Nawigacje – opinie i porady

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez NIEBO! » 17 cze 2013, 22:16

Wojtek napisał(a):http://studio24.prv.pl/
MEGA LINK! Dzięki Wojtku <spoko>
CLAU napisał(a):Ktoś próbował sobie zamontować telefon z navi ?
A znasz taki z wejściem VIDEO pod kamerę cofania? :D
CLAU napisał(a):jesli ktoś może sobie dołożyć są o wiele lepsze, bardziej rozbudowane nawigacjęjak sygic
taaaa... "za 200m ZAWRÓĆ!" i przez 20km próbuje tak przebudować trasę jak pojedziesz po swojemu, że co skrzyżowanie masz ..."– ZAWRÓĆ!"
Wojtek napisał(a):nie kazdy chce opierac sie na telefonie... i "przyklejac" go co chwile do szyby...
nawi w aucie jest zawsze gotowa do dzialania...
Popieram! Navi w telefonie to półśrodek – sam obecnie tak czasami sobie radzę, ale to nie to samo co urządzenie dedykowane. Sam chętnie wybrałbym tablet do zabudowy, ale one też nie mają wejść video-in.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 685 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez Zigi86 » 17 cze 2013, 22:29

http://allegro.pl/nawigacja-gps-gtc-7-4gb-bluetooth-av-in-i3267698197.html

Zdaję sobie sprawę, że za takie "pieniądze" to nie ma cudów, ale może ktoś miał styczność z tym urządzeniem ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2012, 14:58
Posty: 274
Skąd: Łdz
Auto: Była: Mazda 6 Sedan 2006 2.0 Pb 147 KM

Postprzez Barthez » 17 cze 2013, 22:30

NIEBO! napisał(a):taaaa... "za 200m ZAWRÓĆ!" i przez 20km próbuje tak przebudować trasę jak pojedziesz po swojemu, że co skrzyżowanie masz ..."– ZAWRÓĆ!"

to raczej zależy od programu nawigacyjnego ;)

powiem tak – dlaczego ja wolę navi jako navi niż telefon jako nawigację:
1) nie znalazłem programu nawigacyjnego do nokii 7020 :P
2) nie wyobrażam sobie telefonu, którego używam do pracy o rozmiarze ekranu 7 cali :P
3) podczas pracy nawigacji pozostałe mega funkcje telefonu są raczej mało przydatne (chociaż mogę się tu mylić...)
4) miejsce, które jest przeznaczone na navi w moim aucie nie bardzo się sprawdzi jako miejsce do telefonu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez NIEBO! » 17 cze 2013, 22:40

Barthez chodziło mi właśnie o to, że tak działa Sygnic na Androida :) A co do Twoich wcześniejszych wypowiedzi to skąd wziąłeś iGO? Bo z tego co czytałem na my-navia (w sumie jeszcze mało – za mało), ale nie ma w Polsce dystrybutora?!? Może jakaś wskazówka? Ja rozumiem ... że można ściągnąć :>

Zigi86 napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że za takie "pieniądze" to nie ma cudów, ale może ktoś miał styczność z tym urządzeniem ?
Ja nie miałem, niestety miałem styczność z podobnym na tych samych bebechach mianowicie MediaTek MT3351 468MHz i powiem, że "szału ni ma".... wręcz szał może cię ogarnąć w oczekiwaniu na reakcję urządzenia na wydaną komendę.
Popatrz jeszcze na jeden podany przez producenta / sprzedawcę parametr – często pomijalny, ale w przypadku auta bardzo istotny:
Temperatura pracy: 0 ~ 40 stopni Celsjusza
W Polsce niestety dolny zakres musi być niższy
480x272px
– Kiepsko!


Za to bawiłem się wczoraj w MediaExpert czymś takim:
Garmin Dezl 760 LMT
Ale cena powala i niestety bez VIDEO-IN :( ... za to platforma sprzętowa i obsługa – poezja.
Ostatnio edytowano 17 cze 2013, 22:54 przez NIEBO!, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 685 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez Barthez » 17 cze 2013, 22:53

może najpierw dlaczego igo...
człowiek szybko się do dobrego przyzwyczaja... Po mio długo nie mogłem znaleźć nic dla siebie, albo wygląd albo mapy do dvpy... (chodzi mi o europę wschodnią). Teraz może się zmieniło i są lepsze mapy, ale jak już się nauczyłem potrzebnych mi funkcji (jest ich mnóstwo i większości nie używam) to nie chcę zmieniać. Co innego siedzieć w domu i się bawić a co innego w czasie podróży edytować trasę ;)

NIEBO! napisał(a):Może jakaś wskazówka?

bardzo chętnie – pisz na bartezm(@)wp.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez CLAU » 18 cze 2013, 08:49

Ale ja nie mówię o używaniu swojego telefonu i ciągłym przepinaniu tylko zabudowaniu dodatkowego. Telefon można kupić używany tanio na allegro z większym wyświetlaczem.

Rozumiem, że dla kogoś to av in dla kamery jest wymagalne ale inni żyją bez tego.
Akurat pisanie o tym, że "za 200m skręć w lewo co chwile" jest totalnie głupie bo te prehistoryczne nawigacje również są pełne kwiatków.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2011, 08:28
Posty: 1329 (1/38)
Skąd: dolnyśląsk
Auto: Mazda 6 – 2003
2.0 LF17
hatchback

Mazda 3 BK – 2005
1.6

Postprzez Zigi86 » 18 cze 2013, 18:09

Panowie, a ja mam takie pytanie, orientujecie się może czy istnieje taka możliwość aby nawigację (obojętnie którą) ustawić tak aby włączała się razem z przekręceniem kluczyka w stacyjce (np. podpięta pod gniazdo zapalniczki, które u mnie nie ma napięcia bez kluczyka) chodzi mi o to, żeby wyłączała się też jak wyjmę kluczyk, czy trzeba zdemontować jej akumulator czy da się jakoś pogrzebać w ustawieniach ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2012, 14:58
Posty: 274
Skąd: Łdz
Auto: Była: Mazda 6 Sedan 2006 2.0 Pb 147 KM

Postprzez misiol » 18 cze 2013, 21:03

CLAU napisał(a):Ale ja nie mówię o używaniu swojego telefonu i ciągłym przepinaniu tylko zabudowaniu dodatkowego. Telefon można kupić używany tanio na allegro z większym wyświetlaczem.

Rozumiem, że dla kogoś to av in dla kamery jest wymagalne ale inni żyją bez tego.
Akurat pisanie o tym, że "za 200m skręć w lewo co chwile" jest totalnie głupie bo te prehistoryczne nawigacje również są pełne kwiatków.


Jaki telefon można tanio kupić z większym wyświetlaczem???
Tablety są już w cenie przyzwoitej i dają niezłe możliwości. Coś mi się wydaje, że zakup telefony do tego celu będzie tylko pozorną, jeżeli w ogóle, oszczędnością.

Ale popraw mnie jeśli się mylę.
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 02:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez CLAU » 18 cze 2013, 22:10

Można kupić używkę na aukcji jakiegoś SG Note albo mały tablet z biedronki/tesco. O coś takiego mi chodzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2011, 08:28
Posty: 1329 (1/38)
Skąd: dolnyśląsk
Auto: Mazda 6 – 2003
2.0 LF17
hatchback

Mazda 3 BK – 2005
1.6

Postprzez NIEBO! » 18 cze 2013, 22:49

CLAU napisał(a):Można kupić używkę na aukcji jakiegoś SG Note albo mały tablet z biedronki/tesco. O coś takiego mi chodzi.
Kolego podaj proszę w końcu jakieś konkrety, bo nie wiem jaki chcesz kupić telefon 7'' albo tablet z biedronki, który będzie dobrze działał i jaką chcesz tam wgrywać mapę :) Na razie bronisz swoich tez, ale niewiele z tego wynika. Nie czepiam się Ciebie i nie chcę abyś tak to odebrał, ale równie dobrze można mówić że taniej można sobie kupić atlas Polski A5 ... albo ...zabudować używany turystyczny telewizor kineskopowy.

Zigi86 napisał(a):ustawić tak aby włączała się razem z przekręceniem kluczyka w stacyjce
Ta odpowiedź już padła stronę wcześniej Zigi :D Poczytaj od tego <czytaj>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 685 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez misiol » 19 cze 2013, 08:16

CLAU napisał(a):Można kupić używkę na aukcji jakiegoś SG Note albo mały tablet z biedronki/tesco. O coś takiego mi chodzi.


sam się troszkę mieszasz, bo mówiłeś wcześniej że nie tablet a tel. A teraz piszesz, że tablet może też...

Na allegro, używany SG note to na bidę od 500 zł przy super wiatrach. To właśnie z taką kwotę ma się już przyzwoity tablet.

Podsumowując- nie widzę przewagi w kupnie dodatkowego telefonu i używania go jako navi, nad tabletem.
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 02:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez Zigi86 » 19 cze 2013, 09:20

Zigi86 napisał(a):ustawić tak aby włączała się razem z przekręceniem kluczyka w stacyjce
Ta odpowiedź już padła stronę wcześniej Zigi :D Poczytaj od tego <czytaj>[/quote]

No tak, ale tam jest mowa o jakimś aktywnym uchwycie, którego nie będę stosował, jeżeli zamontuję nawi na stałe, mnie chodziło raczej o to czy ogólnie da się tak nawi przerobić, a jak tak to czy macie doświadczenie z jakimś modelem, który jest na to podatny ?

Pzdr.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2012, 14:58
Posty: 274
Skąd: Łdz
Auto: Była: Mazda 6 Sedan 2006 2.0 Pb 147 KM

Postprzez NIEBO! » 19 cze 2013, 10:16

Zigi86 napisał(a):No tak, ale tam jest mowa o jakimś aktywnym uchwycie, którego nie będę stosował, jeżeli zamontuję nawi na stałe,
A ja chyba będę, bo gniazda z boku (gdzie jest mało miejsca) przeniosą się do wnętrza tylko nie wiem czy się ten uchwyt zmieści w zabudowie. Aktywny uchwyt to chyba nic innego jak przeniesienie elektryki złącz z boku urządzenia na uchwyt, żeby co chwile nie podłaczać bocznych kabli – coś a'la stacja dokująca do laptopa. Dam Ci odpowiedź za kilka dni czy LEEO jak podłaczysz/odłaczysz zasilanie z navi to czy się włączy/wyłaczy automatycznie. Z tego co pisze Barthez tak właśnie będzie, a jemu akurat wierzę! :D


Teraz ja :)
1) Wiem, że to dziecinne pytanie pewnie, ale nie mam sprzętu jeszcze, a chciałbym to wiedzieć za wczasu.
Czy np taki LEEO ma hosta USB pamięci μSD? Tzn czy mapy i wszelkie zmiany na karcie można dokonywać poprzez kabel USB czy trzeba kartę wyciągać fizycznie z gniazda wkładać w ADAPTER i dopiero wtedy ma się pełen dostęp do jej zasobów. Pytam dlatego że jeżeli zabuduję (wkleję) itp navi to "na codzień nie będzie" dostępu do gniazda pamięci i możliwości wyjęcia karty, a kabel USB od navi w okolice schowka pociągnąć można bez problemu :D Gdyby nie było takiej możliwości i chciał wprowadzić zmiany to musiałbym demontować konsolę środkową :| ...


2) I czysto teoretyczne: Mam sobie jedną zarejestrowaną AUTOMAPĘ i dwie nawigacje: A i B. Czy przekładająć kartę z A do B będzie działało bez najmniejszych problemów oprogramowanie? Intuicja podpowiada, że tak, ale ja tam męskiej intuicji nie ufam :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 685 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez CLAU » 19 cze 2013, 11:16

misiol napisał(a):
CLAU napisał(a):Można kupić używkę na aukcji jakiegoś SG Note albo mały tablet z biedronki/tesco. O coś takiego mi chodzi.


sam się troszkę mieszasz, bo mówiłeś wcześniej że nie tablet a tel. A teraz piszesz, że tablet może też...

Na allegro, używany SG note to na bidę od 500 zł przy super wiatrach. To właśnie z taką kwotę ma się już przyzwoity tablet.

Podsumowując- nie widzę przewagi w kupnie dodatkowego telefonu i używania go jako navi, nad tabletem.


Nie mów mi, ze coś mieszam, bo dopisałem tablet dlatego, ze przypomniałem sobie o tych małych tablecikach z biedronki. Dla mnie osobiście tablet to urządzenie minimum 10" więc dlatego wcześniej o tym nie pisałem i innych nie używam. A są przecież, całkiem nawet działające mniejsze tablety o wielkości tych normalnych samochodowych nawigacji więc dlatego dopisałem. Taki z biedronki kupi się już za 300-400 zł i może to być alternatywa dla telefonu typu Note.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2011, 08:28
Posty: 1329 (1/38)
Skąd: dolnyśląsk
Auto: Mazda 6 – 2003
2.0 LF17
hatchback

Mazda 3 BK – 2005
1.6

Postprzez bieski » 19 cze 2013, 11:48

NIEBO! napisał(a):Intuicja podpowiada, że tak, ale ja tam męskiej intuicji nie ufam :P

I dobrze, bo moze ci to nie dzialac. Z tego co pamietam jak automapa jest skojarzona z urzadzeniem to mozesz byc kicha. Wtedy mozesz przenosic licencje raz na pol roku i do tego musisz miec neta :P
No chyba ze masz automape skojarzona z karta sd. Wtedy nic nie trzeba robic :>

Co do nawigacji to myslalem ze te wszystkie urzadzenia z windows ce to poumieraly, ale widze ze dalej sa uzywane :P Jak juz bym mial wbudowywac jakies urzadzenia to auta to mysle ze bym zapakowal cos pokroju gocleveraTAB M813G :)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Wojtek » 19 cze 2013, 12:14

bieski napisał(a):Co do nawigacji to myslalem ze te wszystkie urzadzenia z windows ce to poumieraly, ale widze ze dalej sa uzywane

oj, sa, sa <jupi> i nawet maja sie niezle... jest coraz wiecej urzadzen z dobrymi parametrami na rynku ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez bieski » 19 cze 2013, 12:27

Wojtek napisał(a):est coraz wiecej urzadzen z dobrymi parametrami na rynku ;)

Szkoda tylko ze ten system troche biedny. Wydaje mi sie ze na dzien dzisiejszy mozna duzo wiecej zrobic z tabletem. Do tego jak tablet ma 3g to z tego mozna skombinowac nawet calkiem niezle zabezpieczenie przed kradzieza :)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Barthez » 19 cze 2013, 21:12

NIEBO! napisał(a):Z tego co pisze Barthez tak właśnie będzie, a jemu akurat wierzę!

powiem tak – mój navroad to ma + igo też...
Od dłuższego czasu mnie to drażni i dojrzewa we mnie myśl aby to wyłączyć...

Mam coś z gniazdem w bazie i czasem jak wjadę w dziurę następuje przerwa i wyskakuje mi ekran od IGO "za 30 sek nastąpi wyłączenie" – wtedy muszę dotknąć ekranu aby pojawiła się z powrotem mapa. Według mnie powinno być: załączam zapłon – startuje, wyłączam – po 30 (czy iluś tam) sekundach urządzenie przechodzi do uśpienia a nie jakieś badziewne ekrany...
Samo urządzenie (bez aktywnego programu nawigacji) po odłączeniu zasilania usypia się po 10sek.

tylko że mam starego navroada 560 a nie leeo o którym mowa...

NIEBO! napisał(a):Czy np taki LEEO ma hosta USB pamięci μSD? Tzn czy mapy i wszelkie zmiany na karcie można dokonywać poprzez kabel USB czy trzeba kartę wyciągać fizycznie z gniazda wkładać w ADAPTER i dopiero wtedy ma się pełen dostęp do jej zasobów.


:] specjalnie leciałem w deszczu do samochodu aby wziąć navi i sprawdzić... żeby mi to byłe przedostatni raz :P

Jest pełen dostęp poprzez usb zarówno do plików windowsa ce jak i katry sd – można edytować.
(testowane na nr 560 a nie na leeo :P )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez misiol » 19 cze 2013, 22:07

CLAU napisał(a):
misiol napisał(a):
CLAU napisał(a):Można kupić używkę na aukcji jakiegoś SG Note albo mały tablet z biedronki/tesco. O coś takiego mi chodzi.


sam się troszkę mieszasz, bo mówiłeś wcześniej że nie tablet a tel. A teraz piszesz, że tablet może też...

Na allegro, używany SG note to na bidę od 500 zł przy super wiatrach. To właśnie z taką kwotę ma się już przyzwoity tablet.

Podsumowując- nie widzę przewagi w kupnie dodatkowego telefonu i używania go jako navi, nad tabletem.


Nie mów mi, ze coś mieszam, bo dopisałem tablet dlatego, ze przypomniałem sobie o tych małych tablecikach z biedronki. Dla mnie osobiście tablet to urządzenie minimum 10" więc dlatego wcześniej o tym nie pisałem i innych nie używam. A są przecież, całkiem nawet działające mniejsze tablety o wielkości tych normalnych samochodowych nawigacji więc dlatego dopisałem. Taki z biedronki kupi się już za 300-400 zł i może to być alternatywa dla telefonu typu Note.


za 300 czy 400 zł to już się coś fajniego kupi i to nie koniecznie z biedronki.
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 02:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez CLAU » 20 cze 2013, 08:49

No dlatego o tym pisze, ja biedronkowym tabletom nie umniejszam bo wiem, ze swego czasu byly dosc fajne sprzety w biedronce, lidlu i gdzies tam. osobiscie te tablety dla mnie sa za male i korzystam tylko z ipada ale juz myslac o nawigacji to wydawalyby sie idealne. I programy z nawigacjami do wyboru do koloru, tom tom, navigon, garmin, igo, sygic i nawet automapa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2011, 08:28
Posty: 1329 (1/38)
Skąd: dolnyśląsk
Auto: Mazda 6 – 2003
2.0 LF17
hatchback

Mazda 3 BK – 2005
1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje