Kilka pytań o wzmak w M3 BK

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Marler » 21 sie 2013, 15:44

Witam serdecznie, jak w tytule pytań kilka mam o możliwość podłączenia wzmaka w mojej trójce. Jestem nowy owszem, tematy były przewijane lecz nigdzie konkretów nie doczytałem. Zacznę od podstaw: Mazda 3, 2007, system audio ze zmieniarką ale nie Bose i bez mp3 (trochę mnie pokarało ale zmieniarka ratuje). Dalsze fakty: mam wzmak Alpine MRP-F240 + sub pasywny JBL (modelu nie znam, gdyż producent zapominał go gdziekolwiek umieścić). Teraz moje pytania: sygnał i zasilanie do wzmaka- skąd sygnał? najprościej po High level Input (czeka mnie wtenczas zakup przejściówki, ale taki kłopot to nie kłopot), czy może coś kombinować? Jeśli metodą pierwszą to skąd skraść sygnał? Z kostki bezpośrednio wyprowadzić przewodzik? Jeśli metodą drugą to jak? (radia jeszcze nie wyjmowałem, dodam szczerze, nie wiem co w nim drzemie, ale po forum widziałem że wyjścia RCA to tam brak) Drugie pytanie: zasilanie wzmaka.. jako że rezyduje na wyspie zwanej Wielką Brytanią to u mnie mogą być pewne rozbieżności, ale powiedzcie którędy najprościej puścić "kabelek" zasilający z aku? I do tych którzy to robili- gdzie umieściliście wzmaka? Ja myślę o wrzuceniu go pod fotel pasażera ale się waham :) Ewentualnie mam jeszcze Radio 2DIN Kenwooda, ale nie chce psuć koncepcji deski :D JEŚLI jednak bym musiał, to powiedzcie bo tego te nie doczytałem- widziałem jak pisaliście o wyświetlaczu radia, klimy itd.. czy jeśli zmienie radio to wyświetlacz będę mógł powiesić najwyżej na choince? Chodzi mi tylko w wskazania klimy i kompa pokładowego. Wyczerpałem swój zestaw pytań, dzięki za wyrozumiałość- i choć jeszcze nie zdążyłem się przywitać to nie omieszkam tego zrobić :)
Pozdrówka
Piotrek
Marler
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje