Modyfikacja radia – stacja multimedialna Mazda6

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez RamzesLDZ » 18 mar 2020, 17:13

Witam.
Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość i nie zjedzcie mnie. :)
Jestem szczęśliwym posiadaczem M6 z 2003r-przedlift. Zacząłem bawić się modyfikacje (felgi, lampy mps +a-spec, ksenon – w planach kolejne modyfikacje). Teraz chciałem się zabrać za audio. Mam orginalne radio z systemem bose. Niby ładnie gra ale nie dokońca. Wywaliłem orginalny subwoofer i wsadziłem peyinga z wbudowanym wzmakiem(będę chciał wymienić całość bo też nie jest tak jak być powinno). Ostatnio zacząłem przegladać grupy na Facebooku i bardzo spodobała mi się stacja multimedialna zamiast oryginalnego radia – nie stacja w schowku nie podoba mi się więc proszę nie drążyć tematu, każdy ma swój gust więc skupmy się proszę przy pierwszej wersji. Mam możliwość kupna od gościa co miał bombę i chce choć trochę odkuć się finansowo więc myślę czemu nie.
Tylko tutaj zaczynają się schody. Jako że mam niestety tą najbiedniejszą wersje to nie obejdzie się bez problemów tak jak z innymi modyfikacjami. Więc prośba o pomoc.
Jak podłączyć i czy da się w ogóle podłączyć stacje multimedialna ze zdjęcia do wersji przedliftowej z systemem bose.
Jak by znalazła się jeszcze dobra dusza z Łódzkiego (najlepiej Łódź) co by mnie poratowała i pomogła zamontować to i dobrym piwkiem poczęstuje :)

Zdjęcia jeszcze nie umiem wgrać więc wklejam link do radia

https://www.google.com/amp/a/s/m.pl.ali ... MrR_-5EPRw

Pomoże ktoś ?
Początkujący
 
Od: 18 mar 2020, 16:46
Posty: 1
Auto: Mazda 6 1.8 2003

Postprzez Raszym » 3 maja 2020, 20:08

:D Podpinam się do tematu.
Da się. <jupi>
Musisz zacząć od wymiany wyświetlacza na poliftowy wg opisu na stronie:
<czytaj>
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&start=80

Sam zmieniłem u siebie ten wyświetlacz i wszystko działa – zgodnie z opisem na tej stronie.
Kupiłem identyczny panel ale bez nawigacji. Zamiast dedykowanej z panelem nawigacji wstawiłem radio 2 DIN Pioneer MHV A210BT i wszystko działa na nowym panelu i wyświeltaczu poza sterowaniem z kierownicy. Sterowanie z kierownicy nie działa nawet przy module CP2-MZ23 (CP2-UNI). Nie wiem czy to kwestia radia czy uniwersalnego modułu a może coś nie tak robię przy instalacji. Oryginalną nową wiązkę z zakupionego panelu połączyłem z nową wiązką radia i nową wiązką wspomnianego adaptera CP2-UNI i podpiąłem to do kostki w samochodzie. Wszystko działa poza sterowaniem z kierownicy. Nie mam schematu chńskiego panelu ale sa tam jakieś dwa przewody które nie wiadomo do czego podpiąć. <cisza>

W związku z tym dokupiłem uniwersalny adpater CP2 tylko, że nie ma do niego żadnego wsparcia. Instrukcje montażu adaptera dedykowanego dla mazdy na stornie producenta Autoleads są pokazane dla samochodów VW i Nissan. Gdyby pewnie działał w Maździe to by pokazane to było.
Niby ma funkcję uczenia się ale działa ona po swojemu. Wydaje się,że można mu przypisać jedynie trzy klawisze: głośność w dół, przewijanie w górę i mute. Ni jak się to ma to obsługi radia. Może ktoś zna się na rzeczy i podpowie jak rozwiązać temat tego sterowania.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2015, 10:16
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2004 PB+LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje