Mazda CX7 2.2 Kontrolka DPF+ kontrolka świec

Mazda CX-7 2006–2012

Postprzez Tomasz b » 23 mar 2019, 08:14

Witam. W mojej Maździe CX7 2.2 173PS niedawno zaczeła mrugać kontrolka DPf.
Próbowałem poradzić sobie sam z tym problemem za pomocą programu WoW i interfeisu SNNOOPER lecz moje próby zakończyły się niepowodzeniem ponieważ nie można rozpocząć procedury wypalania DPF. Myślałem że to wina interfejsu więc udałem się do serwisu .
Niestety tam też wszystko się powtużyło . Mechanik stwierdził nie wiem na jakiej podstawie że powinienem wymienić wtryski i Dpf ponieważ auto pochodzi z włoch a ja mieszkam w Austri i tutaj mamy inne paliwo i tym podobne bzdury.
Auto jest w trybie awaryjnym i nie ma mocy. Po wyjeździe z serwisu zaczeła mrugać jeszcze kontrolka świec. Nie wiem co robić . Czego szukać . Dodam że DPF był regenerowany 30000 tyś km wcześniej w specjalistycznym warsztacie.
Może ktoś miał podobny problem gdzie nie można było rozpocząć procesu regeneracji ?
Jakie mogą być tego przyczyny ?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc
Początkujący
 
Od: 23 mar 2019, 07:03
Posty: 1
Auto: Mazda CX7 2.2MZR-CD

Postprzez smile » 23 mar 2019, 13:17

Bez odczytania błędów to wróżenie z fusów. Poproszę najpierw przeprowadzić właściwie diagnostykę, z powodzeniem odczytać błędy. Jeśli mechanik tego nie umie, nie powierzył bym mu auta.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 12:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9