Przerobienie kierownicy pod sterowanie tabletem.

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Przemek323c » 8 wrz 2014, 01:15

Ten kondensator w ogole nie wyglada na LOW ESR. Mozesz go wylutowac i wymienic na taki sam ale musi byc low esr.

Zerknij tez na http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/LM2596-D.PDF 11 strone. Nie widze jaki masz teraz kondensator i cewke ale tu jest tabela zalecanych pojemnosci. Jaki jest charakter zaklocen ? Jesli jest to typowy szum (taki jak np kiedy nie ma zadnej stacji radiowej, bez piskow, trzaskow czy bzyczenia) to walka moze sie niestety okazac bezcelowa.
Przemek323c
 

Postprzez Asgota » 8 wrz 2014, 02:00

A jak odróżnię kondensator bez esr od kondensatora z esr? Wygląda jakoś inaczej?
Kondensator kupić jak coś taki: 220uF 35V 85 (co oznacza 85??) (tak wnioskuję z tabeli)

mam kilka starych zasilaczy komputerowych możne coś z nich się przyda, w końcu tam też jest 5v....
Jak potrzebne będzie czegoś oznaczenie czy coś pisz to podam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2013, 10:38
Posty: 120
Skąd: Czestochowa
Auto: Mazda 323F 2.0 Sportive (FS01)

Postprzez Przemek323c » 8 wrz 2014, 02:16

Nic starego sie nie nadaje bo pewnie powysychane. Co do oznaczen to przeciez masz podane w tabeli. 85 to 85 miliomow czyli opor wewnetrzny kondensatora. W przetwornicy takiej jak posiadasz on ciagle sie laduje i rozladowuje dlatego musi miec maly opor. Jak juz wczesniej pisalem stosuje te przetwornice i rzadko trafiaja tam kondensatory low esr, dlatego warto sprobowac podmienic majac na uwadze to co napisalem wyzej, ze moze to byc walka z wiatrakami.
Przemek323c
 

Postprzez Asgota » 8 wrz 2014, 02:26

ok kondensator zmienię :)

nie pamiętam jaki jest to rodzaj szumu ale jutro w sumie dziś postaram się go jakoś nagrać, nie jest to raczej wina tabletu bo jak pisałem szumi tylko i wyłącznie gdy zasilam go z instalacji auta przy zasilaniu np z laptopa jest IDEALNIE czysty dźwięk, to samo na baterii, tylko po wpięciu w usb które jest podłączone do przetwornicy mamy problem, to samo z innymi zabawkami typu chińska ładowarka do telefonu itd.

Muszę jeszcze spróbować zasilić przetwornice prosto z akumulatora, ale nie wiem czy to coś zmieni.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2013, 10:38
Posty: 120
Skąd: Czestochowa
Auto: Mazda 323F 2.0 Sportive (FS01)

Postprzez Przemek323c » 8 wrz 2014, 11:51

Zmieniaj zmieniaj. Jesli szum bedzie sie zmniejszal to stopniowo zwiekszaj pojemnosc i obserwuj zaklocenia. W kwestii przerobki na stabilizator mozesz tez zastosowac lm350, bedzie bardziej popularny.
Przemek323c
 

Postprzez Asgota » 8 wrz 2014, 15:51

Dobra, sprawa rozwiązana...

Wini tutaj radio, wrzuciłem JVC od brata z aux i ono wytłumiło zakłócenia...
Co prawda słychać w tle jeszcze szelest (na 80-90% głośności) ale to chyba już wina samego AUX, bo czy z kablem czy bez jest to samo.

Tak czy tak czeka mnie zakup i przerobienie radia (ehh...), na oku mam: SONY Xplod CDX F5700

lub...

Jak mi pomożecie to chętnie nie polecę na łatwiznę i przerobię z wami tego Xplod'a co teraz mam Sony CDX-R3350 z CD mp3 na aux.
Poczytałem trochę i widzę że ludzie przerabiają różne radia na aux (wpinają się pod CD, Kasety czy AM) nawet fabryczne nowe i stare, może ktoś z was ma na ten temat jakieś pojęcie i obejdzie się bez zbędnego wydatku na radio.

Znalazłem ciekawy temat http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... am-aux.htm może coś wam pomoże, zaraz biorę się za rozbieranie radia. :)

edit.
Jak mówiłem tak zrobiłem poczytałem trochę przejrzałem płytkę i stwierdzam iż najszybszym i moim zdaniem najlepszym sposobem na wprowadzenie aux będzie wpięcie się zamiast CD.
Zamieszczam kilka zdjęć wnętrza radia:
Jak widać mamy RCH, LCH i AU_GND myślę że tutaj należy się podpiąć, jeżeli nie to poprawcie mnie :P
Problem który mnie zatrzymuje polega na "Symulacji istnienia płyty której nie ma" czyli co z czym muszę zewrzeć aby radio myślało że ma płytę i nie mutowało kanałów wejściowych?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2013, 10:38
Posty: 120
Skąd: Czestochowa
Auto: Mazda 323F 2.0 Sportive (FS01)

Postprzez Przemek323c » 9 wrz 2014, 12:06

To costu sie nie zgadza, podpinajac sluchawki sa zaklocenia a na radiu nie ?

Obecnosc plyty to zazwyczaj czujnik mechaniczny abo optyczny. Obejrzyj naped i cos znajdziesz.
Przemek323c
 

Postprzez Asgota » 9 wrz 2014, 13:12

też mnie to dziwi że są zakłócenia na słuchawkach bezpośrednio wpiętych w tablet a w JVC już giną...

Widocznie te radia mają gdzieś filtry na wzmacniaczu.


Co do tego AUX, piny które wskazałem wcześniej przyjmują dźwięk tylko teraz muszę odszukać które piny muszę zewrzeć abym mógł włączyć CD bez napędu ^^

Problem jest tego typu że nie mogę nigdzie znaleźć schematu tego radia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2013, 10:38
Posty: 120
Skąd: Czestochowa
Auto: Mazda 323F 2.0 Sportive (FS01)

Postprzez Przemek323c » 21 wrz 2014, 08:22

I jak temat ?
Przemek323c
 

Postprzez airbob » 28 wrz 2014, 18:53

Asgota napisał(a):bo nawet w słuchawkach słychać trzaski


Tego nie wyłapałem w trakcie naszej rozmowy. Rozumiem że wtedy nie ma nic innego podpiętego do tabletu tylko zasilacz i słuchawki.
Ewidentnie jest to problem tego zasilacza.

"ogłupienie" radia aby myślało że ma płytę nie jest takie proste a wręcz często nie wykonalne. Symulowanie obecności płyty poprzez zwarcie czujnika mechanizmu ogłupi tylko serwonapędy ale nie procesor oraz przetwornik C/A. Efekt będzie taki jak by radio nie mogło odczytać płyty i wywali error i albo będzie chciało oddać płytę albo przełączy się na tuner.
Ogłupienia serwonapędów też nie załatwi się poprzez zwarcie czujnika zamknięcia mechanizmu bo część mechanizmów po resecie (odpięciu zasilania) programowo oddaje płytę i znów mamy error.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Asgota » 30 wrz 2014, 23:25

aktualnie temat jest wstrzymany, niestety posypało mi się troche pod maską i swapuje FS'a na V6.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2013, 10:38
Posty: 120
Skąd: Czestochowa
Auto: Mazda 323F 2.0 Sportive (FS01)

Postprzez STARY1977MJ » 5 maja 2019, 16:47

Brawo! Złota łopata za odkopanie tematu.
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2011, 14:54
Posty: 175 (1/5)
Auto: Audi A4 B5 było
Mazd 6 GG była
Mazda 6 GH była
FORD MONDEO MK5 2,0 180KM jest

Postprzez Lipa111 » 7 maja 2019, 08:48

No temat nieźle odkopany. Zastanawiam się po co Ci czujnik optyczny, ale ok :D
Początkujący
 
Od: 5 sty 2019, 21:19
Posty: 20 (0/1)
Auto: Mazda 3 I

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje