Kącik audiofila

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez risto77 » 9 lut 2021, 17:12

Właśnie nie odzywałem się bo nie wiedziałem jak to dobrze ubrać w słowa. Kolega trafnie zauważył, że jeśli ktoś chciałby to kupić, to naprawdę nie zwlekaj...
Obrazek
Przedstawiciel Dolnego Śląska
 
Od: 5 gru 2013, 19:11
Posty: 2293 (201/63)
Skąd: stolyca zDolnego Śląska
Auto: Xedos 6 ®isto ©oncept, Mazda 323F 2,0 '01 ,
SIMSON SR 2 '59r ,
Suzuki GR650 '83r
Były: Trabant Polo, Fiat 125p, Xedos 6 KF '96
Bashan 250 – skradziony,
Colt '99 1,3,
TDM 850 '01

Postprzez Kubus88 » 9 lut 2021, 19:06

W rodzinnym domu miałem taki zestaw, dostałem w spadku po szwagrze a wyprowadzając się zostało to dla jego syna a mojego chrześniaka. Sprzedawane fabrycznie było to z kolumnami space86. Wtedy dla mnie grało to super, teraz nie kupiłbym a dla Ciebie jakość dźwięku może być kwestią tego czego słuchałeś wcześniej. Jak nie masz doświadczeń to może cię satysfakcjonować. Ludzie to kupują, jak ładny stan to nawet za relatywnie spore pieniążki, polski sprzęt ma znacznie większą grupę entuzjastów niż wskazywałaby na to jego jakość. Jeśli stało to kilka lat a wcześniej też nie było serwisowane to pewnie wymaga ręki specjalisty.

Niestety te sprzęty moim zdaniem brzydko się zestarzały, bardzo ciężko znaleźć ładne egzemplarze i to chyba nie kwestia eksploatacji "w trudnych warunkach" tylko poprostu jakości użytych materiałów. Jeśli ładny stan to sprzęt warty ratowania nie z uwagi na jakość dźwięku a fakt, że rodzime i już tańsze nie będą.
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2019, 19:21
Posty: 131 (4/2)
Skąd: okolice Radomia
Auto: XEDOS9'99

Postprzez Szyna » 9 lut 2021, 22:10

Dziękuje <spoko>
A więc jak przywiozę to do domu sprawdzę czy działa i podejmę decyzje ;)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez JohnnyB » 21 lut 2021, 22:47

to chyba chore aby kupić jedno 4 płytowe wydanie aby posłuchać jednego kawałka ......koszt wydania 270 PLN :D.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez MazdaOwner » 25 lut 2021, 12:14

Kto bogatemu zabroni?
Ja, oprócz tego, że lubię słuchać, czasem lubię oglądać. Na pewno słuchanie sprawia większą przyjemność, kiedy przed oczyma taki wykonawca:

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez franek74 » 14 mar 2021, 13:17

Powitać...u mnie też pewne zmiany w akustyce pokoju przede wszystkim...efekt końcowy powalił mnie na łopatki <czarodziej> zmiany w sprzęcie też znaczne, zasilacz liniowy od firmy Lucarto Audio do switcha i routera, kable od David Laboga Custom Audio, uziemienie/masa szwedzkiej manufaktury Entreq Minimus...jest progres...miłych odsłuchów <spoko>
Załączniki
20210314_131242.jpg
20210314_131335.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 11:34
Posty: 715 (7/7)
Skąd: Łódzkie by KODO
Auto: 323F/BJ/1.5 ZL/`00/automat/ benzyna/65kW(88KM)

Postprzez deejay27 » 17 cze 2021, 01:07

Dawno tu nie zaglądałem, ale ciekawa lektura na dzisiejszy wieczór. Franek74 ładnie urządzone pomieszczenie odsłuchowe , sprzęt też nie kiepski :)
Poruszono też w tym wątku kwestie odsłuchu z płyty winylowej , ktoś mądrze zauważył , że teraz wszystko jest nagrywane drogą cyfrową , może nie wszystko ale zdecydowana większość.Nowe winyle nie brzmią tak jak ich protoplaści , którzy byli nagrywane w erze kompletnego analogu. Również słucham płyt winylowych i bez porównania te z epoki grają znacznie lepiej.Co do porównania jakości cd winyl czy np Tidal na dobrym Dacu to myślę że jednak winyl jest gorszej jakości , ale nie o to chodzi , to jest zupełnie inny charakter brzmienia. To delikatne 'smażenie 'płyty to kwintesencja winyla.Dla mnie muzyka którą mam w ręku w postaci płyty , któa ma świetną okładkę , wkładkę itp jest czymś wiecej niż plikiem , owszem jest mniej wygodny , ale uwielbiam przecierać szczoteczka przed odsłuchem kurz z płyty , zmieniac strony , a przede wszystkim jak ktoś to zauważył słuchać całego albumu od deski do deski.
Szyna co do sprzętu polskiej myśli technicznej , to jeśli wszystko działa to słuchaj , oczywiście pod warunkiem że będzie Ci odpowaidało takie granie.Sprzęt raczej na pewno wymaga przeglądu, pomiarów i czyszczenia np przełączników czy potencjometrów.Odnośnie brzmienia , to nie chcę się tutaj rozwijać , ale nie jeden już odszczekał , jak opluwany wzmacniacz Fonici może tak zagrać w konfrontacji z dużo lepszymi, potężynymi klockami Kenwooda czy Pioneera a sam dystrybutor takiego potentata jak Marantz pewniedo dziś nie może wyjsc z podziwu, jak polski ;szmelc', zagrał na równi z topowym odtwarzaczem Cd tej firmy:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 11:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Szyna » 26 maja 2023, 17:12

Witam Panowie stałem się posiadaczem kolumn podłogowych Dali Zensor 7 w specyfikacji znalazłem że są 6 omowe teraz pytanie do Was pod jaki wzmacniacz można to podłączyć? Mam stara Diore ale tam są wyjścia 8 omowe ma to znaczenie bo chce żeby fajnie grało i nic się nie spaliło ;–) W ostateczności kupić coś używanego do podowedzmy ok 1000 zł.
Pozdrawiam
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park