Hokej na lodzie – temat zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez macvas » 23 gru 2015, 10:25

Zimy nie widać, ale to że nie ma/nie będzie śniegu nie oznacza, że nie ma/nie będzie lodu.. ;P

Postanowiłem założyć ten wątek, bo o ile w moim regionie hokej to sport mocno niszowy, to jednak wiem że w skali kraju jest wielu pasjonatów uprawiających tą dyscyplinę jak również kibiców śledzących rozgrywki krajowe, kontynentalne oraz najciekawszej, największej i prawdopodobnie najlepszej ligi na świecie – NHL.

O ile z praktykowaniem tej dyscypliny obecnie mam niewiele wspólnego, za czasów studenckich robiliśmy jakieś tam przymiarki, ale z uwagi na trudno dostępne lodowisko cały impet naszej kompanii szedł raczej w kopaną, o tyle oglądanie hokeja sprawia mi nie mniejszą radość niż piłka nożna. Do dzisiaj z sentymentem wspominam, jak często w weekendowe noce walczyło się z ojcem o pilota – ja aby śledzić rozgrywki NHL'a, on raczej za seansem z NBA <lol>

A jakie są Wasze kontakty i spostrzeżenia związane z tą dyscyplina sportu?
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2210 (22/107)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez macvas » 11 lut 2016, 14:42

W czwartek w Budapeszcie meczem z Estonią Biało-Czerwoni rozpoczynają walkę o zimowe igrzyska olimpijskie w PjongCzangu. Na początek gramy z Estonią, Litwą i Węgrami. Aby myśleć o czymkolwiek musimy odprawić dwie pierwsze ekipy i spiąć się na pojedynek z gospodarzami, którzy są faworytami grupy. Osobiście nie robię sobie większych nadziei na cokolwiek, ale będę oglądał spotkania, które są transmitowane w tvp.sport oraz na portalu sport.tvp.pl.

Jak zwykle na poziomie ogórkowym do którego niestety zalicza się Polska nie obeszło się bez wpadki:
Po spotkaniu Polaków z Estończykami na taflę Laszlo Papp Budapest Sports Arena wyjadą gospodarze oraz ekipa z Litwy. Z tym że Litwini w środę nie mogli normalnie trenować, bo na Węgry nie doleciały ich kije, które zaginęły na lotnisku w... Warszawie! – Mamy łyżwy, więc przynajmniej pojeździmy na lodzie i zlecę zawodnikom trochę gimnastyki – stwierdził ich trener Bernd Haake.
<rotfl>

Poniżej zasady kwalifikacji:
Droga do ZIO PjongCzang 2018 – kwalifikacje

I runda (6–8.11.2015) – grupa K (Tallinn): 1. Estonia – awans; 2. Meksyk; 3. Izrael, 4. Bułgaria. Grupa L (Valdemoro): 1. Serbia – awans; 2. Hiszpania; 3. Islandia; 4. Chiny
II runda(11–14.02.2016) – grupa G (Cortina d’Ampezzo): Włochy, Wielka Brytania, Holandia, Serbia – zwycięzca awansuje do III rundy. Grupa H (Budapeszt): Węgry, Polska, Litwa, Estonia – zwycięzca awansuje do III rundy. Grupa J (Sapporo): Japonia, Ukraina, Chorwacja, Rumunia – zwycięzca awansuje do III rundy
III runda (1–4.09.2016) – grupa D (Mińsk): Białoruś, Słowenia, Dania, ekipa z kwalifikacji (6.*) – zwycięzca awansuje do igrzysk. Grupa E (Ryga): Łotwa, Niemcy, Austria, ekipa z kwalifikacji (5.) – zwycięzca awansuje do igrzysk. Grupa F (Oslo): Norwegia, Francja, Kazachstan, ekipa z kwalifikacji (4.) – zwycięzca awansuje do igrzysk. * aktualne miejsce w rankingu IIHF (4. – najwyższe, 6. – najniższe)

Turniej olimpijski (PjongCzang, 10–25.02.2018)

Grupa A: Kanada, Czechy, Szwajcaria, Korea Płd.
Grupa B: Rosja, USA, Słowacja, ekipa z kwalifikacji (3.)
Grupa C: Szwecja, Finlandia, ekipa z kwalifikacji (1.), ekipa z kwalifikacji (2.)

*aktualne miejsce w rankingu IIHF (1. – najwyższe, 3. – najniższe).


EDIT:
Pierwszy krok za Nami:
Polska – Estonia 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

EDIT2:
Drugi krok:
Polska – Litwa 9:1 (2:0, 5:0, 2:1)

EDIT3:
Udało się!
Polska – Węgry 1:0 (0:0, 0:0, 0:0) dogrywka 0:0 zadecydowały karne!


Włosi zwyciężyli Wielką Brytanię 6:2 i wygrali swoją grupę prekwalifikacyjną do igrzysk w Pjongczang. Wpłynęło to na rozstawienie Polski w finałowej fazie kwalifikacji. Biało-Czerwoni w wyniku tego rezultatu trafią we wrześniu do Mińska, gdzie będą rywalizować z Białorusią, Danią i Słowenią. Tylko najlepsza drużyna dostanie się na turniej olimpijski.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2210 (22/107)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez macvas » 16 lut 2016, 10:13

Liczę, że ten turniej scali Naszych przed kolejnymi wyzwaniami. Pamiętajmy, że to był dopiero mały krok w kierunku celu jakim jest awans do igrzysk. Nigdy nie byliśmy i raczej nie będziemy potęgą w tej dyscyplinie, ale fajnie że ktoś dokłada starań aby podnosić poziom i zainteresowanie wśród krajowych rozgrywek co rzutuje na Kadrę. Widać kilka utalentowanych postaci i być może w przyszłości, jeśli dobrze ukierunkowane to jeszcze to Nam zaprocentuje.

Nawet maruders Czerkawski był pozytywnie zaskoczony, bo liczył że po tym turnieju będzie po staremu, czyli mamy wolne <lol>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2210 (22/107)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park