Komputery – kupno/gry/opinie/pytania/internet

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Mr_Bartek » 28 gru 2019, 20:12

Jeśli MS uważa te klucze za legalne i je akceptuje to ja nie mam więcej pytań. Wiele kupiłem, wszystkie działają po teraz. Kupując z x-kom czy innego oficjalnego źródła też nie mamy wglądu do oryginalnej faktury zakupu licencji od MS.

Co do antywirusa:
Mr_Bartek napisał(a):Może to mało popularna opinia ale jestem zdania, że ogólnie wystarczy Microsoft Security Essentials/Windows Defender gdy zastosuje się trochę zdrowego rozsądku. U siebie na komputerach zawsze stosuję Windows Defender, uBlock Origin oraz Unchecky i nigdy mnie to nie zawiodło. Defender nie zżera wiele zasobów i w bardzo prosty pozwala przepuścić pliki, które mogą zostać fałszywie wykryte jako wirusy. uBlock Origin blokuje reklamy, przez które pobieranych jest większość wirusów, a Unchecky nie pozwala na instalację dodatkowego, niepotrzebnego oprogramowania, które często jest dołączane do darmowych aplikacji.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Damian68 » 28 gru 2019, 20:16

Czy norton posiada jakieś wersję tzn mniej lub bardziej rozbudowane ?
MAZDA SIĘ NIE PSUJE TO LUDZIE PSUJĄ MAZDY
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2014, 15:26
Posty: 1440 (6/36)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 2,0 LF 2004 Sedan
Ford CMax 2014 2,0 Diesel 163 KM
była
Mazda 323FBJ 1,6 16V2002
Mazda 5 2,0 Diesel Sport 2006
był
Opel Astra 1.8 16V

Postprzez MazdaOwner » 28 gru 2019, 20:18

Mr_Bartek napisał(a):Jeśli MS uważa te klucze za legalne i je akceptuje to ja nie mam więcej pytań. Wiele kupiłem, wszystkie działają po teraz. Kupując z x-kom czy innego oficjalnego źródła też nie mamy wglądu do oryginalnej faktury zakupu licencji od MS.

Nie Microsoft akceptuje, a automat odpowiedzialny za aktywację systemów. Na razie nie ma problemów, ale bardzo łatwo można sobie wyobrazić sytuację, w której w końcu policja uzyskuje wystarczające dane, by namierzyć sprzedawcę lewych kluczy z generatora. U tego sprzedawcy są dane kupujących, bo przecież sprzedający wysyła lewe klucze na adres e-mail, a do tego księguje wpłaty z kont klientów. Policja mając taką bazę idzie od kłębka po nitkach, a tam ci, którzy w świetle prawa są paserami, bo kupują nielegalne klucze. Nie ma szans na wytłumaczenie, że kupno czegoś, co kosztuje ok. 500 zł za kwotę 5 zł nie budzi podejrzeń o paserstwo.

Dopisano 28 gru 2019 21:20:

Damian68 napisał(a):Czy norton posiada jakieś wersję tzn mniej lub bardziej rozbudowane ?

Norton to kompleksowa ochrona. W dowolny sposób możemy konfigurować stopień ochrony oraz włączać lub wyłączać niektóre opcje.
Jak każdy program, można go ściągnąć jako demo i używać przez pewien czas. Jeżeli się spodoba, kupujemy. Jeżeli nie, wybieramy inny do testów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez Mr_Bartek » 28 gru 2019, 20:25

Tylko MS musiałoby chcieć takich ścigać, a im się to nie opłaca. Przecież nie bez powodu aktualizacja 7/8/8.1 do 10 jest darmowa. ;) Jakby chcieli to by te klucze zablokowali, w końcu ich systemy je generują, a o takim przypadku jeszcze nie słyszałem.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Damian68 » 28 gru 2019, 20:27

Będę musiał poprzeglądać porównania różnych antywirusów , na razie mam jeszcze licencję na trzy miesiące .
MAZDA SIĘ NIE PSUJE TO LUDZIE PSUJĄ MAZDY
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2014, 15:26
Posty: 1440 (6/36)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 2,0 LF 2004 Sedan
Ford CMax 2014 2,0 Diesel 163 KM
była
Mazda 323FBJ 1,6 16V2002
Mazda 5 2,0 Diesel Sport 2006
był
Opel Astra 1.8 16V

Postprzez MazdaOwner » 28 gru 2019, 20:31

Dużo się zmieniło i Microsoft nie musi już sam występować o ściganie, bo policja ściga z urzędu. Znajomemu przy okazji kontroli banderoli w sklepie monopolowym przetrzepali komputery na okoliczność legalności oprogramowania.
Inną sprawą jest fakt, że już dawno w systemach Windows Microsoft zapewnił sobie możliwość permanentnej inwigilacji. Jeżeli zechcą, mogą zablokować zdalnie dowolne klucze, tak, jak to robią z kluczami systemów od Windows 7 w górę po aktualizacji do Windows 10 i aktywacji systemu. Tak, jak blokował nam klucze wersji Windows 10 Insider (jestem testerem Windows 10 Insider w niejawnym programie testowania systemu, więc dobrze poznałem dziesiątkę i miałem okazję przyjrzeć się polityce licencjonowania systemów).

Dopisano 28 gru 2019 21:33:

Damian68 napisał(a):Będę musiał poprzeglądać porównania różnych antywirusów , na razie mam jeszcze licencję na trzy miesiące .

W wielu rankingach Norton jest pomijany, a promowany jest Avast, który ostatnio zaliczył ogromną wpadkę – możesz poczytać w sieci.
Wiele rankingów jest sponsorowanych, więc lepiej sam pobieraj i oceniaj antywirusy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez Mr_Bartek » 29 gru 2019, 11:07

Nie mam monopolowego więc nie mają powodu by wejść. :) Miliony komputerów dostało aktualizację do Win 10 za darmo, więc klucz za 5zł jakoś mocno nie budzi podejrzeń. Jasne, do firmy bym takiego klucza nie kupił, ale do użytku domowego? Mogą blokować klucze ale tego nie robią. Więcej by stracili niż zyskali na takich akcjach.

MS z tego co pamiętam żadnych kluczy Insider nie wygasza. Buildy mają po prostu swoje daty ważności, tak by nie dało się bez końca używać jednej wersji. Zresztą, piszesz o tym niejawnym programie testów jakby to był nie wiadomo jaki poziom wtajemniczenia, a nie jedna opcja w oknie ustawień.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez MazdaOwner » 29 gru 2019, 13:25

Mr_Bartek napisał(a):Zresztą, piszesz o tym niejawnym programie testów jakby to był nie wiadomo jaki poziom wtajemniczenia, a nie jedna opcja w oknie ustawień.

Nooooo, kolejny fachura się trafił, aż strach dyskutować na tak wysokim poziomie znajomości rzeczy i zaawansowania.
Niejawny program testów to współtworzenie systemu poprzez ocenę proponowanych funkcji oraz własne propozycje, testowanie go i dokładne poznawanie jego funkcji zanim trafi do dystrybucji. Teraz, kiedy już system od lat jest w użyciu, laikom wydaje się, że to tylko jedna opcja. Mam zgoła odmienne zdanie na ten temat i chociaż jest trochę roboty przy testowaniu systemów czy pakietu biurowego, chętnie biorę w tym udział, bo nie da się porównać korzyści z udziału w programie testów z najlepszym nawet kursem, pomijając fakt, że testerzy stali się właścicielami legalnych licencji Windowsów, które testowali.

Znowu sprawę paserstwa ograniczasz do Microsoft i lekceważysz realne zagrożenie ze strony organów ścigania wizytujących osoby z bazy klientów nieuczciwych sprzedawców. Osobiście miałem kontakt z matką ucznia, który kupił na portalu aukcyjnym klucz. Policja zjawiła się u nich w domu i zabrała komputer, jako dowód w sprawie. Nie wiem, jak sprawa się skończyła, ale sugerowałem matce linię obrony – nieletni nie miał świadomości, że kupuje nielegalny klucz, a matka o niczym nie wiedziała.
Nadal uważam, że lepszą metodą jest skorzystanie z darmowej aktualizacji niż wpisywanie się na listę klientów jakiegoś gostka, który zarabia sprzedając lewy towar.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez danrok » 31 gru 2019, 04:21

KMBak napisał(a):Mam do sprzedania kilka rzeczy.

W tym platforma i7-6700K (procek + płyta + RAM + cooler).
20191129_134052.jpg


Może komuś się coś przyda:
https://allegro.pl/uzytkownik/K.M.Bak?b ... i-1-4-1127

Ale mam też fajnego laptopa (nowy, idealny na prezent). <czytaj>

Polecam się. :P


Na co zmieniles? :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2015, 16:10
Posty: 379 (2/5)
Skąd: Austin, Texas
Auto: Jest: Mazda CX-5 2019, Toyota Camry 2019

Była: Opel Astra 5 1.4 Turbo 125KM.
Była: Mazda 3 BK Y6 2006r.

Postprzez KMBak » 31 gru 2019, 08:32

A u mnie to nieco bardziej skomplikowane.

Bo w cykl życia kompa włączona jest moja córka. W efekcie działa to tak:
Nowy bebechy >> ja :–) >> córka >> pod młotek

Zatem moje: i7-8086K z płytą i RAMem poszło do młodej, a ja mam teraz i9-9900KS...

I tak się kręci. <nie powiem>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez danrok » 31 gru 2019, 16:32

KMBak napisał(a):A u mnie to nieco bardziej skomplikowane.

Bo w cykl życia kompa włączona jest moja córka. W efekcie działa to tak:
Nowy bebechy >> ja :–) >> córka >> pod młotek

Zatem moje: i7-8086K z płytą i RAMem poszło do młodej, a ja mam teraz i9-9900KS...

I tak się kręci. <nie powiem>


To do grania czy do pracy :-P chyba jeden z mocniejszych prockow Intela? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2015, 16:10
Posty: 379 (2/5)
Skąd: Austin, Texas
Auto: Jest: Mazda CX-5 2019, Toyota Camry 2019

Była: Opel Astra 5 1.4 Turbo 125KM.
Była: Mazda 3 BK Y6 2006r.

Postprzez KMBak » 31 gru 2019, 17:40

W tej chwili dla 1151 nie ma mocniejszego. U mnie siedzi RTX2080Ti, u młodej GTX1080Ti.
Zatem kompy wielozadaniowe i gier się nie boją. :P

Zarówno 9900KS jak i 8086K to procki limitowane (selekcjonowane i z podwyższonymi taktowaniami). Faktem jest, że teraz to AMD jest na topie (co dobrze robi konkurencji), ale jakoś nie mogłem się przekonać do zmiany obozu (choć przez ostatnie 25 lat użerania się z pecetami miałem i AMD, i Intele). <lol>

Szkoda, że w pakiecie czasu nie można nabyć, żeby to wykorzystać. :>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez danrok » 31 gru 2019, 19:34

KMBak napisał(a):W tej chwili dla 1151 nie ma mocniejszego. U mnie siedzi RTX2080Ti, u młodej GTX1080Ti.
Zatem kompy wielozadaniowe i gier się nie boją. :P

Zarówno 9900KS jak i 8086K to procki limitowane (selekcjonowane i z podwyższonymi taktowaniami). Faktem jest, że teraz to AMD jest na topie (co dobrze robi konkurencji), ale jakoś nie mogłem się przekonać do zmiany obozu (choć przez ostatnie 25 lat użerania się z pecetami miałem i AMD, i Intele). <lol>

Szkoda, że w pakiecie czasu nie można nabyć, żeby to wykorzystać. :>


Masakra, to kombajny do zadan specjalnych <zawstydzony>

Ja jakos tez nie moge sie przekonac do AMD. Mialem kiedys jak bawilem sie w kompilacje Linuxa od zera (czasy Duronow). Potem Intel za bardzo odjechal AMD. W tym roku slyszalem ze AMD przegania Intela, ale tez nie jakos specjalnie mocno, biorac pod uwage ze Intel korzysta z 14nm technologii dalej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2015, 16:10
Posty: 379 (2/5)
Skąd: Austin, Texas
Auto: Jest: Mazda CX-5 2019, Toyota Camry 2019

Była: Opel Astra 5 1.4 Turbo 125KM.
Była: Mazda 3 BK Y6 2006r.

Postprzez zadra » 5 sty 2020, 17:43

Ja od listopada szukam rozwiązania dla moich rodziców i z nowych nic ciekawego nie znalazłem,
chodzi mi o komputer do którego mam niewielkie wymagania(office, mail, film internet, zdjęcia, trochę danych), lecz pracujący płynnie i bezpiecznie.
Obszukałem promocje marketowe i niestety nie kupię najsłabszego modelu za 750 czy nawet 899zł , natomiast coś co wg mnie spełniałoby minimalne standardy kosztuje już ponad 1400zł, co dla rodziców nie jest do zaakceptowania.

Może spojrzeć w kierunku używanych sprzętów?
Niestety, poprzedni używany Hp po niespełna 2-u latach niewysilonej pracy wziął się i już nie uruchomił po normalnym wyłączeniu -najprawdopodobniej płyta główna odeszła w zaświaty..

Czy wg Was jakiś HP pobook6570 mógłby stabilnie pracować pomimo podeszłego wieku (zaczęły wychodzić w 2012r) czy może z racji wieku odpuścić sobie takie stare maszyny, bądź co bądź pracujące na procesorach i5 i z odpowiednią ilością ramu?

Są również dell'e ze wzmocnioną konstrukcją, ale równie wiekowe co wymieniony HP..
Nie mam informacji związanych z problemami w tych urządzeniach a przecież o przegrzewających się kartach grafiki zintegrowanej w dellu można trochę poczytać w necie..

Jak kupując starszy komputer nie władować się na minę?
Czy zawsze taki zakup obarczony jest dużym ryzykiem jego awarii?
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Mr_Bartek » 5 sty 2020, 17:59

Nie wiem czy ignorujesz specjalnie czy omyłkowo ale już Ci podesłałem czym warto się zainteresować. Mogą być inne modele ale zwróć uwagę by miał ekran IPS Full HD, Intel i5-5xxx, dysk SSD i co najmniej 8GB RAM. Jeśli chciałbyś przyoszczędzić to możesz zrezygnować z i5-5xxx na rzecz i5-4xxx, z SSD na HDD (dysk SSD 120GB kosztuje 80zł). Dysk zawsze możesz dołożyć i jest to mega proste, a różnicy w mocy procesora przechodząc z serii 5000 na 4000 nie odczujesz. Moim zdaniem nie warto jednak rezygnować z matrycy Full HD IPS.

Mr_Bartek napisał(a):Lepiej coś takiego: https://allegro.pl/oferta/hp-850-g2-15- ... 8712577615

Tu masz porównanie tych dwóch procesorów: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I ... 0vsm141841 . Procesor ponad 2x szybszy, do tego dysk SSD, rozdzielczość FHD, 8GB RAM.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez zadra » 6 sty 2020, 00:01

nie zignorowałem.
świadomie odniosłem się do wcześniejszego modelu

Dopisano 06 sty 2020 1:04:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-EliteBook-850.112627.0.html

Dopisano 06 sty 2020 1:10:

kwestią problematyczną jest to jak długo posłuży komputer wypuszczony na rynek w 2014 roku.
3-miesięczna gwarancja, to żadna gwarancja.
myślę, że nawet poprzednik hp 850 byłby wystarczająco wydajny na potrzeby rodziców ale to jeszcze wcześniejszy wpust niż 850'ka
Załączniki
Screenshot_20200105-235939_Samsung Internet.jpg
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Mr_Bartek » 6 sty 2020, 10:38

Laptopy biznesowe są mało wadliwe, a części zamienne są ogólnie dostępne. Myślę, że szybciej może paść dysk niż płyta. Głośny dysk to nie minus jeśli kupisz z SSD. :) Znajomym serwisuje starsze laptopy poleasingowe, które nadal działają.

Zawsze możesz pokusić się o ThinkPada z podobną specyfikacją. Mają swoją urodę ale są mega wytrzymałe.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez MazdaOwner » 6 sty 2020, 12:49

zadra napisał(a):Są również dell'e ze wzmocnioną konstrukcją, ale równie wiekowe co wymieniony HP..
Nie mam informacji związanych z problemami w tych urządzeniach a przecież o przegrzewających się kartach grafiki zintegrowanej w dellu można trochę poczytać w necie..

Przegrzewające się karty grafiki w Dellu? Trzeba się bardzo mocno postarać. Większość usterek laptopów określanych jako uszkodzenia płyty głównej to właśnie problemy z przegrzaną grafiką. Nie ma tutaj szczególnego znaczenia, jaki jest producent sprzętu, bo ta wada dotyczyła procesorów graficznych, więc jeżeli jakiś producent zainstalował w swoim sprzęcie wadliwy procesor, który pod wpływem przegrzania rozklejał się i gubił wewnętrzne połączenia, kwestią czasu było kiedy komputer odmówi posłuszeństwa.
Sprzęt HP bym sobie darował, Lenovo Thinkpad, jako produkt IBM faktycznie jest godny polecenia. Nawet staruszek po wymianie dysku na SSD dostaje wigoru.
Co do Della i jego wadliwej grafiki – nie zdarzyło się, a dokładniej, nie spotkałem Della z przegrzaną grafiką, a w życiu widziałem ich mnóstwo i mnóstwo przeszło przez moje ręce. Nawet teraz siedzę przy dziadku Dellu na Intel Core i3-2350M ze stycznia 2012 roku. Jego kod serwisowy (Service Tag) to B1R0HR1 – można sprawdzić na stronie Della specyfikację i szczegóły gwarancji. Rok temu dostał nowy dysk i nadal niezawodnie mi służy. Jedyne, co przy nim robiłem, to regularne czyszczenie wentylatora, bo to właśnie jest podstawa. Jeżeli chcemy, by sprzęt działał długo i bezproblemowo, musimy regularnie czyścić wentylatory i zapchane kratki radiatora. Dotyczy to zarówno laptopów, jak i desktopów i kart grafiki instalowanych w desktopach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 6 sty 2020, 18:28

nie spotkałem Della z przegrzaną grafiką

Ja spotkałem – wymieniałem płytę główną w moim D630 – jeszcze mi służy..

Nie chciałbym,żeby w nowo zakupionym starym kompie u rodziców powtórzyła się sytuacja z listopada.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MazdaOwner » 6 sty 2020, 18:44

Chyba nie zrozumiałeś, co napisałem. Problem przegrzanej grafiki dotyczy wszystkich marek komputerów, w tym desktop, bo w nich również na kartach grafiki były montowane wadliwe układy BGA. Od dawna w sieci można znaleźć listę tych wadliwych układów i wybierać sprzęt, w którym wadliwe BGA nie występują.
Preferuje Della jako niezawodną markę, oczywiście nie w całości produkcji, bo jak ktoś szuka według ceny, a nie patrzy, co w środku, kupi złom, nawet najlepszej marki.

Twój Dell jest na liście wadliwej grupy firmy Dell obok takich modeli jak XPS M15, XPS M17, D620 i D830
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 12:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park