Telefony komórkowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez prezes83 » 25 lut 2012, 03:29

sq2jul napisał(a):bateria wytrzyma dzień, max dwa dni.

mimo iż nad tym ubolewam...jestem tego świadom :(

loockas napisał(a):ICS'a w SGS (...)Dialer mi się bardzo podoba

Wybacz, ale naprawdę nie wiem co to za skróty :D
http://www.poomoc.pl

Prowadź z wyobraźnią!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 16:07
Posty: 820 (2/4)
Skąd: Jarosław / Gliwice
Auto: Służbowe
Było:
Saab 9-5 SportKombi ARC 2.3t
626 GE FP

Postprzez Kamil » 25 lut 2012, 08:27

ics – po prostu android w wersji 4 SGS– Samsung Galaxy S,
prezes83 napisał(a):SE Xperia mini pro vs. Nokia C6

Jak bym musiał wybrać któreś zło, wziąłbym chyba jednak Nokię. Kolega ma SE mini i potwierdzam, jest
loockas napisał(a):zbyt mini...
. Gdy kumple widzą jego telefon, ciągle mu dogryzają: a męskich nie było? :]

Też testuję ics, aktualnie już trzecią wersję 4.0.3 (SGS II), i każda miała jakieś niedociągnięcia. U mnie koniecznie muszą być aplikacje pochodne od GO launchera, betowy ics nie daje sobie z tym rady,zdarzają się błędy, więc pozostaje czekać na oficjalny soft.
Kamil
 

Postprzez Barthez » 25 lut 2012, 09:38

prezes83 napisał(a):Wybacz, ale naprawdę nie wiem co to za skróty :D

SGS – szajsung galaxy szit (chyba) :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez prezes83 » 25 lut 2012, 11:09

Kamil napisał(a):. Gdy kumple widzą jego telefon, ciągle mu dogryzają: a męskich nie było?

To akurat jak dla mnie żaden argument ;) Właśnie im zgrabniejszy tym lepiej ;)

Hmm, a jakaś inna propozycja – koniecznie z klawiaturą fizyczną ??

Barthez napisał(a):SGS – szajsung galaxy szit (chyba)

Barthez jest jakaś dziedzina w które nie jesteś biegły ? :P hahaha
http://www.poomoc.pl

Prowadź z wyobraźnią!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 16:07
Posty: 820 (2/4)
Skąd: Jarosław / Gliwice
Auto: Służbowe
Było:
Saab 9-5 SportKombi ARC 2.3t
626 GE FP

Postprzez Barthez » 25 lut 2012, 12:19

prezes83 napisał(a):jest jakaś dziedzina w które nie jesteś biegły ? :P hahaha

tak – szydełkowanie <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez loockas » 25 lut 2012, 12:26

prezes83 napisał(a):Właśnie im zgrabniejszy tym lepiej


ale on nie jest zgrabny, on jest przesadnie zminimalizowany :P ekran doprowadzi Cię do szału.

Inne propozycje. Motorola Milestone. Starszy telefon, ale wydajnością lepszy od SE. Ewentualnie troche dorzuć i masz HTC Desire Z. Chyba, że masz 1,3kzł i masz milestone 3 z dwoma rdzeniami.

Kamil, no to widać, że port nexusa lepiej pasuje do starego SGS'a. CM9 działa nadzwyczaj dobrze.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez radzi89 » 25 lut 2012, 12:29

Jakby co mam HTC 7 Mozart na sprzedaż :D ( nie wiem czy to dobry telefon ale mam :P )
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez daneklysy » 25 lut 2012, 22:39

ja od zawsze mam symbiana w tej chwili nokie 6220c i nie zamieniłbym na nic innego :)
Początkujący
 
Od: 13 gru 2010, 23:07
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Auto: 626 GD 2.0i 90r.

Postprzez prezes83 » 27 lut 2012, 11:49

loockas napisał(a): ekran doprowadzi Cię do szału.

Obecnie mam SE Yari – więc mniejszy chyba nie będzie ;)

loockas napisał(a):Motorola Milestone. Starszy telefon, ale wydajnością lepszy od SE. Ewentualnie troche dorzuć i masz HTC Desire Z.

Sporo poza budżetem niestety.
http://www.poomoc.pl

Prowadź z wyobraźnią!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 16:07
Posty: 820 (2/4)
Skąd: Jarosław / Gliwice
Auto: Służbowe
Było:
Saab 9-5 SportKombi ARC 2.3t
626 GE FP

Postprzez Kamil » 27 lut 2012, 13:13

daneklysy napisał(a):a od zawsze mam symbiana w tej chwili nokie 6220c i nie zamieniłbym na nic innego :)

też tak mówiłem, dopóki nie wpadł mi w ręce andek :]
Kamil
 

Postprzez jacekasot » 10 mar 2012, 17:24

symbian, szczególnie w wersji na telefony dotykowe niestety sporo odstaje (czyt. jest przestarzały) od, np. androida lub choćby windows phone. Na szczęście Nokia poszła po rozum do głowy i najnowsze smartfony z logo tej firmy są oparte na dużo świeższym windowsie.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

viewtopic.php?f=314&t=132206
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2011, 00:07
Posty: 291
Skąd: Wilkowo
Auto: Mazda MX-6 FS 2.0 16V 115 KM DOHC

Postprzez Cukierek » 10 mar 2012, 18:58

Czy ktoś użytkuje Nokię N8? Bo zastanawiam się nad kupnem.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Kamil » 12 mar 2012, 19:41

jacekasot napisał(a):Nokia poszła po rozum do głowy i najnowsze smartfony z logo tej firmy są oparte na dużo świeższym windowsie.

Miałem nieprzyjemność przez kilka dni używać WM w HTC Radar. Tam nic nie można zrobić po swojemu. Lubię mieć kontrole nad urządzeniem, a WM ogranicza ingerencje użytkownika w system, jego wygląd, ustawienia ikon etc. Jeżeli komuś to nie przeszkadza to ok, ale jak ktoś lubi sobie spersonalizować urządzenie to odradzam. WM vs Andek to zupełnie dwa różne systemy. Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia android. Nowy WM to jakieś nieporozumienie. Przy potężnym androidzie WM wydaje się być zwykłym systemem na telefon, taki symbian tylko że odświeżony.
Cukierek napisał(a):Czy ktoś użytkuje Nokię N8?

Szwagier miał przez rok. Bardzo fajny telefon, solidnie zbudowany, jak to nokia. Czy bym polecił? hmm... zależy czego oczekujesz po urządzeniu poza wykonywaniem połączeń ;)
Kamil
 

Postprzez ventylmar » 12 mar 2012, 19:52

Cukierek napisał(a):Czy ktoś użytkuje Nokię N8? Bo zastanawiam się nad kupnem.


nie polecam telefonu szczerze mówiac, mimo iż dobry aparat i duża pamięć wbudowana to nic poza tym ciekawego nie ma, dotyk chodzi bardzo chu***o, symbian sie tnie z deka a bateria to juz wogóle dno, 1200mAh, prz zabawie pół dnia wytrzyma, lepiej popoatz sobie za jakimis htc lub szajsungami,
duzo lepsze niz nokija

pozdro :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2011, 22:04
Posty: 45
Skąd: SANDOMIERZ
Auto: XEDOS 9 2.5 V6 KL-ZE

Postprzez jacekasot » 12 mar 2012, 20:03

Faktycznie.
Na rynku główną rolę w tej chwili grają dwa systemy czyli Android i iOS. Sam w najbliższym czasie zamierzam kupić HTC z Androidem.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

viewtopic.php?f=314&t=132206
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2011, 00:07
Posty: 291
Skąd: Wilkowo
Auto: Mazda MX-6 FS 2.0 16V 115 KM DOHC

Postprzez Paweł » 13 mar 2012, 01:37

Wadą Androida jest mnogość jego niekompatybilnych "dystrybucji" zależnych od sprzętu na jakim jest instalowany. Producenci telefonów z Androidem wolą wyciągać kasę za nowe telefony, celowo zapominając o aktualizacji starych – czyli tych, które są na rynku dłużej niż sześć miesięcy. Dodając do tego braki w jakości (niespójność, niestabilność) widzę wielki potencjał dla Windows Phone, który powoli odrobi starty i zyska przeważającą część rynku. Tym bardziej, że zasługuje na to, bo z punktu widzenia przeciętnego użytkownika jest najlepiej zaprojektowanym systemem ze wszystkich obecnie dostępnych. Wybierz Nokię z WP :).
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/894)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Kamil » 13 mar 2012, 02:08

Paweł napisał(a):Producenci telefonów z Androidem wolą wyciągać kasę za nowe telefony, celowo zapominając o aktualizacji starych – czyli tych, które są na rynku dłużej niż sześć miesięcy.

Nie prawda. SGS II jest dłużej niż 6 miesięcy i ciągle dostaje aktualizację. Owszem są modele które już nie mają supportu, ale... skąd wiesz, że to samo nie spotka WM? :] poza tym i9000 miał premierę w 2010 i dalej można aktualizować romy, co prawda nie oficjalne, ALE można ;)
Paweł napisał(a):Dodając do tego braki w jakości (niespójność, niestabilność) widzę wielki potencjał dla Windows Phone

co masz na myśli? jakie niestabilności? Jaką jakość? U mnie wszystko spójne i stabilne, chyba że zacznę majstrować sam softami beta, to i owszem, zdarzają się zwiechy. Wtedy chwila moment, wgrywam soft i mam stabilność, spójność.
Paweł napisał(a):z punktu widzenia przeciętnego użytkownika jest najlepiej zaprojektowanym systemem ze wszystkich obecnie dostępnych.

kwestia gustu. Mnie w ogóle się WM nie podoba, zbyt innowacyjny. No ale jestem nieprzeciętny :D Teściowa używa HTC z MW i ciągle miała problemy z obsługą. Powoli jakoś przyswoiła, ale było ciężko
Paweł napisał(a):powoli odrobi starty i zyska przeważającą część rynku.

Oby, konkurencja konsumentom jeszcze nie zaszkodziła ;p
Paweł napisał(a):Wybierz Nokię z WP

No dobra, ale nie teraz :]
Kamil
 

Postprzez Paweł » 13 mar 2012, 02:28

Kamil napisał(a):Nie prawda. SGS II jest dłużej niż 6 miesięcy i ciągle dostaje aktualizację.

No nie wiem, ja ich jakoś nie doświadczyłem (telefon brandowany), a w przypadku zapowiadanego ICS'a podobno będę skazany na wyjętego z innej bajki TouchWiz'a. W różnych postaciach dotyczy to chyba wszystkich telefonów z Androidem – Motoroli, HTC itd.

Kamil napisał(a):co masz na myśli? jakie niestabilności? Jaką jakość?

SGS2 @ 2.3.3 – regularnie nie włącza się ekran i trzeba restartować telefon, zapętla się dźwięk powiadomienia, nie można odebrać rozmowy, zawiesza się natywna przeglądarka, etc, etc. Nie widziałem takich sytuacji na iOS'ie i WP7.5. Poza tym system jest graficznie i w sensie UX niespójny (dopiero niedawno Google wydało manual UI). WP i iOS pod tym względem są nieporównywalnie lepiej dopracowane.

Sam wygląd interfejsu i sposób nawigacji jest oczywiście kwestią gustu, ale nie ukrywam, że projekt GUI WP7.5 również do mnie przemawia.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/894)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez sq2jul » 13 mar 2012, 03:06

Paweł napisał(a):Wadą Androida jest mnogość jego niekompatybilnych "dystrybucji" zależnych od sprzętu na jakim jest instalowany


Mozesz rozszerzyc? Nigdy czegos takiego nie uswiadczylem.

Paweł napisał(a):Producenci telefonów z Androidem wolą wyciągać kasę za nowe telefony, celowo zapominając o aktualizacji starych – czyli tych, które są na rynku dłużej niż sześć miesięcy.


To niestety jest prawda. Z drugiej strony kazdy kazdy kij ma dwa konce – dzieki temu mamy zachowany 'dynamizm' na rynku tel. z androidem. Patrzac na systemy smartfonowe obecnie dostepne mysle, ze nie pomyle sie stwierdzajac, ze android rozwija sie najszybciej.

Paweł napisał(a):Dodając do tego braki w jakości (niespójność, niestabilność) widzę wielki potencjał dla Windows Phone, który powoli odrobi starty i zyska przeważającą część rynku.


Fakt, z czasem rozne rzeczy potrafia sie dziac z androidem... Co do WP7 sytuacja jest dosyc ciekawa – szczegolnie patrzac przez pryzmat Nokii. Koncern caly czas idzie na dół – mysle, ze kluczowy dla tego producenta bedzie najblizszy rok. Albo odbije sie od dna (w co osobiscie watpie), albo osiagnie dno i zostanie tam na zawsze. Co do WP7 nie wypowiadam sie szerzej bo nie mialem okazji poznac sie z nim blizej ale z tego co wiem, tak na prawde nie oferuje niczego przelomowego – cos bez czego Nokii i WP7 moze byc ciezko przebic sie na rynku zdominowanym przez iOS i Androida.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Paweł » 13 mar 2012, 03:44

sq2jul napisał(a):Mozesz rozszerzyc? Nigdy czegos takiego nie uswiadczylem.

Przecież nie możesz ze strony Google'a pobrać systemu i zainstalować go na dowolnym telefonie z Androidem. W grę wchodzi chociażby kwestia kamerek, ekranów, różnej ilości guzików (i ich sterowników), etc. Kupując dany telefon jesteś więc niemal całkowicie uzależniony od jego producenta, a nie od dostawcy systemu operacyjnego. Wyjątkiem mogą być najbardziej popularne modele, których "opieką" zajmą się fanatyczni programiści. ;)

sq2jul napisał(a):To niestety jest prawda. Z drugiej strony kazdy kazdy kij ma dwa konce – dzieki temu mamy zachowany 'dynamizm' na rynku tel. z androidem.

Czy chodzi o ilość sprzedanych "nowych" kopii? ;)

Microsoft imho zrobił bardzo rozsądną rzecz z punktu widzenia zarówno własnego, jak i odbiorców (w pewien sposób kopiując Apple'a) – bardzo precyzyjnie wymusił konfigurację sprzętową. Podobne reguły były podwaliną standardu IBM PC. Dzięki takim założeniom łatwiejsze jest życie programistów, aplikacje są stabilniejsze i działają z większością urządzeń bez dostosowywania (Android cierpi z tego powodu, podobnie jak cierpiała Java ME i ztcw rozforkowany Symbian). Do tego od Microsofu dostajemy/dostaniemy zintegrowane centrum informacji i rozrywki (XBOX, Office, Surface, etc). W moich oczach to naprawdę dobry system z potencjałem. Trzymam za niego kciuki, bo rzeczywiście nie będzie mu łatwo przebić się na rynku, a warto żeby tak się stało.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/894)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park