Budowa domu / instalacje domowe-wentylacja mechaniczna / rekuperacja.

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Tubi » 31 gru 2015, 17:31

Myjk napisał(a):
Tubi napisał(a):Budowałbym z ytonga 24 + 10 styro

Toż się dziwiłem czemu tak nie budujesz. ;) A jeśli 10 styro, to się teraz dziwię, czemu byś nie dał 20cm. ;)

Tubi napisał(a):zamiast 36,5 + 5 styro.

Tu już jestem zupełnie zaskoczony, bo miałeś robić 1W...
Bo koszt niewiele większy niż sama elewacja, ale na chwilę obecną mam 1W bo się z elewacją nie wyrobiłem w tym roku. Ogólnie jeszcze sprawdzam ile na opał wydam przez zimę. Jak narazie jest całkiem ok. Jeżeli tak się utrzyma to od października do końca marca około 2t.

Tubi napisał(a):Nie tynkowałbym łazienki oraz kotłowni przed kafelkowaniem.

Tylko kwestia niepotrzebnych kosztów, czy coś jeszcze?
Kosztów i tego ,że partacze wszystkie ściany zrobili dobrze a te gdzie kafelki miały być góry i doliny. Strasznie namęczyłem się by równo kafle położyć.

Tubi napisał(a):Kupiłbym rozdzielacz na 5 obwodów zamiast 6

Aha, bo Ty ZTCP na "eko"grochu?
Ogólnie planowałem 6 obwodów ale hole zrobiłem po drodze do pomieszczeń i jeden obieg wypadł.
Mam tylko podłogówkę na kotle cichewicza ze sterowaniem pogodowym, i powiem ,że z tego kotła jestem niesamowicie zadowolony. Sterowany plumem 800r. Co 3 dni wyrzucam szufladkę popiołu, co 10-13dni zasypuje zasobnik, raz na 3 tygodnie czyszcze piec przy pomocy odkurzacza z filtrem do sadzy. Na początku kląłem na palnik brucera, który zamówiłem ekstra, ale zmieniłem groszek i jest teraz bajka. Myślałem ,że więcej będzie roboty przy kotle na groszek.




Tubi napisał(a):Nie montowałbym instalacji alarmowej

Co jest złego w instalacji alarmowej?

To ,że kumpel mi zakładał i od miesiąca czekam na konwerter rs bo nie ma w magazynie producenta, by zaprogramować moduł sms. Tak więc mam alarm, który nie raczy nawet powiadomić w razie włamania :)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez cob_ra » 1 sty 2016, 22:29

Hmmm, czego ja bym nie zrobił ponownie. Tak myślę, myślę może bym nie dał nadproży betonowych czamaninka tylko dołożył parenaście stówek i zastosował z bk, podniósł chudziaka w garażu o jeden bloczek fundamentowy. Dla spokoju na szczytach wyciągnął ze stropu słupy i skosy zrobił zbrojone i żelbet. W projekcie tego nie ma ponieważ przepisy tego nie wymagają w moim przypadku. Ale byłoby mocniej.

To na razie tyle.

Taras i weranda będzei u mnie w drewnie tak samo jak i schody do nich. Zdecydowaliśmy się na suwankę w salonie zamiast zwykłych drzwi tarasowych.

A co myślicie, żeby dodatkowo krokwy, płatwie, murłaty oraz kleszcze jak i inne połączenia więźby dodatkowo spiąć specjalnymi kątownikami i płaskownikami aby dodatkowo wzmocnić połączenia?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 2 sty 2016, 12:04

Tubi napisał(a):Bo koszt niewiele większy niż sama elewacja, ale na chwilę obecną mam 1W bo się z elewacją nie wyrobiłem w tym roku. Ogólnie jeszcze sprawdzam ile na opał wydam przez zimę. Jak narazie jest całkiem ok. Jeżeli tak się utrzyma to od października do końca marca około 2t.

Czyli wychodzi, że świeży, niewygrzany dom skonsumuje 10-13MWh (jak rozumiem z CWU?) w zależności od sprawności pieca. Typowo. Ale po dojściu styro będzie jeszcze mniej, a skoro jeszcze nie zrobiłeś 2W i dodałbyś 10-15 cm to wyszedłby mocno energooszczędny. Dlatego od początku i niezmiennie się dziwię, że jednak poszedłeś w ekogroch, bo ogrzewanie za pomocą PC PW w obecnych warunkach kosztowałoby przy COP 3 i grzejąc w taryfach 30% 1T i 70% 2T mniej niż 1200zł (dla 10MWh) i 1600zł (dla 12MWh) bez babrania się w popiele i węglu. :P Gdyby dołożyć nieco ocieplenia zeszłoby w okolice 1000 zł.

Tubi napisał(a):Kosztów i tego ,że partacze wszystkie ściany zrobili dobrze a te gdzie kafelki miały być góry i doliny. Strasznie namęczyłem się by równo kafle położyć.

Dlatego ja w założeniu nie tynkuję łazienek, garażu, kotłowni. Ew. pom. gospodarcze będzie pociągnięte, chyba, że znajdę coś bardziej odpowiedniego tam.

Tubi napisał(a):To ,że kumpel mi zakładał i od miesiąca czekam na konwerter rs bo nie ma w magazynie producenta, by zaprogramować moduł sms. Tak więc mam alarm, który nie raczy nawet powiadomić w razie włamania :)

Ale działać w końcu będzie.

Ja w końcu z nowym rokiem dostałem projekt domu gdzie prosiłem o sugestie dotyczące stolarki na potrzeby OZC. Dostałem okna Drutex Iglo 5 Classic – 3 szyby – UW 0,89. Nie wiem co to sobą reprezentuje.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Tubi » 3 sty 2016, 10:02

Myjk napisał(a):Czyli wychodzi, że świeży, niewygrzany dom skonsumuje 10-13MWh (jak rozumiem z CWU?) w zależności od sprawności pieca. Typowo. Ale po dojściu styro będzie jeszcze mniej, a skoro jeszcze nie zrobiłeś 2W i dodałbyś 10-15 cm to wyszedłby mocno energooszczędny. Dlatego od początku i niezmiennie się dziwię, że jednak poszedłeś w ekogroch, bo ogrzewanie za pomocą PC PW w obecnych warunkach kosztowałoby przy COP 3 i grzejąc w taryfach 30% 1T i 70% 2T mniej niż 1200zł (dla 10MWh) i 1600zł (dla 12MWh) bez babrania się w popiele i węglu. Gdyby dołożyć nieco ocieplenia zeszłoby w okolice 1000 zł.


Groch był wybrany głównie ze względu na koszty inwestycji związane z kotłownią, jakbym miał się decydować na PC to tylko i wyłącznie gruntową. A co do ocieplenia cały czas temat otwarty, jeżeli chodzi o grubość to chciałbym możliwie jak najmniej z własnej styro fobi :P

cob_ra napisał(a):Ja w końcu z nowym rokiem dostałem projekt domu gdzie prosiłem o sugestie dotyczące stolarki na potrzeby OZC. Dostałem okna Drutex Iglo 5 Classic – 3 szyby – UW 0,89. Nie wiem co to sobą reprezentuje.


Mam dokładnie te okna z potrójną szybą i ciepłymi ramkami plus ciepły montaż. Cudów się nie spodziewaj ale za takie pieniądze nic lepszego nie dostaniesz. Uspokoić cię mogę ,że okna o wymiarach 150x150 pojedyncze oraz 240x210 podwójne balkonowe otwierają się jak należy. Ale vetrex to to nie jest, nie oszukujmy się :)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez Myjk » 3 sty 2016, 13:54

Tubi napisał(a):Groch był wybrany głównie ze względu na koszty inwestycji związane z kotłownią, jakbym miał się decydować na PC to tylko i wyłącznie gruntową. A co do ocieplenia cały czas temat otwarty, jeżeli chodzi o grubość to chciałbym możliwie jak najmniej z własnej styro fobi :P

Jaki wyszedł koszt obecnej kotłowni? W sensie piec, pomieszczenie dla niego i opału, instalacja wraz z elementami potrzebnymi do działania systemu akcesoriami? Nie wiem co się tak upieracie na te gruntówki.* Przy takim zapotrzebowaniu jak określasz, koszt kotłowni na PC PW to 14 tys. zł z instalacją (oczywiście na budżetowej pompie Anslut 9+3kW, ale nawet na niej ludzie osiągają średni COP na poziomie 3,5). Znowu się powtórzę ;) ale dziwię się, że masz styrofobię, a węglofobii nie -- bo z komina węglowego gorsze syfy wychodzą którymi za chwilę oddychasz (w tym toksyczne NOx, SOx i rakotwórcze benzopireny i to w znacznie większych stężeniach niż z samochodów), niż wady z tytułu ocieplenia domu styropianem. W końcu styro tylko zatrzymuje wilgoć i ciepło w domu. Dziwne. :P

*) Ja się co prawda upieram na gruntówkę, ale to dlatego że mam miejsce na wymiennik poziomy, planuję go wykonać własnym sumptem za niewielkie pieniądze, ponadto chcę chłodzenie domu i grzanie, czego nie zrealizuje mi PC PW w zakładanej formie.

Tubi napisał(a):
cob_ra napisał(a):Ja w końcu z nowym rokiem dostałem projekt domu gdzie prosiłem o sugestie dotyczące stolarki na potrzeby OZC. Dostałem okna Drutex Iglo 5 Classic – 3 szyby – UW 0,89. Nie wiem co to sobą reprezentuje.

Hm.. a czemu zacycowałeś mnie jako cob_ra? ;)

Tubi napisał(a):Mam dokładnie te okna z potrójną szybą i ciepłymi ramkami plus ciepły montaż. Cudów się nie spodziewaj ale za takie pieniądze nic lepszego nie dostaniesz. Uspokoić cię mogę ,że okna o wymiarach 150x150 pojedyncze oraz 240x210 podwójne balkonowe otwierają się jak należy. Ale vetrex to to nie jest, nie oszukujmy się :)

Masz zwykłe otwierane okna balkonowe czy może suwane uchylne? Fixy instalowałeś? Ja mam zaplanowane 14 fixów i tylko 5 otwieranych. ;) O rolety się pokusiłeś? Wysłałem już zapytanie do drutexa o wycenę indywidualną, zobaczymy jakie ceny rzucą. Nie deprecjonowałbym tak mocno drutexa, ponoć mają w ofercie okna z Serii Iglo Energy z U 0,6 (0,3 dla szyby) -- to ponoć rekord na rynku.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Tubi » 4 sty 2016, 08:09

Myjk napisał(a):Jaki wyszedł koszt obecnej kotłowni?


Myślę ,że w granicach 16 tysięcy. Razem z zasobnikiem 140l dwu płaszczowym.

Myjk napisał(a):ale dziwię się, że masz styrofobię, a węglofobii nie

Wynajmowałem mieszkanie ocieplone 25cm styropianu. 4 letni blok i wszędzie grzyb. Nie wiem czy to od ocieplenia czy od czegoś innego, ale tu masz powód :)

Myjk napisał(a):Hm.. a czemu zacycowałeś mnie jako cob_ra?

Wybacz, nie potrafię powiedzieć czumu podmieniło niki...

Myjk napisał(a):asz zwykłe otwierane okna balkonowe czy może suwane uchylne? Fixy instalowałeś?

Dwu skrzydłowe normalnie otwierane, mam 3 okna 150x60 ale tylko uchylane, nie mam fixów.

Myjk napisał(a):O rolety się pokusiłeś?

Nie funduszy zabrakło.

Myjk napisał(a):Nie deprecjonowałbym tak mocno drutexa, ponoć mają w ofercie okna z Serii Iglo Energy z U 0,6 (0,3 dla szyby) -- to ponoć rekord na rynku.


W laboratorium wszystko możliwe, drutex to typowa masówka lecą na ilość nie na jakość.
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez cob_ra » 4 sty 2016, 21:26

Myjk napisał(a):Ja w końcu z nowym rokiem dostałem projekt domu gdzie prosiłem o sugestie dotyczące stolarki na potrzeby OZC. Dostałem okna Drutex Iglo 5 Classic – 3 szyby – UW 0,89. Nie wiem co to sobą reprezentuje.


A my zamówiliśmy okna i suwankę na taras. Veka Softline 82, ciepły parapet montaż standardowy. 3 szyby uw-0,5, ciepła ramka. Średnio uw 0,7-0,8 na okno.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez cob_ra » 9 sty 2016, 17:21

Pomimo podjętej decyzji o nie robieniu WM z rekuperacją nadal mi to spokoju nie daje. Czy mógłby się ktoś podzielić z Was kto ma i jak mu się sprawuje i czy by kolejny raz zrobił?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 9 sty 2016, 17:53

No właśnie, PC dobierałeś zdaje się licząc OZC pod instalację WM -- czy już wtedy było wiadomo że będzie WG?

Mnie raz wystarczyło przez tydzień nocować w domu z WM, i choć WM nie była idealnie wykonana (albo odpowiednio wyregulowana -- właściciele to ignoranci, jak wracają do domu, to są tak zmęczeni, że padają na twarz i nic im nie przeszkadza) bo było ją słychać, dodatkowo akurat siadła jedna z pomp ciepła (w domu były dwie, bo dom miał 550m2 z basenem) więc powietrze nie było akurat wtedy dogrzewane, to się zakochałem w komforcie jaki oferuje WM. Przykro było wracać do domu z WG. :P Ergo, nie instaluję jej ze względu na ew. oszczędności, a tylko i wyłącznie dla komfortu.

Nie wiem czy nie za późno teraz na rozważania odnośnie wentylacji, bo przecież w komin już zainwestowałeś...

Mnie się własnie liczy zapotrzebowanie. Ciekawe ile wyjdzie. Będzie tam rozprawiane czy izolować "dostawkę" od bryły mieszkalnej, czy też straty będą na tyle nieduże, że nie warto będzie tego robić.

W międzyczasie dostałem wycenę na okna, pierwsza opcja z dzielonymi tarasowymi oknami ze skrzydłami przesuwnymi 2x120cm, 22600 zł brutto z ciepłym montażem w warstwie muru. Z instalacją okien w warstwie ocieplenia już się wyleczyłem jak zobaczyłem jakie to chore pieniądze kosztuje. Druga wycena dla tarasowych 4x60cm z czego dwa środkowe skrzydła normalnie otwierane -- cena zjechała do 19500 zł brutto. Ponieważ okna z instalacją, to naliczony VAT 8%.

Aha, doszła też wycena na odkurzacz centralny. 5500 zł z instalacją (więc też VAT 8%). Ale chłopaki z FM krzyczą, żeby zrobić to samemu, bo można się zamknąć w 3000 zł -- a wykonanie instalacji jest banalnie proste i ciężko tam coś spieprzyć.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 9 sty 2016, 18:27

Myjk napisał(a):Nie wiem czy nie za późno teraz na rozważania odnośnie wentylacji, bo przecież w komin już zainwestowałeś...


Najbardziej zabiły mnie koszta instalacji, bo skoro średnio wołają 12-20k za komplet to dla mnie kwota nie do przyjęcia. Ale dając nawet lunę i do tego poprowadzenie kanałów to może i byłaby szansa na zbudowanie samemu.

Tzn. komin i tak w końcu miał powstać, wiem, może przesadzam ale awaryjnie wolałem mieć. Póki nie ma pokrycia docelowego i wyprowadzeń ponad dach to decyzja jeszcze może być zmieniona.

Muszę się jakoś zebrać, jeśli się uda w 5-6k zrobić instalację z zapasem $ na późniejszy zakup rekuperatora to byłoby super.

Dziś byliśmy u gościa co ma od 15 lat zrobioną oczyszczalnię trzcinową. Bardzo sobie chwalą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 9 sty 2016, 18:54

Ja jeszcze do projektu i liczenia kosztów WM nie dotarłem. Ale z tego co czytałem na FM to WM to przede wszystkim projekt. Jak jest dobry projekt (i zań warto dobrze zapłacić, jak się komuś do nauki i liczenia nie chce przysiąść -- mnie krzyknął audytor z FM 500 zł za projekt WM), to instalacja to już ponoć taki sam pikuś jak z OC.

Z tego co patrzyłem po forum, przewody 2000 zł, plus anemostaty, czerpnie, wyrzutnie z 1000 zł i rekuperator 2-10 tys. zł więc w 6-14 tys. można się zamknąć z własną pracą.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 9 sty 2016, 19:01

W końcu żona dostała namiar od koleżanki, co postawili na PC i WM jutro wieczorem jedziemy organoleptycznie zbadać, wąchnąć i nasłuchując szumu zobaczyć jak to działa.

W teorii poukładałem sobie co ma być, ale nie mając projektu to chyba więcej szkody niż pożytku będzie.

PS. Dziś miałem wizytę dalszego sąsiada elektryka. I to właśnie on namawiał do zmiany wentylacji, głównie ze względów na nasz sposób izolacji budynku i zwentylowanie go.

Tak naprawdę głównym powodem obawy o WM jest strach przed możliwością zagnieżdżenia się roztoczy w kanałach i potem problemy zdrowotne. Brnę w to po cześci jak wyglądają kanały w samochodzie pomomo stosowania filtrów przeciwpyłkowych. Syf u kurz sie zbiera. Wiem, że to inne warunki pracy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 9 sty 2016, 20:21

Pojedź wieczorem na "badanie", żeby ocenić pracę przy zmniejszonym poziomie hałasu na zewnątrz. No i pytanie podstawowe, czy badana instalacja będzie dobrze wykonana...

Myślę, że nie ma co porównywać WM do samochodu -- w samochodzie często używasz obiegu zamkniętego i stąd, pomimo używania filtrów, kanały wyglądają jak wyglądają. WM w domu nigdy nie pracuje na zużytym powietrzu, ergo, to samo (albo i mniej, bo masz jednak filtry) dostajesz co przez WG (bo tu nie masz nawet możliwości zamontowania filtrów). Zresztą przy takim przepływie powietrza to wątpię aby tam miało szansę się coś zagnieździć. A filtry, wiadomo, zmieniać trzeba. A są takie filtry, co filtrują nawet zapachy...

Ps. Na FM znajdź wątek o WM, użytkownicy pomagają robić projekty i liczyć...
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 10 sty 2016, 22:38

Wróciliśmy,
WM robi wrażenie, na wejście czuć swiezość. Zadnych zapachów w domu, totalnie neutralnie. Cicho, żadnych szumów. Wentylacja pracuje na najniższym biegu. Mieszkają od pół roku. Również mają wyprowadzone kominy wentylacji grawitacyjnej, ale są zaślepione. Projekt zrobli sami, firma wykonała. Jeszcze wentylacja nie jest wyregulowana, działa sobie na takich samodzielnych regulacjach. Ale są mega zadowoleni.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 14 sty 2016, 10:24

No i fajnie. :)

Ja wczoraj dostałem w końcu wyniki OZC. Na starcie wyszło 16,5MWh/rok dla silki 24cm + 20cm styro, co mnie przeraziło. Po zmianach, głównie ocieplenia na gruncie z 10cm styro 040 na 20cm 031, odseparowaniu garażu i pom. gospodarczego, zmniejszeniu mostku na styku ściany z fundamentem i póki co z badziewiastymi oknami Drutexu Uw=0.89 -- wyszło 9,5MWh/rok. Straty przy -20sC na poziomie 6,5kW. Jestem zadowolony, bo osiągnąłem żądany poziom. Wniosek, wystarczy zaplanowana wstępnie pompa 8kW na CO i CWU w zimie, oraz 500m2 wymiennika gruntowego (i to już znacznie przewymiarowany będzie, więc niewykluczone że go jeszcze zmniejszę, bo już widzę lepsze okna w tej samej cenie a i rolety też zostaną włączone w kolejnym wyliczeniu). Aha, liczone było dla 22sC w domu i 24sC w łazienkach. Ostateczne wyliczenia po wybraniu okien i wprowadzeniu zmian do projektu. Szacowane koszty ogrzewania CO+CWU 1500 zł/rok w PORYWACH gdyby się pompa nie mieściła w taryfie 30/70. Ale szacuję, że zmieści się w 100% 2T a wtedy wyjdzie max 1300 zł/rok dla domu 220m2 (z pow. ogrzewaną 170). :D

Zbieram też oferty na okna -- mam 41m2 dziur, w sumie 19 okien, większość to FIXy, tylko balkon x2 i taras x2 otwierane. Drutex, ze swoim Uw=0.89, dla IGLO 5C wycenił na 20 tys. zł brutto z montażem (8% VAT). Podobnie Aluplast cenowo wyszedł, ale Uw=0,72. W obydwu przypadkach okna otwierane (a nie suwane, choć suwane tylko 1500 droże na systemie PSK, który mnie mierzi i jeśli już miałbym suwane robić, to HST -- ale tu z kolei cena skacze strasznie -- zaleta, można automatyczne otwieranie/zamykanie zrobić). Dodatkowo z Aluplastu dostałem wyceny na zewnętrzne rolety elektryczne -- 25 tys. zł brutto z montażem. I tak sama roleta kosztuje 200-500 zł brutto, a mechanizm 500 zł niezależnie od wielkości rolety, plus duperele oraz montaż i wychodzi ponad 1300zł od rolety. Fajnie. :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 20 sty 2016, 15:46

Myjk, a kto Ci robił ozc?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 20 sty 2016, 16:37

asolt
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 20 sty 2016, 22:53

Jutro jedziemy oblukać tynki u jeszcze jednego wykonawcy, tym razem z FM. W sumie byliśmy pglądaliśmy pracę z gipsu twardego(Dolina Nidy) jutro cementowo-wapienne.
Cena 26 i 30zł/m2.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Tubi » 21 sty 2016, 16:19

Osobiście polecam Diamanta, jeszcze nie zdarzyło się bym rysę na nim zrobił czymkolwiek.
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez cob_ra » 21 sty 2016, 16:47

No i mamy problem, zarówno jedne i drugie wyglądają nieźle. Cena 26 za twardy gips i 30 cementowo-wapienny pod malowanie. Do jutra decyzję musimy podjąć. Obie firmy mają najlepsze prace i terminy wolne na kwiecień.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park