Obsługa MP3 w fabrycznym radiu (zdjęcia na str. 32 i 36) (xCarLink, DMC, Yatour)

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez pereq » 19 mar 2008, 19:47

airbob: spróbuj to tam jest schemat, może okaże się pomocny. Wydaj mi się że chodzi o pin z opisem Remote, tak na logikę, ale nie znam dokładnie Twojego problemu.

BTW: trochę tańsza wersja, sklep ok 10km od mojego domu, jak będę jechał na urlop mogę parę sztuk przywieść, bez opłat celnych :P

link do xCL na eBay

Powodzenia i pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 19 mar 2008, 22:30 przez pereq, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2008, 17:12
Posty: 10
Skąd: Newcastle upon Tyne
Auto: Mazda 6 TS2 '03 2.0 (141 BHP)

Postprzez Myjk » 19 mar 2008, 20:09

Aquarius, Ups, Musiałeś rozbierać konsole do lutowania radia?

Ja dzisiaj oddałem ostatniego xCarLinka "klientowi" wraz z szybkim montażem (przez dziurkę),
bez rozbierania konsoli... :) Tymczasem nie mam odpowiedzi jeszcze od dwóch osób...
Ostatnio edytowano 19 mar 2008, 20:55 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez makj1 » 19 mar 2008, 20:42

Pereq. a masz coś takiego u siebie? jak tak to jak sie sprawuje? no i kiedy byś jechał na ten urlop? Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 14:45
Posty: 60
Skąd: Łódź
Auto: mazda 6 kombi,CiTD 136PS

Postprzez Myjk » 19 mar 2008, 20:55

makj1: to jest poprzednia (starsza) wersja xCL który sprowadzaliśmy...
Nie ma slotu karty SD, jest jedynie USB i AUX. Przynajmniej na podstawie zamieszczonego zdjęcia.

pereq: czy możesz skrócić link? Się rozjechało forum... :)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez orsn » 19 mar 2008, 21:28

Myjk napisał(a):Jeśli będę chciał ponowić ściągnięcie xCL, to niestety cena będzie prawdopodobnie zbliżona – czyli około 340 zł.

Jestes jakos w plecy na calej operacji?
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2008, 22:01
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda6 kombi 2002 100kW diesel

Postprzez Myjk » 19 mar 2008, 21:38

orsn napisał(a):Jestes jakos w plecy na calej operacji?

Jeszcze nie... hahaha Spoko, będzie dobrze... Po prostu teraz działam po kosztach,
ale jeśli mam to zrobić ponownie, to już nie za free, bo w cholerę czasu i nerwów
to wszystko zjada.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez pereq » 19 mar 2008, 22:44

makj1 tak, to jest wcześniejszy model, nie mam go u siebie, już miałem go kupić ale trochę mi zeszło żeby sie tam przejechać, cena nawet nie jest zła.

Z drugiej strony wolałbym coś bardziej zaawansowanego, np to lub to ale nie mogę tego znaleźć na eBayu a u Chińczyka nie będę zamawiał bo po Waszych przejściach chyba nie chce tego u siebie i dodatkowo w UK, gdzie urzędy są jeszcze głupsze niż u nas, problemów maiłbym jeszcze więcej niż Myjk

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to w maju przyjadę do Polski, będę ok 18-25, ale to w razie czego temat do przedyskutowania.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2008, 17:12
Posty: 10
Skąd: Newcastle upon Tyne
Auto: Mazda 6 TS2 '03 2.0 (141 BHP)

Postprzez Myjk » 19 mar 2008, 23:02

pereq: jeśli będziesz zainteresowany, to mogę Ci te "bardziej zaawansowane" wziąć następnym razem.
Cena xCL na eBay nie jest zła, o ile jest w to wliczony transport – na tej aukcji nie jest to jednoznacznie określone.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez pereq » 19 mar 2008, 23:29

Myjk wszystko jest jasno powiedziane: Kup teraz: 69,99GBP, koszt przesyłki 6,99GBP. Koszty oczywiście na terenie UK, do Polski nie wysyła. Jak do niego zadzwoniłem to on nawet nie widział czy to w Europie <glupek2> Typowy Geordie – głupi, wie że Germany są w Europie bo tam były mistrzostwa świata. Wie też gdzie jest stadion jego ukochanego Newcastle United i w dodatku po angielsku mów chyba gorzej ode mnie, on zna Geordie, taka gwara, poczytajcie sobie, to mu wystarczy bo tutaj 80% ludzi tak mówi, reszta to imigranci hahaha
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2008, 17:12
Posty: 10
Skąd: Newcastle upon Tyne
Auto: Mazda 6 TS2 '03 2.0 (141 BHP)

Postprzez Myjk » 19 mar 2008, 23:46

pereq napisał(a):Myjk wszystko jest jasno powiedziane: Kup teraz: 69,99GBP, koszt przesyłki 6,99GBP.

To ślepy chyba jestem :D w ogóle ten eBay to jakaś porażka... Zero przejrzystości.
Czyli opłaca się tylko na terenie UK, bo do PL to przesyłka z 15 GBP co najmniej,
to już lepiej na lokalnym Alledrogo. :)

Dam Ci znać jak będzie zainteresowanie drugim transportem,
to zadecydujesz czy chcesz coś od żółtego. :)

pereq napisał(a):taka gwara,

Normalnie grypsują. hahaha
BTW http://www.youtube.com/watch?v=jtAEJs-jVd8 buahahaha
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez airbob » 20 mar 2008, 01:50

Do pereq
Dziękuję że się pochyliłeś nad moim pytaniem jako jeden z niewielu.
Niestety nie do końca o to mi chodziło.
Gdybyś miał taką rozpiskę złącza zmieniarki było by super.

Jeszcze raz spróbuję.
Potrzebuję ustalić do którego bolca we wtyczce zmieniarkowej (to tak do której wszyscy podłączacie swoje cudowne czytniki mp3) idzie ścieżka (ta na której ponad połowa z was musi robić zworę).
Próbuję opracować podłączenie jakiejś tańszej zmieniarki zewnętrznej niż oryginalna. Gdyby się udało wielu zwolenników zwykłej płyty CD mogło by z tego skorzystać. Niestety do eksperymentów mam trochę inne radio, stąd moje problemy.

Od kiedy zacząłem tutaj pytać o tą informację, kilku szczęśliwców chwaliło się jak im poszło lutowanie i że im zaczęło działać, gratulacje.
Niestety żaden się nie pochylił by zrobić dokładniejsze zdjęcie (od tego co jest w necie) okolic gniazda albo organoleptycznie popatrzyć gdzie ta ścieżka idzie, sprawdzić miernikiem, dosłownie 5 min by to zajęło.

Trochę to przykre bo wydawało mi się że forum jest od tego by sobie pomagać a nie chwalić się jak to ma się super w swoim aucie i że wszystko działa, przynajmniej jest tak na elektrodzie portalu dla elektroników ale nie tylko, gdzie wszystkich zapraszam.

Chylę czoła przed Myjk za przeprowadzenie akcji z importem czytników, swoją drogą ciekawe ilu potrafi docenić to co zrobiłeś, za twój wkład i zaangażowanie w ten temat a nie dlatego że udało im się zaoszczędzić klika pln.

Trochę się rozpisałem, wybaczcie, mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Myjk » 20 mar 2008, 08:07

airbob napisał(a):Potrzebuję ustalić do którego bolca we wtyczce zmieniarkowej

OK, już się nie denerwuj. :) Jeśli miałbym oceniać osobiście, to ścieżka po L716
leci do czerwonego kabelka z mojego zdjęcia http://emide.pl/xcl_wtyczka2.jpg
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez domin1979 » 20 mar 2008, 08:12

airbob napisał(a):Chylę czoła przed Myjk za przeprowadzenie akcji z importem czytników, swoją drogą ciekawe ilu potrafi docenić to co zrobiłeś, za twój wkład i zaangażowanie w ten temat a nie dlatego że udało im się zaoszczędzić klika pln.

Ale się maruuuuuuda trafił... jakiś taki rozżaaaaalooooonyyyyy...
Spróbuj zrozumieć, że jak ktoś miesza w swoim radiu to może jest zbyt przejęty i nie myśli o jakiejś nóżce do zmieniarki, wystarczy trochę cierpliwości, a ktoś by Ci sprawdził.
Tak też się stało jak widzę. Na przyszłość więcej luzu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Mako » 20 mar 2008, 08:21

pereq napisał(a):Geordie, taka gwara


Czytajac to na wikipedi czulem sie jakbym ogladal snatch guy`a richi i rozmawial z cyganami.

Czytam ten watek od samego poczatku i jak juz kilka stron wczesniej napisal ze czyta sie to jak niezla senesacje albo kryminal. Brawa za wytrwalosc
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Myjk » 20 mar 2008, 09:43

domin1979 napisał(a):Tak też się stało jak widzę.

Połowicznie, ponieważ ja osobiście robiłem rozeznanie na podstawie zdjęć z internetu...
Podstawowe pytanie brzmi, czy dobrze te zdjęcia zinterpretowałem.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez airbob » 20 mar 2008, 09:45

Do Myjk
Dzięki za odpowiedź niestety pudło czerwony kabelek to jeden z kanałów audio, drugi to biały więc przerwa na tych kablach będzie skutkować brakiem dźwięku a nie niedziałaniem całego urządzenia. Z tego co wcześniej napisałeś nie zajmujesz się takimi rzeczami i zrobienie zwory to wyzwanie, tym bardziej dziękuję za próbę pomocy.
W grę wchodzą żółte, zielony lub brązowy.

Do
domin1979
Masz rację lepiej bić pianę niż jakieś konkrety, co widać po twojej nic nie wnoszącej wypowiedzi .
Co do luzu to mi go nie brakuje ale czasem trzeba coś stworzyć nad czymś popracować i się wysilić.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Myjk » 20 mar 2008, 09:58

airbob napisał(a):W grę wchodzą żółte, zielony lub brązowy.

Czy w grę może wchodzić opcja, że ta zworka nie biegnie do żadnego pin-u we wtyczce?
Tzn. po prostu zamyka jakiś wewnętrzny obwód w radiu? No i drugie pytanie, jeśli nie da
się ścieżki zintepretować z istniejących zdjęć, to możliwe że ścieżka biegnie z drugiej
strony płytki? O ile się nie mylę, to w takim wypadku trzeba by odkręcić jeszcze
dodatkowo płytkę... a to już chyba takie proste nie będzie jak kapnięcie cyny.

airbob napisał(a):Masz rację lepiej bić pianę niż jakieś konkrety

OK Panowie, nie róbmy z tego afery, bo się atmosfera niepotrzebnie zagęszcza.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez airbob » 20 mar 2008, 10:42

Co do tej nieszczęsnej ścieżki to owszem może być taka sytuacja że nie koniecznie biegnie ona do gniazda i tak jak piszesz może zamykać jakiś wewnętrzny obwód radia.
Ale wydaje mi się że wychodzi o na na tą wtyczkę, przemawia za tym to, że w moim testowym radiu wszystkie ścieżki ze zworkami są wyprowadzone na gniazdo, a na stronie producenta czytnika, na tym schematycznym rysunku też jest zasugerowane że ta ścieżka od L716 wychodzi na wtyczkę i jest podłączona do czytnika mp3.
Najprościej było by to zbadać miernikiem przejścia (przyrządem który robi ping-ciekawe czy ktoś kojarzy skąd ten opis) mierząc przejście od zworki do każdego z kołków w złączu, na którymś zapiszczy.
Z tych zdjęć ze strony producenta czytnika niestety nie mogę w 100% określić gdzie ta ścieżka idzie bo po drodze jest tam ten biały nadruk który zakrywa ścieżkę. A pomyśleć że jeszcze niedawno miałem właściwe radio do naprawy i mogłem to sam pomierzyć ale wtedy było by zbyt prosto <lol>

Co do atmosfery jestem jak najbardziej za niezagęszczaniem jej. ;) w końcu nie po to tu jesteśmy.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez domin1979 » 20 mar 2008, 11:23

airbob dziś będę instalował sprzęta więc może się doczekasz odpowiedzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Kerad » 20 mar 2008, 11:45

jak chcesz to podeśle Ci płytkę "przedzwonisz sobie bolce" i przy okazji rozpiszesz złącze tj wyjście na wyświetlacz skąd bierze sygnały (złącze po prawej u góry)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/743c098e94922969.html
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje