Telefony komórkowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Mr_Bartek » 2 kwi 2019, 20:01

Łączysz auto z telefonem kablem, lub w niektórych przypadkach bezprzewodowo, i masz dostęp do nawigacji, muzyki, telefonu i powiadomień z telefonu na ekranie samochodu.

Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez brii » 2 kwi 2019, 21:00

Grzyby napisał(a):A co to AndroidAuto i jaki z tego pożytek?

Jak masz samochód bez nawigacji albo z kijową nawigacją to coś to daje inaczej niewiele.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 2 kwi 2019, 22:02

Jak np używasz Spotify, to na ekranie masz apkę z możliwością wyszukiwania utworów, playlist itd. Mapy googla z wyszukiwaniem głosowym. No i nie wiem jak android, ale w apple car play jest znacznie lepiej zrobiona obsługa połączeń i książki niż np natywnie w Hyundaiu.

Generalnie założenie jest takie, że masz podłączyć telefon i o nim zapomnieć. Wszystkim sterujesz z poziomu ekranu i guziczków samochodu. W przypadku Appla brakuje mi tak naprawdę tylko Yanosika do szczęścia i możliwości połączenia bezprzewodowo (nie wiem czemu, ale działa tylko w USA).

Najfajniejsze w tym jest to, że wsiadam do dowolnego samochodu które obsługuje AA/ACP i mam swoją muzykę, książkę itd bez parowania swojego telefonu z samochodem za pomocą BT.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 2 kwi 2019, 22:37

Mało używam Spotify, w samochodach mam nawigacje i telefony sparowane po bluetooth – może stąd Android Auto nie zrobiło na mnie wrażenia, bo nie dało mi nic czego by mi brakowało.
Samochodach ze słabym systemem obsługi telefonu przez bluetooth może to coś dać ale jeśli ktoś się spodziewa pełnej obsługi telefonu z kierownicy to się srogo zawiedzie <oczy>
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Raptor77 » 2 kwi 2019, 22:56

Dlaczego ma się zawieść ? Trzymając ręce na kierownicy mogę uruchomić nawigację, muzykę, zmieniać utwory, odebrać lub wykonac połączenie, odsłuchać i wysłać SMS. Do tego jeżeli w kalendarzu masz oprócz spotkania podany również adres to nie musisz go wpisywać tylko wybierasz nadchodzące spotkanie i od razu startuje nawigacja. Wydaje mi się ciężko coś więcej zrobić.

Dodatkowa zaleta jest to ze taka Mazda 3 bm nie obsługiwała komend głosowych w języku polskim a teraz bez problemu wszystko działa.

Mam auto USDM i niestety nie parzyste częstotliwości – dzięki AA i papce Replaio mogę słuchać znacznie większej ilości stacji radiowych w lepszej jakości niż FM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez brii » 2 kwi 2019, 23:01

Bo to nie jest pełna obsługa telefonu. Pozwala to na nieco więcej niż sensowne infotement z samochodu ale nowej jakości nie ma. Jeśli takie infoteiment się już ma albo nie korzysta się z aplikacji zgodnych z AA to szkoda zachodu.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 3 kwi 2019, 00:52

Muszę w takim razie zobaczyć jak działa AA, bo z ACP jestem bardzo zadowolony. Mimo ze system ioniqa jest naprawdę ok to częściej korzystam z ACP.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Grzyby » 3 kwi 2019, 10:35

Raptor77 napisał(a):Trzymając ręce na kierownicy mogę uruchomić nawigację, muzykę, zmieniać utwory, odebrać lub wykonac połączenie, odsłuchać i wysłać SMS.

Ty popatrz. A ja to mam w zwyczajnej Dacii Dokker sparowanej z tel. po BT :P
Że jeszcze dodam włączenie i słuchanie audiobooka :)
Obsługa głosowa map góglowych działa doskonale bez żadnych aplikacji, a po sparowaniu słuchawki z autem niewiele się zmienia poza tym że mam dźwięk na głośnikach.

Wiem, wyświetlacz w Dacii nie pozwoli na dotykową obsługę czy oglądanie na nim navi, ale generalnie jak widzę to jakiegoś wielkiego szału w tym AA nie ma. Obsługę radia mam przy kierownicy, więc apki (np. Spotify) też obsłuży. Pewnie, nie będzie wodotrysków bo sam ekran na to nie pozwala. Ale numer telefonu bez odrywania rąk od kierownicy (chociaż żeby tak robić trzeba być niepełnosprytnym umysłowo) wybiorę :P
brii napisał(a):w samochodach mam nawigacje i telefony sparowane po bluetooth – może stąd Android Auto nie zrobiło na mnie wrażenia, bo nie dało mi nic czego by mi brakowało.
Samochodach ze słabym systemem obsługi telefonu przez bluetooth może to coś dać ale jeśli ktoś się spodziewa pełnej obsługi telefonu z kierownicy to się srogo zawiedzie

widzę to podobnie
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez loockas » 3 kwi 2019, 11:54

Kwestia auta i preferencji... Dla mnie to jest genialne rozwiązanie i używam w każdym aucie, które to posiada. Zwłaszcza, że niekoniecznie w szefa aucie chce parować telefon po BT. Najważniejsze dla mnie, że to trzyma jakiś standard i niezależnie od samochodu obsługa jest taka sama (mówię o ACP, nie wiem jak AA ale pewnie podobnie).

Map Hyundaia choć całkiem dobre, to przestałem już używać.

Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Raptor77 » 3 kwi 2019, 12:02

wszystko zależy też od ilości telefonów i czasu spędzanego w aucie – ja bardzo często mam kilka telefonów pod rząd i zdarzało się że po 3cim telefonie i aktualnej sytuacji na drodze nie pamiętałem już o spotkaniu na które się umówiłem podczas pierwszej rozmowy – tak przy pomocy AA jestem w stanie od razu po rozmowie dodać głosowo spotkanie/przypomnienie do kalendarza. Teoretycznie wszystko o czym pisałem zrobić każdy telefon androidem i nie koniecznie trzeba korzystać z AA- tak korzystałem przez ostatnie lata – ale wymaga to np. montażu na desce, podpięcia zasilania, kabel lata w okolicy skrzyni biegów, mniejszy ekran (nie piszę mały bo można mieć 6-7" telefon tylko komfort używania na tym cierpi) i kilka innych wad – właśnie próbuje tak skonfigurować wszystko żeby nie było potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni po wejściu do auta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez brii » 3 kwi 2019, 21:35

Raptor77 napisał(a):ale wymaga to np. montażu na desce, podpięcia zasilania, kabel lata w okolicy skrzyni biegów

Dziwne – bez tej kombinacji i AA wszystko co opisujesz działa.

loockas napisał(a):Kwestia auta i preferencji...

Dokładnie, ale jak już pisałem wcześniej – nie jest to żadne przełom i moim zdaniem nie warto do tego dopłacać jeśli w samochodzie tego nie ma. Nawet jakbym szukał nowego auta i tego w nim nie było to kompletnie by mi to nie przeszkadzało. Kupa ludzi ma AA i BT a i tak gada z telefonem przy uchu i nie ma go w żaden sposób podłączonego do samochodu ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Raptor77 » 3 kwi 2019, 22:06

brii napisał(a):
Raptor77 napisał(a):ale wymaga to np. montażu na desce, podpięcia zasilania, kabel lata w okolicy skrzyni biegów

Dziwne – bez tej kombinacji i AA wszystko co opisujesz działa.
ok – navi pewnie z samochodu offline ? Kraków co chwilę rozkopują w nowych miejscach że dobrze mieć informację o korkach na bieżąco żeby nie utknąć gdzieś na dłużej.
brii napisał(a):moim zdaniem nie warto do tego dopłacać jeśli w samochodzie tego nie ma.
miałem do wyboru kupić mapy offline Mazdy do auta albo uruchomić AA za darmo – wybrałem 2gą opcje, poza tym do tej pory nie byłem w stanie przekonać żony do używania nawigacji i zestawu głośnomówiącego jak jeździła – teraz przynajmniej bez problemu używa tych funkcji.

Każdy wybiera to co bardziej mu odpowiada w jego warunkach – ja jestem zadowolony z AA ale nie znaczy to że wszyscy muszą teraz tego używać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez loockas » 3 kwi 2019, 23:47

brii napisał(a):nie warto do tego dopłacać jeśli w samochodzie tego nie ma


Pomijając durnotę jaką odwaliła Mazda to większość producentów dodaje to po prostu do pakietu multimedialnego. Zwykle jak nie chcesz AA/ACP to masz po prostu gorsze radio i brak nawi. Faktycznie dopłacać extra tylko za to, chyba bym nie chciał.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 4 kwi 2019, 08:26

Raptor77 napisał(a):ok – navi pewnie z samochodu offline ? Kraków co chwilę rozkopują w nowych miejscach że dobrze mieć informację o korkach na bieżąco żeby nie utknąć gdzieś na dłużej.

To już nie jest argument odkąd w PL działa TMC a niektóre nawigacje potrafią zassać za pośrednictwem telefonu przez Bluetooth dane o ruchu. Dodatkowo tracimy wtedy jakże istotny "ficzer" w postaci szalonych pomysłów google maps w temacie wyznaczania tras ;) Może teraz google maps wyznaczają sensowne drogi ale kiedyś proponowane trasy potrafiły być chore – przez to kiedyś porzuciłem gmaps i do tej pory maiłem potrzeby z ich map korzystać. Mam nadzieję, że to się nie zmieni i będę niezależny od kaprysów operatorów GSM i zasięgu.

Raptor77 napisał(a):miałem do wyboru kupić mapy offline Mazdy do auta albo uruchomić AA za darmo

Kompletnie Ci się nie dziwię – jakby to był gratis to bym brał, poza tym nawigacja w Mazdach to porażka połączona z dramatem więc sprawa tutaj staje się oczywista.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Raptor77 » 4 kwi 2019, 09:36

jeżdżę na Waze (od 2óch lat) – ładnie widzi wszystkie zamykane ulice, remonty i strefy w Krakowie choć google teraz się poprawiło w stosunku do tego co była 2-3 lata temu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez loockas » 4 kwi 2019, 11:58

GMaps miewa jeszcze dziwne pomysły, ale między tym co było 3-4 lata temu jest przepaść. Używam regularnie i nie przypominam sobie by mnie gdzieś w bambuko zrobiła.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Bo_Lo » 5 maja 2019, 16:30

Panowie po kolejnych 2 latach męczarni z androidem i Plusem,mójmix dobiega końcai mocno rozważam rozstanie zarówno z systemem ,jak i siecią.
Jestem z tych co uwielbialii windows phone,a mój najlepszy tel ever to była Lumia 625.
Nistety 2 lata temu jak win umarł,poszedłem w andka i tel Lenovo K5,który mimo niezłych parametrów hardware,okazał się totalną padaką w każdym aspekcie prócz trwałości mechanicznej i wyglądu.Bateria to dramat(kupiona nowa green cell nic nie zmieniła),system muli nawet przy prostych czynnościach jak odblokowanie ekranu czy pisanie w messengerze.non stop się coś aktualizuje,tel.się nagrzewa,używanie nawigacji online tak siorbie baterię że ładowarka samochodowa nie nadąża ładować i albo się tel wyłączy albo przegrzeje.Oczywiście tel był dwa razy w serwisie i nie znajdują problemu.
Najchetniej spróbowałbym jabłka bo ja lubię proste intuicyjne urządzenia które przede wzystkim nie wkurzają i działaja wtedy kiedy mają.Niedalej jak dzisiaj tel załapał muła na stacji kiedy postanowiłem zapłacić blikiem,a że internet miałem wyłączony na noc,więc jak włączyłem na stacji tuż przed płatnością to te kilka powiadomień z FB i messengera spowodowało totalnego muła i kolejkę za mną do samych drzwi...
Młody ma Iphone 5S i zero takich problemów mimo słabszego hardwareu i tryliona zainstalowanych gier i apek( ja nie mam żadnej gry i raptem 6apek)
Jednak ciut mały ekran,minimum to chciałbym iphone SE lub 6S ale to już poza budżetem.
Jednak mimo że to stare modele ceny są spore i w tej kwocie kupię np ...Xiaomi Redmi7,MIA2 czy Sony Xperia XA2 Plus.
Ale to znów android i mam wrażenie że będę miał te same problemy co z poprzednikami na robociku.
Za jabłkiem przemawia też większe bezpieczeństwo i brak reklam atakujących z każdej strony.
Wiem że z andkim można robić cuda,wgrywać ROMy i inne takie,ale ja nie umiem i mnie to nie rajcuje.potrzebuje sprawnegoi szybkiego smarkfona z dobrą baterią .Co doradzicie <co?>
Mam oferte z Plusa na REDMI7 ,ale on ma tylko 2gbramu,znowu dobra bateria 4000.
https://www.plus.pl/telefon?deviceTypeC ... INST_FIXED
Żona ma xiaomi A5 od roku i mega zadowolona.Ceny i phone sa absurdalne,bateria 15oo,ram 2gb,procesor 1500...
nie wiem jak to ugryżć <rotfl>
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Mr_Bartek » 5 maja 2019, 16:47

Powiedz dokładnie jaki masz budżet.

Od siebie polecam coś na czystym Androidzie właśnie typu Xiaomi Mi A2 (ale wersję 6/128GB bo ta 64GB ma problemy z pamięcią) lub np. Nokia 7.1 z 4GB RAM. Android One nie ma reklam czy zbędnych aplikacji, ma zapewnione aktualizacje na parę lat i comiesięczną aktualizację bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz kupić starszego iPhone'a w używanym stanie to polecam od razu wymienić baterię. Apple spowalnia urządzenia wyposażone w zużyte ogniwo. Nowa bateria daje drugie życie takim urządzeniom.

Nie kupuj nic poniżej 3GB RAMu, a najlepiej kup z 4GB+.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Bo_Lo » 5 maja 2019, 16:55

Budżet mam ok 800 z ''wolnego rynku'' lub 100 plus abonament/mix u operatora.
Z oferty Plusa dostałem REDMI7 za 39zł w doładowaniach 60zł(wszystko free,internet 8gb)
Opcja nr. dwa to kupuje tel za 800zł bez operatora i przechodzę na kartę za 25zł/mc mam to samo co w mixie.
Niestety ten Redmi7 ma 2gb ramu(pozostałe parametry spoko plus czysty android),a za MiA2 chcą ode mnie już 529zł
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Mr_Bartek » 5 maja 2019, 17:05

Redmi 7 nie ma czystego Androida. Z telefonów Xiaomi mają je tylko telefony z serii Mi Ax. Mi A2 to fajny telefon ale najlepiej w wersji 6/128GB. Taki już w Polsce z gwarancją kosztuje 1000zł. Jeśli nie zależy Ci na gwarancji to zawsze możesz poszukać u chińczyków i pewnie w 800zł się zmieścisz.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park