Motocykle

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Bimbak » 8 sty 2012, 12:38

Ja tam czekam cierpliwie na odpowiednie temperatury. Jak opony nie kleją to jazda szybko robi się nudna i monotonna, a samo przyspieszenie i zapierdalanie to za mało. Tor mnie rozpuścił :P
Tęsknie też za turystycznymi wypadami, ale na to jak dla mnie jeszcze dzień za krótki. Okoliczne drogi znam na pamięć i rzygam nimi. Krótko mówiąc, w tym roku jak nie mogę nawinąć przynajmniej 300km lub wjechać na tor to kasku z półki nie ściągam.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez organo » 8 sty 2012, 13:27

Nie to ja przeciwnie ciesze się każdą chwilą spęconą na motocyklu, nie lubie tylko deszczowej pogody z dwóch powodów ,czuje się zbyt mało pewnie i nie lubie dłużej czyścić motocykla niż jeżdze :)
a wogóle mam nową zabawke typowo na dni kiedy nie da rady CBRka śmigać :)
(cross) :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 11:19
Posty: 359
Skąd: Nasielsk
Auto: 323F 99r 1.8 LPG SGI Stag4:)

Postprzez Vicarious » 10 sty 2012, 18:18

Odblaskowe ubrania obowiązkowe we Francji od przyszłego roku

http://www.scigacz.pl/Odblaskowe,ubrania,obowiazkowe,we,Francji,od,przyszlego,roku,17456.html
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 paź 2011, 14:12
Posty: 13
Skąd: Mindfields
Auto: Yamaha FZ6

Postprzez Vicarious » 11 sty 2012, 17:37

Cyril Despres i Paulo Gonclaves – w środowisku wrze!

W Dakarowym światku zawrzało, po tym jak w pokazano video, w którym Paulo Gonclaves pomaga Despresowi wydostać się z błota. Gonclaves podczas tej próby sam utknął w błocie, a uratowany już Despres po prostu odjechał. To spowodowało eksplozję wśród wszystkich, którzy interesują się Dakarem. Najgoręcej jest na oficjalnym profilu facebookowym Dakaru. Oto kilka komentarzy:

„Co za ku**s! Wstydź się francuska ci**o! Mam nadzieję, że spadniesz z motocykla i połamiesz nogi, c**o! Paulo Gonclaves to człowiek, który pomógł oszustowi. Paulo to jest gość!”.

„Straciłem właśnie cały szacunek do Despresa, który nie zasługuje, aby ukończyć ten wyścig”.

„Wstydź się Cyril Despres! Co za brak fair play! Choć w sumie, to wygrasz właśnie ty, nie? Ale nie w naszych sercach!”.

http://www.scigacz.pl/Cyril,Despres,i,P ... 17466.html
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 paź 2011, 14:12
Posty: 13
Skąd: Mindfields
Auto: Yamaha FZ6

Postprzez krakusik mx-3 » 12 sty 2012, 09:12

Hej,
Czy zna ktoś z was Yamahe R1 RN12 od 2004 do 2006 ? ten model z 175 do 180 KM

R1 – 2004 – Duża modernizacja. Zupełnie inny design (m. In wydechy pod zadupkiem) oraz silnik mocniejszy aż o 20 KM. Zastosowano tłoki o mniejszym skoku i większej średnicy, co pozwoliło na wkręcanie się na znacznie wyższe obroty.

a od 2007 – Jednostka napędowa traci po jednym zaworze na cylinder. R1 przestaje być łagodna i staje się mocniejsza w średnim zakresie obrotów. Zastosowano system elektronicznego gazu (YCC-T Ride-By-Wire) znany z R6, która zadebiutowała rok wcześniej. Przednie tarcze potężnych hamulców zmniejszają się do 310mm, ale zaciski zyskują po dwa dodatkowe tłoczki.

Czy może się wypowiedzieć na temat tej maszyny ?

ogólne info, na temat awaryjności itp ?
F1 SOUND –> Najszybszy MX w Krakowie i okolicach :P
http://pl.youtube.com/watch?v=n1PLEc8YL-g
http://www.youtube.com/watch?v=GUIRYkfGs54 (mx3-wyrazów)
Reklama w MPK Kraków – pełne info u mnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 21:19
Posty: 1549
Skąd: Nowa Huta /KRK
Auto: ruski czerwony sapowóz ]:>
włoski gazowóz :P
i japońska hulajnoga :P

sprzedam alu ramki do mx3/323

Postprzez mesik » 12 sty 2012, 15:17

krakusik mx-3 napisał(a):Czy zna ktoś z was Yamahe R1 RN12 od 2004 do 2006 ? ten model z 175 do 180 KM

Tylko z opowiesci :P
<lol> ;) Motocykl to najwiekszy wibrator jaki mozna włożyc dziewczynie miedzy nogi. :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 15:37
Posty: 127 (1/0)
Skąd: Lubraniec
Auto: 323 sedan 1990r 1,6 8v
obecnie Mx3 1,6 1992 SOHC i Yamaha R6 2004 :]]

Postprzez Mosta626 » 20 sty 2012, 18:09

Witam , mam wsk 125 i sie zepsuła :P .
MIanowiciee spada łańcuch
zdjełem ta całą impreze
I moim oczom pokazała sie zębatka z lekko naderwanym jednym ząbkiem moze i da rade.
Ale nastawnawia mnie jak sie nazywa ten element – długi pręt ? moim zdaniem jest lekko skrzywiony i wyglada jak by czegoś mu brakowało wyjełem too z wałku wydaje mi sie ze to trzymało zębatke i dlatego spada.
Foto ponizej

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ps ile moze być warta czerwnona mz 250 1984 rok sprawna nie opłacona , papiery do rejestracji? w dobrym stanie?:)
Początkujący
 
Od: 2 sty 2012, 22:21
Posty: 22
Skąd: Mazowieckie
Auto: Mazda 626 2.0 16V FaceLift 136 Ps

Postprzez organo » 20 sty 2012, 19:33

Słuchaj te graty do wsk to poprostu idz do sklepu i kup kosztuje napewno grosze szkoda sie w kurzać dotego obejrzał tylną zębatke i łańcuch czy nie czas kupić nowe. Do wski to pewnie pare złotych tylko a szkoda marnować czas na dywatacje czy to dlatego czy nie dlatego . To akurat widać że jest do du...

MZki są dość drogie cieżko coś znaleść w okolicy 1500zl jeśli stan tech. jest ok papiery spokojnie da się wyprostować to i 2 tys może być warta... Zależy od sprzedającego ile to ceni.
Z papierami to nie takie proste jak nie była cały czas zarejestrowana a nie płacone oc to warto udać się do ubezpieczyciela i zasięgnąć języka... bo mogą być kary.Napewno sprzedający nie może sprzedać bez ważnego oc ale czy ktoś się faktycznie do tego czepia ?
Bardzo ważna ciągłość umów...
przeglądy wogóle są nie ważne..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 11:19
Posty: 359
Skąd: Nasielsk
Auto: 323F 99r 1.8 LPG SGI Stag4:)

Postprzez mesik » 20 sty 2012, 19:38

Mosta626 napisał(a):Witam , mam wsk 125 i sie zepsuła :P .
MIanowiciee spada łańcuch
zdjełem ta całą impreze
I moim oczom pokazała sie zębatka z lekko naderwanym jednym ząbkiem moze i da rade.
Ale nastawnawia mnie jak sie nazywa ten element – długi pręt ? moim zdaniem jest lekko skrzywiony i wyglada jak by czegoś mu brakowało wyjełem too z wałku wydaje mi sie ze to trzymało zębatke i dlatego spada.
Ten pret to jest od sprzegła i nie ma wpływu na spadanie zębatki. Zebatka trzyma sie na wałku za pomocą nakretki pod która jest podkładka z blaszki, która po dokreceniu zaginasz na nakretke.
Wadą jest gwint na wałku lub nakretce który czesto sie zrywał.

Ps ile moze być warta czerwnona mz 250 1984 rok sprawna nie opłacona , papiery do rejestracji? w dobrym stanie?:)

kopiec kartofli? ;) :P
<lol> ;) Motocykl to najwiekszy wibrator jaki mozna włożyc dziewczynie miedzy nogi. :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 15:37
Posty: 127 (1/0)
Skąd: Lubraniec
Auto: 323 sedan 1990r 1,6 8v
obecnie Mx3 1,6 1992 SOHC i Yamaha R6 2004 :]]

Postprzez Mosta626 » 21 sty 2012, 13:10

Witam , mam fotki i części spójrzcie , juz chyba wiem o co biega
Klinu jeszcze jest ..
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Początkujący
 
Od: 2 sty 2012, 22:21
Posty: 22
Skąd: Mazowieckie
Auto: Mazda 626 2.0 16V FaceLift 136 Ps

Postprzez Vicarious » 21 sty 2012, 13:33

Wygadany motocyklista – o co chodzi w dwóch kółkach?

Nowy kandydat na patrona motocyklistów?

W Internecie znaleźć można bardzo wiele rzeczy. Niektóre są niepokojące, a inne pompują w serce takie ilości radochy, że uśmiech automatycznie jawi się na twarzy. Oto jeden z tych filmów, które ogląda się będąc w pełni zaabsorbowanym i nie wie się, dlaczego. Pan Janek Zając, motocyklista, uczestnik zlotu, tłumaczy nam, o co tak naprawdę chodzi w motocyklizmie, jak na motocyklistów reagują dziewczyny i dlaczego nie chcą już jeździć z chłopakami „na rzepa”. Obowiązkowo zobaczcie cały materiał.

Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 paź 2011, 14:12
Posty: 13
Skąd: Mindfields
Auto: Yamaha FZ6

Postprzez brii » 21 sty 2012, 23:57

krakusik mx-3 napisał(a):Czy może się wypowiedzieć na temat tej maszyny ?

Drugi bieg lubi się sypnąć.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez krakusik mx-3 » 27 sty 2012, 09:18

brii napisał(a):krakusik mx-3 napisał(a):
Czy może się wypowiedzieć na temat tej maszyny ?
Drugi bieg lubi się sypnąć.


tu sie nie zgodze 2 sypała się w starszych modelach od rn12 ten problem nie występował, aczkolwiek jeśli ktoś będzie pałował moto bez sprzęgła i jazda non stop na kole i tą skrzynie łatwo zabije :)

ogólnie jestem zboczony motoryzacyjnie i mam możliwość zamiany mojej r6 na r1 z 2005 roku :)
zdaje sobie sprawę że za głupi jestem na ten moto ale kto wie :)
F1 SOUND –> Najszybszy MX w Krakowie i okolicach :P
http://pl.youtube.com/watch?v=n1PLEc8YL-g
http://www.youtube.com/watch?v=GUIRYkfGs54 (mx3-wyrazów)
Reklama w MPK Kraków – pełne info u mnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 21:19
Posty: 1549
Skąd: Nowa Huta /KRK
Auto: ruski czerwony sapowóz ]:>
włoski gazowóz :P
i japońska hulajnoga :P

sprzedam alu ramki do mx3/323

Postprzez Enduro » 27 sty 2012, 12:15

krakusik mx-3 napisał(a):.....mam możliwość zamiany mojej r6 na r1 z 2005 roku :)
zdaje sobie sprawę że za głupi jestem na ten moto ale kto wie :)

kazdy pojazd o tak sporym potencjale mocy itp wzbudza pewien respekt,
a ten z kolei pomaga pohamowac przerost chęci nad doświadczeniem.
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez mesik » 27 sty 2012, 18:42

krakusik mx-3 napisał(a):tu sie nie zgodze 2 sypała się w starszych modelach od rn12 ten problem nie występował, aczkolwiek jeśli ktoś będzie pałował moto bez sprzęgła i jazda non stop na kole i tą skrzynie łatwo zabije :)

Gdybyś był niezedecydowany na tą zamiane to daj znać, ja wymienie swoją R6 :)
<lol> ;) Motocykl to najwiekszy wibrator jaki mozna włożyc dziewczynie miedzy nogi. :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 15:37
Posty: 127 (1/0)
Skąd: Lubraniec
Auto: 323 sedan 1990r 1,6 8v
obecnie Mx3 1,6 1992 SOHC i Yamaha R6 2004 :]]

Postprzez krl » 10 mar 2012, 15:19

Panie i Panowie jak tam przygotowania do sezonu ten juz za rogiem. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 09:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez organo » 10 mar 2012, 18:43

A sezon się z kończył w tym roku ?
tylko w styczniu nie jezdziłem do pracy , ale kilka razy po okolicy śmignołem.
w Lutym już mi sie kilka razy zdarzyło śmignąć do pracy a w marcu to już regularnie :) choć nie raz troszkie zimno to biore auto.
Generalnie nastawiłem się na jeżdżenie kiedy się tylko da do pracy , bo w tym roku mało będe miał czasu na wypady luzem, choć już kilka trenigów w radomiu i Kownie zaklepanych :)
Pozatym dwa śluby motocyklistów otwarcia sezonów itp więc w sumie troche tego będzie.
Z moto nic nie robie bo nie ma co za bardzo. Zakupiony drugi kpl opon , drugie owiewki boczne na tor (musze pomalować w chwili wolnej) założyć drugą gorszą lampe bo tej to mi szkoda przy glebie :).
I Latać kiedy się da. a zapomiał bym o Gymkhanie i Fun&Safety he
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 11:19
Posty: 359
Skąd: Nasielsk
Auto: 323F 99r 1.8 LPG SGI Stag4:)

Postprzez Waluś » 11 mar 2012, 18:22

Ja pierwsze loty odbyłem w piątek i sobotę. Moto już gotowe do sezonu. Zostało jeszcze synchro, ale to zrobię przy okazji.
teraz planuję majową wycieczkę dookoła Polski czyli 3500 km w 9 dni czyli jazda bez stresu hehe
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez krl » 13 mar 2012, 20:47

Waluś napisał(a):Ja pierwsze loty odbyłem w piątek i sobotę. Moto już gotowe do sezonu. Zostało jeszcze synchro, ale to zrobię przy okazji.
teraz planuję majową wycieczkę dookoła Polski czyli 3500 km w 9 dni czyli jazda bez stresu hehe



Też zaliczyłem dwa lata temu taką wycieczkę i kolejny raz stwierdziłem że Polska to piękny kraj.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 09:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez krakusik mx-3 » 14 mar 2012, 14:17

ja w tym roku nalatałem łącznie około 400 paru km... moto do zesoznu przygotowany po wymianie filtów olejów i klocków...

ten sezon jeszcze r6 następny czas pokazę :)

25 marca oficjalne topienie marzanny w krk :)
F1 SOUND –> Najszybszy MX w Krakowie i okolicach :P
http://pl.youtube.com/watch?v=n1PLEc8YL-g
http://www.youtube.com/watch?v=GUIRYkfGs54 (mx3-wyrazów)
Reklama w MPK Kraków – pełne info u mnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 21:19
Posty: 1549
Skąd: Nowa Huta /KRK
Auto: ruski czerwony sapowóz ]:>
włoski gazowóz :P
i japońska hulajnoga :P

sprzedam alu ramki do mx3/323

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park