Obsługa MP3 w fabrycznym radiu (zdjęcia na str. 32 i 36) (xCarLink, DMC, Yatour)

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez airbob » 23 mar 2008, 21:39

Do navik
pod tym linkiem
http://www.megaupload.com/pl/?d=LFUDS5B5
wyskakuje że niby jakiś limit połączeń z polski został przekroczony i aby zainstalować jakiś pasek narzędzi.
Nie chciałbym tego robić. Odblokuje się to za jakiś czas ?
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez pereq » 23 mar 2008, 22:38

airbob olej megaupload, takie coś jak przekroczenie limitu itd się zdarza, czasami możesz czekać minutę a czasami kilka godzin – ściągnij stąd http://rapidshare.com/files/101808248/Mazda_CDC.pdf
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2008, 17:12
Posty: 10
Skąd: Newcastle upon Tyne
Auto: Mazda 6 TS2 '03 2.0 (141 BHP)

Postprzez airbob » 23 mar 2008, 23:07

Ok udało się dziękuję
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Myjk » 23 mar 2008, 23:54

Chińczyk odpisał, że:

1. Firmware mogą nadpisać tylko oni :| albo mogę sobie kupić chipy i podmienić... Nie wiem
co się kryje pod tym pojęciem, może jutro się dowiem. Ale co za frajerstwo, sprzedają towar
z BUGami i jeszcze każą płacić za ich naprawę... <jelen> Z poczatku myślałem, że żółte są
tępe do kwadratu, ale oni są niestety niezłymi cwaniakami...

2. Starają się mocno :P aby wszystkie karty działały, ale jest przecież tylu producentów kart...
i nie ważne że nie działają właśnie karty firmy, która ów karty zaprojektowała... czyli SanDisk.
Zażądałem w takim razie listy producentów kart, które łaskawie przetestowali i które działają...

3. Znają problem rozłączania xCL w przypadku połączenia komórkowego, "ale przecież inne
urządzenia też są podatne na zakłócanie komórki, np. TV i radio". No fajnie, tylko że urządzenia
owszem zaczynają [tiiit], ale się nie zawieszają...

Tym świątecznym akcentem kończę, i życzę wszystkim wilgotnej... wilgotnego poniedziałku. :>
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Pkoli » 24 mar 2008, 00:06

Dzięki Myjk. Postaram się zdobyć jakiegoś SanDiska.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2007, 14:31
Posty: 56
Skąd: Siemianowice Śląskie PL / Clonmel IRL
Auto: Mazda 323f BA Z5 '95

Postprzez Myjk » 24 mar 2008, 00:14

Pkoli napisał(a):Postaram się zdobyć jakiegoś SanDiska.

Żeby nie było wątpliwości – 4GB SanDisk-i właśnie nie działają...
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez say » 24 mar 2008, 10:27

Myjk napisał(a):mogę sobie kupić chipy i podmienić... Nie wiem
co się kryje pod tym pojęciem, może jutro się dowiem. Ale co za frajerstwo, sprzedają towar
z BUGami i jeszcze każą płacić za ich naprawę
Jestem ciekaw co odpowie i ile chce...jak niezbyt duzo to niech te zolte 'chipy' wysla chipy :D, liste zrobimy i Myjk'a, o posrednictwo, slicznie poprosimy <lol>, a potem wadliwe kosteczki sami podmienimy :D.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez Myjk » 24 mar 2008, 16:11

say napisał(a):Jestem ciekaw co odpowie i ile chce...jak niezbyt duzo to niech te zolte 'chipy' wysla chipy zeby, liste zrobimy i Myjk'a, o posrednictwo, slicznie poprosimy łoł, a potem wadliwe kosteczki sami podmienimy zeby.

Nawet nie czujesz że rymujesz... :] Żółty "chipek" chce $6 za chipsa.

Edit:

xCarLink obnażony http://emide.pl/xcl_czesci.jpg
a tutaj zbliżenie na chipsa http://emide.pl/xcl_srodek.jpg
czyli da się go wymienić bez lutowania.

Rozebranie ogranicza się do wykręcenia dwóch śrubek,
"zerwania" czarnych plastików i wysunięcia płytki
z aluminiowej panewki.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez say » 24 mar 2008, 17:15

alez plytka w tym egzemplarzu niechlujnie wyglada. No i nic dziwnego, ze reaguje na sygnal tela, zero ekranowania (nie jestem elektornikiem, ale kilka urzadzen tego typu rozebralem i zawsze tam cos bylo). ten chip to to duze, jak mniemam, moze niech wysle zdjecie dla pewnosci? 6$ to, przy obecnym kursie, jakies 13 zl + przesylka.
Myjk to co? robimy liste? jak sadzisz, beda znowu problemy z clem i cala reszta?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez Myjk » 24 mar 2008, 17:25

say napisał(a):zero ekranowania

Ja nie jestem elektronikiem. Zatem pytanie, da się to jakoś na własną rękę "zaekranować"?

say napisał(a):Myjk to co? robimy liste? jak sadzisz, beda znowu problemy z clem i cala reszta?

Mogę to ściągnąć dla nas, tylko chyba przy okazji wezmę drugi transport dla chętnych forumowiczów.
Jak będzie z urzędem celnym – to jedna wieka niewiadoma.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez say » 24 mar 2008, 17:39

Daann i ja na bank piszemy sie na chipy z poprawionymi bledami.

EDIT:
Niech potwierdzi na 100%, że faktycznie bledy sa poprawione. Moze warto mu tez powiedziec o problemach z telefonem, niech wymysli jakies ekranowanie, przynajmniej nastepna wersja bedzie poprawiona.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez Myjk » 24 mar 2008, 18:08

say napisał(a):Daann i ja na bank piszemy sie na chipy z poprawionymi bledami.

OK, opędzę się po świętach i zasiądę do działania.

say napisał(a):Niech potwierdzi na 100%, że faktycznie bledy sa poprawione. Moze warto mu tez powiedziec o problemach z telefonem, niech wymysli jakies ekranowanie, przynajmniej nastepna wersja bedzie poprawiona.

Raportowałem i już pisałem niedawno że znają problem i próbują coś z tym zrobić.
Jeśli ktoś wie jak to zaekranować, to dajcie znać. Zasugeruję mu to – może po prostu
nie wiedzą jak to dobrze zrobić...

PS Chińczyk przyznał, że testowali tylko 2GB karty... większych nie :|
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez xANDy » 24 mar 2008, 22:44

Wygląda mi ta kostka na jakiś eprom, można sprawdzić numer, jaki na niej jest wygrawerowany (chyba, że go zatarli, niektórzy tak robią). Jeśli to eprom, to można zgrać nowszy soft z niej i wgrać po prostu na stare kości.

Ekranowanie robi się dość prosto – zdobyć kartonik podklejony folią (niektóre czekolady sa tak pakowane, karton on pizzy trochę za gruby), przyciąć kartonik do obudowy (alu do plastiku, kartonem do elektroniki), doprowadzić cienkim kabelkiem masę do tego aby przylegała do ale i przewodziła.
Inna metoda to szeroka taśma PCV na który nakleja się "sreberko" +kabelek, podkleja tym obudowę (taśma służy zaizolowaniu).
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Xionc » 24 mar 2008, 23:20

say kupcie jeden, oddajcie do elektronika jakiegoś co ma programator i go sklonuje :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez airbob » 25 mar 2008, 00:44

No ja bym się tak nie napędzał że się to sklonuje.
Ten scalak to nie jest sama pamięć, jest to procesor z wbudowaną pamięcią w której siedzi program.
Jest on na pewno zabezpieczony przed odczytem, więc z klona nici.
Z pewnością jest to jakiś atmel AT... ciekawe czy trafiłem bo na zdjęciu nie widać.
Myjk odczytaj co na tej kości pisze jeśli to możliwe albo zrób zdjęcia w większej rozdzielczości i bez refleksów świetlnych.
Co do ekranowania to przecież siedzi to w metalowej puszce więc wystarczy spróbować podłączyć ją do masy jakimś wewnętrznym drutkiem.
Sprawdziłbym jeszcze (niestety ze zdjęcia nie widać) czy kabel przyłączeniowy jest ekranowany.
Bardziej bym pomyślał o ekranowaniu tej przejściówki karta-usb, ona ma obudowę plastikową a o ile pamiętam to zakłócenia pojawiają się podczas korzystania z niej.
Jeszcze mi po głowie chodzi jak się będzie zachowywać karta SD sandiska z wbudowanym złączem USB, mam taką kartę, niestety nie mam tego urządzenia by to sprawdzić. W ten sposób można by było wykluczyć wpływ samej przejściówki karta-USB.
Niestety coś mi mówi że te zabiegi niewiele dadzą ale może chociaż urządzenie przestanie się zawieszać.
Zobaczcie radio w samochodzie jest ekranowane, jest w metalowej obudowie, niestety dzwoniąca komórka potrafi się przebić przez te wszystkie zabezpieczenia.

Właśnie zabieram się za studiowanie kilkdziesięciu stron opisu sterowania kartami SD i już kleci mi się teoria dlaczego jedne karty działają a inne nie, i dlaczego przez USB nie ma tego problemu. Jak wyczytam wszystko to napiszę
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Myjk » 25 mar 2008, 01:04

airbob napisał(a):Z pewnością jest to jakiś atmel AT... ciekawe czy trafiłem bo na zdjęciu nie widać.
Myjk odczytaj co na tej kości pisze jeśli to możliwe albo zrób zdjęcia w większej rozdzielczości i bez refleksów świetlnych.

MB89F202 0744 379L E1

airbob napisał(a):Co do ekranowania to przecież siedzi to w metalowej puszce więc wystarczy spróbować podłączyć ją do masy jakimś wewnętrznym drutkiem.

Tak mi się właśnie wydawało. Dodatkowo obudowa jest już prawdopodobnie "umasowiona",
bowiem od drugiej strony znajduje się sprężynka stykająca się z aluminium.

airbob napisał(a):Sprawdziłbym jeszcze (niestety ze zdjęcia nie widać) czy kabel przyłączeniowy jest ekranowany.

Jak mam to stwierdzić? Kable są pod gumką owinięte jakimś czarnym "materiałem".

airbob napisał(a):Bardziej bym pomyślał o ekranowaniu tej przejściówki karta-usb, ona ma obudowę plastikową a o ile pamiętam to zakłócenia pojawiają się podczas korzystania z niej.

Dlatego właśnie pytałem, czy użytkownicy PenDrive również mają takie kłopoty jak w moim przypadku.
Ale chyba nie, więc zapewne tak jak myślałem, to właśnie przejściówka jest problemem.

airbob napisał(a):dlaczego jedne karty działają a inne nie, i dlaczego przez USB nie ma tego problemu. Jak wyczytam wszystko to napiszę

Byłbym dzwięczny :) Choć i tak już chyba sobie daruję walkę z kartami SD i zakupię mini PenDrive.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez xANDy » 25 mar 2008, 09:58

Myjk napisał(a):MB89F202 0744 379L E1

MB89F202 8-Bit Flash MCU with 10-Bit A/D Converter
Nie powinno być zbyt wiele problemów z przekodowaniem...


Chcoiaż – wyczytałem, że ta kość firmy fujitsu ma takie coś:
Flash Memory (with read protection) 16kx8bits, internal flash.

A to już mniej radosna wiadomość.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez algha » 25 mar 2008, 10:53

Z kartami SD 4GB (a raczej ich niedzialaniem) to sprawa jest prosta. XCarLink jest pewnie zgodny z SD a nie z SDHC. Karty SD > 2GB to zazwyczaj karty SDHC i dlatego nie dzialaja.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 03:53
Posty: 34
Auto: Mazda 6 2.0 CD3 '07

Postprzez airbob » 25 mar 2008, 10:57

Oto co piszą w dokumentacji tego procesora

Flash Content Protection
Flash content can be read using parallel / serial programmer if the flash content protection mechanism is not
activated.
One predefined area of the flash (FFFCH) is assigned to be used for preventing the read access of flash content.
If the protection code "01H" is written in this address (FFFCH), the flash content cannot be read by any parallel/
serial programmer.

Jak ktoś ma ochotę poczytać to tutaj jest dokumentacja
http://www.fujitsu.com/downloads/MICRO/ ... 712561.pdf

Nie wierze że chińczyki tego nie zabezpieczyły przed odczytem, ale zawsze można spróbować.
Niestety też nie wierzę aby byli skłonni przesłać kod źródłowy do załadowania do pamięci procesora.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Myjk » 25 mar 2008, 11:05

Dann, say nie mam dobrych wiadomości, Chińczyk oczywiście jednoznacznie nie odpowiedział na pytanie czy poprawił błędy w przypadku premacy/xedos i w zamian doradził, że mogę przecież sprzedawać sprzęty do M2 i M3 (obok M6) :| Pewnie że mogę, piszę mu, ale sprzedałem 4 :P adaptery osobom z premacy/xedos (bo mieli napisane że też działa) i klient ma być zadowolony. Zobaczymy co odpisze. Także zastanówcie się czy chcecie wymieniać chipa. Niby nie są to jakieś duże pieniądze...

Dodatkowo napisał ponownie, że nie testował ani kart SD,
ani Flash Drive większych niż 2 GB... bzdura jakaś. :(

xANDy napisał(a):Chcoiaż – wyczytałem, że ta kość firmy fujitsu ma takie coś:
Flash Memory (with read protection) 16kx8bits, internal flash.

xANDy, do podobnego wniosku doszedł też airbob

PS xANDy, dojszła paczuszka? :)

PS dokładniejsze fotki:
http://emide.pl/DSC_9568.jpg – tył (187 kB)
http://emide.pl/DSC_9567.jpg – przód (214 kB)

algha napisał(a):Z kartami SD 4GB (a raczej ich niedzialaniem) to sprawa jest prosta. XCarLink jest pewnie zgodny z SD a nie z SDHC. Karty SD > 2GB to zazwyczaj karty SDHC i dlatego nie dzialaja.

Ale ja specjalnie wyszukałem 4GB karty z oznaczeniem SD (bez HC).
Czyli co, to jakaś ściema jest? Bo jeśli tak, to zwrócę to...
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje