CX-7 faluje temperatura, słabe ogrzewanie

Mazda CX-7 2006–2012

Postprzez lrutkowski » 1 lis 2019, 11:31

Hej,
CX-7 wersja USA z początku produkcji. Dopiero co jestem po zakupie.
Po kilku km jazdy temperatura wskakuje na samą górę zakresu, po jakimś czasie spada i znowu idzie w górę. Przy tym o dziwo ogrzewanie w kabinie jest słabe, na wolnych obrotach praktycznie zimne powietrze leci.
Myślałem, że to wina zapowietzronej chłodnicy. Próbowałem odpowietrzyć poprzez zalanie na full chłodnicy + powyżej max na zbiorniczku, odpalenie i dojście do temp pracy, 5min przegazowania na 3,5tys obr, minuta odpoczynku i kolejne dwa razy to samo. Wskazówka stała na środku zakresu, ogrzewanie takie sobie. Uznałem, że jest odpowietrzony a może nagrzewnica już jest zakamieniona.
Kolejnego dnia niestety po kilku km wskazówka poszybowała w górę aby po minucie opaść (i tak w koło).

Moja diagnoza to termostat zacinający się w pozycji zamkniętej ale... czy wtedy nie powinno być dobre ogrzewanie?

Ma ktos może schemat ogrzewania?
Ktoś przerabiał taką akcję?
Początkujący
 
Od: 1 lis 2019, 11:19
Posty: 1
Auto: CX 7

Postprzez Marcinpolka » 11 lis 2019, 20:32

Witam.
Jeśli to by był termostat to ogrzewanie powinno działać normalnie.....Brak ogrzewania to typowy objaw zapowietrzonego układu lub braku czynnika.
Początkujący
 
Od: 11 sie 2018, 21:49
Posty: 19
Auto: Mazda cx7 fl 2.2mzr-cd 168km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9