iPod Touch (iPhone) i Mazda – xcarlink

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez cayco » 20 maja 2008, 12:38

Witam!

Wiem, że jest temat o mp3 w Maździe ale chciałem założyć oddzielny dla iPoda Touch lub iPhone. Z tego co czytałem to xcarlink nie obsługuje iPod Toucha po kablu z danymi (sygnał leci z wyjścia słuchawkowe a co za tym idzie nie ma sterowania w kierownicy).

Znalazłem coś takiego w USA:
http://www.therpmstore.com/product_info ... cts_id=142
oraz coś takiego w UK:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0247983647

Czy ktoś z Was ma coś takiego lub może jakiś inny interfejs umożliwiający sterowanie touchem z kiery i przesyłanie dźwięku nie po kablu słuchawkowym?
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=53259">Moja Mazda</a>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 mar 2008, 22:40
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 2004, 2.0 diesel

Postprzez Myjk » 20 maja 2008, 14:46

Toć przecież to też jest xCarLink, tylko dedykowany dla iPod. ;) Akurat mam takowy przed sobą.
Ło... :)
Obrazek
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cayco » 20 maja 2008, 15:05

Hmm, a jesteś pewien że sterowanie utworami będzie działać z kierownicy dla Toucha i iPhone? Wydaje mi się, że gdzie ktoś mi mówił/pisał że tylko starsze iPody tak działają a nowsze idą przez kabel audio...
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=53259">Moja Mazda</a>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 mar 2008, 22:40
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 2004, 2.0 diesel

Postprzez Myjk » 20 maja 2008, 15:15

Ale to co zapodałeś z eBay i z tej stronki zagramanicznej, to jest dokładnie to co widzisz powyżej.
Jak się przyjrzysz kablowi, to tam jest kabel sterujący i jack.

Jeden z użytkowników też miał dylemat czy iPhone będzie działać.
Odpisałem mu że nie mam pojęcia, więc sam wygrzebał takie oto info:

"IPOD interface serial --- Support iPod 3, iPod 4, iPod Mini, Nano,
Nano 3, Video, Photo, Touch, Classic, iPhone + 3.5mm Aux in + two
control modes( Manaul mode + Playlist Mode)"

Niebawem ma testować, więc napiszę jak będzie.

W razie czego podlatuj do mnie, wszak jesteś z Wawy,
zabierzesz, zamontujesz, przetestujesz... ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Buszownik » 21 sie 2008, 12:44

Ja mam pytanko odnosnie podlaczenia Ipoda. jak dotád wszystkie "przejsciówki" znalezione na allegro i ebayu pasuja ale do radia ze zmieniarká. Ja takowego nie posiadam, czy jest szansa ze moge polaczyc ipoda z radiem ?????? czy zmieniarka jest konieczna ??????????????
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2008, 22:05
Posty: 40
Skąd: Navan/IE
Auto: MAzda 6, 2.0, Benzyna, 2003,

Postprzez Myjk » 21 sie 2008, 13:41

Nie, nie jest konieczna. xCarLink działa zarówno z radiami BOSE, NON-BOSE, ze zmieniarką i z 1CD.
To wszystko jest nadal jedna i ta sama jednostka sterująca.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Buszownik » 22 sie 2008, 10:31

Myjk dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno pytano, bo nie chce 2 razy rozbierac konsoli jesli to nie jest konieczne...... :) ...które wjscie w radiu (nie Bose) model 2003 ?????

1: Obrazek

2.Obrazek
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2008, 22:05
Posty: 40
Skąd: Navan/IE
Auto: MAzda 6, 2.0, Benzyna, 2003,

Postprzez Myjk » 22 sie 2008, 13:00

Numer jeden.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Buszownik » 25 sie 2008, 09:39

Dziéki, dzieki , <piwo>
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2008, 22:05
Posty: 40
Skąd: Navan/IE
Auto: MAzda 6, 2.0, Benzyna, 2003,

Postprzez mateo » 6 wrz 2008, 21:43

Czy ma ktoś już przetestowanego XCarLinka z iPhonem? W mojej obecnej konfiguracji (w nieMazdzie) która sklada się z radia Alpine z interfejsem do ipoda działają w pełni z równoczesnym ładowaniem etc tylko modele klasyczne ipoda (classic, nano etc). iPhone natomiast woła o niekompatybilości urządzenia i się nie ładuje w trakcie odtwarzania muzyki.


pozdrawiam, Mat
mateo
 

Postprzez eof » 30 lis 2008, 16:43

mateo napisał(a):Czy ma ktoś już przetestowanego XCarLinka z iPhonem? W mojej obecnej konfiguracji (w nieMazdzie) która sklada się z radia Alpine z interfejsem do ipoda działają w pełni z równoczesnym ładowaniem etc tylko modele klasyczne ipoda (classic, nano etc). iPhone natomiast woła o niekompatybilości urządzenia i się nie ładuje w trakcie odtwarzania muzyki.


kupiłem swego czasu XCL pod iPoda i kiedy kupiłem iPhone zupełnie zapomniałem o dodatkowej wtyczce jack, o której wspomina Myjk. Na tym podstawowym wejściu "logicznym" faktycznie wyświetla błąd, ale po podłączeniu do jacka działa ok. Oczywiście nie ma mowy o sterowaniu odtwarzaczem, ale za to wycisza się muzyka, kiedy dzwoni telefon :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2008, 23:02
Posty: 22
Skąd: warszawa
Auto: MZR-CD 2.0 kombi 2007

Postprzez Wieszczu » 14 gru 2008, 16:23

kupiłem swego czasu XCL pod iPoda i kiedy kupiłem iPhone zupełnie zapomniałem o dodatkowej wtyczce jack, o której wspomina Myjk. Na tym podstawowym wejściu "logicznym" faktycznie wyświetla błąd, ale po podłączeniu do jacka działa ok. Oczywiście nie ma mowy o sterowaniu odtwarzaczem, ale za to wycisza się muzyka, kiedy dzwoni telefon :D[/quote]

A jakiego masz iPhone'a? Pierwszego, czy 3g?
Twierdzisz że po podłączeniu xCarLink do iPhone'a nie ma sterowania z kierownicy ani ładowania?
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2008, 19:48
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2004r 2,0 136KM

Postprzez eof » 14 gru 2008, 16:29

Wieszczu napisał(a):A jakiego masz iPhone'a? Pierwszego, czy 3g?


3G

Wieszczu napisał(a):Twierdzisz że po podłączeniu xCarLink do iPhone'a nie ma sterowania z kierownicy ani ładowania?


Tak właśnie. iPhone wprost wyświetla komunikat o braku kompatybilności i niemożności ładowania.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2008, 23:02
Posty: 22
Skąd: warszawa
Auto: MZR-CD 2.0 kombi 2007

Postprzez graphium » 16 kwi 2009, 22:42

Witam!

Odświeżę trochę temat: jest już nowa wersja XcarLinka kompatybylna z iphone'em 3g i ipodem touch 2g
http://www.xcarlink.co.uk/product.php?p ... t=1&page=1

Ale jeśli chodzi o podłączenia ipoda/phone pod radio mazdy jest jeszcze ciekawsze rozwiązanie – wykorzystujące port kaseciaka/md – http://www.therpmstore.com/product_info ... cts_id=672

Jak na razie nie działa ładowanie, ale za to wyświetlacz mazdy pokazuje tytuły piosenek, no i raczej nie będzie trzeba lutować w wersjach 2004...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2009, 22:10
Posty: 7
Auto: Mazda 3 BK 2.0 SPORT (uk version)

Postprzez smoq » 3 lis 2009, 16:23

Czesc, Kłaniam się nisko, bo pierwszy raz na forum :)

Wygrzebuję stary temat :)
Do kogo mam się uśmiechnąć i ile by mnie kosztowała taka instalacja?
Chciałbym podłączyć iPhone 3G do Radio BOSE ze zmieniarką, tak, żeby mi grało i ładowało :)
Warszawa i okolice.
smoq
 

Postprzez Karol » 4 lis 2009, 02:59

hmmm ja co prawda mam starszego ipoda ale ladowanie i sterowanie z fajery dziala :]

Pogadaj z AIRBOB on wszystko wie :)
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez esikx35 » 17 mar 2010, 15:51

graphium napisał(a):Witam!
Odświeżę trochę temat: jest już nowa wersja XcarLinka kompatybylna z iphone'em 3g i ipodem touch 2g
http://www.xcarlink.co.uk/product.php?p ... t=1&page=1
Ale jeśli chodzi o podłączenia ipoda/phone pod radio mazdy jest jeszcze ciekawsze rozwiązanie – wykorzystujące port kaseciaka/md – http://www.therpmstore.com/product_info ... cts_id=672
Jak na razie nie działa ładowanie, ale za to wyświetlacz mazdy pokazuje tytuły piosenek, no i raczej nie będzie trzeba lutować w wersjach 2004...


To teraz ja odświeżam – ktoś próbował tych rozwiązań? szczególnie to drugie jest ciekawe.
Chodzi o zestawienie iPhona 3GS (lub iPod Touch) z radiem Bose 6CD w M6 2004 w taki sposób, żeby można było z kierownicy zmieniać utwory, na wyświetlaczy były ID3 i żeby się ładowało :) Do tego, żeby sam dźwięk nie ucierpiał na jakości.

Ewentualnie, pochwalcie się jak to macie rozwiązane.

Żonglowanie i wożenie stosu płytek już mi się znudziło :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2009, 13:00
Posty: 37

Postprzez AKURAT » 15 kwi 2010, 18:53

też jestem ciekaw jak coś takiego skombinować.
Mam iP 3GS, przydaloby sie też ładowania + odtwarzanie muzyki + możliwość zmian z kierownicy + wyswietlanie tytułów na wyswietlaczu (2 ostatnie juz jako bajer:D)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2008, 13:39
Posty: 136
Auto: Mazda 6 2.0 Benz, 2003

Postprzez g00rek » 25 kwi 2010, 12:59

To i ja się podpinam. Mam CX7 2007 US, bez NAVI (to podobno robi różnicę) i iPhone 3GS. Znalazłem natomiast oryginalny kabelek MAZDY – C9F2-V6-572 EU / C9F2-V6-572 US. Pierwszy można spokojnie kupić w MAŹdzie, niestety ja mam wersję US, więc pewnie będę musiał kupić na ebayu.

1. Pytanie brzmi – czy działa z iPhonem?
Wiele urządzeń dla iPodów (np wieże z możliwością podłączenia) wysyła komunikat "to urządzenie nie jest przeznaczone dla iPhone", ale mimo to gra... Aha, kabelek w przeciwieństwie do XCARLINK nie ma mini jacka, tylko podłączenie od dołu.

2. Kolejne pytanie – jak ze sterowaniem? Fajnie jest móc zrobić sobie te 6 playlist i sterować z kierownicy, ale chciałbym mieć też możliwość sterowania z ekranu, czasem mogę chcieć włączyć sobie dowolny kawałek spoza listy. Może to też zrobić pasażer :) Zresztą obsługa muzyki na iphone jest tak fajna, że szkoda z niej nie korzystać...

Coś o tym wiecie? I o tym czy kostka zmieniarki różni się między wersjami US/EU?
CX-7 USA, 2007
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 lip 2008, 09:59
Posty: 19
Skąd: Warszawa

Postprzez contactlost » 4 lis 2011, 15:27

Odgrzebuję starocia.

Czy ktoś się orientuje, czy w naszym pięknym kraju da się jeszcze kupić Xcarlinka do Mazdy pod iPhone'a? I czy ewentualnie powstały już jakieś ciekawe alternatywy dla niego przystosowane do iPhone'a?

Ewentualnie dla mnie w 100% wystarczyłoby podpięcie iPhona przez jacka do radia tylko.... jak to zrobić? ;D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2011, 13:16
Posty: 50
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 6 GG 2.0 CiTD 2004r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje