Piłka ręczna – temat zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Radex » 21 sty 2012, 20:17

Oglądaliście dzisiejszy mecz Polski ze Szewecją?

W drugiej połowie była masakra, nie wierzyłem co się dzieje jak nasi weszli na boisko.

http://www.eurosport.pl/pilka-reczna/mi ... tory.shtml
Ostatnio edytowano 21 sty 2012, 20:36 przez Radex, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Szalotka » 21 sty 2012, 20:24

Dali czadu :D Przegrywać 9-20 po pierwszej połowie i doprowadzić do remisu to naprawde trzeba mieć ambicje i wolę walki. Szacun dla tych ludzi <spoko>
Trzeba przyznać ze ta reprezentacja nie raz już potrafiła doprowadzić kibiców o zawał serca :)
Potrafią jednak grać do końca :)
Szalotka
 

Postprzez Arturr0 » 21 sty 2012, 20:42

Specjalnym kibicem nie jestem, ale akurat ten mecz oglądałem.
Emocjonująca ta końcówka była, naprawdę. Mogli nasi wygrać. No i sędzia kalosz ;)
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 22:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez Szalotka » 21 sty 2012, 20:49

Nasi to mistrzowie horrorów :D
Z Danią koncówka dramat a teraz ze Szwecją to już całkiem meksyk. Nie wiem czy ktoś wierzył nie tyle co nawet w remis ale ze chociaż przegrają dwoma bramkami żeby pogromu nie było a tu masz. Odjazd na maxa :D
Tak prawde mowiąc to chyba zaczne oglądać tylko drugie połowy bo pierwsze to Oni chyba traktują jako rozgrzewkę :D
I trzeba przyznać ze to jest skład rezerwowy bo kilku zawodnikow z pierwszego składu nie ma z powodów kontuzji ;)
Są mocni to fakt <spoko>
Szalotka
 

Postprzez Radex » 23 sty 2012, 18:08

oglądacie mecz z Macedonią? za chwilę druga połowa. jak na razie nasi się chyba rozgrzewają jak to Maciek powiedział przez telefon :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez @tomek@ » 23 sty 2012, 18:11

Lepiej żeby się postarali bo postawiłem na nich u buka :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 12:33
Posty: 2144 (0/5)
Skąd: 20km od Rzeszowa:)
Auto: Jest:
Mazda mx 5 2.0NC 3rd generation
Mazda 121 DB 1.3 KAT:p
Było:
Mazda 323F BA 2.0 V6 KF
Mazda Mx5 NB 10th anniversary
Mazda 323F BA 1.5 Z5
Fiat cinquecento 700+gasss:)

Postprzez Szalotka » 23 sty 2012, 18:36

Radex napisał(a):oglądacie mecz z Macedonią? za chwilę druga połowa. jak na razie nasi się chyba rozgrzewają jak to Maciek powiedział przez telefon :D

No tak :D Bo jak inaczej nazwać pierwsze połowy ? :| Najpierw tracą a pozniej gonią jak wsciekli :D
To samo widać teraz tylko strata mniejsza po pierwszej połowie ;)
Szalotka
 

Postprzez @tomek@ » 23 sty 2012, 18:44

Ja już nie oglądam szkoda moich nerwów
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 12:33
Posty: 2144 (0/5)
Skąd: 20km od Rzeszowa:)
Auto: Jest:
Mazda mx 5 2.0NC 3rd generation
Mazda 121 DB 1.3 KAT:p
Było:
Mazda 323F BA 2.0 V6 KF
Mazda Mx5 NB 10th anniversary
Mazda 323F BA 1.5 Z5
Fiat cinquecento 700+gasss:)

PostTen post został usunięty przez Gość 23 sty 2012, 19:00.

Postprzez Radex » 23 sty 2012, 19:20

znowu zafundowali niezły horror, na końcu rozpacznie goniąc wynik ale macedończycy byli twardsi od szwecji i dopingowani przez swoją przeważającą publiczność nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa Polakom którzy znowu obudzili się w drugiej połowie zamiast grać tak od początku :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Szalotka » 24 sty 2012, 09:48

Szanse na awans pozostały ale zacznie się konkretna matematyka :)

cyt. z WP
Jeszcze w poniedziałek Duńczycy musieli pokonać Niemców (ten warunek został spełniony – Dania wygrała 28:26), a Serbowie Szwedów (to też już się stało, 24:21). Szwecja straciła szanse na awans.

W tej sytuacji przed ostatnią kolejką Serbowie mają 7 punktów i pewny awans, Niemcy mają 5 punktów, Duńczycy 4, Polacy 3, tyleż samo Macedończycy, a Szwedzi 2. Łatwo więc ustalić co musi się wydarzyć, żeby Polska awansowała. Po zwycięstwie nad Niemcami zaszkodzić będą nam mogli jeszcze Duńczycy, dlatego muszą oni przegrać lub zremisować ze Szwecją. W przypadku remisu Polska wyprzedzi Danię i Niemcy dzięki zwycięstwu nad oboma rywalami.

Dzięki wygranej z Polską w grze pozostaje Macedonia. Jeśli wygra ona z Serbią, a Polacy z Niemcami, dojdzie do sytuacji, w której nasza drużyna, Niemcy oraz Macedończycy, a niewykluczone, że także Duńczycy (przy remisie ze Szwecją), będą mieli identyczną liczbę punktów. Zadecyduje wówczas mała tabelka (liczą się bramki, a nie punkty). Warto zatem pokonać Niemców wyżej niż dwiema bramkami (warto zauważyć, że Niemcy wygrali z Macedonią jednym golem, a Macedonia z Polską dwoma).

Oczywiście pozytywny dla Polski scenariusz brzmi ciągle jak z filmów science-fiction. Z drugiej strony wiara w kibicach "biało-czerwonych" tli się do końca. Zawodnicy Bogdana Wenty już wielokrotnie udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Szalotka
 

Postprzez Radex » 24 sty 2012, 13:07

hehe :D jak zwykle liczymy na wyższą matematykę :D ale tu jeszcze worek szczęścia by się przydał.

a tu mały artykuł, po części zawiera trochę racji ale to nie zmienia faktu że nasi znowu przyspali pierwszą połowę i sami sobie są winni. Złej baletnicy....
http://www.eurosport.pl/pilka-reczna/mi ... tory.shtml
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Szalotka » 24 sty 2012, 13:53

Dobrze ze nasi grają jutro jako pierwsi. Jak wygrają to bedziemy śledzić co się dzieje :)
Jakby grali jako ostatni to w przypadku meczy innych drużyn nie pomyśli Polaków to z Niemcami dopiero byłby kabaret :|
Szalotka
 

Postprzez Radex » 24 sty 2012, 16:18

Polski piłkarz: "jestem wkur****y".
<lol>
http://www.sportfan.pl/artykul/31707/po ... l-jest-ale
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Szalotka » 25 sty 2012, 09:58

No to dziś z Niemcami. Smarujemy rączki :D

Biało-czerwoni znajdą się w półfinale jeśli pokonają w środę Niemców, Szwedzi powstrzymają Duńczyków a Serbowie nie dadzą się ograć Macedonii (chyba że wcześniej nasza ekipa wygra z Niemcami różnicą co najmniej czterech bramek, wtedy Macedonia może wygrać). Taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny, ponieważ Szwedzi nie walczą już o nic, a Serbowie mają zapewniony awans i mogą pozwolić sobie na porażkę.

ale !

wypowiedz Szwedów
''Dla nas mecz z Danią jest bardzo ważny, bo nie chcemy dopuścić do tego, żeby oni awansowali bezpośrednio na igrzyska. To oznaczałoby dla nas przejście z olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego numer trzy m.in. z Japonią i Chinami do znacznie silniej obsadzonego turnieju numer dwa (m.in. z Islandią, Brazylią i jeszcze jedną ekipą z Europy''

Sumując wszystko robi się gorąco :)
Bedzie się działo.
Komu dopisze szczęście ? Już niedługo bedziemy wiedzieć :)
Szalotka
 

Postprzez Radex » 25 sty 2012, 18:20

Bielecki daje radę. mam nadzieję że wygramy z germańcami :)
póki co 25-22 dla naszych :)

niemcy już się stresują, przed chwilą brutalny faul na Lijewskim
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Szalotka » 26 sty 2012, 10:15

No i po sprawie. Z Niemcami wygrali ale co z tego :( Odpadli. Braki w składzie jednak swoje zrobiły. Pies ganiał już tą Serbię ale z Macedonią powinni wygrać. Wtedy by grali dalej :)
Szalotka
 

Postprzez Radex » 26 sty 2012, 12:30

sami sobie są winni.
jakby grali równo to by nie było takich problemów.
a tak zaś "mecz o wszystko" i matematyczne kalkulacje. <glupek2>

myślę i mam nadzieję że mają gorzką nauczkę.
w mecze włożyli wiele serca i walki ale przez własną "głupotę" zaprzepaścili swoje ogromne starania.

nawiasem mówiąc mieliśmy też trochę szczęścia z wykluczeniami niemców, bo gdyby nie tak częste kary pewnie byśmy przegrali. (jak można tracić piłkę z przewagą 2 zawodników i dawać sobie rzucać do bramki)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez kristoferson1 » 29 sty 2012, 00:58

To nie byl mecz, to nie byla walka, to byla wojna. Niemiec wyniesiony na noszach, naszego zbierali kilka minut z parkietu. Za ten faul czerwnona kartka to bylo za malo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2009, 16:41
Posty: 167 (0/1)
Skąd: opolskie
Auto: Mazda 6 2.0 147KM benz GG

Postprzez Radex » 29 sty 2012, 12:13

kristoferson1 napisał(a): to byla wojna.

no, germańce nieźle tarmosili Lijewskiego. ale w końcu zemściło się to na nich samych.

kristoferson1 napisał(a): Za ten faul czerwnona kartka to bylo za malo.

no, gościa powinni wyrzucić z reprezentacji. nie dość że osłabia zespół to jeszcze przez niego bardzo groźną kontuzję odnosi kolega z drużyny.
ale niektórzy trenerzy lubią mieć takiego przychlasta w drużynie.

a tymczasem dopingujemy dziś o 17:00 DANII :)
http://www.eurosport.pl/pilka-reczna/mi ... tory.shtml
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park