Wzmaczniacz + 2 głośniki + tuba, problem

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Xahon » 12 cze 2014, 18:29

Witam, od kilku dni jestem szczęsliwym posiadaczaczem Mazdy 323F 2001r. Na dobry początek zakupiłem także:
Pioneer DEH-1600UB
2x JBL GTO 8629
JBL GTO5-12B + wzmacniacz Crunch GPX1000.4

Jest to moje pierwsze podejście do montażu car audio w samochodzie na własną rękę, i po wielu schodkach natrafiłem na taki, którego nie potrafie już przejść...
Mianowicie tuba + wzmacniacz chodzą tak jak trzeba. Za to nie potrafie podłączyć głośników do wzmaczniacza... wiem gdzie idzie jaki kabel, ale po podłączeniu wszystkiego głośnik nie gra. Czytałem troche na forum i w internecie na ten temat, i doszedłem do wniosku że potrzebne jest drugie wejście RCA w radiu, a ten pionek niestety posiada tylko jedno.
Zdjęcie wejść w wzmacniaczu:
Obrazek

Do wejścia od lewej podłączony mam kabelek do radia (wtedy gra tuba), i teraz jeśli ten sam kabel wpinam do wejścia po środku, głośniki grają... Stąd mój wniosek że potrzebne jest drugie wejśćie w radiu.

I teraz pytanie... czy potrzeba innego radia, czy jest jakiś sposób na obejśćie tego. I jeśli jest to czy straty na jakości sygnału będą odczuwalne.

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam ;)
Xahon
 

Postprzez robaknow » 12 cze 2014, 18:37

Kable rca podlacz pod front rca na wzmaku, a rca rear in polacz kablami z output rca front. Wtedy sygnal z przedwzmacniacza przednich glosnikow trafi na tor tylnych glosbikow czylj suba. Musisz miec 2 szt kabla rca po dwoch stronach z meskim wtykiem.

W zestawie nie bylo czasem 2och metalowych "podkowek"? Jak tak ti trzeba je wtedy wlozyc do tych rca jakby poziomo in rear z out front.
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2010, 20:57
Posty: 298 (1/7)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Było: 323F BA 95 1.5
Jest: Mazda 5 06' 2.0 MZR

Postprzez Xahon » 12 cze 2014, 18:40

Wygląda na to że to wszystko gra tak jak ma grać, dzięki Ci wielkie za pomoc i w razie czego napisze jeszcze w tym temacie :)
Xahon
 

Postprzez airbob » 13 cze 2014, 00:32

I tutaj widać coś takiego jak "inżynieria wsteczna", jak chińczyki potrafią skopać nawet najprostszą sprawę. Standardowym rozwiązaniem jest przełącznik, selektor wejść, ale chińczyk spieprzy wszystko i pomyśleć że kiedyś ta firma była znamienita i made USA.

Wracając do meritum.

Można też zastosować gotowe kable "rozdwajacze" sygnału, popularnie zwane Y.

Rozwiązanie zaproponowane przez kolegę robaknow jest też prawdopodobnie wystarczające, jednakże nie znając możliwości wzmacniacza (są opisane w instrukcji) można się naciąć.
Wyjścia opisane OUT mogą być za zwrotnicą i wtedy po jej aktywowaniu wytniemy z sygnału bas. Skierowanie takiego sygnału do wejścia kanałów obsługujących suba wiadomo że jest skazane na porażkę. Nie twierdzę że ten wzmacniacz tam ma ale warto o takiej pułapce wiedzieć.

Poza tym kable Y są z definicji krótkimi max 25cm kablami a takie krótkie kable RCA ciężko kupić a zastosowanie długich nie jest technicznie celowe ani estetyczne.

Idealne by były zwory jeśli wzmacniacz pozwali na takie połączenie.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje