Komputery – kupno/gry/opinie/pytania/internet

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Norreca » 11 sty 2019, 09:59

Paweł napisał(a):
Norreca napisał(a):wystarczy każdy lepszy end game lap

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Dla mnie hardware, to nie tylko wydajność procka, grafika, pojemność dysku i ilość RAM-u, ale także konstrukcja urządzenia (przenośnego) jako całości. Liczy się wszystko – waga, sztywność, jakość i rozdzielczość ekranu, ergonomia klawiatury itd. Wiem, że za mniejsze pieniądze można mieć szybsze sprzęty, wiem, że Apple za rozszerzenie pamięci lub lepszy procesor liczy 500% różnicy w stosunku do cen tych elementów na detalicznym rynku. Jednakże jako całości, równie dopracowanego urządzenia zwykle nie można dostać u innych producentów. Wycenione niewiele taniej dulle, lenovo, razory i reszta, zwykle mają jakiś wyraźnie słabszy punkt.


W tym sie zgadzam, jak najbardziej tak bylo.... nowy razer blade 2018 jest mega konkurencyjny dla macbook pro i pobija go w testach, a jakos wykonania jest naprawde mega.

jednak dla kazdego jest inny aspek wazny dla mnie razor wygrywa zdecydowanie poprzez:

Full HD 144Hz or 4K Touch*

A razer phone 2 poprzez 120hz refresh rate i najwieksza baterie jest chyba nawet w testach jednym z najlepszych telefonow i wyprzedza apple :) – i jest o 500€ tanszy :O

problem ze jak apple tak razer jest hateowany na maxa :) takie juz to jest.

ale tak jak juz wspomniane kazdemu cos innego sie podoba u mnie zona caly komplet apple ja jednak wole druga platforme :)
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez Gib » 7 lut 2019, 23:36

Przesiadł się ktoś z BF1 na BF5? Warto? Bo się biję z myślami.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez jacobs » 12 mar 2019, 15:34

Ktoś poleci jakiś dobry router do 3 pokojowego mieszkania (najlepiej żeby jeden pokrył dobrze całe zasięgiem), bez potrzeby posiadania magisterki do konfiguracji? :)
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Bimbak » 12 mar 2019, 16:12

Gib napisał(a):Przesiadł się ktoś z BF1 na BF5? Warto? Bo się biję z myślami.

To się nie ma co bić. BF1 to najgorszy battelfield w historii, gdzie rozgrywka opiera się na szczęściu, a nie na skillu. Odrzut i bulletspred są generowane losowo. W BF5 masz dużo mniejszy TTK, a bronie mają stały schematyczny odrzut i bulletspread i w końcu jak w poprzednich Battlefieldach dobry gracz nie musi czuć się jakby grał w lotto zamiast normalnego FPSa. Wizualnie, BF5 dla mnie wygląda jak BF1 i to jego największa wada. Animacje postaci nadal są mega uproszczone na odległość. Klasy postaci są dużo lepiej zbalansowane jak w BF1. Każda klasa ma sens i swoją rolę na polu walki. Mapy są ok, ale nadal daleko im do jakości jaką miały te w BF3 i BF4. Nadal można się zawiesić na byle kamieniu poruszając się po mapie, jednak czuć sporą poprawę względem BF1. Ale na twoje pytanie nie ma innej odpowiedzi jak tak, warto. BF5 jest lepszy prawie pod każdym względem od stolca zwanego BF1. Jednak sam grywam sporadycznie. Nadal wolę sobie BF4 odpalić.

A z innych gier od siebie polecam APEX Legends. Taki powiew świeżości na umierającym na brak pomysłów rynku FPSów.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 16:23

jacobs napisał(a):najlepiej żeby jeden pokrył dobrze całe zasięgiem


A wiesz, że do tanga trzeba dwojga? Wymagasz od routera dużego zasięgu. Czy urządzenie z którym ten router będzie się łączył posiada równie mocne radio? :)

Imho wszelkie "mocne" routery to proteza. Zwłaszcza jak chcesz 802.11ac gdzie tłumienie jest jeszcze większe niż na 2,4GHz. Chcesz święty spokój i dobry zasięg w całym domu, to tylko rozwiązania typu Mesh.

Ubnt Amplifi / Unifi. To wiem, że działa. Konfiguracja banalna. Amplifi bardziej domowe i ładniejsze :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 12 mar 2019, 16:28

jacobs napisał(a):Ktoś poleci jakiś dobry router do 3 pokojowego mieszkania (najlepiej żeby jeden pokrył dobrze całe zasięgiem), bez potrzeby posiadania magisterki do konfiguracji? :)


dobry ruter z TP linka ci to ogarnie, ja jakoś mam mieszkanie 3 pokoje i nie narzekam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 16:31

No właśnie miałem to dopisać. Jak już nie mesh, tylko koniecznie jedno pudło to np TP-Link Archer C7. Nie licz jednak na pełną przepustowość w każdym pomieszczeniu.

Wszystko wg wymagań :) Może nie każdy potrzebuje 300Mb w każdym pomieszczeniu, ja tak :P Chociaż mój "mesh" kosztował grosze, ale nie polecam tego nikomu :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 12 mar 2019, 21:46

Obecnie mam router z UPC i mnie mocno wkurza. Zasięg ledwo starcza do drugiego pokoju (jeszcze jestem w mieszkaniu dwupokojowym), i jego stabilność jest dość mała (często muszę się rozłączyć i połączyć żeby wrócił net).

Po przeprowadzce chce się wpiąć do niego własnym routerem, aby to poprawić. Router będzie w salonie, biurko mam po zupełnie przeciwległej stronie mieszkania. Potrzebuję czegoś stabilnego, bo pracuję z domu i zrywanie neta na wideokonferencjach jest zwyczajnie nieprofesjonalne.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 21:53

Okablowałeś chociaż to mieszkanie skrętką czy olałeś jak większość ludzi?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 12 mar 2019, 22:27

loockas napisał(a):Okablowałeś chociaż to mieszkanie skrętką czy olałeś jak większość ludzi?

Mam ;) Generalnie mam skrzynkę na media na przedpokoju i z tamtąd rozejście do dwóch skrajnych pokoi. Więc wrzucam do skrzynki router UPC i kablami przechodze do gniazdek pokojowych. Tylko teraz nie wiem co zrobić ;)

Najlepszy byłby jeden router w salonie (tam mam miejsce na postawienie czegoś większego na szafce telewizyjnej). No ale nie wiem czy mi pokryje sypialnię w której mam biurko, która jest oddzielona od salonu kolejnym pokojem (w sumie to tylko dwie ścianki 8cm, więc czemu nie?).

Druga opcja to dwa urządzenia, chociaż akurat w sypialni gniazdko mam w słabym miejscu i musiałoby być to coś ładnego co nie szpeci ściany.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 22:38

Jak masz kable to ja bym poszedł w dowolny router, nawet bez wifi + Unifi. 3szt i ogarniesz mieszkanie. Będziesz miał jeden SSID i roaming. Oczywiście pospinaj je kablami, choć mogą łączyć sie ze sobą po wifi. Jednak jak masz kable to szkoda sobie ograniczać przepustowość.

Unifi AC Lite są całkiem spoko i są w miarę tanie. Jak chcesz wszystko z jednej parafii to router też możesz sobie dokupić od Ubnt.

Wiem, że to koszt, ale masz wtedy profi. Jak to ma być do pracy, to masz argument żeby jednak wydać nieco więcej. Wrzucisz w koszty :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 12 mar 2019, 22:45

No spoko, teraz jeszcze tylko muszę przekonać żonę do tego plafona na ścianie :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 22:51

Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 12 mar 2019, 23:00

loockas napisał(a):jak na ścianę, to może kwadraciaki?

No to jest spoko ;)

Co do tego jeszcze potrzebuję? Rozumiem że jakiś router z POE?
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 23:14

Od biedy nic, bo są zasilacze PoE w komplecie. Możesz zasilacz zamontować w tej szafce i po skrętce zasilić Unifi. Fajnie mieć kontroler (Unifi Key), ale nie jest niezbędny. Kontroler możesz zainstalować w formie aplikacji na komputerze, skonfigurować Unifi i odpalać tylko jak będzie potrzeba wprowadzenia zmian.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 12 mar 2019, 23:31

loockas napisał(a):Od biedy nic, bo są zasilacze PoE w komplecie. Możesz zasilacz zamontować w tej szafce i po skrętce zasilić Unifi. Fajnie mieć kontroler (Unifi Key), ale nie jest niezbędny. Kontroler możesz zainstalować w formie aplikacji na komputerze, skonfigurować Unifi i odpalać tylko jak będzie potrzeba wprowadzenia zmian.

Dobra jeszcze raz dla laika :P

Od biedy podłączam do routera UPC z zasilaczem i działa. Ale wtedy czy routing na routerze UPC nie 'będzie mnie spowalniał'? Czy lepiej jakiś inny router ogarnąć?
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Neonixos666 » 12 mar 2019, 23:41

czy ten ruter z UPC aktualizowałeś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 12 mar 2019, 23:43

Własny router pozwoli Ci mieć większą swobodę w zakresie jakiś przekierowań portów, VPNów itd czego zwykły śmiertelnik nie potrzebuje (zakładam, że UPC pozwala na podłączenie własnego routera lub obecny przełącza w tryb bridge). Do samego NAT'a powinien w zupełności wystarczyć ten z UPC, wifi z niego nie będziesz używał. Inny router możesz zawsze później dołożyć, więc na początek spróbuj na tym co ci dają :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jacobs » 13 mar 2019, 00:07

Neonixos666 napisał(a):czy ten ruter z UPC aktualizowałeś?

nigdy :P A trzeba?

Jak mi ktoś coś dostarcza to zakładam że ma działać :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Raptor77 » 13 mar 2019, 00:24

można jeszcze odpalić kontroler na raspberry Pi + piHole do tego ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park