Piłka nożna – temat zbiorczy

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Szymon » 20 lis 2010, 22:39

Ntibazonkiza w meczu z Jagą dzisiaj też się ładnie "majtnął" :D

ale fajnie, wreszcie pokazał się z dobrej strony. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez Fiodor » 21 lis 2010, 03:09

Witam wszystkich.
Chętnie podłączę się do dyskusji o polskiej piłce.

gromaciek: Dzisiaj Legia wygrala i widac dobrze nadrabia straty. Bo i zwyciestwa są i nawet wysokie ostatnio.

Pisze to obiektywnie, nie żebym jako poznaniak nie cierpiał Legii, ale jej piątkowe zwycięstwo to trochę wielki fuks. Przy pierwszej bramce to na karnego naiwnie nabrał się bardzo słabo dysponowany w piątek japoński sędzia Masaaki Toma, a potem następne dwie bramki sprezentował Legii bramkach gdynian Witkowski. No ale szczęście sprzyja lepszym...

gramaciek: Niech zostanie mistrzem Polski jesli czuje ze ma moc :)
Tylko jesli tak sie stanie to zeby nie stracila wiary w siebie w przyszłorocznych pucharach :)
Jak sie reprezentuje kraj to z godnoscią. Tak jak robi to tego roku Lech Poznan :)

Zgadzam się w 100% z Tobą co do godnego reprezentowania kraju. Legia robiła przecież to pięknie kiedyś w Lidze Mistrzów, ale mam wątpliwości, czy obecny trener Legii mógłby temu podołać. Pogrążył Wisłę dwa razy w tych rozgrywkach, a jego przygotowanie drużyny i transfery temu przeczą. Skorża chyba jeszcze do tego nie dorósł, tak jak Zieliński w Lechu, ktory zawalił przygotowanie zespołu do tego sezonu.
Myślę, że Wisła ze swoim nowym trenerem z Holandii będzie grała w LM. Obserwuję ich grę i widać w tej drużynie coraz większe postępy. Myślę, że na wiosnę Wisła będzie wygrywała jak za dobrych czasów. Lech też się poprawi. Mamy dobrą ławkę i jak przepracujemy solidnie i z głową zimę to w tabeli dużo można odrobić, ponieważ Korona nie jest rywalem na dłuższą metę i jaga też jeszcze na wyjazdach zawodzi, a jak stracą Grosickiego i Frankowi forma spadnie to będą tracić punkty.
Ostatnio edytowano 21 lis 2010, 03:35 przez Fiodor, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez sewo » 21 lis 2010, 03:16

W Polskiej lidze kilku drużynom przydałby się wylot z Ekstraklasy. Między innymi Lechowi. Może to by ich nauczyło trochę pokory ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2249 (37/53)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez Fiodor » 21 lis 2010, 03:44

gromaciek: No to sie Jakub Błaszczykowski popisał. Ma szczęście ze Borussia wygrała mecz bo inaczej by go chyba kibole zlinczowali :D Czasem jednak więksi gwiazdorzy lepsze kiksy wykonywali :)

Trudno to ocenić po takim zdjęciu, ale nagrałem ten mecz i jutro obejrzę więc się wypowiem. Czasami na pierwszy rzut oka taki kiks się wydaje śmieszny, ale jak piłka skoczy na kępie :D to nie dasz rady. Wiem, bo sam grałem w piłkę <ok>
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez Fiodor » 21 lis 2010, 03:57

Sewo:W Polskiej lidze kilku drużynom przydałby się wylot z Ekstraklasy. Między innymi Lechowi. Może to by ich nauczyło trochę pokory ;)

Sewo pamiętaj, że za grę odpowiadają nie tylko piłkarze, ale ich trenerzy. Jak nie dostaniesz odpowiedniego treningu do sezonu rozgrywkowego to nie dasz rady. W Lechu widać, że chcą grać ale nie mają na to sił. Wina trenera Zielińskiego i jego sztabu. Nawet chyba bardziej tych drugich. Dlaczego?. Ponieważ w Polsce nie ma trenera, który w ostatnim 10-leciu prowadził zespól który musi grać piłkę na wysokim poziomie co trzy dni przez 3-4 miesiące nie mówiąc o jeszcze dłuższym terminie, gdyby była taka potrzeba. A przypomnę, że Lech Poznań rozpoczął rozgrywki w LM już w lipcu. Co dzisiaj daje nam 4 miesiące.
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez sewo » 21 lis 2010, 12:55

To powiedz mi dlaczego Polscy Piłkarze mają tak konstruowane kontrakty że praktycznie nic nie muszą robić a i tak zgarniają kupę kasy? Dlaczego w innych krajach kontrakt piłkarza wygląda tak że ma płacone 50% albo nawet i mniej a żeby otrzymać całkowite wynagrodzenie musi zrobić swoje na boisku? Ma mierzone wszystkie statystyki i od tego jak się wykaże zależy jego wypłata! Ile przebiegnie, ile będzie miał asyst czy odebrań piłki. Wszystko na siebie procentuje. A w Polsce oczywiście jest inaczej. za wejście na boisko na starcie otrzymuję kupę kasy i praktycznie już nie musi się wykazywać tylko musi zagrać "swoje". A gdy się takiego zapytasz dlaczego nie grają to on ci odpowie że ma rodzinę na utrzymaniu i niestety ale na kontuzję nie może sobie pozwolić. Wypowiedź pewnego piłkarza Lecha zaczepionego pod blokiem ;)

W LM grają świetnie bo co poniektórym kończą się już kontrakty i trzeba się pokazać na arenie europejskiej. Takie jest moje zdanie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2249 (37/53)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez Fiodor » 21 lis 2010, 14:16

No faktycznie wypowiedź tego piłkarz jest co najmniej dziwna <co?> Ciekawe kto taki był mądry?
Co do kontraktów naszych gwiazd piłki to do końca się z tobą nie zgodzę. Kontrakty u nas są wysokie, ale zauważ, że na zachodzi są jeszcze wyższe. Żeby daleko nie szukać spójrz na pensje w Manchester City :P
Zawodnicy muszą grać swoje, prezentować jakiś poziom, bo jeżeli grają piach do nie mają miejsca w składzie, chyba, że klub nie ma lepszych grajków w jego miejsce, to wtedy dany delikwent może grać dalej. Jednak od tego, aby kadra była szeroka i wyrównana jest zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy. Krótko mówiąc jak jest konkurencja na każdej pozycji, to poziom gry i motywacja jest wyższa popatrz na Borusię Dortmund. Błaszczykowski czy Lewandowski ostatni częściej są rezerwowymi niż podstawowymi graczami ale jak wchodzą z ławki to robią różnicę.
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez Cosma » 22 lis 2010, 22:21

sewo napisał(a):W Polskiej lidze kilku drużynom przydałby się wylot z Ekstraklasy. Między innymi Lechowi. Może to by ich nauczyło trochę pokory ;)

dlaczego trener wpuścił Wojtkowiaka teraz to nie zrozumiem, przecież on nie doszedł do siebie po kontuzji jeszcze, miał parę miesięcy przerwy w graniu i rehabilitacji! W Lechu dopiero w tą sobotę wszedł na boisko i szału szło dostać... no ale to trener decyduje, a wracając do Lecha to Bakero teraz sobie testuje w ciemno na żywych organizmach na zasadzie – to wpuścimy sobie teraz tego i zobaczymy co będzie... ech, trzeba mieć nerwy ze stali ;)
jest: Kawa GPZ 500s i Mazda 626 i Berlingo 1.6 HDI '08
było: Renia 5' 79; Vectra A 1.4 (!) '91; Vectra A 2.0 '95 by Cosma; 206 2.0 HDI; Partner 2.0 HDI '06; Fabia 1.4 TDI '07; C3 1.4 HDI '08
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 wrz 2010, 21:39
Posty: 20
Skąd: Poznań
Auto: było 626 GV 2.0 '92; jest 406 2.0HDI '02, Kawa GPZ 500, Swift 1.2

Postprzez Radex » 22 lis 2010, 23:18

łezka w oku się kręci:

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez bumbastic002 » 24 lis 2010, 09:46

Łezka się kręci ale nie zapominajmy że mamy teraz kilku zawodników ofensywnych na naprawdę wysokim poziomie, a pamiętajmy również że kiedyś poziom piłki, agresja w defensywie itp była zupełnie inna.
bumbastic002
 

Postprzez Szalotka » 24 lis 2010, 12:51

bumbastic002 napisał(a):nie zapominajmy że mamy teraz kilku zawodników ofensywnych na naprawdę wysokim poziomie,

Prosze Cie. To takich zawodnikow jakimi byli Boniek, Deyna, Lato to troche im jednak brakuje. Powiedzialbym nawet ze bardzo duzo :)
Szalotka
 

Postprzez Fiodor » 27 lis 2010, 02:07

A co powiecie o 5 czy 6 min w Krakowie. Bałchatów był pewny zwycięstwa i poległ w tak krótkim czasie.
Przyznam, ze, za to lubię piłkę. Rzeczy niemożliwe, stają się możliwymi .. :D
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez shadoow » 1 gru 2010, 19:50

No i jak Panowie i Panie Lech rozgromi dziś Juve czy nie?? Ja obstawiam że będzie remis :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 16:41
Posty: 1084 (0/1)
Skąd: Kędzierzyn-Koźle / Opolskie
Auto: Francuskie Kombi
Moja ex:Mazda 323F BJ

Postprzez Fiodor » 1 gru 2010, 21:21

Ja też myślę, że będzie remis i to bez goli. :(
Obym się mylił. jakieś gole by się przydało obejrzeć.
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez Radex » 1 gru 2010, 21:41

nie wiem co bedzie, ale ne pewno piekne widowisko bedzie! niech wygra lepszy... :D
ale oczywiscie jestem za Kolejarzami :P

edit:

1-0 dla Kolejorza!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez shadoow » 2 gru 2010, 10:43

No i Lech drugi raz zremisował z Juve. Mecz ogólnie mi się podobał ale za to warunki atmosferyczne :( Pod koniec pierwszej połowy to nie było widać gdzie piłka leci..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 16:41
Posty: 1084 (0/1)
Skąd: Kędzierzyn-Koźle / Opolskie
Auto: Francuskie Kombi
Moja ex:Mazda 323F BJ

Postprzez Szymon » 2 gru 2010, 12:14

shadoow napisał(a):Pod koniec pierwszej połowy to nie było widać gdzie piłka leci..
No i Lech drugi raz zremisował z Juve. Mecz ogólnie mi się podobał ale za to warunki atmosferyczne :( Pod koniec pierwszej połowy to nie było widać gdzie piłka leci..



pod koniec drugiej nie było widać czy grają :P

Juve bramke strzeliło bo się zakamuflowali na tle śniegu, jak kameleony :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez Fiodor » 2 gru 2010, 14:43

Zyg napisał(a): pod koniec drugiej nie było widać czy grają :P

Juve bramke strzeliło bo się zakamuflowali na tle śniegu, jak kameleony :)


Juve maiło taką taktykę, bo wiedzieli, że będzie śnieg :D ale to im specjalnie nie pomogło.
Alivederczi Juve, Lech gra dalej <jupi>
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez Szogun » 3 gru 2010, 16:53

nie jestem za lechem ale fajnie że gra dalej bo punkty dla polski nabija , ale wolał bym jak by juve awansowało dalej zamiast city akurat na rudne wiosenną by się gigi buffon wyleczył i znowu by ładne parady robił
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lis 2010, 17:58
Posty: 17
Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
Auto: Mazda 6 2,0 MZR-CD

Postprzez Szalotka » 3 gru 2010, 17:10

Brawa dla Lecha :)
Warunki były jakie były ale rowne dla kazdego i ogolnie faworyta grupy mamy za burtą a Poznan gra dalej. Zobaczymy co pokazą w kolejnej rundzie :) Oby jak najlepiej <spoko>
No i jeszcze mecz mozna juz powiedziec towarzyski z Sazlzburgiem :)
Szalotka
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park