Telefony komórkowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez loockas » 30 paź 2013, 17:50

Nie tyle motorola co google :) fajne, mam nadzieję, ze coś z tego wyjdzie.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez bieski » 30 paź 2013, 17:52

e tam, nexus 5 się zbliża :P
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez matthies » 30 paź 2013, 18:23

etam. jakoś bardziej kręci mnie innowacyjność od motoroli niż powtarzalność ;)
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez KardioMan » 30 paź 2013, 18:31

i tak samsung najlepszy :D
KardioMan
 

Postprzez loockas » 30 paź 2013, 21:16

Swoją drogą ciekawe czemu Nexus nie jest robiony przez Motorolę...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez bieski » 30 paź 2013, 21:21

Tez się nad tym zastanawiam :) to chyba przez ten ich zablokowany bootloader :)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez brii » 30 paź 2013, 22:00

sq2jul napisał(a):Pomysł fajny aczkolwiek bardzo naiwny. Taki ruch hipisowski wśród użytkowników smartphone'ów. :)

Wychodzi na to, że w dużej korporacji, której właścicielką jest jeszcze większa korporacja są naiwni hipisi :)

loockas napisał(a):Uhm. Swoją drogą, to się nigdy nie uda. Apple, Samsung, HTC, LG i cała reszta nie będzie trzepać kasy na klockach lego w postaci modułów do smartfonów. Żyła złota to nowe modele ich flagowych słuchawek.

W sumie Samsung i LG trzepią kasę na produkcji przeróżnych klocków do różnych rzeczy. Jest ogrom firm które trzepią kasę na produkcji klocków do samodzielnego montażu (PC). Kiedyś kompy były właśnie takie jak dzisiaj telefony, potem stały się modułowe. Commodore i Sinclair jakoś nie wytrzymały na rynku gdzie pojawiły się komputery do składania i klocki od różnych producentów. Apple przez jakiś czas walczyło, ale po tym jak zaczęli produkować komputery mniej uniwersalne niż Apple II, rozpoczął się powalony zjazd Apple trwający do czasu kiedy ta firma przerzuciła się na produkcję odtwarzaczy i telefonów. Mam nadzieję, że Motorola zrobi to samo co IBM zrobił tworząc specyfikację PC/XT i publikując ją :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 31 paź 2013, 00:17

Tylko, że w świecie komputerów to znowu zatacza koło i wraca do rozwiązań gotowych. Składanie PC zostało już tylko dla graczy czy grafików, projektantów. Większość z nas kupi w tej chwili laptopa, za kilka lat go wywali i kupi następnego. Pamiętam czasy kiedy składałem komputery dla siebie, rodziny znajomych. Obecnie nie wiem nawet jaki procesor czy karta graficzna jest warta uwagi, bo mało komu to potrzebne... Owszem obecne gotowce nie są już tak zamknięte jak wspomniane Commodore czy Atari. Wszystko można wymienić, zmodernizować... tylko po co? :) W obecnych czasach ludzi coraz mniej interesuje co mają w środku swojego komputera. Ważne, że ten radzi sobie z obsługą współczesnych treści multimedialnych. Często okazuje się, że niektórym ludziom już nie jest komputer potrzebny. Wystarczy im tablet...

Telefony to trochę inna liga. Komputer PC kosztował kiedyś majątek, dlatego jego częściowa modernizacja była uzasadniona. Smartfony poza topowymi słuchawkami raczej drogie nie są, zwłaszcza w momencie gdy chińczycy zalewają rynek tanimi androidami. W tej chwili za 500-600zł można kupić wydajne i spełniające większość wymagań urządzenie. To znacznie komplikuje sens modernizacji takiego urządzenia. Ale mocno kibicuje, szczególnie, że zawsze ceniłem motorolę :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez sq2jul » 31 paź 2013, 06:57

Gdyby za Motorola nie stał kasiasty Google to potraktowalbym pomysł jako (delikatnie mówiąc) głupotę. W obecnej sytuacji mogę to nazwać ekscentryzmem. Jaka jest prawda – czas pokaże.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez loockas » 31 paź 2013, 09:08

O to właśnie chodzi. O ile pierwszy pomysł na smartfon z klocków należał raczej do grupy marzeń niż realnych pomysłów, tak w wykonaniu Moto-Googla będzie to po prostu kolejny mniej lub bardziej udany gadżet, który przy okazji lekko poddenerwuje konkurentów. Ich przecież stać na takie eksperymenty :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 31 paź 2013, 09:23

Jednak liczę na rewolucję :) Wielu mniejszych producentów mogłoby dzięki temu zaistnieć i na nowo zaczęłaby się konkurencja. To co mamy w tej chwili to stagnacja połączona z działaniami marketingowymi kilku firm...

sq2jul napisał(a):W obecnej sytuacji mogę to nazwać ekscentryzmem.

Nie wiem czy ekscentryzmem można nazwać chęć sprzedaży produktu którego rynek może chcieć.
Naprawdę ekscentrycznymi pomysłami to były Google Buzz, Google+ i jeszcze kilka mniejszych ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Ścibi85 » 2 lis 2013, 22:13

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale... ale może ;) Koledzy powiedzcie mi... mam LG Swift L7 i zainstalowanego w M3 Parrota CK-3100. Wszystko działało ok z poprzednim telefonem tzn... podłączałem, włączałem radio, ktoś dzwonił, radio się wyciszało rozmawiałem, po skończonej rozmowę radio znowu się włączało. Teraz wszystko zgadza się do ostatniego pkt. Po rozłączeniu rozmowy jest cisza, muszę wyłączyć bluetooth i dopiero później radio się odzywa... co się mogło poprzestawiać?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez Bo_Lo » 3 lis 2013, 01:07

Dla odmiany problem z tabletem . To jest wynalazek adax.
Jakiś czas temu zrobiłem mu przywrócenie ust fabr i wrzuciłdm do szafy. Po tym resecie nie chciał mi się połączyć z wi fi ,ale to problem z routerem raczej(cały czas łączy/uwierzyt.) więc wrzuciłem go do szafy. Dzisiaj wziąłem go do pracy,z wi fi połączył się bez problemu ,ale nie działa aplikacja youtube (wchodząc przez adres www normalnie działa) i co najważniejsze nie działa android market. Niby normalnie jestem zalogowany na google,ale jak klikam android market to woła o zalogowanie. Loguje sie wiec i wywala taki komunikat
"cant establish a reliable data connection to the serwer"
(this could be a temporary problem or you phone may not be provisioned for data services)

Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez WysoL » 3 lis 2013, 09:27

Bolo – wrzuc go do szafy :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 10:53
Posty: 798 (62/11)

Postprzez s i w y » 3 lis 2013, 10:18

L7 II jakoś osobiście nie polecam. Pewnie to uraz po GT-540 który był moim pierwszym smartfonem, jeśli można go tak nazwać;p Koleżanka z roboty ma tego L7 II i niby zadowolona z niego. Mnie natomiast przeraziła wydajność w tym telefonie. Zainstalowanych kilka aplikacji w telefonie i kaszanka, ciągłe zwiechy. Sprobuj poszukać L9. Ma przede wszystkim duuży wyświetlacz w porównaniu do L7. Nie wiem czego oczekujesz od telefonu, ale z czasem będzie ci brakowało większego wyświetlacza ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 11:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez Ścibi85 » 4 lis 2013, 18:24

siwy Być może :) Póki co śmiga i jestem zadowolony. Ale może masz jakiś pomysł aby wyeliminować niedogodność o której pisałem ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez brii » 4 lis 2013, 21:19

loockas napisał(a): Owszem obecne gotowce nie są już tak zamknięte jak wspomniane Commodore czy Atari. Wszystko można wymienić, zmodernizować... tylko po co?

Po to, żeby nie wyrzucać na śmietnik sprzętu w którym ktoś nie przewidział, że 2GB RAM to będzie trochę za mało albo po to żeby nie wyrzucać sprzętu w którym sypnie się dysk twardy.
Z telefonami jest podobnie, sypnie się aparat – telefon na śmietnik, brakuje RAMu trzeba zmienić na nowy mimo tego, że wszystko inne pasuje... Możliwość wyboru i zmian jeszcze nikomu poza korporacjami nie zaszkodziły ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez s i w y » 4 lis 2013, 22:56

Pisząc wcześniejszego posta nie zauważyłem że juź go kupiłeś ;p wiesz co tak szczerze to nie mam pojęcia. Nigdy nie używałem takich bajerów..

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 11:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez slisman » 11 lis 2013, 23:28

słuchajcie, mam pytanie – nie będące pytaniem o telefon, a o operatora.

Mam abonament w RedBull Mobile (podsieć play) i w grudniu mi się kończy umowa.
Zwykle juz od miesiaca by do mnie wydzwaniali proponując nowe oferty...a tu zdziwienie – nikt nie dzwoni.

Pytałem konsultanta play – i albo ja muszę zadzwonić do BOK (płacę za połączenie 1zł :P to chyba operator powinien się u mnie ubiegać , a nie odwrotnie?) i wypytać. W salonie play'a też mi mówili że muszę zadzwonić do BOK albo online to zrobić.

Rozumiem, poniekąd internetowy operator, obniżenie kosztów obsługi itp...ale to wydaje mi się śmieszne :D A ofertę póki co miałem naprawdę niezłą, pewnie już takiej nie dostanę :P

Orientuje się ktoś jak rozegrać taką sytuację żeby wyjść na tym korzystnie?

Teraz miałem abonament 66 zł(25% zniżki na cały okres umowy – płaciłem 49,50) i nie brakowało mi smsó, minut itp. No i muszę zmienić telefon, abonamentu większego też nie chcę płacić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 15:49
Posty: 981 (42/24)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Ford Explorer 4.0 SOHC V6 205 km

Postprzez benq323 » 12 lis 2013, 11:23

A nie masz na stronie opcji zeby zostawic swoj kontakt dla konsultanta ktory sie z toba skontaktuje?
Pamietaj, ze po dacie konca umowy ta się nie zakonczy automatycznie, a przedluzy na czas nieokreslony na warunkach cennikowych, a nie jak masx teraz promocyjnych ;)

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Regeneracja DPF........info PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 17:10
Posty: 1819 (22/16)
Skąd: Ostróda
Auto: Opel Signum 1,9 CDTI (Z19DT) 2004r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park