Naprawa sprzégla – wymiana tarczy, docisku i lozysk

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez cobrajas » 7 lip 2006, 09:05

Ja ostatnio dojeżdżam do świateł prawym pasem. Na środku stoi Leon a w środku długie blond włosy. Po Lewj jakiś opel. Głowa blondynki obrócona w lewo, a przy tym wymachujące ręce i jakieś krzyki na faceta w oplu :). Kiedy się uspokoiła, zerknęła na prawo i ja uśmiech od ucha do ucha. Pięknośc zmiękła i się uśmiechnęła. Pomyślałem sobie 'teraz ja ci pozajeżdżam drogę – pokrzycz na mnie pokrzycz heheheheh'. Skończyło się kilkoma uśmiechami (nic więcej :( ) i szpanerskim odjechaniem Mazdy – silnik był ciepły więc chyba nie kopcił :) hehe

Samce :)
Dlaczego auta nie jeżdżą w BOOOOOK??

http://republika.pl/cobrajas/mazda/
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2004, 14:58
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 2.0 GE; '95; 5D

Postprzez Herr_Flick » 17 lip 2006, 16:01

Witam panowie, poruszyłem temat w dziale 929 bo właśnie takim modelem jeżdżę ale w kwestii skrzyni biegów czy sprzęgła kazali poszukać w 323/626 i mam nadzieję, że daleko nie musiałem szukać bo sprawa jest podobna tylko, że w moim przypadku nie było żadnego ściagania ani później drgania a jedynie rzężenie. Tydzień wcześniej nie było nic słychać po czym tydzień postał, ruszam w trase i rzęzi.
Wciskam sprzęgło, biegu jeszcze nie ma, dodaje gazu i rzęzi albo jak wrzucam bieg to rzęzi. Padło w wypowiedziach stwierdzenie że to łożysko, ale czy tylko? czy docisk również koniecznie należy wymienić? czy może to coś innego? no i jakie koszta ewentualnych poszczególnych napraw?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2006, 23:23
Posty: 42
Auto: była MPV 3,0
była 929 2,2i 87r

Postprzez marcos2006 » 20 lip 2006, 17:58

Jeśli masz hudrauliczne to spróbuj odpowietrzyć układ hamulcowo-sprzęgłowy.Ja tak miałem w starej 323F 90r 2 dni temu i pomogło...chodzi idealnie.
Początkujący
 
Od: 8 lip 2006, 13:42
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Auto: 323F 90r 1,6

Postprzez Tykwa » 25 lip 2006, 17:09

Wlasnie w ostatniá Niedziele wymienilem nareszcie tarczé , docisk i lozyska ( tak tak lozyska dwa, w czasie wymiany dowiedzialem sie ze jest jeszcze lozysko w kole zamachowym które tez bylo zajechane),
Sprzégielko dziala teraz slicznie , jak nigdy dotád.

Porobilem zdjécia z naprawy i jak tylko znajdé troché czasu to wklepie mala instrukcje popartá odpowiednimi zdjéciami. Mysle ze za jakies kilka dni to zrobié.

Nadmienié jedynie ze tak zjechanego sprzegla nie widzialem nigdy jeszcze , lozysko sie zablokowalo i pourywalo polowe blaszek z docisko dokladnie co drugá :D . ale o tym napisze szerzej w pozniejszym czasie :P

Póki co pozdrawiam <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2006, 18:21
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele