Wymiana oryginalnego radia, na bose + zmieniarka 6 płyt

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Mraycek » 29 paź 2014, 16:53

Witam, jakiś czas temu stacja cd przestała działać, płytę zjadło i juz nie wypluło, wyjąłem ją i próbowałem odblokować w domu, u mechanika, nic nie pomogło, więc została tylko wymiana. :|

Wczoraj kupiłem używane radio BOSE z zmieniarką na 6 płyt, po podłączeniu działały mi tylko lewe głośniki, ale przepiąłem od nowa, przedmuchałem, odpiąłem na chwilę klemę z akumulatora i sygnał juz był na wszystkich głośnikach.

Zmieniarka działa bez zarzutu, jednak radio praktycznie "nie gra". Dźwięk jest bardzo cichy i brakuje basu.
Radio gra jakby w trybie awaryjnym.

Szukałem już na tym forum i innych i znalazłem tematy dotyczące przerywania dźwięku, albo brak, jedynie podobna sytuacja jest tutaj:
[url]
viewtopic.php?f=28&t=175685&p=2931805&hilit=mazda+6+bose+radio#p2931805
[/url] (nie
Zaznaczam, że całą jednostkę (radio z zamontowanym modułem CD i zmieniarką wraz z panelem przednim) zostało zamontowane zamiast kompletnej jednostki bez bose.

Nie wiem, czy potrzebne jest coś dodatkowo, np wzmacniacz, czy radio jest wadliwe?
Proszę o szybką odpowiedź, bo przysługuje mi kilka dni na zwrot (sprzedaż wysyłkowa)

Jestem dosyć zielony w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.
Samochód to mazda 6 2003r 2.0 diesel

Dopisano 29 paź 2014, 18:16:

Po dalszych poszukiwaniach znalazłem
viewtopic.php?f=28&t=174236

Więc rozumiem, że dokupienie wzmacniacza do tego radia:
http://allegro.pl/wzmacniacz-radia-cd-b ... 15762.html

naprawi problem?

Na tą chwilę zależy mi na tym, żeby radio działało miernie, czytało płyty CD, a z głośników wydobywał się względnie dobry dźwięk

Zastanawiam się nad kupnem głośników u subufera, jednak prosiłbym o odpowiedź kogoś, kto się na tym zna, żeby nie wyrzucać pieniędzy, tylko ewentualnie radio zwrócić i kupić non bose.
Mraycek
 

Postprzez airbob » 2 lis 2014, 22:27

Jak wielu popełniłeś ten sam błąd wsadzając jednostkę bose zamiast zwykłej. Wielokrotnie było to wałkowane na forum.
Albo dozbroisz do pełnego bose (nie pytaj jak bo było to już wielokrotnie opisywane) albo:

Zamontujesz moduł zmieniarki zamiast modułu 1CD do swojego starego modułu radia.
Metodyka też wielokrotnie była opisywana.
Panel musisz wziąć z radia ze zmieniarką bo masz tam przycisk LOAD, albo przełożyć sam slot płyty ale to kupa roboty (demontuje się to od tyłu panela po uprzednim zdemontowaniu płyty z przyciskami).
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez PLaster » 3 lis 2014, 16:45

zrób jak airbob pisze, a wszelkie info masz na forum

PS. wątek wielokrotnie wałkowany poleci do kosza
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez xRafalx » 3 lis 2014, 20:39

lepiej przełożyć stare radio do panelu bose, chyba ze chcesz odsprzedać zmieniarkę.
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje