Drugi wzmacniacz obok fabrycznego Bose

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Jellystone.yogi » 7 cze 2017, 20:05

Witam.
Udało się w mojej trójce zainstalować zestaw Bose dedykowany do tej Mazdy. Wszystko jest (prawie) ok. Poza niezadowalającym mnie basem i jeszcze jednym szkopułem. Pytanie moje brzmi:
Czy mógłbym wykorzystać przewód idący do woofera jako sygnał dla kolejnego wzmaka, do którego podłączyłbym jakąś konkretną skrzynię? Czy to zadziała? Przypominam, że jeden wzmak BOSE jest już pod siedzeniem.
Myślałem o tym by dolutować końcówki chinch do tego przewodu, pociągnąć drugi kabel zasilający i podebrać jakoś remote ze wzmaka Bose i pociągnąć to do bagażnika, gdzie wsadziłbym skrzynię o mocy ciągłej jakichś 300 W.
Czy taka logika ma jakikolwiek sens?
Ten drugi szkopuł jest taki, że przysłano mi popsute głośniki od Bose. Cewki są pordzewiałe i membrany jakby szorują podczas naciskania ich palcami. Obecnie zestaw gra na fabrycznych 4ohmowych głośnikach + tweety i ten mierny wooferek.
Kumpel, który ogarniał mi ten temat mówił, żeby tych od Bose nawet nie podłączać bo już z nich nic nie będzie, no i leżą w kartonie. Podłączaliśmy je pod normalny wzmacniacz w domu i przy większej mocy mocno pierdziały, ale może jednak da się je jeszcze podłączyć, żeby grały? może jakoś przedmuchać, może macie jakiś patent na to? A jeśli nie, to czy Substytuty typu takiego urlscreenshots/a2c455aba708a22fcfbd08a5a0fbf79b1a494d1d.jpg
urlscreenshots/3e89ea4e2a9108afc9566f68aee1768724a10644.jpg
dadzą radę zamiast oryginalnych głośników Bose? Proszę o opinie i radę :)
Początkujący
 
Od: 2 lut 2017, 10:47
Posty: 25 (1/0)
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Auto: Mazda 3 BN 2017r. 2.0 Skyactive 165HP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje