Telewizory LCD / Plazma

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Myjk » 22 lip 2016, 14:27

Może poradzicie jakieś świecidło w okolicach 50" do okolicy 5 klocków? Obecnie mam Plazmę Panasonica TX-P42S20E -- ale chcę coś z dostępem do netu i tunerem sat., bo w lesie mieszkam i nie tylko kablówki brak, ale często i naziemna kaleczy (drzewa tuż przy domu wielkie jak diabeł). Zresztą głównie braknie mi ES i jakichś serwisów informacyjnych -- w naziemnej same bagno.

Myślałem o AndroTV Sony, np. KD-49X8308C -- warto? Czy lepiej jakiegoś Panasa SmartTV, np. TX-49CX740E?

Aha, przy okazji, jak z satelity (np. Cyfrowy Polsat) rozdzielić sygnał na dwa lub więcej TV bez posiadania ichniejszego dekodera? W sensie nie chodzi mi że za darmo, bo mogę dopłacić per TV, tylko nie chcę mieć dodatkowych dekoderów przy każdym TV.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ZOOMik » 24 lip 2016, 21:35

W takim budżecie kupisz (i jeszcze Ci sporo zostanie) bardzo dobry TV 50 cali FHD (SONY KD 50W805C/808C/809C) zamiast 50 UHD, z którego to „dobrodziejstw” w praktyce pożytek będzie niewielki (lub wręcz żaden) przez najbliższe lata – wspominałem już o tym wcześniej. Android TV ma większe możliwości (potencjał) od Smart TV Viera/Firefox Panasonica, co doceni i wykorzysta przede wszystkim zaawansowany w tej materii użytkownik.
Jeśli zaś chodzi o możliwość odbioru platform satelitarnych (Polsat, NC+) na kilku odbiornikach TV to bez opcji multiroom i tym samym dekoderów przy każdym TV się nie obejdzie.
Z jakiej odległości będziesz oglądał TV?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Myjk » 24 lip 2016, 21:51

Najbliższe 5 lat pewnie się 4k nie przyda, ale TV kupuję pewnie na 10 -- 6 lat mi plazma działa i wymienić chcę bo brakuje tunera sat i trochę tego internetu. Poza tym mam komu stary TV oddać, w przeciwnym razie by jeszcze ten TV pochodził. TV kupuję już pod przyszły nowy dom, także tam będzie koło 3m.

Boję się trochę AndroTV, bo poczytałem i nie jest to (jeszcze) dopracowane...

Doczytałem w jakimś FAQ nc+, że na CI można odpalić multiroom. Jutro zadzwonię i potwierdzę.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ZOOMik » 25 lip 2016, 11:37

Dopytałem Cię jeszcze o odległość, z jakiej planujesz oglądać, bo jest to istotne kryterium wyboru wielkości TV (przekątnej) i od tego właściwie należałoby zacząć. Przy ok 3m TV FHD powinien mieć 65-70 cali a UHD 2x więcej. Zatem u Ciebie te 50 cali już FHD będzie za mały a co dopiero UHD – nie wykorzystasz zalet takiego TV ani teraz ani w przyszłości, ponieważ z powodu zbyt dużej odległości/zbyt małego TV nie będziesz w stanie dostrzec detali, jakie niesie ze sobą kontent UHD. Jest to powszechny błąd, jaki popełnia (głównie z niewiedzy) większość kupujących TV. Na Twoim miejscu (i budżecie) mimo wszystko kupiłbym teraz bdb 55 FHD (póki jeszcze można) zamiast 50 UHD, ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.
Android TV najpoważniejsze problemy „wieku dziecięcego” ma już za sobą (zostały wyeliminowane przez kolejne aktualizacje), więc nie należy się go jakoś specjalnie obawiać. Oczywiście nie jest to system idealny (takiego nie ma), ale dla mnie osobiście jego możliwości przesłaniają wady – użytkuję, więc piszę to z autopsji.
Co do tworzenia multiroom NC+ w oparciu o moduły CI+ to z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości, ale najlepiej będzie jak zasięgniesz info „u źródła”.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Myjk » 26 lip 2016, 08:12

Dzięki. Zerknąłem jeszcze na projekt z miarką i "trochę" przestrzeliłem z odległością -- "robocza" będzie około 2-2,5m (z jadalni 8m). ;) W obecnym domu jest znacznie bliżej, bo w porywach 1,5m. W związku z Twoimi uwagami się zastanawiam czy nie dołożyć i nie kupić np. Sony KDL-65W855C. Co z Philipsem, warto rozważać tę markę (oczywiście nadal w obrębie AndroTV)? ZTCW dają tylko UHD powyżej 50", ale za to oferuje podświetlenie pleców jako chyba jedyny (bardzo lubię mieć światło za TV -- przy czym dynamicznego podświetlenia jeszcze na oczy nie widziałem).
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ZOOMik » 27 lip 2016, 12:10

Posiadam, m.in. 65W855C i w relacji wielkość/jakość/cena jest to bardzo dobra propozycja, jednakże przy odległości 2-2,5m to 55 cali FHD będzie idealnym rozmiarem, czyli 55WXXXC – nie pakowałbym się w większą przekątną, bo w tym przypadku nie jest to technicznie ani ekonomicznie uzasadnione.
Philipsa sobie odpuść. Od kiedy marka trafiła „w ręce” chińczyków (TP Vision) zaczęły się problemy z jakością…zawieszanie się tych TV jest można rzec normą, awaryjność również ponadprzeciętna.
Ambilight, czyli wspomniane podświetlenie tylnej ścianki TV, które występuje tylko w Philipsach (ochrona patentowa) może się podobać, ale wierz mi, to jest ostatnia rzecz jaką należy brać pod uwagę kupując TV. Dla mnie ten „bajer” jest swego rodzaju profanacją, gdyż jako zagorzały kinomaniak, zdecydowanie preferuję oglądanie „tak jak w kinie”, czyli w ciemności i nie wyobrażam sobie, aby zza ekranu emanowała na ścianę poświata mieniąca się różnymi kolorami…zresztą do oglądania filmów używam projektora, więc nie mam takich dylematów, ale gdyby to był TV to bym tego nie zdzierżył :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Myjk » 1 sie 2016, 18:02

Czyli opinie w sklepach nie kłamią i Philips zszedł na psy. :|

Co z zakrzywionym ekranem, warto go w ogóle rozważać? Coś to w ogóle daje, czy to też kolejny gadżecik? :P

W85 od W75 różni się tylko funkcją 3D (na której zupełnie mi nie zależy)?
Nie mogę się też doczytać, czy te Soniaki mają PIP, albo innego rodzaju splitowanie ekranu?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ZOOMik » 2 sie 2016, 09:16

Płaski czy krzywy? Marketingowa nowinka czy technologiczna rewolucja? ;) Dla mnie zdecydowanie bardziej to pierwsze, ale jak to zwykle bywa zdania na ten temat są podzielone, choć statystycznie wśród nabywców przeważają zwolennicy „klasyki”, do których i ja się zaliczam. Wprawdzie firma Samsung, pomysłodawca i główny promotor Curved TV stara się wszelkimi sposobami uzasadnić sens istnienia i zalety „rogalików”, co nie powinno dziwić, ale mnie te ich tłumaczenia jakoś nie przekonują. Zresztą, co tu gadać…każdy na własne oczy, chociażby w sklepie, może wyrobić sobie własne zdanie, ocenić, czy mu taki ekran odpowiada czy też nie.
Tak, seria W80C/85C w odróżnieniu od W75C obsługuje 3D, więc spokojnie możesz brać tą drugą.
Posiadają funkcję PIP/PAP.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Myjk » 10 sie 2016, 12:25

Poszedłem do RTVAGD obejrzeć to na żywo, nawet rezerwację miałem na 55W75, ale na miejscu okazało się, że TV jest przeraźliwie wielki, dodatkowo zarezerwowana sztuka w magazynie była wcześniej wyciągana z pudełka. Odpuściłem więc. Zamówiłem w necie mniejszy KDL-50W809C z SB CT-80 (niby gratis) :P -- jutro ma dotrzeć. Zobaczymy jak to będzie wyglądać na ścianie. ;) Dzięki za pomoc.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ZOOMik » 11 sie 2016, 12:12

Pierwsze wrażenie może takie być (i na ogół jest), że (za) duży – wierz mi, że nie byłby, o czym szybko sam byś się przekonał, ale cóż…z 50 cali też będziesz zadowolony <spoko> Ten model soundbara gra mizernie, bo to dolna półka, ale że dorzucony w gratisie to nie ma co się czepiać – i tak będziesz miał dużo lepszy dźwięk niż z głośników TV.
Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Myjk » 11 sie 2016, 15:50

Dotarł, faktycznie na ścianie się tak bardzo nie rzuca w oczy, ale pewnie 55" już byłby większy niż ściana. ;) :P

Skusiłem się na SB właśnie z powodu lepszego dźwięku niż z TV, żeby nie uruchamiać amplitunera. Natomiast jest pierwsza skucha TV->SB, nie dają się sparować po BT. Ja potrzebuję wyjścia Optycznego z TV do amplitunera, a pod wyjściem Analogowym na słuchawki z kolei często córka z rana siedzi żeby rodziców nie budzić. :P No i kiszka, bo nie mam tego jak do TV podłączyć. :/ No ale podpiąłem na próbę po OPT i wyszła druga skucha -- nie daje się sterować głośnością z pilota TV...

Z irytujących na pierwszy rzut oka rzeczy w TV, strasznie powolna reakcja na zmianę kanałów. :(

Czemu Chrome nie można zainstalować tylko jakąś Operę obciachową dali? :P

Natomiast obraz bez porównania w stosunku do Plazmy. Ostry, super kontrast.

Edit1, ale że nie pobiera informacji (guide) z programów na których się nie było, ba, z tego co widzę także info nie aktualizuje, to już dziadostwo... :( Edit3, po dobie zaczęło działać, ale i tak irytujące jest, że nie można w trybie oglądania programu podejrzeć przez DISCOVER jaka będzie kolejna audycja na innych kanałach.

Do tego przejście w tryb GUIDE rwie dźwięk i obraz na obecnie oglądanym kanale.

Edit2, ustawianie kolejności kanałów to kolejna farsa. Działa to jak flaki z olejem... zaraz mnie szlag trafi. Ogólnie ślamazarny ten system w porównaniu z Panasem.

Temu, co wymyślił pionowe podejście do anteny i to jeszcze tak blisko ścianki, oraz porty w CENTRUM tylnej ścianki (jak powiesiłem na ścianie, to jak się tam kwa dostać? -- a i tak mam dobrze o tyle, że wieszak jest na ruchomym wysięgniku, ale mimo tego sam wieszak przeszkadza w obsłudze), należałoby wybić lewe oko i za jaja na przystanku powiesić wysoko. Musiałem rżnąć wtyczkę (z zasilaczem), żeby móc podpiąć sygnał. :| Żeby nie było że tylko Sony ma takie ciekawe pomysły -- w Samsungu niedawno kupionym dla teściowej było to samo...
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez mudol » 12 sie 2016, 11:49

A to pytanie mam do tych co mają tv z androidem, próbowaliście odpalać strone weeb.tv? Przez przeglądarkę lub instalowaliście XBMC (Kodi) ? Poszukuję właśnie tv, na który będzie można bez problemu mecze oglądać z neta.

A co do wielkości matrycy, nie ma czegoś takiego jak za duży tv:) Wzrok i tak się szybko przyzwyczaja do wielkości i po paru tygodniach wpada myśl "a mogłem kupić większy" ;) Chyba, że ktoś instaluje 65 w sypialni przed łożkiem ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2015, 20:54
Posty: 149 (1/3)
Skąd: Poznań
Auto: mazda 6 2.0 pb 2005 lift 147km lpg

Postprzez Myjk » 12 sie 2016, 15:17

ZTCW XBMC (Kodi) się dało zainstalować.

W Operze dostarczonej z TV udało się uruchomić weeb.tv ale nie ma pluginu video, więc nie działa.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ZOOMik » 12 sie 2016, 22:17

@Myjk,
Pisałem, że idealnie nie jest…każda marka/system ma plusy i minusy ;) Osobiście nad „pierdoły”, które tak czy inaczej można jakoś „obejść”, przedkładam jakość obrazu a w tym względzie, jak sam się przekonałeś, jest dobrze a nawet bardzo dobrze.
Soundbara niestety nie podłączysz po bluetooth, bo ten TV nie obsługuje profilu A2DP – być może w przyszłości aktualizacją to poprawią (miejmy nadzieję), bo jest to, przyznaję, ze strony firmy Sony kpina. W wyższych modelach soundbarów jest możliwość wykorzystania HDMI ARC, jako alternatywę do optyka.
Reakcja na zmianę kanałów nie odstaje jakoś specjalnie od konkurentów – u wszystkich niestety odbywa się to opieszale.
Przeglądarkę Chrome (jak każdą inną apkę) możesz zainstalować „z palca” (w postaci pliku *.apk) za pomocą, np. ES File Explorera.

@Mudol,
Polecam do tego Kodi, najlepszą, moim zdaniem, aplikację multimedialną na AndroidTV – po instalacji wtyczek, których jest cała masa, będziesz mógł oglądać, m.in. weeb.tv.
TV mogą być również za duże, tyle że praktycznie to nie występuje w przyrodzie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez brii » 13 sie 2016, 11:56

Myjk napisał(a):Czemu Chrome nie można zainstalować tylko jakąś Operę obciachową dali? :P

Przecież współczesna Opera używa Blinka.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Myjk » 13 sie 2016, 17:23

ZOOMik napisał(a):@Myjk,
Pisałem, że idealnie nie jest…każda marka/system ma plusy i minusy ;) Osobiście nad „pierdoły”, które tak czy inaczej można jakoś „obejść”, przedkładam jakość obrazu a w tym względzie, jak sam się przekonałeś, jest dobrze a nawet bardzo dobrze.

Ale, wczoraj wpadłem Batmana :P i niestety czernie (a tych w filmie nie brakowało ze względu na klimat) wypadły dramatycznie słabo w stosunku do plazmy... To świeciło na niebiesko, to na czerwono. Niefajnie ogólnie. Próbowałem pogmerać ustawieniami obrazu, ale na niewiele się to zdało.

ZOOMik napisał(a):Reakcja na zmianę kanałów nie odstaje jakoś specjalnie od konkurentów – u wszystkich niestety odbywa się to opieszale.

W stosunku do poprzedniego mojego TV Panasa się wyjątkowo ślamazarzy zmiana kanałów. W stosunku do nowego Samsunga jest rzeczywiście podobnie.

Najbardziej póki co irytuje mnie brak podglądu czasu trwania audycji (w Panasie obok przedziału godzinowego był wizualny paseczek co szybko pozwalało ocenić ile już przeszło a ile jeszcze zostało) oraz możliwości sprawdzenia co jest następne w kolejności, na innym niż oglądany obecnie programie, bez przełączania się ten kanał albo załączania kobylastej GUIDE zasłaniającej cały ekran.

PAP też "kiepsko" chodzi, bo liczyłem że da się w jednym oknie uruchomić TV, a w drugim np. YT -- a tu dupa, tylko AV+TV, nawet nie można SAT+TV zrobić, pomimo, że teoretycznie się dać powinno (w końcu są to dwa niezależne tunery). PIPy w ogóle nie ma, albo ślepy jestem.

ZOOMik napisał(a):Przeglądarkę Chrome (jak każdą inną apkę) możesz zainstalować „z palca” (w postaci pliku *.apk) za pomocą, np. ES File Explorera.

Ale się skróty nie pojawiają -- trzeba znowu jakiegoś HALa doinstalować żeby uruchomić taką apkę. :/ W paru przypadkach (typu Chrome) można więc "zlecić" instalację apki na TV z PC.

BTW Wczoraj X-plore (apka "oficjalnie" dostępna z TV) już zdążył TV zwiesić... :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez loockas » 13 sie 2016, 21:44

Myjk napisał(a):i niestety czernie (a tych w filmie nie brakowało ze względu na klimat) wypadły dramatycznie słabo w stosunku do plazmy...


Może i obracam się w średniej klasie jeżeli chodzi o współczesne telewizory, ale jeszcze nie znalazłem takiego LCD/LED/UjWieCo który czernią dorównałby starej dobrej, prądożernej plaźmie... Niestety :(
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 14 sie 2016, 10:00

Nawet topowym LCD/nie wiadomo co duuuuużo brakuje do taniej małoprądożernej plazmy :P
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez ZOOMik » 14 sie 2016, 12:41

@Myjk,
Dla użytkownika plazmy, w kategorii poziomu kontrastu (luminacji czerni), każdy LCD to będzie "zło" (niestety konieczne) – to są dwa różne światy. Ale żeby nie było tak różowo, plazma miała też słabe strony obrazu, np. niską jasność, refleksy, migotanie. Godnym (lepszym), ich następcą jest dzisiaj OLED...tylko te ceny. Ten Sony jest i tak LCD z lepszym kontrastem – gdybyś obejrzał rzeczonego Batmana na LCD, ale z matrycą IPS (np. LG) to chyba byś się zapłakał ;) W mojej ocenie czerń w tych Sony nie wpada ani w niebieski ani tym bardziej czerwony – no chyba, że coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem, ale wątpię.
PAP działa z DVBT/AV/HDMI – niestety nie podejrzysz DVBS (mimo posiadania również takiego tunera), ale to nie tylko w Sony. PIP (w postaci okienka w dowolnym rogu) działa z DVBT/PC.
...jeśli nie podoba Ci się ten TV to zawsze możesz sprzęt zwrócić do sklepu i wybrać inny...czy lepszy(?) :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez brii » 14 sie 2016, 13:29

ZOOMik napisał(a):plazma miała też słabe strony obrazu, np. niską jasność, refleksy, migotanie.

Zależy od plazmy, ale ostatnie modele były bardzo dopracowane – spotkam się jedynie z refleksami jak świeci słońce. Jedyny powód dla którego producenci porzucili plazmy jest w sumie fundamentalny – LCD jest tańsze w produkcji i bardziej uniwersalne.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park