CX-9 2018 po zakupie szereg pytań.

Mazda CX-9 2007–

Postprzez devion » 11 wrz 2019, 19:19

Witam
Po paru latach wymieniłem CX-7 z 2007(mam do sprzedania w super stanie) na cx9 z USA z niewielkim przebiegiem z 2018.
Oczywiście auto było bite, sprawdziłem historię po Vin, ale jest już zrobione, moim zdaniem bardzo dobrze.
Powoli uczę się nowego auta, ale mam parę pytań do kolegów mających już model z tego roku:
-MZD:
Mam MZD już "spolszczoną" przez warsztat, numer systemu operacyjnego 70.00.100 Eu N,
wersja bazy muzyki 00.08.000.
Czy są jakieś aplikacje które rozszerzyły by funkcjonalność systemu, jak je zainstalować?
Wiem,że jest "Mzd-Aio-Ti", ale jak to uruchomić? I czy nadaje się do mojej wersji firmware?
Jest gdzieś przystępne "How to" w naszym języku?
Czy mapy da się w tym aktualizować nie płacąc majątku?
Czy można dograć , doinstalować, kupić Android Auto? (w ASO powiedzieli mi,że do aut z USA nie mają modułów).
Jeśli jest ktoś w pobliżu Krakowa, Katowic to skorzystałbym.
-Hak
Mam fabrycznie zainstalowane miejsce na hak, adapter dokupiłem, ale nie mam wiązki elektrycznej.
Czy w lokalizacji jak wyżej ktoś dorabia takie wiązki do aut z USA?
-alarm
jak zorientować się czy, oprócz immobilizera, jest zainstalowany fabryczny alarm?
Ze względu na Keyless chciałbym zainstalować jakieś dodatkowe, pewne zabezpieczenie.
Jakoś nie ufam tej nowości, może są jakieś sprawdzone systemy alarmowe/odcinające współpracujące z elektroniką z CX-9 z 2018?
Początkujący

Od: 7 wrz 2011, 17:06

Postprzez Rad4k » 18 wrz 2019, 09:50

Cześć
Podłączam się pod pytania ;), to jest chyba standardowy zestaw nowego właściciela (chociaż niepełny)
Proponuję uzupełniać w miarę pozyskiwania informacji,
Pozdrawiam
Początkujący

Od: 29 lip 2019, 09:55
Auto: CX-9, 2015