Projekt Car Audio by sempik

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez domagalskim » 30 mar 2009, 20:44

Cześć !

U mnie o tak wygląda, ciagle wszystko w toku prac bo niestety nie mam czasu na zabawe.
Wysokotonowe zamontowane w słupkach przednich DLS UP1C 28mm.
Wyszpachlowane i obite flock'iem jesnym, ładnie się tonuje z podsufitką z VW Passata :)

Obrazek


Obrazek

Tutaj prawa strona.


Obrazek




Obrazek

Listwa ta co leci przez środek deski z nawiewami też oflokowana na czarno a dolna część tapicerki na szaro(panel nawiewów, radio, schowek, osłona kierownicy itp)
Schowek mam jak w Audi A6 szary na zewnątrz a w środku czarny flock. hehejavascript:emoticon('<lol>')

Obrazek


No i jak ładnie to wygląda ??


Tu jeszcze tylne boczki z słupkami też w flock'u.
Boczek szary flock a słupki jasny.

Obrazek

Tylny słupek:

Obrazek



Na fotkach to nie wygląda tak fajnie jak w realu, i przynajmniej miękkie w dotyku a nie goły plastik.


A bagażnik... hmmm.... wieczny poligon jeszcze.
Kable 50mm2 od akku DLS oczywiście x2
Sygnałowe DLS Ultimate x2
Wszystko w peszelkach i plecionkach.
Wszystko obite gdzie się dało Dynamat'em (dach, podłoga, boki, drzwi, bagażnik)
Wzmak jak narazie Lanzar Opti 500.2 do wooferów << ten starej klasy made in usa nie to nowe badziewie.
Na zestaw przedni jeszcze szukam wzmaka.
Ale ciągle nie mam koncepcji co tu zrobić ? Może ktoś ma jakiś pomysł ??

Obrazek

Obrazek



Nie zważajcie na burdel :)

Wszystko powoli się układa w całośc i auto zaczyna przypominać auto :)
Postaram się jeszcze wstawić fotke boczków dziś.


A tu cały potworek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
 
Od: 22 paź 2006, 23:07
Posty: 40
Skąd: Kraków - Skała
Auto: 323 GT 1.8 DOHC

Postprzez Silasik » 30 mar 2009, 21:00

Napisz wiecej o flock-u ;] kurde tego szukalem ;] drogie to?Jak sie to stosuje?Zleciles nakladanie w firmie?A moze sam robiles?A co do zabudowy furka ladnie sie prezentuje slupki wyszly bardzo estetycznie ;]
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez domagalskim » 30 mar 2009, 23:26

No cześć !

Co do Flock'a. Robie to taki gość z Bielska-Białej >> www.flokowanie.pl
Hmm... cena. Nie jest tanie, ale wychodzi ładniej i chyba bardziej estetycznie niż derma i jakieś inne materiały. Poza tym można to położyć wszędzie bez przeszyć czy zagnieceń. Ten flock to jest natrysk w komorze lakierniczej proszkowej gość nakłada jakiś klej farbe, nie wiem, na to wsypuje te wiórki i wkłada do komory elektrostatycznej gdzie te wiórki stają dęba i po jakimś czasie sie utrwalają. Nie widziałem tego podczas produkcji ale tak to rozumuje. Czas wykonania jeden dzień. Różna jest cena, zależy od elementu i układu z gościem :D Efekt [tiiit] wychodzi.
No ale jak ? Fajnie to wygląda na fotkach ?? Podoba się ?? Czy wiocha ??

Wkładam jeszcze zdjęcia boczka w produkcji.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Otwory za duże ?
No wiem ale tam bedą dwie 165mm DLS MS6A na panelach przykręcone do drzwi a otwory troche większe bo jeszcze dochodzi maskownica czarne płutno z pierścieniem w koło. Więc głośnika i tak nikt nie zobaczy. Poza tym bedzie jeszcze jeden wysokotonowy UP1C tam gdzie ta mniejsza dziurka, też z pierścieniem w koło i maskownicą czarna tylko. Będzie tak ??
Oczywiście cały panel oflokowany tak jak dolna część tapicerki na szaro a tam gdzie jest podłokietnik i klamka będzie czarna skóra przeszywana zieloną grubą nicią pod kontem klamki. Będzie to dawało efekt na całej linii klamki i listwy z nawiewami.
Bedzie tak ?? Może jakiś inny pomysł ?? Bardzo prosze o komentarze.


No to jeszcze fotka z felgami :)

Obrazek


Obrazek

No to tak się prezentuje :)
Avatar użytkownika
 
Od: 22 paź 2006, 23:07
Posty: 40
Skąd: Kraków - Skała
Auto: 323 GT 1.8 DOHC

Postprzez Silasik » 31 mar 2009, 14:20

furka fajna ;] ładnie sie prezentuje co do boczkow lepiej bedzie je ocenic jak juz beda zamontowane w samochodzie ...
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez domagalskim » 1 kwi 2009, 22:56

No co do boczków to jeszcze mi zejdzie z nimi bo nawał pracy w pracy.

Widze że oprócz nas to nikt tego nie czyta, a myślałem że jakieś wnioski ktoś postawi co do mojej instalacji i co by tu zmienić.
Avatar użytkownika
 
Od: 22 paź 2006, 23:07
Posty: 40
Skąd: Kraków - Skała
Auto: 323 GT 1.8 DOHC

Postprzez Silasik » 1 kwi 2009, 23:25

No to moze ja cos dopowiem o do slupkow nie wiem czy nie za bardzo skierowales je na siebie tzn , kazdy system jest inny i inaczej zagra , u mnie najlepsza scena muzyczna pojawila sie w momencie kiedy ustawilem wysokotonowe kierujac je na wysokosci lusterka wstecznego w miejscu prawego ucha nie sa identycznie zamontowane , a ustawialem je przyklejajac glosniczki na plasteline na slupki pojezdzilem tak pare dni osluchujac system i poprawiajac ustawienia po czym zakleilem zabudowe glosniczkow na patyczki za pomoca kleju na gorąco i wtedy juz poszla w ruch zywica i szpachtla , takze slupki nie sa identyczne ale za to scena muzyczna jest dobrze wywazona , co do glosniczkow 165 w drzwiach rowniez glosniki przed zaprojektowaniem zabudowy zstaly instalowane na probe w celu jak najlepszego ustawienia sceny , glosniczki wyzej odpowiedzialne sa za pewnien rejestr dzwiekowy a nizej skierowane w strone sluchacza , co do elementow ktore mi "halasuja" w samochodzie to faktycznie uszczelki w drzwiach oraz boczne szybki [jakie?] te uchylne , podejrzewam ze zastosowanie innych uszczelek rozwiaze problem , teraz projektuje bagaznik ale bez szału ma byc skromnie i praktycznie ..Twoja mazda jest wypasna ;] flock wyglada elegancko i przyjemnie ..
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez domagalskim » 2 kwi 2009, 21:48

Cześć !

Fajnie ze chociaż my sobie możemy pogadac w tym temacie.
Czy nikt nie ma dobrego audio w BG ?

Wysokotonowe też montowałem na słuch nie na wygląd. Na plastelinie i taśmie klejącej hehe. Wyszło jak wyszło może troche za nisko skierowane i na mnie ale tak dobrze czuć scenę.

Boczki już dziś wyszpachlowałem na gładko i może w pon zawioze do Bielska.

Co do madzi, i tak jej nie sprzedam nigdy, prędzej focusa co kupiłem do normalnej jazdy.
Mam też sentyment do tego autka, dużo ze mną przeszło i dużo frajdy dało. W międzyczasie sobie tak z ojcem grzebiemy w niej. Poza tym wypiaskowałem podwozie, każdą śrubke w niej znam.

Może moja zabudowa Ci podpasuje do bagaznika ? Nieduża, praktyczna i ten JL Ci spokojnie wejdzie na 33L.
Jest to boczek dopasowany do prawej cześci bagażnika obity czarną naturalną skórą, przedni panel z mdf a tył z żywicy, wytłumiony.
Avatar użytkownika
 
Od: 22 paź 2006, 23:07
Posty: 40
Skąd: Kraków - Skała
Auto: 323 GT 1.8 DOHC

Postprzez Silasik » 3 kwi 2009, 21:10

Dzieki za propozycje ale zostaje skrzynka , choc chcialem boczek zabudowywac , bagaznik bedzie skromnie zrobiony bez popisow i praktycznie .. słupki sa juz prawie skonczone zapodam fotki z braku czasu po weekendzie , pytalem w mojej miejscowosci o flekowanie i chcą 25 zeta od powierzchni 10 cm na 10 cm ;] troszke za drogo .. Napewno bede zmianial wzmacniacz 4 kanalowy moim zdaniem za bardzo sie wysila co za tym idzie gubi sie znieksztalca i nie oddaje szczegolow tak jak powinien .
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez sempik » 3 kwi 2009, 22:49

Zrobiło się ciepło wiec praca poszła dalej.Dzisiaj wygłuszanie drzwi.

Fotki :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Początkujący
 
Od: 14 cze 2008, 23:04
Posty: 11
Skąd: Bełchatów
Auto: MAZDA 323f BA

Postprzez domagalskim » 4 kwi 2009, 06:12

No czyściutko. Tylko po co dawałeś odstępy między matami ? tam się z 1,5cm marnuje blachy. Te maty APP czy Bola są do kitu. Warto zainwestować w Dynamat'a. Ja Jak miałem App położone miękkie to na następny rok jak rozebrałem drzwi to same odeszły, zesztywniały, i rozsypywały się w rękach.

Silasik> Za oflokowanie moich dość pokaźnych boczków powiedział 80zł za jednego. Poza tym też sprawdzałem innych i ten był taki znośny cenowo w moim regionie.

Ja dziś lece światła zamontować sprzed liftu bo już mnie krew zalewa z tymi parującymi, nic im nie dało klejenie, uszczelnianie.
Trochę straci na uroku tyłka, no ale nie chce mieć zalanych wzmacniaczy :D
Avatar użytkownika
 
Od: 22 paź 2006, 23:07
Posty: 40
Skąd: Kraków - Skała
Auto: 323 GT 1.8 DOHC

Postprzez Silasik » 4 kwi 2009, 21:34

Parujace lampy heh mi tez paruja i podejrzewam kazdemu bo znajomy 1 i drugi maja ten sam problem ;] Ale u mnie raczej woda sie nie przedostaje do bagaznika albo poprostu nie sprawdzalem tego dokladnie jutro ostro przy myciu to sprawdze ..Co do flekowania gosciu z bielska powiedzial mi ,ze za okolo 1000 / 1400 zrobi mi wnetrze tzn.te elementy ktore Ty masz przod deska + boczki tyl i przod z tymi elementami przy tylniej szybie ..Tobie zazdroszcze silnika 18 to nie to samo co 1,3...U mnie 1,3 po wytlumieniu troszke ciezsze autko moze i malo pali ale trzeba ostro dusic aby poczuc szybkosc ale nie ma to jak 1.8 marzy mi sie swap na 2,5 i najlepiej kl-ze moze kiedys po dzieciach ;] dla syna ;]
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez Silasik » 11 kwi 2009, 19:21

dodaje fotki z projektowania i czesciowej zabudowy bagaznika calosc jest z mdf-u bedzie to prosta konstrukcja z uwzglednieniem mozliwosci uzycia kola zapasowego ;] A wiec czesc ze wzmacniaczami jest otwierana do gory , w fazie dopasowywania jest gorna czesc zabudowy ktorej fotki zapodam kiedy indziej...Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Calosc made in Inzu Car Audio ..
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez Silasik » 17 kwi 2009, 11:26

dodaje fotki .. Zastosowane zostaly silowniczki aby klapa na ktorej zostana zamontowane wzmacniacze podnosila sie i nie opadala gdy bedzie wyjmowane kolo zapasowe ktore da sie wyjac po zdjeciu gornej pokrywy zabudowy ktora zaprezentuje w innym terminie oraz podniesieniu klapy o ktorej mowa wyzej..Obrazek
Obrazek
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez Silasik » 26 maja 2009, 12:35

Zabudowa bagaznika skonczona Mazda 323 bg ... dodaje fotki Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostało poukladanie kabl...
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Postprzez Inte » 26 maja 2009, 13:41

kurcze, fajnie się bawicie
tylko przydały by się lepsze aparaty :P
wstawiajcie foty dalszych prac, chętnie pooglądamy ;)
Obrazek
Bo tu kończy się rozsądek a zaczyna się Mazda ;)
IRC
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2007, 17:30
Posty: 470
Skąd: Reda/HH
Auto: była 323BG| jest 626 GE 97 1,8

Postprzez Silasik » 26 maja 2009, 14:08

Porobie lepsze fotki te byly robione telefonem ..
bum bum cyk cyk
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2008, 16:49
Posty: 67
Auto: mazda 323 bg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje