mazda tribute przycisk na drążku zmiany biegów

Mazda Tribute 2003–2007 (EP) / Mazda Tribute 2001–2003 (EP)

Postprzez d76darek » 17 mar 2017, 19:17

Witam
Jak w tytule mazda tribute przycisk na drążku zmiany biegów (automat) do czego służy?
d76darek
 

Postprzez newcar » 19 mar 2017, 23:03

Mnie też to nurtowało i widzę że użytkownicy tributów niezbyt są aktywni.Moim zdaniem przycisk jest żeby przeciągnąć dany bieg aby skrzynia go nie zmieniła jak chcesz np.wyprzedzic ale mogę się mylić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2013, 22:17
Posty: 44
Skąd: Łódź
Auto: Mazda xedos 6 . Mazda Tribute 3.0 2001

Postprzez artB » 23 mar 2017, 23:02

To jest wyłącznik overdtive czyli czwartego biegu, przydatne np. jak potrzebne jest hamowanie silnikiem przy zjeżdżaniu z górki.
Początkujący
 
Od: 9 mar 2017, 12:52
Posty: 8
Auto: Tribute V6 3.0 2005

Postprzez newcar » 24 mar 2017, 09:29

No właśnie a nie powinno być żadnej kontrolki na desce rozdzielczej że jest wyłączony czy załączony
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2013, 22:17
Posty: 44
Skąd: Łódź
Auto: Mazda xedos 6 . Mazda Tribute 3.0 2001

Postprzez artB » 24 mar 2017, 11:50

nie wiem jak w innych wersjach u mnie w wersji 3.0, 2005z wajchą przy kierownicy jest pomarańczowa kontrolka – chyba po prawej stronie na dole ( nie wyłączam, więc nie pamiętam )
Początkujący
 
Od: 9 mar 2017, 12:52
Posty: 8
Auto: Tribute V6 3.0 2005

Postprzez newcar » 24 mar 2017, 12:31

No właśnie u mnie nie ma żadnej kontrolki Przynajmniej się nie świeci więc nie wiedziałem kiedy działa czy nie działa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2013, 22:17
Posty: 44
Skąd: Łódź
Auto: Mazda xedos 6 . Mazda Tribute 3.0 2001

Postprzez artB » 24 mar 2017, 14:10

Tak to opisali w instrukcji ( myliłem się jest to przydatne przy jeździe pod górkę <zawstydzony> :

Overdrive — column mounted gearshift with O/D off switch
The Overdrive position with the O/D OFF switch not depressed is the normal driving position for this
automatic overdrive transaxle. When your vehicle cruises at a constant speed for any length of time, this
fourth gear will increase your fuel economy.

Overdrive may not be appropriate for certain terrains. If the transaxle shifts back and forth between third
and fourth gears while you are driving hilly roads or if your vehicle requires additional power for climbing hills, press the O/D OFF switch.
Each time the vehicle is started, the transaxle will automatically return to normal overdrive mode.
If the O/D OFF indicator light is flashing on and off repeatedly when the vehicle is started or does not come on when the O/D OFF control is pressed, there may be a transaxle electronic system malfunction. You should contact your authorized Mazda dealer as soon as possible or damage to the transaxle could occur.

do jazdy w dół jest 2:

2 (Second)
Use 2 (Second) for start-up on slippery roads or to give you more engine braking to slow your vehicle
on downgrades.
Początkujący
 
Od: 9 mar 2017, 12:52
Posty: 8
Auto: Tribute V6 3.0 2005

Postprzez d76darek » 26 mar 2017, 22:55

artB mógłbyś przetłumaczyć na polski
d76darek
 

Postprzez artB » 27 mar 2017, 08:55

Overdrive – zamontowany na kolumnie drążek z wyłącznikiem O / D
Położenie Overdrive z wyłączonym wyłącznikiem O / D, jest normalną pozycją jazdy w tej automatycznej skrzyni biegów.
Kiedy pojazd jedzie ze stałą prędkością przez dowolny okres, to czwarty bieg zwiększy ekonomię jazdy .

Overdrive może nie być odpowiedni dla niektórych terenów. Jeśli skrzynia biegów przełącza się między trzecim i czwartym biegiem podczas jazdy przez pagórkowate drogi lub jeśli pojazd wymaga dodatkowej mocy, aby wjechać na wzgórze, naciśnij przełącznik O/D OFF.
Za każdym razem, gdy pojazd jest uruchamiany, skrzynia biegów automatycznie powraca do normalnego trybu.
Jeśli kontrolka O/D OFF miga, gdy pojazd jest uruchomiony lub nie włącza się, gdy wciśnięty jest przycisk O/D OFF, może to oznaczać nieprawidłowe działanie układu elektronicznego skrzyni biegów. Należy jak najszybciej skontaktować się z autoryzowanym sprzedawcą firmy Mazda lub może dojść do uszkodzenia skrzyni biegów.



2 (Drugi)
Użyj 2 (Drugi) do ruszenia na śliskiej drodze lub aby uzyskać więcej hamowania silnikiem, aby spowolnić jazdę za pochyłości.
Początkujący
 
Od: 9 mar 2017, 12:52
Posty: 8
Auto: Tribute V6 3.0 2005

Postprzez d76darek » 27 mar 2017, 12:07

I wszystko jasne.
Dziękuję za odpowiedź
d76darek
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Pozostałe Modele