jak to jest z przeciwmgielnymi

Mazda CX-7 2006–2012

Postprzez skibaoln » 15 paź 2019, 15:20

Hej,

nowy na forum, ale szukając wątku po necie nie natknąłem się wprost ani pośrednio na opisy instalacji przeciwmgielnego zarówno z przodu jak i tyłu.

Zacznę więc od początku – już kilka lat mam piękna i niezawodną CX-7 2.3 T- chyba DISI z 2007 roku o porażającej mocy nominalnej 244 konie :P. Oczywiście z USA w automacie. Dla mnie bomba auto i nie zamierzam sie pozbywać i minimalnym kosztem nawet trochę zmieniać. Zaczynam więc od tego co jest bolączką aut ze stanów czyli światłą przeciwmgielne.

Nie chciałem by moje światło znajdowało się w lampie zespolonej więc za grosze kupiłem drugi zderzak (po lift), pomalowałem go elegancko w kolorze nadwozia by się jakoś nie wyróżniał :) i uzbroiłem w zaślepki, odblaski i lampę przeciwmgielną. Poprowadziłem kabel ze złączem do wiązki by nie musieć dziwnymi ścieżkami prowadzić kabli.
OK, wiem, że i tak nie ma tam złączki , ale chcę mieć położone kable dokładnie tą samą drogą co oryginalna wiązka.

Z drugiej strony pogrzebałem też z przodu i zacząłem przyglądać się instalacji z przodu i tu utknąłem trochę prosząc Was o pomoc.
Moja Mazda ma manetkę z jednostopniową regulacją przeciwmgielnych. Czyli albo są włączone albo nie i nie ma podziału na przód i tył (bo to z USA). Nie chcę tego zmieniać i pomyślałem, że najlepiej by włączając przeciwmgielne odpalać na raz przód i tył – a co tam :P.

Sprawdziłem także skrzynki z bezpiecznikami i trochę sie zdziwiłęm – przyznaje. Skrzynka pod deską nei ma 10A bezpiecznika do tylnego przeciwmgielnego bo tam instalacji nie było w ogóle. Ale szukając po necie nie natknąłem siena informację jakie konektory należy użyć do bezpiecznikó mini w tej skrzynce? Może któś z Was wie?. Cała skrzynka kosztuje 100 pln a konektory ISO 0,50 pln. nie chcę kupować całej skrzynki z obciętymi kablami dla 2 konektorów.

Druga zastanawiająca mnie sprawa dotyczy podłączenia przednich przeciwmgielnych. Oczywiście zaglądając do skrzynki pod maską okazało się, że nie ma bezpiecnzika od pzreciwmgielnych i co więcej w gnieździe jest tylko 1 pin męski co świadczy, o tym ,ze w ogóle nie ma instalacji. Pytanie czy ten PIN jest tam podłaczony z manetki do gniazda i kable mam położyć od skrzynki do światełczy to głębszy temat?

Zastrzegam na końcu, że podłączenie włącznika świateł w panelu koło TCSa traktuję jako ostateczność – wolałbym to puścić przez manetkę w kierownicy.

Ciekawe, czy ktoś z Was rozkminiał te tematy? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Początkujący
 
Od: 15 paź 2019, 14:56
Posty: 1
Auto: Mazda cx-7 2.3T 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9