Budowa domu / instalacje domowe-wentylacja mechaniczna / rekuperacja.

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Myjk » 9 lip 2018, 09:23

W końcu dotarły do mnie okna. AdamS Veka SoftLine 82 na ciepłych parapetach, prócz tego jeszcze osadzone na ramkach styropianowych 3cm (własnoręcznie wyklejałem, z moją ciężarną żoną i stwierdzam, że to strasznie upierdliwa robota, szczególnie dla "informatyka" który rzadko bywa na budowie) aby zminimalizować mostek termiczny. Jeszcze braknie rolet i okien tarasowych, to będzie montowane jutro. Szyba w oknie salonu dotarła niestety pęknięta (prawdopodobnie pękła jeszcze u producenta), ale wymienią w ciągu 3 tyg. I trzeba lecieć dalej z elektryką, OC, wod-kan i WM, tynkami i wylewkami. Nie wiem czy zdążę bo mi się projekt elektryki spóźnił. :( Co u Was?

Obrazek
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Tubi » 11 lip 2018, 08:40

Myjk napisał(a):własnoręcznie wyklejałem, z moją ciężarną żoną i stwierdzam, że to strasznie upierdliwa robota


Poczekaj na układanie wełny między krokwiami, no chyba ,że komuś zlecisz.
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 11:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez Myjk » 11 lip 2018, 08:44

Tubi napisał(a):Poczekaj na układanie wełny między krokwiami, no chyba ,że komuś zlecisz.

Na szczęście nie mam ocieplenia dachu wełną. ;) Będzie albo styropian na górnym stropie, albo celuloza.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Alfred Hugecock » 11 lip 2018, 20:19

Myjk napisał(a):Nie wiem czy zdążę bo mi się projekt elektryki spóźnił.

W jaki sposób mógł się spóźnić?
On powinien być integralną częścią projektu budowlano-architektonicznego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2016, 20:43
Posty: 42 (11/13)

Postprzez malutka » 12 lip 2018, 21:34

Po nowelizacji ustawy, w projekcie budowlanym nie wymaga się umieszczania projektu instalacji wewnętrznych.

Myjk sobie wybrał taką zajętą projektantkę...że się opóźniło ;)
Ale warto też wspomnieć że mowa tutaj o rozplanowaniu przyłączy i oświetlenia w oparciu o wcześniej wykonany projekt funkcjonalny wnętrz. Nie stricte projekt instalacji.
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 11:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez cbr » 13 lip 2018, 18:05

U nas za miesiąc montują okna/drzwi/bramy, wybrałem termin jak będę sam w kraju aby dopilnować wszystkiego.
A tak to w końcu uporałem się z OZC :) Pół roku mi to zajęło ale się nie spieszyłem. Teraz jeszcze czekam aż w przeciągu tygodnia podeślą mi projekt WM to myślę aby wypożyczyć wiertnicę z koronką jak będę na miejscu i już przygotować otwory w stropie.
Przypadkiem natrafiłem na stronę https://peflex.pl i myślę aby zamówić cały osprzęt pod instalację WM od nich kompleksowo. Nie mam czasu i głowy bawić się w sztukowanie :)
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 00:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez cbr » 26 sie 2018, 18:45

No i mamy SSZ :) Na ten rok prace zakończone :/
2018-08-24 18.47.00.jpg
2018-08-24 18.49.04.jpg
2018-08-24 18.49.30.jpg
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 00:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez Raptor77 » 26 sie 2018, 20:36

Teraz dopiero się zaczną wydatki ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 18:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

PostTen post został usunięty przez chmielu_KL 30 sie 2018, 14:15.

Postprzez brii » 30 sie 2018, 10:34

Warto, ale w innych firmach niż ta z linku bo widać, że rozumu nie mają – inwestują w beznadziejne SEO.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Myjk » 30 sie 2018, 11:17

malutka napisał(a):Myjk sobie wybrał taką zajętą projektantkę...że się opóźniło ;)
Ale warto też wspomnieć że mowa tutaj o rozplanowaniu przyłączy i oświetlenia w oparciu o wcześniej wykonany projekt funkcjonalny wnętrz. Nie stricte projekt instalacji.

Ojtam, ojtam. Było idealnie na styk. Generalnie już dawno zapomniałem, bo elektryka już zrobiona, reszta kanalizy i wodociągu, OC też a nawet tynki położone. ;) Więcej fóto http://emide.pl/domnazakrecie/elektryka/ http://emide.pl/domnazakrecie/odkurzacz-centralny/ http://emide.pl/domnazakrecie/tynki/ ;) Teraz czekam na gościa od WM, a jak się wkurzę, to zrobię w końcu sam (kanały na piętro chce puścić po zewnętrznej stronie elewacji żeby w środku miejsca nie zajmować, niby to pół metra kwadratowego, ale drażni mnie to, szczeólnie że pion wypada u młodego Aleksandra w pokoju tuż przy zaplanowanym łóżku).
Negocjuję cenę podłogówki, bo ekipa od elektryki rzuciła taką cenę, że mi w pięty poszło. Ułożenie styro (ja kupuję styro, reszta materiału już w ich cenie), folia refleksyjna i rozłożenie rurek (purmo) wraz z rozdzielaczami, 110zł/m2. Powiedziałem że więcej jak 70 nie dam i się zastanawiają. Jak nie, to też sam to zrobię, najwyżej wylewki się na wiosnę zrobi -- chociaż chciałem w tym roku już zamknąć "mokre" prace i zostawić do odstania, ew. nawet już działać powoli z innymi duperelami. W końcu już nas jest czwórka i miejsca zaraz będzie mało. :P

Swoją drogą, znowu powiadomienia nie przyszły stąd taki lag w odpowiedzi.

cbr napisał(a):A tak to w końcu uporałem się z OZC :)

Jak wyszło?

Dopisano 30 sie 2018, o 11:32:

cbr napisał(a):Na ten rok prace zakończone :/

BTW Taśmy okienne i ciepłe parapety zabezpiecz. Taśmy zaciąga się klejem do styro, a parapety pomaluj podkładową masą tynkarską, np. Atlas cerplast –> https://www.castorama.pl/produkty/budow ... 25-kg.html
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez malutka » 30 sie 2018, 17:06

Miło popatrzeć na takie efekty :D
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 11:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez cbr » 30 sie 2018, 21:52

Myjk napisał(a):Jak wyszło?
OZC napisał(a):Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 7356W

Czyli pompa włącznie z CWU jakieś 9KW, nie jest źle bo strasznie duży metraż mi wyszedł nie wiadomo skąd :D
Myjk napisał(a):BTW Taśmy okienne i ciepłe parapety zabezpiecz. Taśmy zaciąga się klejem do styro, a parapety pomaluj podkładową masą tynkarską, np. Atlas cerplast –> https://www.castorama.pl/produkty/budow ... 25-kg.html

Taśmy mam zabezpieczone akurat zaprawą murarską bo to miałem na budowie, powiedzieli mi, żeby nie zaciągać po całości tylko krawędzie aby się nie odkleiła i tak zrobiłem.
Dzięki za link, ale niestety teraz to musi poczekać z rok bo jestem już w UK i nic już nie zrobię niestety.

Teraz czekam jeszcze na naprawy reklamacyjne okien bo trafiły mi się profile porysowane + 2 szyby. Dobrze, że następnego dnia po montażu Justyśka pomyła wszystko i sprawdziła bo za rok nikt by nie uwierzył, że takie zamontowane zostały.

Myjk napisał(a):Teraz czekam na gościa od WM, a jak się wkurzę, to zrobię w końcu sam

Też mam projekt WM już zrobiony, chociaż będę go przerabiał aby mi pasowało lepiej wszystko. Ważne, że wiem gdzie czerpnie i wyrzutnie dawać i na jakich przewodach (przepływy). W następnym roku chce już powiercić otwory w stropie i może osprzęt powoli zamówię.

Co do styropianu na podłogę też mam plan wszystko sam przygotować jak będzie miał puszczone instalacje wod-kan, elektryka i dopiero później wpuszczę kogoś do kładzenia rurek od podłogówki.
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 00:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez Myjk » 30 sie 2018, 22:38

malutka, miło to dopiero będzie jak się resztą Twoich dzieł zrealizuje. ;)

cbr, coś strasznie dużo wyszło, masz ponad 200m2? 9kW to jak rozumiem jakiś tcap? Bo zwykła to przy -10sC pewnie będzie mieć 6kW, a gdzie jeszcze CWU? U mnie wyszło 6,5kW przy 180m2.

Parapety koniecznie zabezpiecz. Moje już po nircałych dwóch miesiącach się z wierzchu zrobiły miękkie i zaczęły się sypać w palcach. Styropian się niestety szybko degraduje. Poproś może kogoś bliskiego, tym się normalnie maluje pędzlem niczym akryl. Szkoda trochę tej kasy wydanej na ciepłe parapety, skoro stracą właściwości.

Ja zaklajstrowałem taśmy w całości, w końcu na ramię też są przyklejone.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez malutka » 31 sie 2018, 08:50

Myjk napisał(a):malutka, miło to dopiero będzie jak się resztą Twoich dzieł zrealizuje. ;)


Bezsprzecznie :) Ale ja po prostu lubię ten moment jak nagle wszystko zaczyna się zmieniać i nabierać nowych kształtów :)
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 11:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez cbr » 2 wrz 2018, 12:54

Myjk napisał(a):cbr, coś strasznie dużo wyszło, masz ponad 200m2? 9kW to jak rozumiem jakiś tcap? Bo zwykła to przy -10sC pewnie będzie mieć 6kW, a gdzie jeszcze CWU? U mnie wyszło 6,5kW przy 180m2.

Myjk to podałem z CWU, samo ogrzewanie 7.5kW wyszło. A co do wielkości domu to po decyzji, że pomieszczenie nad garażem (49m2) będzie służyło jako pokój "do zabaw/siłownia" czyli od razu będzie robione na tip top wyszło:
Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 231,3m2

Myjk napisał(a):Parapety koniecznie zabezpiecz. Moje już po nircałych dwóch miesiącach się z wierzchu zrobiły miękkie i zaczęły się sypać w palcach. Styropian się niestety szybko degraduje. Poproś może kogoś bliskiego, tym się normalnie maluje pędzlem niczym akryl. Szkoda trochę tej kasy wydanej na ciepłe parapety, skoro stracą właściwości.
Ja zaklajstrowałem taśmy w całości, w końcu na ramię też są przyklejone.

Dzięki, że mówisz o tym, poproszę ojca żeby się tym zajął jakoś w miarę szybko. Szkoda, że nie poinformowali mnie o tym od razu to bym za jednym zamachem taśmy kleił i parapety malował.
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 00:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez cbr » 13 wrz 2018, 22:05

Parapety ogarnął ojciec i już śpię spokojniej. Dzięki Myjk.

Od paru dni i się zastanawiam nad gazem. Był plan na PC czyli jest brak komina, ale to nie problem bo wylot poziomo przez ścianę można poprowadzić.
Jak byłem w kraju to pytałem w gazowni o możliwość przyłącza, w ciągu 2-3 lat mogą podciągnąć gazociąg do mnie (ok 1km). Koszt to 2222zł brutto. No i teraz w cenie pompy gruntowej z odwiertami będę pewnie miał piec gazowy, podłogowe ogrzewania i WM. A sam zwrot eksploatacji PC nie nastąpi pewnie przed jej wymianą po zużyciu.
No i tak się zastanawiam co wybrać, mam jeszcze pare lat na decyzję :) może dostanę dobre dofinansowanie na PC w tym czasie :D
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 00:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez Myjk » 14 wrz 2018, 09:10

cbr napisał(a):Parapety ogarnął ojciec i już śpię spokojniej. Dzięki Myjk.

Super, z pewnością to było warte zachodu.

cbr napisał(a):Od paru dni i się zastanawiam nad gazem. Był plan na PC czyli jest brak komina, ale to nie problem bo wylot poziomo przez ścianę można poprowadzić.
Jak byłem w kraju to pytałem w gazowni o możliwość przyłącza, w ciągu 2-3 lat mogą podciągnąć gazociąg do mnie (ok 1km). Koszt to 2222zł brutto. No i teraz w cenie pompy gruntowej z odwiertami będę pewnie miał piec gazowy, podłogowe ogrzewania i WM. A sam zwrot eksploatacji PC nie nastąpi pewnie przed jej wymianą po zużyciu.

Może przydrałuje do wątku cob_ra, ew. zagadaj na PW albo w Jego wątku na FM. On też ma gruntówkę z odwiertami, na FM stwierdził że odwierty to był przerost formy nad treścią i dzisiaj montowałby powietrzną. Poza tym z tymi gazowniami to niezłe cyrki podobno są, w skrócie, w pupie mają nawet podpisane umowy a co dopiero takie ustne zapowiedzi.

cbr napisał(a):No i tak się zastanawiam co wybrać, mam jeszcze pare lat na decyzję :) może dostanę dobre dofinansowanie na PC w tym czasie :D

Wg mnie lepiej dążyć pod PC, tylko powietrzną która jest znacznie tańsza. EU ma uwalniać (w końcu!) ceny paneli PV i za dwa lata mogą być tanie jak barszcz. PC sobie nimi zasilisz, a gazu nie.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 19 wrz 2018, 23:01

Myjki wywołał mnie do tablicy to jestem.

A więc tak. Gruntówką fajna rzecz, pracuje w stabilnych warunkac jest ciszej. Ale koszt o te 17tys większy. Teraz budując dałbym powietrzna, ale dokładając izolacji to podlogowka wodna + piec elektryczny i pv. Przy powietrznej biorąc te 17 tys to jest paręnaście lat w różnicy w rachunkach.

Gruntówką robiłem podczas fundamentów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 15:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 20 wrz 2018, 10:22

cob_ra napisał(a):Teraz budując dałbym powietrzna, ale dokładając izolacji to podlogowka wodna + piec elektryczny i pv. Przy powietrznej biorąc te 17 tys to jest paręnaście lat w różnicy w rachunkach.

W takim wypadku to się robi druty w podłodze, jest około 2x taniej niż podłogówka wodna z kotłem. Za różnicę w cenie można zamontować panele PV, po obecnych cenach to będzie ze 2kWp -- niewiele, ale zawsze odciąży a i później można dołożyć. No ale to też nie w takim sporawym domu jak u cbr.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park