Przeprowadzka zza oceanu do Europy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez danrok » 19 sty 2021, 02:28

Hej,

nie wiem czy moze ktos sie przeprowadzal z USA do Polski? Zastanawiam sie jakie to sa koszty, jak to ogarnac logistycznie itd. Mamy jedno auto ktore chcialbym wziac (Toyota Camry), meble, rzeczy kuchenne itd. Zastanawiam sie czy wszystko lepiej wyprzedawac lokalnie, czy targac ze soba do Europy?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2015, 16:10
Posty: 379 (2/5)
Skąd: Austin, Texas
Auto: Jest: Mazda CX-5 2019, Toyota Camry 2019

Była: Opel Astra 5 1.4 Turbo 125KM.
Była: Mazda 3 BK Y6 2006r.

Postprzez Płomień » 19 sty 2021, 09:24

Elektronika pracuje na innym napięciu, nie wiem czy montowanie transformatorów w domu ma sens. Podobnie meble, raczej kupuje się je pod mieszkanie – wielkość, kolorystyka. Pytanie jak przerzucasz auto. Sprawdź ile będzie kosztował kontener i jego obsługa, i oszacuj czy to co stracisz na meblach sprzedając za grosze tam i kupując nowe tutaj, przewyższa koszt kontenera.

Są firmy które się zajmują przewozem rzeczy z USA – przyjadą Ci pod dom, spakują wszystko, mebelki, pudła, autko, i podstawią pod dom w Polsce. W razie jak coś się stanie to firma ma ubezpieczenie. Jeśli sam będziesz wszystko załatwiał i zagubi się karton z biżuterią, to masz problem.

Telefon albo mail do takiej firmy i wszystko Ci wytłuszczą, co jak i dlaczego :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez danrok » 19 sty 2021, 16:04

Płomień napisał(a):Elektronika pracuje na innym napięciu, nie wiem czy montowanie transformatorów w domu ma sens. Podobnie meble, raczej kupuje się je pod mieszkanie – wielkość, kolorystyka. Pytanie jak przerzucasz auto. Sprawdź ile będzie kosztował kontener i jego obsługa, i oszacuj czy to co stracisz na meblach sprzedając za grosze tam i kupując nowe tutaj, przewyższa koszt kontenera.

Są firmy które się zajmują przewozem rzeczy z USA – przyjadą Ci pod dom, spakują wszystko, mebelki, pudła, autko, i podstawią pod dom w Polsce. W razie jak coś się stanie to firma ma ubezpieczenie. Jeśli sam będziesz wszystko załatwiał i zagubi się karton z biżuterią, to masz problem.

Telefon albo mail do takiej firmy i wszystko Ci wytłuszczą, co jak i dlaczego :)


Dzieki. W sumie duzo w tym racji, ze byc moze lepiej wszystko co sie da to posprzedawac na miejscu i wrocic do Polski z ubraniami. Jak wyjezdzalismy ~3 lata temu to firma nas przeprowadzala, dlatego nie znam faktycznych kosztow, ale bylo jak mowiles. Przyszli, spakowali i w Kanadzie nas wypakowali. Potem to samo Kanada – USA, ale znowu nie znam kosztow. Jesli chodzi o auto, to ktos mi mowil ze ~2 tys USD transport, a kupilem tu Camry za ~20tys USD, co przeklada sie na ~70-80tys PLN wiec raczej wezme :D biorac pod uwage ze w PL kupilem Astre V za 64tys ktora teraz kosztuje 70-80tys <nie>

Duzo elektroniki uzytkowej pracuje na napieciu 110-240V, wiec mam nadzieje ze to bedzie OK. Ciekawi mnie czy ktos sie przeprowadzal i juz po prostu ma wszystkie realne kwoty. Jak zadzwonie do firmy to pewnie powiedza mi jakas estymacje, ale nie wiem czy w PL jeszcze sie cos placi czy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2015, 16:10
Posty: 379 (2/5)
Skąd: Austin, Texas
Auto: Jest: Mazda CX-5 2019, Toyota Camry 2019

Była: Opel Astra 5 1.4 Turbo 125KM.
Była: Mazda 3 BK Y6 2006r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park