W co wyposażyć amatorską siłownię?

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Kamil » 11 sty 2012, 23:40

Cześć. Nadeszły czasy, że trzeba się brać za siebie bo powili tracę kontrolę nad rzeźbą, no i już prawie połowa stycznia więc noworoczne postanowienia czas wdrażać ;) Chciałbym się Was poradzić, jaki zestaw kupić na dobry początek. Mam pomieszczenie 5m/5m. Myślę nad jakaś ławeczką do tego jakieś akcesoria (modlitewnik, to cudo na nogi, ciężary,gryf) kwota jaką TERAZ mogę przeznaczyć to maksymalnie 1000zł. Tak więc, co kupić na początek, jakiego producenta omijać, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?
Ostatnio edytowano 11 lut 2012, 23:57 przez Kamil, łącznie edytowano 2 razy
Kamil
 

Postprzez krakusik mx-3 » 12 sty 2012, 08:02

w zależności jakie ciężary chcesz dźwigać i na czym chcesz skupić prace...

zacznil od łamanej ławeczki i np 2 hantle po 20 kg które możesz porozkładać w róznych konfiguracjach.
Koszt obydwu nie powinien przekroczyć 300 zł jak dobrze poszukasz.
Na ławce zrobisz klatke plecy barki i brzuch, nogi możesz robić w domu z hantlami.
F1 SOUND –> Najszybszy MX w Krakowie i okolicach :P
http://pl.youtube.com/watch?v=n1PLEc8YL-g
http://www.youtube.com/watch?v=GUIRYkfGs54 (mx3-wyrazów)
Reklama w MPK Kraków – pełne info u mnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 20:19
Posty: 1549
Skąd: Nowa Huta /KRK
Auto: ruski czerwony sapowóz ]:>
włoski gazowóz :P
i japońska hulajnoga :P

sprzedam alu ramki do mx3/323

Postprzez s i w y » 15 sty 2012, 02:16

nie patrz na atlas. ławeczka najlepsza :D
ale kto co woli
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 10:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez Kamil » 15 sty 2012, 10:30

kiedyś ćwiczyłem na ławeczce i teraz też chcę ławeczkę. A na atlas to chyba mnie nie stac ;) Już mam na oku pewien zestaw z ławeczką. Wykonywać chcę podstawowe ćwiczenia, i na początek, jak napisał krakusik około 50kg ciężaru wystarczy.
Kamil
 

PostTen post został usunięty przez sq2jul 18 sty 2012, 10:07.
Powód: reklama

Postprzez Michał » 10 lut 2012, 02:12

Daruj sobie atlas kolego, jest on w zasadzie mało przydatny, podobne ćwiczenia można wykonywać za pomocą sztangi i hantli, a za zoszczędzone pieniądze lepiej dokupić sobie troche obciążenia i wyciąg górny taki do sufitu i tak naprawdę masz najważniejszą funkcję atlasu ;)
A i moja porada – lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i kupić ławkę z oddzielnymi stojakami niż taką która jest z nimi połączona. Mając oddzielne stojaki będziesz mógł później wykonywać np. takie podstawowe ćwiczenia jak przysiad czy np. wyciskanie sztangi siedząc (na barki). W razie potrzeby bierzesz samą ławkę, same stojaki albo jedno i drugie. Mając ławkę zintegrowaną ze stojakami będzie to niestety niemożliwe, a stojaki w niektórych ćwiczeniach mogą przeszkadzać.
Podstawa to ławka, sztanga i obciążenie, a później elementy możesz sobie sukcesywnie dokupywać. Jeżeli zamierzasz ćwiczyć dłużej niż kilka miesięcy to zainwestowane pieniądze prędzej czy później i tak Ci się zwrócą, a sprzęt zostanie – karnet na siłownie to kwestia 50 – 80 zł miesięcznie.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2011, 22:52
Posty: 84 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BJ
2.0 DiTD RF4F 2003 r.

Postprzez Lulka » 11 lut 2012, 19:21

proszę o zmienienie tytułu tematu gdyż temat ogólny o kulturystyce już istnieje....czas 24 h ... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2008, 00:19
Posty: 2749
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323 BJ B3 '98
Mazda mx5 NB FL '02

Postprzez Grzyby » 11 lut 2012, 19:48

Lulu napisał(a):proszę o zmienienie tytułu tematu gdyż temat ogólny o kulturystyce już istnieje

A co jest niewłaściwego w TYM temacie?
Zresztą – nazwa tamtego tematu była inna i została zmieniona PO powstaniu tego tematu.
Tematy też są lekko "różne".
Jakoś np. o Playstation są 2 tematy (mimo że były głosy żeby je połączyć).

Nie rozumiem – przez miesiąc temat był w porządku, a teraz nagle BACH! 24h na poprawę :|
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Kamil » 11 lut 2012, 20:11

Grzyby napisał(a):
Lulu napisał(a):proszę o zmienienie tytułu tematu gdyż temat ogólny o kulturystyce już istnieje

A co jest niewłaściwego w TYM temacie?
Zresztą – nazwa tamtego tematu była inna i została zmieniona PO powstaniu tego tematu.
Tematy też są lekko "różne".
Jakoś np. o Playstation są 2 tematy (mimo że były głosy żeby je połączyć).

Nie rozumiem – przez miesiąc temat był w porządku, a teraz nagle BACH! 24h na poprawę :|

dokładnie. Temat założyłem, bo podobnego o kulturystyce wtedy nie było. Wcześniej temat o kulturystyce miał w nazwie coś o jakims weiderze, który mnie totalnie nie interesuję. Suma sumarum, jeżeli przeszkadza ten temat, to można go usunąć, bo sprzęt już kupiłem.
Kamil
 

Postprzez Radex » 11 lut 2012, 22:57

jak już mają istnieć dwa tematy to powinny być chociaż w tym samym DZIALE !

a tak w ogóle w tamtym temacie też była gadka o wyposażeniu siłowni.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Kamil » 11 lut 2012, 23:30

Radex napisał(a):jak już mają istnieć dwa tematy to powinny być chociaż w tym samym DZIALE !

moim zdaniem dział Hobby/praca jest odpowiednim działem, ponieważ kulturystyka to dla jednych jest hobby, a dla innych nawet pracą.
Radex napisał(a):a tak w ogóle w tamtym temacie też była gadka o wyposażeniu siłowni.

a skąd miałem wiedzieć że w temacie zatytułowanym coś w deseń o ćwiczeniach weider będzie o wyposażeniu siłowni? Poza tym, napisałbym w tamtym temacie o ławce itp to też przecież by było źle ponieważ nie wypowiadam się zgodnie z tematem. Jeżeli ktoś wypowiadał się jaki kupić sprzęt, to nie przestrzegał tematu tamtej rozmowy... wft people... <oczy> usuńcie ten temat i po stresie – nie mam nic przeciwko.
Kamil
 

Postprzez Radex » 12 lut 2012, 08:58

Kamil napisał(a):moim zdaniem dział Hobby/praca jest odpowiednim działem, ponieważ kulturystyka to dla jednych jest hobby, a dla innych nawet pracą.

moim też, i nawet zgłaszałem kiedyś żeby tamten temat został przeniesiony do działu Praca/Hobby.... bez odzewu..

Kamil napisał(a):a skąd miałem wiedzieć że w temacie zatytułowanym coś w deseń o ćwiczeniach weider będzie o wyposażeniu siłowni? Poza tym, napisałbym w tamtym temacie o ławce itp to też przecież by było źle ponieważ nie wypowiadam się zgodnie z tematem. Jeżeli ktoś wypowiadał się jaki kupić sprzęt, to nie przestrzegał tematu tamtej rozmowy... wft people... usuńcie ten temat i po stresie – nie mam nic przeciwko.

słowa które pisałem był raczej skierowane w stronę czytającego moderatora żeby zwrócił uwagę na te dwie sprawy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez pdrog » 15 lut 2012, 18:24

Kamil napisał(a):...jaki zestaw kupić na dobry początek....maksymalnie 1000zł...co kupić na początek, jakiego producenta omijać, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?


ja mam rower stacjonarny ( 300pln), wioślarza (udało się kiedyś w makro kettlera za 250pln wyrwać), ławeczka skośna ( z alle...ŁAWKA SKOŚNA + PODPORA – LP155A – BLAST USA 150pln), do tego hantle 2x25kg ( nie pamiętam ceny), sprężyny...i 2 razy w tygodniu tenis po 1 godz...IMHO całkiem wystarczający zestaw;)
Producentów jest mnóstwo, większość i tak china...więc na początek do amatorskiego wykorzystania to nie ma znaczenia.
pdrog
 

Postprzez Damian0307 » 17 lut 2012, 23:42

kolego kupując ławkę zwróć uwagę żeby miała różne poziomy regulacji, od skosu negatywnego do ustawienia oparcia w pionie, i jak już ktoś pisał najlepiej żeby stojaki były oddzielnie, wtedy można więcej ćwiczeń wykonać, dość dobrą firmą produkującą sprzęt do ćwiczeń jest marbo, mają dość solidną konstrukcję i przyrządy są przemyślane no i to polska firma
no i do tego jeszcze drążek do podciągania, nie ma chyba lepszego ćwiczenia na plecy jak podciąganie w szerokim chwycie
no i oczywiście trochę ciężaru
za 1000 zł powinieneś coś znaleźć, dobrze się rozejrzeć za używanym sprzętem, wtedy na pewno będzie taniej, a takie rzeczy raczej się nie psują chyba że ktoś naprawdę się postara, bo nie wyobrażam sobie żeby można było kupić zepsute obciążenie :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lip 2010, 15:17
Posty: 27
Skąd: Biłgoraj
Auto: Mazda 626 GD coupe

Postprzez jarek-ekonomik » 18 lut 2012, 11:55

Kamil napisał(a):W co wyposażyć amatorską siłownię?


Obrazek hahaha

lub ewentualnie wersja vintage

Obrazek
Początkujący
 
Od: 12 cze 2016, 19:21
Posty: 172 (0/1)

Postprzez Magician » 18 lut 2012, 20:36

Tak śmiechem żartem to polecam ściągnąć i poczytać o siłowni pod chmurką na Ukrainie (Men's Health 12/2011). Robi wrażenie :)
Tutaj lub tutaj lub np na peb'ie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2011, 20:28
Posty: 789 (30/40)
Skąd: Białystok

Postprzez a.gadula » 22 lut 2012, 14:31

Tak jak kilku forumowiczów pisało wcześniej, polecam ławeczkę z mozliwością regulacji i oddzielne stojaki, sztanga prosta i krótkie gryfy. Z powodzeniem zmieścisz się w 700zł. Nie wiem jaki masz staż w amatorskim "pakowaniu" i czy w ogóle kiedys ćwiczyłeś dłużej niż 12 miesięcy (regularnie). Podstawa to wolne ciężary i ćwiczenia, które angażują dużo grup mięśniowych. Cwiczenia wielostawowe szybciej rozwiną masę mięśniową i siłę. Atlas oduściłbym sobie. No chyba, że masz jakąś kontuzję i nie możesz wykonać ruchu w pełnym zakresie lub zależy ci na treningach wytrzymałościowych. Dodatkowo konieczna wg mnie sprawa drażek do podciągania. Prosty kawałek metalu a znienawidzony i pomijany przez wielu ćwiczących.....niestety lepiej się na siłowni wygląda przy modlitewniku i łamanej sztandze niż wisząc nachwytem na drążku z szarpiacym się ciałem :) Jak byłem w liceum i mięliśmy pakernię w piwnicy to podciągaliśmy się na rurach od zimnej wody.....do dziś blok stoi i awarii nie było <nie> Zamiast stojaków były taborety a na ścianie plakat z Playboya i Audi A8 4.2 quattro od wujka co mieszkał w DE.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 00:08
Posty: 118
Skąd: Łódź
Auto: Vectra C GTS fiatowski diesel

Postprzez Radex » 22 lut 2012, 15:48

a.gadula napisał(a):Tak jak kilku forumowiczów pisało wcześniej, polecam ławeczkę z mozliwością regulacji i oddzielne stojaki, sztanga prosta i krótkie gryfy

ja myślę nad zamówieniem tego:
http://allegro.pl/marbo-lawka-regulowan ... 87131.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez a.gadula » 22 lut 2012, 16:19

Jeśli ja miałbym kupić do 300zł to bardziej nw typy leżanek.....
Te powiedzmy zaczepy na nóżki i stópki w mojej ocenie – zbędne. Brzuch zrobisz "na dywanie". Poszukaj też używanych sprzętów. Najważniejsze żeby ławka była stabilna i miała dobrą szer do Twojej budowy. Istotne przy np. rozpiętkach. Ja się położysz to musisz się czuć pewnie i nie gibać się ze sztangą na lewo i prawo. Mimo wszystko tak ze zdjęcia ciężko stwierdzić czy to "dobry sprzęt".

http://allegro.pl/xtreme-lawka-do-cwicz ... 39090.html

http://allegro.pl/marbo-mocna-skladana- ... 91018.html

http://allegro.pl/marbo-semi-pro-lawka- ... 12625.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 00:08
Posty: 118
Skąd: Łódź
Auto: Vectra C GTS fiatowski diesel

Postprzez Radex » 22 lut 2012, 16:41

a.gadula napisał(a):Brzuch zrobisz "na dywanie"

ja nie, bo mnie wku***rza jak się przesuwam po dywanie i nie mam na dodatek podpory na nogi. doprowadza mnie to do szewskiej pasji i skutecznie zniechęca.
poza tym ja mam troche inne kryteria wyboru bo chce ławeczkę dość uniwersalną i przede wszystkim składaną bo będę jej używał w pokoju w bloku.

gdybym miał oddzielny pokój przeznaczony na siłownie to na pewno kupiłbym to:
http://allegro.pl/marbo-mocna-skladana- ... 91018.html
bo można tam dokupić modlitewnik i inne gadżety.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park