Mazda Tribute 3.0 szum podczas jazdy.

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez daniel_moto » 20 paź 2022, 23:09

Witam wszystkich , jestem posiadaczem mazdy tribute 3.0 z roku 2005(polift ) . Mam problem , podczas jazdy od prędkości około 10km/h zaczyna coś wyć – szumieć . W dniu wczorajszym rozpadł się przegub na wale od strony skrzynki rozdzielczej tzw reduktora . Po zdjęciu wału szum ustępuje . Mechanik mówi ze coś musi być z napędem ponieważ podniósł auto 3 koła były w gorze dwa przednie i jedno tylne . Przy próbie kręcenia jednym tylnym kołem chciało kręcić się również tylne . Jego zdaniem tak być nie powinno , twierdzi ze coś jest nie tak z reduktorem ze jest spięty na stałe . Czytałem na innym forum ze tu występuje napęd typu haldex i jest stały 50:50 . Przycisku do napędu brak , podobno jak by coś było z napędem to bym go ugotował i paliła by się kontrolka (dodam ze auto przejechało ostatnio 300km i nic się nie paliło ) . Występuje również dość spore spalanie bo w trasie przy prędkości 100km/h wynosi 17l i nie da się zejść poniżej . Miał ktoś może taki przypadek ? Jakie macie spalanie w swoich autach . Będę wdzięczny za każda odpowiedz . Pozdrawiam Daniel
Początkujący
 
Od: 20 paź 2022, 18:48
Posty: 1
Auto: Mazda Tribute 3.0 v6 2005r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele