Budowa domu / instalacje domowe-wentylacja mechaniczna / rekuperacja.

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez brii » 30 sty 2024, 22:54

Myjk napisał(a):Bzdura w takim razie, bo większość instalacji jest zrobiona źle wg ciebie, czyli nie każdy elektryk (?) tak powie. Tak realnie to są zrobione wystarczająco, ale nie po to by w nich upychać dodatkowo "smarthome" loockasa

Nie wiem jak to robisz ale ja nie będąc elektrykiem do puszki 60mm spokojnie wrzuciłem przekaźnik Zigbee razem z przełącznikiem i odgałęzieniem na zasilania na kolejną puszkę. W puszce 90mm to by mi jeszcze luz został mimo sporego zapas kabla.

Szyna napisał(a):potem sąsiadowi pompę ciepła bez bufora

<glupek2> hahaha

Szyna napisał(a):Jedyna nie pewna rzecz to dach, ja bym chciał płaski, żona skośny... i tu może być największy problem, jeżeli zostanie skośny to na pewno 2 spadowy bez stropu i blacha na wiązarach, dachówka jakiś kosmos cenowy.

Jeśli miejsce pod dachem ma nie być użytkowe to w sumie wszystko jedno jaki będzie dach. Mnie prawie dwie dekady mieszkania pod skosami i podobne wrażenia znajomych wyleczyły z dachów innych niż płaskie ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Szyna » 30 sty 2024, 23:04

Zwłaszcza że będziemy mieć docelowo budynek gospodarczy z garażem... i będzie można tam upchnąć "kartony", ale żona twierdzi że dom z płaskim dachem będzie wyglądać bardzo niekorzystnie <rotfl>
Mam nadzieję że jak już dojdziemy do projektanta to zrobi jakąś ładną wizualizacje i żonie przejdzie <czarodziej>
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

PostTen post został usunięty przez TheMonster 31 sty 2024, 21:03.
Powód: obrażanie innych

PostTen post został usunięty przez TheMonster 31 sty 2024, 21:03.
Powód: dalsze dyskusje z powyższym

PostTen post został usunięty przez TheMonster 31 sty 2024, 21:03.
Powód: dalsza dyskusja

PostTen post został usunięty przez TheMonster 31 sty 2024, 21:04.
Powód: porządki

Postprzez ganitas » 19 mar 2024, 11:23

Zakładanie gazu w tych czasach do domu jednorodzinnego to jak kupowanie diesla do jeżdżenia po mieście. Niedługo będą obostrzenia, a nie jest to optymalna technologia, no i niedługo wejdzie mój prąd 6.0 i za pompę magazyn i FV będzie można wyrwać dużo lepsze dofinansowanie niż 7k obecnie z czystego powietrza.
Od siebie polecam zerknać sobie jakie rozwiązania w zakresie pomp ciepła ma Vaillant https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/
Początkujący
 
Od: 26 wrz 2023, 12:59
Posty: 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park