Gdzie ukryć wzmacniacz w Premacy?

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez kamilalan » 28 kwi 2015, 22:08

Witam, problem jak w temacie. Wymieniam w mojej Premacy (1.8 bezyna 100KM z grudnia 2001 roku- po lifcie) system audio. W miejsce odtwarzacza 2 DIN pójdzie Alpine 180 z przodu głośniki Rainbow SL-C 6.2 PRO i wszystko to napędzane będzie przez wzmacniacz Rainbow Beat 4 z czasem dojdzie ale niekoniecznie subwoofer. Moje pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w innych wątkach =gdzie ukryć wzmacniacz? Najprościej byłoby w bagażniku w prawej skrytce, ale to wiąże się z ciągnięciem kabli od akumulatora do bagażnika i nie wiem, jak i gdzie, natomiast zastanawia mnie czy zorientowani w temacie podpowiedzą czy jest miejsce po deską rozdzielczą i czy można tam dotrzeć? Deska jak wiemy w Premacy jest dość szeroka od okna do krawędzi nawiewu centralnego a czytałem na forum, że ktoś walczył z hałasami plastików i deski właśnie, więc poupychał tam szmat w celu wyparcia i wytłumienia, tu właśnie pojawiło mi się zapytanie w głowie- Skoro można poupychać tam takie cuda tzn, że musi być sporo miejsca, więc może tam zamocować wzmacniacz? Kable od i do wzmacniacza byłyby krótsze i nie trzeba ich prowadzić na tył pod wykładzinami czy plastikami i słupkami co wydaje mi się wymaga większej cierpliwości. Tylko czy dobrze myślę, czy da się ten temat tak "ugryźć"? Pomóżcie proszę może ktoś zdejmował deskę lub tam zaglądał i ma coś do powiedzenia?
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2015, 20:58
Posty: 1
Auto: Mazda Premacy 1.8 100KM benzyna

Postprzez teodor » 1 maja 2015, 11:31

Cześć ,mam premackę i nawet nie próbowałem ukryć żadnego nawet,małego wzmacniacza w desce rozdzielczej .Jest kilka powodów dlaczego tam nie powinno się tego robić min.brak możliwości regulacji wzmacniacza ,brak miejsca na bezpieczny montaż kabli -jeśli cokolwiek się odkręci od wstrząsów lub poluzuje ,masz utrudniony dostęp,sam montaż sztywny wzmacniacza do karoserii też utrudniony.Twój rainbow ma 250x200x56mm wymiar,nie wyobrażam sobie montowanie takiej wielkości wzmaka gdziekolwiek w desce rozdzielczej ,tak aby wszystko poprawnie zamontować i bezpiecznie.Wolał bym ciągnąc druty przez cała bude do wzmaka(mniej roboty jak się wie którędy ),niż wciskać wzmak w dechę rozdzielczą.
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2011, 23:02
Posty: 211
Skąd: wioska zabita dechami
Auto: Madza Premacy 1.8 benzina "02r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje