Krótkie pytania dotyczace sprzętu audio.

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Marcin » 31 paź 2012, 21:17

Witam.
Jako ,że Japońce nie pomyśleli nad montażem termometru w Xedosie 6 a wszelkie uniwersalne są strasznym badziewiem,to
zastanawiam się nad zamontowaniem radia CD które by miało funkcje pomiaru temperatury zewnętrznej.
I teraz pytanie:
Czy są w ogóle takowe radia?
Nie musi być nowe i może być z innej marki.
Dopuszczam montaz 2 DINowego jesli zajdzie taka potrzeba.
Jesli macie jakieś pomysły to prosze o radę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2007, 02:18
Posty: 1649 (22/36)
Skąd: Śrem
Auto: Toyota Prius 2010

Postprzez Gonta19 » 14 lis 2012, 23:55

Witam , zakupiłam ostatnio skrzynkę jbl gto 1204bp 1200W max 300W RMS , mam wzmacniacz magnat four edition 1000W max , 300 W RMS , oraz głośniki w półce jbl GT5-963 210W max 70W RMS. Problem polega na tym że wszystko nie gra tak jak bym chciał , czyli sam sub gra super a gdy podłącze jeszcze pod wzmacha głośniki w półce to jest lipa ogólnie , rozumiem że za mało mocy jest . I tu mam pytanie , jeśli kupiłbym sobie dodatkowo drugi wzmacniacz np magnat two edition 500W max 150W RMS i podłączył głośniki w półce , a sub pod ten duży wzmachol , to grało by to wszystko [tiiit] tak jak bym chciał ?
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2008, 19:25
Posty: 67 (1/0)
Skąd: Budzisław Kościelny/Konin
Auto: Mazda 323f BA 1.5 16V 97r. , Mazda Rx-8 1.3B 2006r.

Postprzez Dominator » 15 lis 2012, 00:04

Pewnie ze by gralo. Oczywiscie na dobrych kablach. Ale sprzedaj obecny wzmacniacz,kup mocną czterokanałówkę, i nie bedziesz ciągnął dodatkowych kabli.. o ile to wina wzmacniacza ze slabo gra, bo jakos powinno to w miare dzialac..
Inna sprawa ze jbl to badziew, bez obrazy..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez matthies » 15 lis 2012, 00:07

i staraj sie operować mocą w RMS. te wszystkie inne duperelki max 1500 W to można sobie o kant <dupa> rozbić, ponieważ w takim przypadku producent może sobie zaznaczyć nawet 1000000 W, a w RMS dalej będzie np 150 W i to jest najprawdziwszy wyznacznik mocy – reszta to chuyt martentinkingowy.
pzdr
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez Krzemol » 15 lis 2012, 02:58

Przede wszystkim – po co Ci głośniki w tylnej półce skoro masz suba w bagażniku?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Gonta19 » 15 lis 2012, 16:40

głośniki w półce mam bo coś musi grać z tyłu , sam sub nie daje dżwieku tylko bass , w tylnych drzwiach nie miałem głośników a jak kupiłem autko parę lat temu to były dziury w półce już wycięte
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2008, 19:25
Posty: 67 (1/0)
Skąd: Budzisław Kościelny/Konin
Auto: Mazda 323f BA 1.5 16V 97r. , Mazda Rx-8 1.3B 2006r.

Postprzez zagiell » 16 lis 2012, 00:06

Każdy kto trochę bawił się w car audio powie Ci, że głośniki w półce plus sub w bagażniku to błąd. jak chcesz zeby dobrze grało, to zestaw odseparowany na przód plus sub w bagażniku. No chyba, że chcesz żeby pasażerowie z tyłu też mieli super dźwięk z tyłu, to rownież zestaw odseparowany w drzwi, ewentualnie dobre dwudrożne głośniki. I nic poza tym :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2012, 11:45
Posty: 231 (0/1)
Skąd: Częstochowa/Kłobuck
Auto: Mazda 6 GH 2010r. 2.0 ON 140KM

Postprzez brinkhoff » 3 gru 2012, 02:20

Witam serdecznie.

Mojemu tacie posiadającemu Mazde 6 w wersji sedan z 2003 roku bardzo podoba sie instalacja CarPC w moim aucie i chciałby mieć coś takiego u siebie. Jako ze obiecałem już ze się tym zajmę choć pamiętam ile czasu i pieniędzy pochłonął mnie mój projekt CarPC, uznałem ze najlepszym sposobem będzie oparcie sie o prosta zabudowę na bazie tabletu.

Mialo by to służyć w szczególności do nawigacji, multimediów, czasami internetu. Miejsce instalacji wiadomo nad radiem. Tutaj zaczynają sie pierwsze schody. Fabryczne radio posiada tylko radio, brak odtwarzacza plyt CD. To sie zgadza z numerem VIN. Jest sterowanie z kierownicy, w bagażniku znajduje sie wolna kostka, niestety nie wiem czy to on systemu audio.
Mi zależało by na podpięciu sie pod kanał AUX i puszczeniu dźwięku z tabletu na głośniki. Czy ktoś może potwierdzić, ze to radio posiada AUX a jesli tak jak wygląda kwestia dostępu do radia.

Skąd najlepiej pociągnąć zasilanie ? Gniazdo zapalniczki chciałbym pozostawić wolne.
Zastanawiam sie nad wykorzystaniem osobnego zasilacza ´m2-atx, który sterowałby wl/wyl urządzenia ze stacyjki. Do tego dochodzi tez kwestia zakłóceń które mogą byc słyszalne w głośnikach.

W tej chwili jestem na etapie planowania. Zbieram potrzebne informacje. Za cel wziąłem sobie by zabudowa była jak najprostsza, poza ekranem niewidoczna i jak najmniej inwazyjna. Nie rozwiązałem tez kwestii mocowania tabletu. Z początku bylem za winda z prowadnicami, która schowa i otworzy ekran przy zamykaniu i otwieraniu pokrywy schowka nad radiem jednak teraz zastanawiam sie nad czymś bardziej wielofunkcyjnym. Ekran powinien sie obracać na boki, w górę i w dol i być przy tym stabilny. Tablet będzie musiał sie przy tym tez łatwo wkładać i wyciągać z powrotem by moc go sze sobą zabrać.
Chce ja oprzeć na tablecie 7 cali z GPS, DVB-T, Androidem oraz dostępem do internetu Aero2 by zminimalizować koszty. W tej chwili jednak najbardziej interesuje mnie kwestia tego radia.
Proszę o porady w kwestii która opisałem powyżej, bardzo cieszyłbym sie z pomocnych linków związanych z tematem. Oczywiście na sam koniec umieszczę fotorelacje z budowy by zachęcić innych do takich ciekawych modyfikacji car audio.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 3 gru 2012, 01:38
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GG

Postprzez Myjk » 5 gru 2012, 10:07

brinkhoff napisał(a):Mi zależało by na podpięciu sie pod kanał AUX i puszczeniu dźwięku z tabletu na głośniki. Czy ktoś może potwierdzić, ze to radio posiada AUX a jesli tak jak wygląda kwestia dostępu do radia.

W roczniku 2003 nie da się prosto zrobić AUXa. Standardowo należy wykorzystać port zmieniarki. Jest do tego przeznaczone urządzenie Car2PC, do znalezienia jedynie w zagranicznych sklepach. Jednakże chcąc zasilać tablet z instalacji i podłączając "jackiem" do radia narazisz się na powstanie pętli masy, którą to piekielnie trudno w Mazdzie wyeliminować (co jest oczywiście możliwe po wielu próbach, nakładzie pracy i kasy, patrz –> Arek_78). Dlatego też ja przy robieniu CarPC zdecydowałem się po prostu na przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) i mam idealną ciszę przy ciszy. ;) Po analogu trzeszczało i świszczało strasznie.

brinkhoff napisał(a):Skąd najlepiej pociągnąć zasilanie ?

Najlepiej bezpośrednio z Aku, aczkolwiek tablet ma stosunkowo mały pobór prądu, stąd możesz się podpiąć przed samą zapalniczką.

brinkhoff napisał(a):Zastanawiam sie nad wykorzystaniem osobnego zasilacza ´m2-atx, który sterowałby wl/wyl urządzenia ze stacyjki.

Nie widzę sensu. Po pierwsze tablet nie ma funkcji wyłączania się po utracie zasilania sieciowego. Po drugie i tak się usypia mając wtedy mały pobór mocy. Po trzecie ładuje baterię do pewnego momentu a potem wyłącza pobór nominalny. Jeśli już o coś zadbać, to o przekaźnik odcinający napięcie ładowania po wyjęciu kluczyka ze stacyjki (można zrobić czasowy przekaźnik -- ja mam u siebie np. 5 minut opóźnienia -- jest to czas potrzebny na uśpienie/hibernację/wyłączenie systemu operacyjnego).

brinkhoff napisał(a):Z początku bylem za winda z prowadnicami, która schowa i otworzy ekran przy zamykaniu i otwieraniu pokrywy schowka nad radiem jednak teraz zastanawiam sie nad czymś bardziej wielofunkcyjnym. Ekran powinien sie obracać na boki, w górę i w dol i być przy tym stabilny. Tablet będzie musiał sie przy tym tez łatwo wkładać i wyciągać z powrotem by moc go sze sobą zabrać.

Zadanie, przyznam, mocno karkołomne. Pomijam już kwestię, że zapewne audio będzie podłączone "jackiem" a zasilanie też jakimś kablem i trzeba będzie to wcześniej manualnie odpiąć... Jeśli jednak to opatentujesz, to chętnie odkupię rozwiązanie. ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez linisko » 20 gru 2012, 20:30

Czy można wymienić fabryczne radio w Mazdzie 5 2007, na to http://www.neonet.pl/ro_sam_pioneer_avh-4400_bt.html ?
Czy brak zmieniarki, jest jakąś przeszkodą ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2011, 11:11
Posty: 42
Auto: MAZDA 5 2.3 manual

Postprzez Xionc » 11 sty 2013, 13:58

Gonta19 napisał(a):Witam , zakupiłam ostatnio skrzynkę jbl gto 1204bp 1200W max 300W RMS , mam wzmacniacz magnat four edition 1000W max , 300 W RMS , oraz głośniki w półce jbl GT5-963 210W max 70W RMS. Problem polega na tym że wszystko nie gra tak jak bym chciał , czyli sam sub gra super a gdy podłącze jeszcze pod wzmacha głośniki w półce to jest lipa ogólnie , rozumiem że za mało mocy jest . I tu mam pytanie , jeśli kupiłbym sobie dodatkowo drugi wzmacniacz np magnat two edition 500W max 150W RMS i podłączył głośniki w półce , a sub pod ten duży wzmachol , to grało by to wszystko [tiiit] tak jak bym chciał ?


Nie powinno mieć to mocowo znaczenia. Wzmacniacz jest 4x, do suba wykorzystujesz 2 końcówki (mostek) i nie powinno mieć to wpływu na dwie pozostałe, które są albo niewykorzystane albo użyte do głośników z półki. Ja stawiam na to, że sub i głośniki chodzą odwrotnie w razie, podepnij na próbę suba odwrotnie (kabelki zamień przy głośniku).

Zrób jeszcze test, czy tylne głośniki same grają ok (bez suba), czy może znów są odwrotnie w fazie z przednimi. Jakbyś tak miał, to paradoksalnie byłoby mniej basu podczas pracy 4 (przód + tył) głośników niż 2 (np tylko przednich lub tylko tylnych)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez lukasz85lbn » 18 sty 2013, 21:58

Siema chciał bym zapytać jakie głośniki można założyć w półce z tyłu lub sam sub i głośniki z przodu odseparowane ?? co lepiej zagra bo 4 głośniki i sub to chyba za dużo ?. Radio mam alpine cda 9857 a głośniki standard ale bedą za 2 tyg z przodu helixa c62 czy jakoś tak a na tył ciągle się zastanawiam może ktoś doradzi co tam zrobić z tyłem :D. Na str dobry ton z Lublina pisało ze można 2 drożne zamontować 16 w półce jak to się ma w praktyce ?
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2012, 21:18
Posty: 60 (4/0)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 626 GF 2.0 B

Postprzez Krzemol » 19 sty 2013, 00:51

Olej głośniki w tylną półkę, jak braknie Ci basu to wrzucisz suba do bagażnika :) . No i warto wygłuszyć drzwi ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez teodor » 19 sty 2013, 14:15

lukasz85lbn napisał(a):Siema chciał bym zapytać jakie głośniki można założyć w półce z tyłu lub sam sub i głośniki z przodu odseparowane ?? co lepiej zagra bo 4 głośniki i sub to chyba za dużo ?. Radio mam alpine cda 9857 a głośniki standard ale bedą za 2 tyg z przodu helixa c62 czy jakoś tak a na tył ciągle się zastanawiam może ktoś doradzi co tam zrobić z tyłem :D. Na str dobry ton z Lublina pisało ze można 2 drożne zamontować 16 w półce jak to się ma w praktyce ?


Witam kolegę z Lublina,w car audio przyjęty jest taki jakby standard że montuje się zestaw głośników odseparowanych w Twoim przypadku będą to helixy subwoofer do bagażnika obie te rzeczy podpięte pod wzmacniacz 4 kanalowy lub 2 dwukanałowe(jeden zmostkowany pod suba),wygłuszone drzwi przednie i dobre kable zasilające i sygnałowe.Pozdro.
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2011, 23:02
Posty: 211
Skąd: wioska zabita dechami
Auto: Madza Premacy 1.8 benzina "02r.

Postprzez lukasz85lbn » 19 sty 2013, 16:13

Witam dzięki za info a pod samym radiem za mało mocy na Halixy takie ? czyli co przód i subwoofer aby i starczy ? kurde słyszałem takie zestawienie tylko raz w taxi jak facet miał :D ale nie pamietam efektu heh wiem że scena dźwiękowa i jakośc było elegancko :D
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2012, 21:18
Posty: 60 (4/0)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 626 GF 2.0 B

Postprzez Krzemol » 19 sty 2013, 16:25

Te Helixy mają 50W RMS... Radia dają ~20W. Podpiąłbym chociaż jakiś mały wzmacniacz, ale skoro chcesz suba to po prostu kup czterokanałówkę ;) . A jak dwa wzmacniacze to do Helixów wystarczy jakiś słabszy Kenwood z serii KAC, tanie i dobre :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez lukasz85lbn » 19 sty 2013, 17:03

ok dzięki za info no właśnie widziałem wczoraj tego Kenia na allegro za 100zł chyba
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2012, 21:18
Posty: 60 (4/0)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 626 GF 2.0 B

Postprzez NoUser » 21 sty 2013, 18:34

Szukam od godziny tutaj, wcześniejszy temat mi zamknęli nigdzie nie mogę znaleźć jak w M6 wyprowadzić kable RCa (bose) do zainstalowania własnego wzmacniacza.
Być kimś wyjątkowym będąc sobą.

Black Pearl
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 sty 2013, 13:53
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 6, 2.0i, 2004r.

Postprzez Wojtek » 21 sty 2013, 22:04

pogadaj z Karolem, on wyciagal... moze wie gdzie to jest ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez jarekPlock » 24 sty 2013, 21:06

Witam.
Mam zamiar kupić to http://m.allegro.pl/przedmiot,radio-ory ... 05899.html
do mojej Madzziiii:) mam 626 95r i pytanko czy będzie problem to zamontować i jak gra to radyjko.
Pozdro żelo
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2013, 17:20
Posty: 40
Skąd: Płock
Auto: 1992–1997 2.0 l Diesel ↑ 8/OHC Comprex 75 KM RF-CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje