Nagłośnienie Mazda 6

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Virtuosso » 12 mar 2023, 16:34

Witam,
Posiadam Mazde 6 2003r. Hatchback, przeszukując fora nie udało mi sie uzyskać odpowiedzi na moje zagadnienia dotyczących nagłosnienia dlatego też mam pare pytań.
Zaznaczam że nie mam systemu bose.

1. Brak napięcia w kostce od subwoofera bose w bagażniku i w kabelkach od tweeterów w trójkątach w drzwiach.
Po podpieciu subwoofera bose (tego w koło, oczywiście sub aktywny i ma wbudowany wzmacniacz) on nie gra nawet po podpięciu osobnego akumulatora. Tak jakby nie było sygnału bo napięcia to napewno nie ma w tej kostce i moje pytanie w jaki sposób można było by to naprawić.
I czy to ma jakiś związek z tym że nie ma tez napięcia w tych kabelkach od tweeterów bo chciałem dołożyć zestaw odseparowany.

2. Słaby bass z tylnych głośników.
Z tego co wyczytałem to oryginalne radio ma założony filter przez który jest słaby bass w tylnych głośnikach.
Czy radio bose miało taki filter i czy zamiana ori radia na bose rozwiązało by ten problem.

3. I takie małe pytanko jaka jest moc rms radia ori i bose?

Bardzo prosiłbym o jakieś porady co mogło by być przyczyną i jak można byłoby rozwiązać te 2 problemy i prosze nie oceniać czy to ma sens czy też nie ma jeśli dałoby się to czemu nie.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 mar 2023, 16:02
Posty: 2
Auto: Mazda 6 2.0 141 km 2003 hatchback

Postprzez airbob » 13 mar 2023, 23:15

Virtuosso napisał(a):1. Brak napięcia w kostce od subwoofera bose w bagażniku i w kabelkach od tweeterów w trójkątach w drzwiach.
Po podpieciu subwoofera bose (tego w koło, oczywiście sub aktywny i ma wbudowany wzmacniacz) on nie gra nawet po podpięciu osobnego akumulatora. Tak jakby nie było sygnału bo napięcia to napewno nie ma w tej kostce i moje pytanie w jaki sposób można było by to naprawić.
I czy to ma jakiś związek z tym że nie ma tez napięcia w tych kabelkach od tweeterów bo chciałem dołożyć zestaw odseparowany.


Nie ma bose to i sub nie będzie działał. To nie usterka. Nie ma pełnej inastalacji zasilania oraz nie ma sygnału audio, który idzie ze wzmacniacza bose którego też nie masz.

Napięcia na złączu tweetera nie zmierzysz takim zwykłym miernikiem. Tym bardziej na zakresie DC.
Instalacja jest. Jak podepniesz tweeter to będzie grał.

Virtuosso napisał(a):2. Słaby bass z tylnych głośników.
Z tego co wyczytałem to oryginalne radio ma założony filter przez który jest słaby bass w tylnych głośnikach.
Czy radio bose miało taki filter i czy zamiana ori radia na bose rozwiązało by ten problem.


Ogólnie tył jest stłumiony. Było to kilkukrotnie omawiane na forum.
Radio bose nie jest zamienne z radiem standardowym. Bose nie gra bez zewnętrznego wzmacniacza bose.

Virtuosso napisał(a):3. I takie małe pytanko jaka jest moc rms radia ori i bose?


Radio bose nie ma żadnej mocy. Nie ma wzmacniacza.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Virtuosso » 14 mar 2023, 13:08

A jeśli bym wyprowadził rca z radia pod jakiś mocniejszy subwoofer to jakość dźwięku z głośników w drzwiach by nie ucierpiała? I czy dałoby się zrobić coś żeby tył grał lepiej?
Początkujący
 
Od: 12 mar 2023, 16:02
Posty: 2
Auto: Mazda 6 2.0 141 km 2003 hatchback

Postprzez airbob » 14 mar 2023, 23:56

Virtuosso napisał(a):A jeśli bym wyprowadził rca z radia pod jakiś mocniejszy subwoofer to jakość dźwięku z głośników w drzwiach by nie ucierpiała?


Jeśli jest to zrobione profesjonalnie to nie ma to wpływu na resztę systemu.
Ewentualnie mniej profesjonalna opcja to adapter Hi-Lo i podpięcie się bezpośrednio pod głośniki.

Virtuosso napisał(a): I czy dałoby się zrobić coś żeby tył grał lepiej?


Nie widzę takiej potrzeby. Chyba, że słuchasz muzyki siedząc na tylnej kanapie.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje