuje (powyżej 2500obr/min odgłos silnika dość drastycznie się zmienia, trzeba się do tego przyzwyczaić) ale to mój pierwszy automat i generalnie oceniam go na plus.
– myślałem że lusterko będzie automatycznie ściemniane z home linkiem, niestety jest tylko to pierwsze,
– hamulec "ręczny" postojowy teraz jest "nożny", tez trzeba się do tego przyzwyczaić.

Samochód piękny, świetnie się prezentuje na 20 calowych kołach tak jak przypuszczałem związku z ta notatka na temat zmniejszonego zużycia paliwa którą podałem powyżej, mazda przyjechała na nowych felgach, ale dane mi będzie porównacie je dopiero latem gdyż na zimę zakupiłem już zestaw 20 calowych kół wraz z oponami i czujnikami TPMS (koła z modelu 2008). Jak na razie mam przejechane 350km sr.16l/100km. Maksymalnej prędkości nie udało mi się jeszcze przetestować ponieważ pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, ale mocy mu nie brakuje i auto bardzo fajnie się "zbiera" , nie czuć w ogóle jej masy. W środku wykończona jest materiałami bardzo dobrej jakości plastiki są miękkie i miłe w dotyku, wszystko jest bardzo ładnie spasowane .

Na plus:
– duża przestrzeń w środku,
– świetne wykończenie i spasowanie materiałów,
– mocny silnik (+ automat),
– elektryczna tylna klapa ( nie trzeba biegać by psa wypuścić ;) ),
– system nagłośnienia Bose,
– dobre wyposażenie (choć mogło być trochę lepiej),
– bez kluczykowy dostęp.

Dodatkowo zamontowałem hak i czujniki parkowania z którymi serwis trochę się męczył, przednie wykrywały śnieg i "pipały" bez powodu. Mój kolor to aluminium metalic, czyli taki ciemniejszy srebrny miałem trochę pecha bo w transporcie obtarli mi bok i w przyszłym tygodniu odstawiam mazdę na polerkę. Na ulicy już widziałem dwie nowe sztuki, wiec widać że auto szybko znajduje kupców.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, szczerze to ciężko znaleźć auto o takich wymiarach i walorach w tak korzystnej cenie. Całość wyszła 169tys + pakietowe ubezpieczeniowy 4400zł.

PS. Dodam co się zmieniło do wersji 2008 EU
– lampy ksenonowe samopoziomujące wraz ze spryskiwaczami,
– nowe radio z 4,5 calowym wyświetlaczem,
– kamera cofania,
– szyberdach,
– zmieniony przód i tylne lampy,
– nowe felgi,
– nowa kierownica,
– panel obsługi trzeciej strefy klimatyzacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez Jarenty » 7 sty 2011, 14:04

Witam i Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów :) ,
Również jestem świeżym posiadaczem CX9 (czarna) zakupionej w polskim salonie (odebrałem w styczniu 2011), przymierzałem się wcześniej do amerykańskiej wersji ale jak dowiedziałem się, że będzie dostępna w naszych salonach to postanowiłem poczekać. Samochodzik jest bardzo fajny, niestety nie wolny od wad. Podzielam w pełni zdanie mikael77 na temat pewnych słabości wersji oferowanej w naszych salonach jak też opinii o zaletach tego samochodu.
Szczególnie brakuje mi elektrycznego składania lusterek i bluetootha :( . Dlatego także rozważam zakupienie nowego radia ale marki Phantom (czytałem gdzieś w internecie, że to praktycznie to samo co Caska) posiadającego BT i nawigację. Swoją drogą ciekawe czy te lusterka da się przerobić na sterowane elektrycznie?
Dodatkowo nie do końca odpowiada mi, że spryskiwacze reflektorów działają tylko jednocześnie ze spryskiwaniem przedniej szyby a nie oddzielnie oraz brak rolety bagażnika.
Dzięki wielkie Maździe, że udostępniła CX9 w Polsce ale nie do końca zadbała o możliwość dodatkowego wyposażenia np. właśnie radia z BT i nawigacją dostępne są tylko marki Pioneer, która mi nie odpowiada choćby ze względu na brak integracji wizualnej z deską rozdzielczą samochodu, pomijając, że stanowi sama w sobie łatwy łup dla złodzieja, który taką stację multimedialną bez problemu zaaplikuje do każdego innego samochodu. W przypadku Caski i Phantoma nie jest to już takie proste.
Zrobiłem dopiero niecałe 100km więc za wiele nie mogę powiedzieć ale subiektywne wrażenie jest jak najbardziej OK. Jest rzeczywiście duży i trzeba będzie zrobić trochę kilosów aby się przyzwyczaić . O spalaniu nie powiem teraz za wiele ale za jakiś czas wrócę do tego tematu, póki co komputer pokazuje np. wartość śr. zużycia paliwa w okolicach 21/100 ale jeździłem na krótkich dystansach po mieście.
Także zakupiłem felgi na zimę z modelu przedliftingowego ale 18 calowe nie 20 i opony Vredestein i dla bajeru trochę dodałem niebieskie podświetlenie powitalne.
Generalnie samochód wspaniały, komfortowy ze świetnym systemem nagłośnienia, bardzo porządnie wykończony i co ważne dla mnie 7-osobowy z prawdziwym trzecim rzędem siedzeń <jupi> i jak na to co oferuje w niewygórowanej cenie. Chociaż wolałbym zapłacić parę tysięcy więcej i nie musieć samodzielnie poszukiwać wyposażenia, które dzisiaj wydaje się standardem w tej klasie samochodów.
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 12:55
Posty: 10
Auto: Mazda CX-9 / 2010 PL

Postprzez mikael77 » 7 sty 2011, 16:21

Caska to jest to samo co Phantom, a zaoszczedzisz duzo pieniedzy.
http://www.cnbuynet.com/caska-mazda-cx9-gps-navigation-dvd-player-p-1377.html
filmiki
http://www.youtube.com/watch?v=3L5tVrReY-o
http://www.youtube.com/watch?v=IK0O38JUBRk
lub z polski
http://allegro.pl/nawigacja-gps-multimedia-mazda-cx-7-cx-9-montaz-i1396132884.html

Z przeróbką lusterek może być problem z powodu gwarancji.
Ja zakupiłem Conitnentale 255/50 R20, Vredestein był trochę tańszy i bieżnik prezentował się bardzo fajnie w testach ADAC był tylko o jedną pozycje gorszy, ale miałem wcześniej Conti i byłem z nich zadowolony. W moim wcześniejszym SUVie miałem mniejsze zimówki i stwierdziłem ze auto za dużo traci z wyglądu na mniejszych felgach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez vagabund » 9 sty 2011, 19:25

Witam i pozdrawiam,
Właśnie stałem się kolejnym szczęśliwym (mam nadzieję...) posiadaczem CX9 z polskiego salonu.
Przed odbiorem z salonu trochę jednak muszę auto niestety doposażyc. M.in. navi + BT. Mam w związku z tym pytanie do uż. Jarenty – czemu nie oferowany przez salon Pioneer? – masz może namiary www na zdjęcia zestawu (ja się nie dokopałem) – czy faktycznie tak nie pasuje do wyglądu całości kokpitu? Czy jego demontaż jest faktycznie tak prosty, że może kusic??
PS: koła też wybrałem 18" – tak zaleca na zimę producent i tyle...
pozdrawiam, vagabund
vagabund
 

Postprzez mikael77 » 9 sty 2011, 20:17

koła też wybrałem 18" – tak zaleca na zimę producent i tyle...
gdzie to wyczytałeś?

Zaleca także 20" ale nie zezwala wtedy na używanie łańcuchów tyle wedle producenta.

Pioneer braki obsługi zegara i komputerem, nie jestem pewien czy współpracuje z wzmacniaczem Bose.
Tu masz link z forum ze zdjęciami zainstalowanego radia Pioneer AVIC 700 (jak dla mnie wygląda to dość tandetnie).
http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?123685722-Aftermarket-double-din-radio-kits-for-CX9/page2
ramka
http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=4882
podobna wszystkie Kenwoody i Pioneery obsługują sterowanie z kierownicy.
ramka + konwerter do Bose to już 1100zl

PS. Vagabund ciekawy nick, to z niemieckiego włóczęga, ale nie wiem czy wiesz, że jak dołożysz "a" na koniec to po portugalsku ... co ciekawe po hiszpańsku ma wtedy to samo znaczenie co po niemiecku.

Pozdrawiam
Michał
Ostatnio edytowano 11 sty 2011, 13:38 przez mikael77, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez vagabund » 10 sty 2011, 22:47

Dzięki Michał,
Co do opon – jutro idę do dealera i popytam, ale faktycznie chyba masz rację, pozostanę przy 20" + opony zimowe (dealer nie będzie zachwycony, bo już zamówił...). Dzięki też za linka do zdjęc Pioneer'a – no tak, wygląda to bardzo tandetnie, nie biorę tego.
Pozdrawiam i podzielę się spostrzeżeniami po pierwszych wrażeniach z dłuższej jazdy...
PS: vagabund – po angielsku też vagabond, a po polsku po prostu wagabunda – i na to mi też to auto potrzebne – załadowac co się da (deska/surf/rowery/sprzęt nurkowy/raki + skrzynka piwa) i przed siebie...
vagabund
 

Postprzez Jarenty » 11 sty 2011, 13:45

Witam Wszystkich w tym (jestem pewien) kolejnego Szczęśliwca,
Vagabund, co do Pioneera to wygląda to tak jak na załączonym linku mikael77 lub wg mojego sprzedawcy po prostu 2-din z odpowiednią wysłonką z plastiku dostosowaną do CX9. Wg mnie wystarczy wydłubać stację kupić odpowiedni adapter do danej marki samochodu i zamontować stację. Podejrzewam, że dla "naszych" złodziei nie stanowi to większego problemu i stąd moje obawy, oczywiście poza estetyką i wyglądem Caski czy Phantoma, które mają przystosowany nie tylko kształt, ale i kolor podświetlenia do oryginalnego w CX9. Jeśli wierzyć mojemu sprzedawcy to Mazda podpisała na Polskę porozumienie na wyłączność z firmą Pioneer stąd brak czego innego w ofercie, a szkoda.
Co do 20 cali to Michał (jeśli Kolega się nie obrazi to po imieniu) ma rację, że wygląd jest lepszy niż na 18. Na początku nawet już zamówiłem drugi komplet takich samych felg, 20 ale może trochę z przyzwyczajenia i trochę kierując się wyborem innych kupujących, zdecydowałem się ostatecznie na 18 cali. Opony Vredestein wybrałem po konsultacji ze znajomymi ze stacji dealerskiej i serwisu oponiarskiego, którzy twierdzą zgodnie, że to jest bardzo dobra opona, choć mało znana i niedoceniona marka na naszym rynku, na pewno nieustępująca właściwościom opon tzw. renomowanych producentów a dodatkowo mająca ciekawy bieżnik. Nigdy też nie miałem takich opon a opinia o nich mnie zachęciła. W testach ADAC są wymienione Vredesteiny Snowtrack a ja mam 4 Xtreme. Swoją drogą chętnie spojrzałbym na test opon, o którym pisał Michał (może link), bo mi nie udało się znaleźć nic, co można byłoby przełożyć bezpośrednio na ocenę opon w rozmiarze nas interesującym. Ale to kwestia wyborów mniej czy bardziej preferowanych atrybutów, jakie posiadają poszczególne opony. Jedyna kwestia to łańcuchy, ale sam nie wiem czy będę kiedykolwiek ich potrzebował.
W tej chwili najbardziej interesuje mnie stacja multimedialna z BT i nawigacją. Czy ktoś z Was już założył coś nowego i ciekawego? Ja się nakręciłem na Phantoma i czekam na info od zakładu montującego. A może macie pomysł, co fajnego a przy okazji pożytecznego można byłoby jeszcze dodać?
Co do lusterek to chyba sobie odpuszczę. Natomiast nadal interesuje mnie roleta bagażnika. Ostatnio na Allegro znalazłem za 945 zł (http://allegro.pl/roleta-bagaznika-mazd ... 58585.html).
Pozdrawiam
Jarenty
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 12:55
Posty: 10
Auto: Mazda CX-9 / 2010 PL

Postprzez mikael77 » 11 sty 2011, 15:01

Różnica w cenie opon nie była aż taka duża miedzy Continental a Veredestein, jeśli chodzi o felgi 20" to cena po rabacie jest naprawdę nie wygórowana.
– felgi 20" – 1601,– zł/szt.
– opony Continental ContiCrossContact Winter 255/50R20 – 1380,– zł/szt.
– opony Vredestein Wintrac 4 Xtreme 255/50R20 – 1135,– zł/szt.
– czujnik TPMS 1500 zł/4szt.
na wszystko -15% udało mi się utargować.


http://www.salon-opon.com/Testy-opon-zimowych-4x4--SUV-21565R16-ADAC-2007_s767.html
Test był w jednym z magazynów samochodowych widziałem też go gdzieś na aukcji allegro , chyba największą wada Verdesteinów to według testu było spore zużycie bieżnika.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 11:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez konopkasz » 12 sty 2011, 20:47

Właśnie wpadła mi w oko ta CX-9, i trafiłem na Wasze forum. Mam pytanie o audio, czy jest z subwoofer'em?
Początkujący
 
Od: 12 sty 2011, 20:41
Posty: 12

Postprzez pai » 13 sty 2011, 09:18

– brak BSM (blind spot monitoring) w wersji amerykańskiej to standard,

Standard, bo lewo lusterko u nich musi być płaskie... (gó.... w takim widać za przeproszeniem)

Kupcie panowie lusterka asferyczne (wypukłe i dzielone) i po kłopocie, nie trzeba wtedy żadnego BSM. Koszt na ebayu nieduży, bo idzie to z UK, a najśmieszniejsze w tym , ze to robione w Polsce. Służę kontaktem by nie robić reklamy na forum.. Mają też podgrzewane wersje. Trochę trzeba w plastiku trzymającym wkład wyciąc (bo styki wychodza nieco w innych miejscach) ale to zaden problem, poza tym nie mam uwag.
Odnośnie sensorów TPMS lepiej (taniej) kupic na ebayu ze stanów... 60usd * 4 + wysyłka 40? wątpliwe by poszło na cło
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 17:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Postprzez pai » 13 sty 2011, 09:36

A co do Homelinka to taki gadżet jak na polskie warunki mało użyteczny, mało kompatybilny z systemami w Europie (chyba że się planuje dopiero swoje bramy to można dobrać wtedy napęd (pilot/częstotliwości by współpracował z Homelinkiem- tu się zgodze). Nie ma się tym co podniecać. Mam – nie używam i nie zamierzam przerabiac (dokupienie nowego radia do 4 napędów i zamiana istniejących pilotów na inne aby miec działające guziki w lusterku słabo się kalkuluje.... W końcu i tak posiada się pilota do bram w samochodzie, wiec co za róznica gdzie się przycisnie. Koszt 4-kanałowego pilota np. Nice to chyba poniżej 100zł....
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 17:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9